Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
12. máj 2010

danka tak som rada, že už je v pohode a že to zobral tak športovo 😀 🙂

emmka3
12. máj 2010

Baby, no vy ste teda popisali ...

Dani, som rada, ze noc OK ...

Katka, nad tym, ze v nasej porodnici je vsade vycapene, ze BFH a zasady dojcenia a ine veci je pekne, ale nedodrziavaju to, takze sa ani nerozculujem 😔 mali by to recertifikovat a dala by som prisnejsie pravidla a mal by niekto na to dohliadat ... nasa porodka nie je jedina na SK, co ma tento "titul" len papierovo 😖

maji, mne prvy steh odisiel po tyzdni, ako vcera pamatam, na silvestrovkej vecery 😔 a nas maly to s cumlom robi presne tak ako Luky a Risko, zaspi a vypluje, cez den mu ho vobec nedavam, aj ked place, zabavym ho niecim inym a prestane ... cumlik len na spanok ... mame aj ritual, ked sa zbudi sam si ho vybere, dame na komodu a dame mu "papa" 😀

salvi, nesranduj s kopcami ... ja si ich veru uzivam kazdodenne ... veru, by som aj menila s Bystercankami 😀

nadi, a co s tou dekou, som nepochopila 😅 akoze, turecka vyroba, to je zle? ci cvo? 😅

plavanie s babom sa odporuca po prvom hexa ockovani, po zahojeni TBC ockovania, a ked drzi hlavku aby dokazalo aspon troska spolupracovat pri hrach ... vo vode je babo lahunke ako pierko, robia sa tam take aktivity pri pesnickach a basnickach ... postupne sa prechadza na liatie vodicky na hlavu a zanaranie, plavanie pod vodou az nakoniec skakanie do vody a splyvanie, co uz je krok ku plavaniu 🙂

katika82
12. máj 2010

maji no vo vode to ani necítiš že ho držíš lebo ho to nadľahčuje, horšie to bolo ked som vyšla som si myslela že mám tonu na sebe, ja ťažká z vody luky tiež. ale vo vode bol ako pierko 😀

emmka3
12. máj 2010

kati, ze je to take divne ked vychadzas z vody 😀 ta talaci na zem ako keby si mala na sebe tonove vrecia 😀

deniskateniska
12. máj 2010

dani tak to je fajn ze je ok.nam zase nejde elektrika tak ma ide sibnut.to robia naschval.

salvinka
12. máj 2010

kati ked riskovi este sem tam ujde hlavinka, radsej este vyckame chvilku.. o mesiac ideme na to prve ockovanie, tak potom uz hadam zvladneme chvilku v bazene 😅 straaasne sa na to tesim 😵

deni mne nesla tyzden tepla voda v kuchyni 😀 (odisiel ohrievac 😀) ty vies ake nervy som mala stale behat do kupelky riady umyvat 😠 😠 tak dnes mi to pripada jak luxus tepla voda v kuchyni 😀 😀

deniskateniska
12. máj 2010

no nam tym padom ani ta tepla voda nejde len to co je nahriate v bojlery.a tak som scela ist do sprchy ale sa bojim ze mi dojde voda.ale tyzden fuha.drblo by ma asi

nadezdah
12. máj 2010

emmka: ja len, že som hovorila o španielskej deke, ona vytiahla túto, že to je španielska. Je inak perfektná od tej španielskej na nerozoznanie, ale včera keď som bola v "babätku" tak hovoríme spolu a ja že ten Oli obchod nie je taký drahý a že som zohnala špan. deku za 22 € a ona na to že to isto nie je španielska, lebo tie stoja cez 33 €, že musí mať značku Made in Spain, tak kukám doma a to je Made in Turkeiy, tak teraz neviem či tá cena nie je moc nadhodená. Môj ma upokojuje, že Turci majú najlepšie koberce na svete, tak že sú kvalitní, tak ja neviem. Kukala som aj na internete konkrétne takú ako mám ja a tiež sú tam ceny od 20€ hore. Neviem sa rozhodnúť, keď ste tu oposovali tú španielsku aká je suprová či ju nevrátim a radšej doplatím nech mám tú.

emmka3
12. máj 2010

nadi, ja teda spanielsku deku nemam a nejak ani nepostradam ... klasicke flisove deky u nas ficia, aj pre maleho ... a pokial vravis, ze na omak je rovnaka ako ta "spanielska", tak by som to nehala tak a vytesovala sa, ze mam deku o 10 evri lacnejsiu ako original 😉

salvi, mate cas na plavanie, nech Risko este spevnie a mozte ficat 🙂

bolulka
12. máj 2010

babky dajte tip na zajtrajsi obed.. 😝

blesq
12. máj 2010

kuracie prsia plnene oravskou slaninou a susenou slivnoku , exelentne rychle a dobre

bolulka
12. máj 2010

waw.. ale na to asi cas mat nebudem. 😝

blesq
12. máj 2010

bravcove meso na horcici a uhorkach jednoduche dusenie iba

nadezdah
12. máj 2010

emmka asi máš pravdu. ďík už ma to aspoň tak neštve.

mayocka ja idem robiť zemiaky na kyslo, keď máme hustú polievočku s chlebom, tak nemusím robiť druhé. A nieje s tým veľa roboty.

salvinka
12. máj 2010

bolul spenat, volske oko? rychle, chutne a zdrave 🙂

blesq
12. máj 2010

spenat nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

blesq
12. máj 2010

pokrajas meso na rezance das opiect sprudka pusti si stavu, podlejes trosku vodou das trochu horcice, kecupu, na kocky pokrajane uhorky, sol a korenie a nechas dusit, jednoduche a moja sa ide za tym pozabijat 😀

mayocka
12. máj 2010

nadezdah: dik za tipa 😉 ale pytala sa to bolulka nie ja 😅

ten moj smolko doobeda aaabsolutne ze nic nepospi,len kuka,mrvi sa,cuca a vypluva cumel,potom ho hlada,potom place...no hruza,som sa napalila a volala fararovi ze v ziadnom pripade cez omsu,doobeda krpec nic nepospi,len aby sme to po omsi tych 10minut vydrzali pri krstelnici lebo sa meni na maleho certika,uz aby ju duch sväty osvietil,hadam sa po krste zmeni,vravi sa ze hej,tak duuufam 😀
ale tak ked ju vezmem na ruky a zarehni sa na mna tak ma prejde vsetko aj to ze ju musim nosit cele doobedie na rukach 😀 😀 je to krasny pocit proste,ajked viem ze su to este len "tiky" ale tak je to milucke 😅

salvinka
12. máj 2010

bleskac co mas proti spenatu 😀 😀
ja som ho neznasala ale ako mi ho vari svokra sa ho nemozem dojest 😀 😀
ale ten tvoj receptik vyzera fajnovo.. niekedy vyskusam 🙂

maji, a to uvidis aka budes na makko ked ivka uz bude rozoznavat ludi a ukludni, usmeje sa len vtedy ked prides k nej ty.. ♥♥

bolulka
12. máj 2010

blesq, tak presne toto planujem na vikend. ale ja to robim kapanek inak. a neuverite, presne nad tymito troma jedlami som oscilovala 🙂

ale tak som sa rozhodla pre zemiaky na kyslo a s chlebikom. bude musiet stacit. 😉 v piatok spenat a v sobotu bravcove prirodne. 😉

a my krstime zajtra rano.. 😀

blesq
12. máj 2010

to neni jedlooooooooo to je polievkaaaaaaaaaaaaa

salvinka
12. máj 2010

bolul a to mozme ze zemiaky na kyslo?? mne v porodnici vraveli ze ee..
zajtra mate krst?? ja ze sa iba v nedelu krsti 😀 😀

salvinka
12. máj 2010

ked si das k tomu zemiacky.. celkom to zasyti 😀 😀

nadezdah
12. máj 2010

Zemiaky na kyslo sú preto že ich na konci okyslíš octom, ale je to inak zemiaková mliečna polievka, Tak nemucíš dávať ocot, daj trochu citrónu a ja dávam aj bujón je lepšia.

Blesq a čo polievka je čo? Veď by ma drblo každý deň variť mäso. A mi v týždni mäso nerobíme, len cez víkend. Môj drahý kedysi zvykol hovoriť, že vody sa môže napiť aj z vodovodu a teraz len polivku by chlípal aj keď je mäso. Ja robím husté a ktomu druhé nemusíš.
Inak ja mäsko niekedy robím: trochu vyklepem na malé rezníky a z horčice a kečupu si urobím takú kašu a tým to mäsko potrem a na hor. oleji opečiem, k tomu zemiačky, mňam.

danka.k
12. máj 2010

bleskac ty inak provokujes s tymi jedlami 😀

bolulka preco zajtra??

blesq
12. máj 2010

poliavka je ako caj, my muzi potrebujeme tuhu stravu, nieco kusat ,nie len srkat 😀

nadezdah
12. máj 2010

No neviem koľko máš kíl ale nám do 60 aj polievočka stačí. Ale ak tak rád varíš, pošli zoznam čo mám nakúpiť a dobehni do Jasenovej. Ja všetko spapám, hlavne keď to nemusím pripravovať.

blesq
12. máj 2010

ja 2x tolko 😀

danka.k
12. máj 2010

ja mam do 60 kil a veru polievka mi nestačí 😀 😀 😀 😀 😀

blesq
12. máj 2010

danka ale tebe v zilach koluje kyselina isto 😀