Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
13. máj 2010

no dani bud rada lebo ja som teda pôrodné bolesti nezažila ale baby čo dostali včeličky hvorili že to bolo niečo podobné. mne ked to dali tak my najskôr nepovedali že to bolí, a do pol hodky prišli také bolesti som hned na sestričku zvnila že či sa mi dačo nerobí lebo že to hrozne bolí. tak sa začala smiať že to je práve na to že to má bolieť lebo sa maternica sťahuje ale že mi môže dať ešte od bolesti niečo tak som si pýtala hned lebo bolesť to bola teda hovadská.

nadezdah
13. máj 2010

Kočeny tak k tej krvi. Týka sa to len matiek ktoré majú RH negatív. Odpisujem z knihy:"V niektorých prípadoch inkompatibility v Rh-systéme, keď je matka Rh negatívna a dieťa Rh pozitívne, môže vzniknúť ťažká anémia dieťaťa." Ak k tomu dojde dieťa potrebuje transfúziu krvi. " Pri zriedkavom type inkompatibility krvných doštičiek - trombocytov - medzi matkou a dieťaťom matka tvorí protilátky, ktoré ničia trombocyty dieťaťa. Doštičky pomáhajú pri zrážaní krvi a bez nich by dieťa mohlo vykrvácať a zomrieť. Tejto situácii možno zabrániť podaním transfúzie trombocytov dieťaťu. V ťažkých prípadoch sa podávajú protilátky darcu, ktoré pôsobia proti protilátkam matky. "

Takže len matka s RH negatívnym. Deni neboj sa.

deniskateniska
13. máj 2010

ved to ze mam + tak som rada, neviem ci to nebolo nahodou v tej knizke co som dostla od doky... mne hned mama vravela ze mam stastie ze mam pozitiv.. keby som mala negativ a muz pozitiv tak by zo vtedy riesili..

emmka nepytala sa ma na krv muza... ja si myslim ze by sa to pytala asi ked by som mala negativ... lebo aj co mam papierik v knizke tak tam je moja krvna skupina a napisane ze protilatky.. negativ..... a rh otca tam je preciarknute 😒

emi super . rastiete riadne.. a plienocky.. no mas o starost menej 😉

mne tu pes vyspevuje.. mam dost 😀 😀 😀 to ked mu ide nôta v rozhlase tak spieva 😀 😀 dnes uz druhy krat 😀 😀

salvinka
13. máj 2010

jaaaaaj toto su vcelicky?? 😀 😀 tak to som aj ja dostala.. jednu po porode..do zadocku 😀 a kazali mi lezat na bruchu.. ale mna nic nebolelo.. 😒
mayi sak dockaj ked ti pridem ja malu obzriet.. tiez ti ju vybozkavam 😀 😀 ale nie, budem sa snazit udrzat na uzde 😀 😀 😀

nadi az teraz citam 😝 tak ti zajtra dam vediet ci sme v dk alebo v js.. a kde sa popripade stretneme 😉

emma super ze uz nemusite balit na siroko.. a neboj, zvyknete si ako nic.. ja aj teraz niekedy necham drobca len v pamperske.. taaaaak kope nozkami vtedy 🙂

ema1987
13. máj 2010

salvi na mi sme to uz praktizovali taky tyzden pred tym ako sme sli na nozicky a strasne mocccccccc sa jej to pacilo a teraz sa jeje to mam dojem bude pacit este viac!!!!!!! 😀 😀 😀 😅

deniskateniska
13. máj 2010

aj ja uz sceeeeeeeeeeeem ☹ ☹ ☹ ☹ aby mi kopkalo babo na posteli a aby sa smejkalo 😀 😀 😀

katika82
13. máj 2010

emka no ja som lukymu tiež tak cca týždeň pred kontrolou nedávala na široko no to bolo radosti veru. a ked sme vonku chodili že sedel v kočíku tak som mu tiež nedávala.

mayocka
13. máj 2010

baby ja asi pridem coskoro o mlieko a aj o nervy,toto uz neni normalne,este aj vlastna mať ta zradi...popytala som ju ci mi malu postrazi na dve hodky,ze mam na nechty jednu babu,tak ze hej, (dnes je sviatok a chcela ist do kostola) no ked ma nevidela ze som v druhej izbe tak povedala ze nevie kto bude mat hriech....do riti,prisla som tak som povedala ze nemusi ked nechce,ze to mala povedat hned a odvolala by som ju....tak uz zase krik,ze uz nic nepovie a ze vsetko je zle co povie!!!!ze nic zle nepovedala---do riti aj s nou...zvladli sme aj bez nej,uz sa budem snazit sama si pomoct lebo ta tu uz zradi kazdy 😢 😢 😢

nadezdah
13. máj 2010

Babky ja som teraz neviem v ktorom mesiaci, ale bolo to ešte zavčasu, čítala, že s pamperskou sú nožičky dostatočne naširoko, tak som dávala len pampersku a na kontrole mi povedali, že sa to je zle,že musím naširoko baliť, lebo tie bedrá neboli tak ako mali byť, tak potom som zas začala dávať + plienku a ortop. nohavičky. Našťastie sa to napravilo. Ale aj ja som ju nechávala bez plienočky nech si pokopká, taká bola šťastná.

Deni vydrž ešte min. 4 týždne a potom už môže ísť aj von.Dočkáš sa kopkania aj mimo bruško. Viem, že je to niekedy bolestivé, aj mne tak vedela kopnúť do rebier, čo ma až miklo, ale už len ten pocit, že v tebe žije dieťa je úžasný.Pre tých krpcov sa oplatí trpieť.

deniskateniska
13. máj 2010

nadi ja bolest vydrzim... mne to nevadi az tak, ked ma kope silno, ale ja skor ze by som ho uz chcela mat pri sebe... a stiskat ho a vsetko 😉

mayocka sa vykasli, ty si silna, zvladnes aj sama.. 😉 ked bude mama nieco chciet tak uvidi ake to je..

mayocka
13. máj 2010

deniska aj mne to uz slo krkom to cakanie ☹ je to ako lizat lizatko cez obal ze? vidis mu nozicky,rucicky ked kopka ale nemozes si postiskat ☹
no teraz som stastna ze tu uz je ajked niekedy uz nevladzem ale opät sa pozbieram 😉 ked si pospim 😝
,akurat papame,to je pohodlie to kojenie aj pisat sa mi da 😉

deniskateniska
13. máj 2010

mayocka presne tak.. a vcera co robil, ako vytrcal nozicky, sme sa nahanali 😀 😀 a predtym ked mm dal ruku na brusko tak prestal kopkat a teraz, dam jeho ruku ze aha tu kope, tak ma strasne kopne, mm sa len smeje ze sa chce uz s ockom hrat... a ten mi dnes rozprava ako ihrisko ide robit.. 😀 😀 😀 a ze ci isto nechcem hned dalsie lebo ze romanko bude jeho 😀 😀 😀
a takych chvil co nebudeme vladat bude v zivote isto vela.. a viac ich bude ked budu drobci v puberte 😖

danka.k
13. máj 2010

mayocka no potesi... nabuduce ti pridem malu ja postrazit.. 😉

ema1987
13. máj 2010

mayocka neboj ono to zvladnes len si musis najst sistem ale pojde to
deni no to ty teda verim ze sa newes docka tak istot som to mala aj ja som ju dobreze nenahanala aby uz sla vonku ze vonbude mat viacej miesta ako sa tlacit v tom mlaom brusku..xixxiix 😝 😝 😝
a ytch chvil v zivote bude isto vela ked nebudeme vladat ja som mala zo zaciatku take co som myslela ze uz sa dalej ani nepohnem a ani som sa nenazdala a za 13dni bdeem mat uz 6mesiacou a to ani newem ako to rychlo preslo a ani sa coskoror nenazdam a bude mat 18 a nebude ma chciet ani vydiet xixiix 😀 😀 😀 😀

anicka
13. máj 2010

ema a kde si nás videla? ja som ten časopis listovala asi 30 sekúnd aj s cestou lebo som musela dávať pozor na Maťku 😀

deniskateniska
13. máj 2010

emka co nebude chciet ani vidiet, bude chciet mat vlastne deti 😀 😀 a budes babicka 😀 😀 😀

danka.k
13. máj 2010

denis u vas padali dnes krupy????

ema1987
13. máj 2010

no ved hej deni 😉 😉
anicka ste sli popri axe krcme mi sme boli pri doke v cakarni pri gajarsej z okna sme ta videli ale nechcela som klopat na okno 😉 😒

deniskateniska
13. máj 2010

ano hrozne.. ale v kubine uz nie.. nedala som tu foto? idem dat 😝

danka.k
13. máj 2010

denis videla som uz na FB.. u nas len zacalo prsať okolo pol osmej

emmka3
13. máj 2010

deni, tak to sa necudujem, ze ste mali takuto pohrmu ... ja som to videla od nas ako ste tam mali tmavo, nachvilku ani istebnanske kominy nebolo vidiet ... ale kym to doslo k nam, tak sa to vyzurilo ...

emmka3
13. máj 2010

dani sranda u nas zacalo prsat o pol siestej ... to ale trvalo kym zaslo na Kanziu 😉

danka.k
13. máj 2010

emka no bolo presne 19,26 ked zacalo prsať.. som akurat malemu mlieko robila a kukam ze akosi uz ide skaredo k nam a vtedy zacalo poprchať 😀

emmka3
13. máj 2010

a ja myslela, ze to k vam ani nedojde, ked sa to vyzurilo v Parnici ... ja si tiez pamatam zaciatok, bo o 16:45 sme isli domov z vonka, ze nieco sa chysta a to sme este pomaly hodku mohli byt vonka, bo to fakt islo pomaly ... ja to mam z okna ako na dlani, keby maly nevymyslal, tak hladim na blesky cely cas 😀

deniskateniska
13. máj 2010

no nam akurat doniesli maso hovedzie.. svokra sme cakali so svokrou a iba zacalo poprchat a maso nosili uz cez krupy 😀 😀 a ked som volala s mm tak ze siel dat auto pod ceresnu ak budu padat velke krupy ze horiadne vybuchalo a benny - havo ze nevedel co ma robit tak siel dnu s mm .. a ze sa od neho nepohol.. chudatko nase 😀

danka.k
13. máj 2010

a sa blyska?? ci??

deniskateniska
13. máj 2010

tu nie ale zacalo sa to vsetko jednym bleskom a jednym hromom riadnym 😝

danka.k
13. máj 2010

u nas nehrmelo, a nevidim ci sa blyska 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
13. máj 2010

no tu uz asi ani neprsi.. no ak prsi, tak malo lebo to neruntuje 😀 zase budeme mat zajtra zatopenu pivnicu 😠

danka.k
13. máj 2010

tu este prsi