Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

d198815
1. júl 2010

no bolulka ja som bola tiez v tom ze to nic nepusta ale doktorka mi povedala ze hej tak newem..

danka.k
1. júl 2010

@emmka3 nas maly sa od malej netere nenakazil... a ked zacal kaslat, kychat a soplit tak sa od bratranca nakazil hned... doky vravela ze je to imunitou... tak neviem

katika82
1. júl 2010

baby myslíte že by som lukymu už mohla dať trošku paradajkovej polievky???

katika82
1. júl 2010

ahojte babule

no my sme dnes boli na výletíku v meste ale poviem vám no održku je to bez auta som išla so segrou len tak na hodku kupili sme bazeník do záhrady a mliečko sme boli kúpiť skúšame dávať nehypoalergééne aj ked doky o tom nevie ale už dávame týdeň a je to okizatiaľ. zatiaľ žiadne prejavy alergie alebo tak. zdá sa mi zbytočné ho napchávať hypo ked mu ho netreba. uvidíme no ako to pôjde.

no a k tomu cestovaniu busom. no ako v dnešnej dobe ako keby ani neexistovali mamičky s kočíkmi mi to pripadalo. autobus ten úzky horko ťažko som tam vošla s kočíkom do zadu aj to sme zablokovali prechod uličkou. dvere tiež úzke. no ako sila fakt.

no a včera som mu skúsila uvariť takú polievkočku zo zemiakov a borkolice no ale vôbec ju nechcel dokonca ju vygrcal. neviem či si zvykol na tie kupované alebo prečo??musíme skúsiť niečo iné uvariť a uvidíme.

katika82
1. júl 2010

bolul ja som tiež prekvapená že chytil kiahne ja osm tiež v tom že také malé detičky ešte kiahne dochytia.

no ja ATK nemusím riešiť lebo mi Hrudová zakázala doživotne pre riziko vzniku trombozy na ktorý som mala nábeh a skončila v nemocke v mikuláši. tak som bola aj na špeciálnych vyšetreniach v martine ale vraj ak aj niekedy budem potrebovať nejajú hormonálnu liečbu tak len pod prísnym dohľadom hematologa. tak ja po druhom bábu veru budem asi uvažovať o tom vnútromaternicovom ja som tiež počula že to hormony neuvoľnuje preto je výhodné.

deniskateniska
1. júl 2010

hej kocky dakujem za gratulacie.my sme domkb net tu nemame tak len cez mob.tak maly sa narodil o 21.55.4020 g 50cm.info milna o vahe vznikla ze som bola mimo po porode.dalo sa,silne kontr.nastali o 20.00 po oxytocine.potom som nevnimala ani cas.len viem ze to slo akosi samo.tlacenie a secko.len maly bol vysoko,hlavka nechcela zostupit,tak sestricka skakala po bruchu a tahali zvonom.nastrih mam riadny,ale uz dnes sa to da.maly je uprdeny mliecka mam na rozdavanie ale kym sme si zvykli na kojenie tak hruza.kojime poleziacky po normalne rychlo zaspi a zle sa prisaje.a je riadne pahltny potom grcka ale sestricky povedali ze lebo je velky.

danka.k
1. júl 2010

@katika82 podla mna mu tu polievku dat mozes....
a s tym autobusom je to fakt sila, uzijem si toho dost a hlavne ked nema kto s kocikom pomoct a musis sa doslova doprosovat 😠

@deniskateniska vitajte doma 😉 😉 😉 a teda porod riadne dobrodruzstvo.. hlavne ze ste obaja v poriadku 😉 😉 😉 😉

emmka3
1. júl 2010

no baby, mne sa nezda, zeby hormonalne teliesko nic neuvolnovalo 😅 ale mozno je viac druhov, bo ja myslim, ze maju nejaky ten hormon v sebe, aj ked menej ako antiko

@deniskateniska vitajte domaaaaaaa 😵 ... tak veru sa ani necudujem, ze Romanko troska potrapil pri porode, je to veru chlapina ale celkom rychlo to islo, aj ked toho zvonu mi je luto ... to bola moja nocna mora, zvon alebo klieste ale hlavne, ze je vsetko OK

nadezdah
1. júl 2010

@deniskateniska Super už ste domka. Som rada, že ste obaja v pohode
Kočky ja som bola včera na kontrole a vyzerá to dosť blbo, tvrdne mi brucho, ase dosť a krčok mám 1,5 cm lievikovitý. 8.7. ma prímajú do nemocky a 13.7. ma idú zašívať. Už som aj vyrevaná a nevládzem ani ležať. Magnezko nepomáha, brucho tvrdne aj pri ležaní a hrozí potrat, tak sa bojím. A už vieme čo to bude, to čo doma nemáme.

mayocka
1. júl 2010

@nadezdah no nie Nadi neboj hlavne sa snaz cim najviac pospinkat nech ste obaja vpoho 😉 neboj cim menej stresov tym lepsie pre maleho,bude to vpoho porodis krasneho chlapiska nebojkaj a o par mesiacov si len vydychnes ako si sa nemusela bat a bala si sa 😉 hlavne klud klud klud!!!!

@deniskateniska ajoooojte tak teda vitaj mamina no hura domka a uz teda naozaj domka vo vlastnom to musi byt radosti dvojnasobna ze? 😉 drzkajte sa nech ste zdravuckí a stastnucki,ocino ako?tesi sa riadne ze? 😉

danka.k
1. júl 2010

@nadezdah fuuu a preco az 8.7 a nie skor??? a cakat do 13.7???? ved ak je to vazne to treba riesit hned ci ako???? a gratulujem ku chlapcekovi 😉 😉 😉 😉

anicka
2. júl 2010

@nadezdah myslíme na Teba, neboj dobre to dopadne 😉
@deniskateniska vitajte doma, som rada, že ste v poriadku 😉 🙂

emmka3
2. júl 2010

@nadezdah moja, tak to mi je luto s tym nalezom, ale neboj, zasiju ta a budes pekne rodit na termin aj za cenu, zeby si musela do konca lezat hore nohami ... ja som lezala, da sa prezit .. ja som mala taku spoluleziacu, tiez mala tento problem v cca takom tyzdni ako ty, tiez ju sili a krasne vyosila az do terminu ... neboj, dobre bude ...

salvinka
2. júl 2010

@nadezdah jej nadi, takze budete mat parik doma 🙂 neboj, vsetko bude tak ako ma byt, budeme mysliet na teba a drobceka!

bolulka
2. júl 2010

@deniskateniska blahozelame. joj, porod bol riadne tazky. to ma mrzi. Aj ja ako som prisla domov z porodnice kojim po leziacky. je to pohodicka a vsetko ide lahsie. so mnou boli na izbe dve mamicky, ktore tak kojili aj v nemocnici.

mayocka
2. júl 2010

my sa po leziacky kojime vecer na posteli kde mi potom aj zaspinka

kedy ste zacali davat drobcom hlavnicky pod hlavicky?od pol roka ci ako?

nadezdah
2. júl 2010

Kočky všetkým díky za povzbudenie.
@danka.k Neviem prečo až 13 ma budú robiť, asi vtedy tu bude môj dr., ale som rada, že ma nechal doma aspoň do 8. Lucka 11.7. nastupuje do tábora, tak to nebude pre ňu až také hrozné, že nie som doma,akurát ju nebudem môcť ísť tam pozrieť. Rada by som bola ležala, len čo keď ti treba porobiť, navariť, poprať a tak. Môjmu som vysvetlovala, že situácia je vážna a že mi teraz musí on pomôcť, ale to ako keď hrach o stenu hádžeš. To je sprostvô, ráno som ho ledva vyhnala z postela, urobil si kávu a šiel si von zapáliť. Sme vstali o 8.00 a o 8,30 mu volám, že sme hladné, že nech ide robiť raňajky. "Už za chvílu". No prišiel hore, sadol na hajzlík, vravím že sme hladné."Už za chvílu" O 9,00 som vstala a šla nám urobiť raňajky. Pýta sa že čo chceme na obed a Lusi, že kuraciu polievku, tak vybral mäso a že ide na hodinku prebehnúť so susedom do hory po drevo. Ja som postavila na polievku, asi pred 20 min. zložili vo dvore drevo a kukám a on ide zas, ani dovolať sa mu nedá, že by som mu pripomenula jeho povinnosti. No v takomto žiť a máš o stres postarané a potom, že ležať v klude. Ešte že som doma, inak to moje chúďatko Lucinka by tu trpela.

majdiska
2. júl 2010

maji vankúšik pod hlavičku sa dáva až od 2 rokov.. skôr nedávaj.. ak ma maličká nádchu radšej zdvihni nohy na postely..

katika82
2. júl 2010

nadi tak ako toto ti fakt nezávidím to ja mám asi potom anjela doma. ja ked som bola tehotná tak ja som bola teda na rukách nosená.

majdiš ja mám len taký tenučký vankúšik pod hlavičkou malému bolo to pri súprave do postielky ale to ako keby ani nemal

anetaadam
2. júl 2010

@nadezdah Tak to je teda krutá realita,alebo fakt smutné☹ Ešteže nemusím riešiť takéto problémy.No,ale ked ti urobia serkláž,teda ťa zošijú tak vydržíš určite do termínu.Alebo ti uvoľnia ten steh po 38. týždni,takže sa vobec nemusíš báť

bolulka
2. júl 2010

@mayocka az od dvoch rokov sa vraj moze davat vankus.

emmka3
2. júl 2010

@mayocka suhlasim s majdiskou, vankusiky deti vobec nepotrebuju, ak si ch vyslovene nevyziadaju (ze napr. potrebuju mat nieco zmuchlane pod sebou, ale to aj tak az ked sa hybu, okolo roka - my mame len taky tenucky rovny, ale maly ho zas nechce, ta som mu ho dala prec a je spokojny) ked mal nadchu, davala som mu klinovy vankus, este co mame od grckania, ale posluzi aj deka pod matrac, alebo tie zdvyhnute nohy na postielke ...

deniskateniska
2. júl 2010

kocky dakujeme.tak prva noc za sebou.teraz spinka tak som zvedava ci bude spat v noci.je krasny,upistany🙂len trosku s tym kojenim mam vela mliecka tak odstrekujem,lebo ked mu dam hned cicu tak sa nedostane ku zadnemu mliecku a potom sa stale budi,nepospinka poriadne.ja mam po nohach vyrazky teda pluzgiere hruza ze to moze byt z nemocky.ja si myslim ze zo slnka.a cez vikend nas pride sestricka kuk tak som zvedava co povie bo mame vsade poroztahovane veci ako sa stahujeme.

danka.k
2. júl 2010

vankusik ok 2 rokov????? to co je za blbost.. nas ma od dakeho cca 4 mesiaca, ako sme ho prestali balit do zavinovacky.. aj v MT ked lezal mal vankus v nemocke.... a ma klasicky vankus, aj ked on by mal najradsej co najvyssi preto sa v noci prestahuje vzdy na moj vankus 😀

bolulka
2. júl 2010

@deniskateniska, neodstrekavaj tymto sposobom, lebo stale budes mat tak vela mlieka. radsej vydrz a ta tvorba sa coskoro upravi na jeho potrebu. 😉

nadezdah
2. júl 2010

@anetaadam To je krutá realita a zároveň smutný fakt, utešujem sa na dcére, tá je fakt suprová, krásnučká, milučká. A aj po 9 rokoch trpenia som sa dala nahovoriť na druhé dieťa. No čo už. Myslíš, že keď ma zošijú, tak vydržím? Lebo mne tvrdne brucho, som včera čítala kniho zdravotnícku o gynekológii a pôrodníctve a potratiť sa dá do 28 týždňa tehotenstva, potom sa jedná o predčasný pôrod. No len to tvrdnutie je podla mňa sťahy maternice ako keby to malé chcela vypudiť von a ja mám ešte tú smolu, že mám nízko placentu na hranici krčka a drobec je dole. Mám pocit ako keby som išla potratiť a aj dr. sa tak tváril, len mi to asi nechcel povedať na rovinu. A zasa ak ma zašijú a čosi sa stane, tak neviem ako sa to potom rieši. A to všetko kôli tomu volovi, čo mám doma a čo ma rozčuluje.

danka.k
2. júl 2010

@nadezdah a prečo ked je to take vazne ta nenechali uz v nemocke??? mozno to nie je az tak vazne ked si este doma... hlavu hore, zbytocne sa nestresuj, aby si si to neprivolala.... na toho vola sa vykasli, urob len fakt tie najnutnejsie prace na ine sa z vysoka.... vsetko bude dobre neboj sa 😉

katika82
2. júl 2010

nadi neboj ja si tiež myslím že keby to bolo také vážne tak ťa hneď pošlú ležať. tuším si spomínala že chodíš k Tholovi ?? ten je fakt dobrý odborník počula som na neho len samé chváli ja som zvažovala jeho alebo hrubu nakoiec som zvolila hrudu ale vraj tholt je tiež fajn. myslím že už by si ležala keby to bolo také vážne. hlavne musíš byť ty v pohode psychicky a fyzicky neboj dobre to dopadne. a na toho tvojho muža - prepáč nemám slov fakt. teraz ale kašli na neho a mysli na toho malého drobčeka ktorý potrebuje aby jeho maminka bola kľudná a tešila sa na neho

veronika13
2. júl 2010

@nadezdah to mi je ľuto, že máš taký nález, ale naboj po šití to bude lepšie... a s mužom 😢

vankúšik má Riško tiež len taký tenučký, rád ho žmolí a má ho od narodenia, ale je fakt taký, že akoby aj nebol 😀

@deniskateniska vitaj doma 🙂 mali ste skoro také miery ako my 😉

deniskateniska
2. júl 2010

bolul inak to nejde lebo predneho mlieka mam neurekom a maly je potom stale hladny.navyse mam poskodene bradavky tak ho nemozem nehat dlho na cice.priserne to boli.a teraz vecer keby som nemala odstriekaneho tak netusim co by som robila.papal z cicky 2x a malo bolo tak spapal este 50 odstriekaneho.asi je to tak ze ked je velky viac papa a moje predne mu nestaci a k zadnemu sa nedostane bo od unavy zaspi.a nadi hlavu hore kamosku tiez zosili a potom este aj prenasala.a mne tiez tvrdlo brusko od 20tt hlavne kludovy rezim nahod,psychicku pohodu,aj ked to teraz asi nejde,ale tak treba bojovat