Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
24. júl 2010

@salvinka 😀 😀 😀 😀 no zlaty je.

jana2033
24. júl 2010

@salvinka no to hej to som rada no uvidime ako to bude pri stoličkách 😀 , juuuj to si ma nepotešila mne tak krasne buvala iba mesiac no ale čo už asi si musme zvyknuť na to častejšie vstávanie 😀 inak krááásnučky je 😝 ty mu už aj topanočky davaš? mne sa to moc ešte nechce 😉

nadezdah
25. júl 2010

@salvinka Som myslela, že skočíme na prechádzku, ale keď vidím čo je vonka, tak asi ťažko. Keď bude pekne, tak pôjdeme urobiť koliečko kolo dediny. OK?
Kočky, dnes idem na 3D ultrazvuk, okolo 19,00 hod. Ešte mám poobede dr. volať, tak dúfam, že to nezruší. Moc sa aj s Luckou tešíme. Ferino išiel na východ po karavan k rodičom, snáď sa do večera stihne vrátiť. 😅
A čo tu je tak ticho tento víkend, všetci ste pomizli na dovolenky, či čo?

emmka3
25. júl 2010

ahojte 🙂

k zubkovej teme, tak my uz mame bez 8ks zubov vsetky (chybaju ocaky a zadne stolicky), aj po celej sade prvych stoliciek, ale zatial ani neviem ako malemu rastli 😅 velmi dobre to znasal, len jeden den vzdy trosku mal redsiu stolicu, ale to bolo vsetko ... takze aj vam zelam, aby ste mali taky hladky priebeh 😵

@jana2033 ja som topanocky tiez vobec nedavala, az ked sa zacal stavat, lebo dovtedy si ich aj tak skopaval z noziciek a nechcel ich mat 😅

anicka
25. júl 2010

Maťka je nervóznejšia keď jej idú zúbky aj horšie spinká ale chorá našťastie nebola 😖 a topánočky, my sme kupovali a nosili topánočky až keď začala chodiť, do vtedy sme mali len jedny aj to viac menej len na okrasu 🙂

deniskateniska
25. júl 2010

cafte.tak my mame po krste.krstila aj hojka.taky zlatucky je mirko,ani necekol🙂my sme tiez vydrzali ale s cumlikom a maminka drzala v ruke flasku s cajikom ak by nahodou.a anicku sme stretli aj v kolibe,matku niekde odlozili😀sme unaveni,totalne.tolko ludi bolo och.konecne sme domka,na prazdninach mam sesterku..dufame ze tato noc bude lepsia bo minulu sme nespali ani len hodku.maminka a ocko nastriedacku do polnoci a po polnoci drzali straz.

salvinka
25. júl 2010

@jana2033 to ma len take imidzofky 😀 za 3,5€ v tescu, no nekup to.. 😀 😀 sice su mu este dost velke, ale tak som chcela aby na svadbe mal nieco obute 🙂

deni, super ze to mate za sebou 😉

dnes sme boli kryt so psikom, a ta pani mali uzasnu vec pre syna... moj to uz hned dnes chcel objednavat 😀 😀 tak mam aspon darcek na jeziska pre maleho (alebo velkeho?? 😀 )
http://www.svetvpohybe.sk/index.php/e-shop?page...

d198815
26. júl 2010

salvi to maju aj v hrackarni na bysterci..

salvinka
26. júl 2010

heeeej?? ja som to prvykrat videla vcera... no nejdem to radsej miskovi spominat 😀 😀

d198815
26. júl 2010

@salvinka 🙂

anicka
26. júl 2010

Ja som mala včera na denisku šťastie najprv som ju stretla v kostole na krste Romanko je úúúúúúúúúžasný a potom ešte aj v Kolibe. Svokra mala narodky, tak nás pozvala na obed, Maťka bola zatiaľ "odložená" v postieľke u našich a spinkala 🙂

jana2033
26. júl 2010

@emmka3 super tak sa teším bo mne sa to vôbecd nece davať ked to je ešte v kočíku a ked je takto chladno aj tak dekou prikrytá 😝

@salvinka máš pravdu ja som tiež taka čo vidím lacne tiež 😀 , inak toto autíčko maju jedny známi a ukazovali ako sa na tom vozi no bolo to skvele sa mi to tak videlo

deniskateniska
26. júl 2010

prvy krat sme boli vonku v takej zime.dilema co mu obliect.tak ako zvladli sme,dufam ze nebude chory a stacilo mu to oblecko.

deniskateniska
26. júl 2010

a este musim to niekomu povedat bo ma roztrhne.mam na prazdninach sesterku.nechcela som,ale nanutene bo nasi niesu doma a prerabaju jadro tak som ju musela zobrat.stale maleho hladka,ked zamrnka pcha mu cumel a 100x som povedala ze maly nema moc rad cumel.ta ho ma v ruke a caka kedy mu ho moze dat.snazim sa maleho nehavat sameho nech nemusim byt stale pri nom,aby si nezvykol,stale je pri nom.neviem ako to vydrzim.

katika82
26. júl 2010

Ahojte maminy

tak som tu, boli sme v Zázrivej cez víkend u svokrovcov boli tie Zázrivské dni tak sme boli. aj ked iba v nedeľu ked bol už program v kultúrnom no a večer sme nechali Lukyho starkým a išli sme s mm na Ploštín punk super boli fakt.

no a vieme sa už sami postaviť :🙂))))

hojka
26. júl 2010

Ahojte 🙂
Tak aj my mame uz po krste,mame sa celkom fajn az na to,ze mala zacina byt chora,ma teplotu a vsetko ju bolka,pojdem s nou zajtra k doktorke,len sa bojim,aby maly neochorel.
Deniska: ani som nevedela,ze ideme spolu krstit,lebo ja som tu uz dlho nebola na MK,tak ma potesilo,ked som ta tam zbadala 🙂 Romanko je riadny chlap,je zlatucky.Chcela som sa k vam aj potom zastavit,ale ste uz boli prec,lebo mne krstila aj sesterka,tak sme sa zakecali este s nimi.Som rada,ze uz mame potom,vecer som bola riadne unavena 😝

hojka
26. júl 2010

Ozaj Deniska a s tou sesterkou to nejak vydrz,zvykaj si ked budes mat druhe 😀 Aj nasa mala chce vsetko malemu robit a musime stale na nu davat pozor - minule som ho nehala v postielke a pridem tam a maly bol prevrateny z chrbatika na brusko - som sa cudovala,ze to akosi zavcasu a to nasa mala ho prevratila,no soky,ale uz si zvyka,len stale treba davat pozor,tak len davaj pozor a nenechavaj ho sameho s nou 🙂

nadezdah
26. júl 2010

Dievčatá idem sa vás opýtať, máte monitoring dychu a vaše názori na to ma tiež zaujímajú. Ja sa rozhodujem či hej alebo nie. A teraz eyistuje aj taká somarinka, je to taká slza a upavní sa to na bruško dieťati, tiež na kontrolu dýchania. Poznáte to niektorá? A ešte aj ma zaujíma všetko čo sa týka: klokaniek, baby vysielačiek, chodákov, stoličiek na krmeniea tých lehátok, čo sa aj hojdajú ale tie čo sa dajú nastaviť že sami hojdajú. Prosím popíšte mi aj aké máte značky a díky dopredu.

salvinka
26. júl 2010

@nadezdah
monitor dychu- ja som si povedala ze len v tom pripade ho kupim ked bude babo predcasne narodene.. ze ak by nieco.. ale risko bol chlap jak buk, tak som nemala boja.. a kamaratke to zbytocne pipa a stresuje ju to..

babyvak neodporucam- strasne boli chrbat, ale ak by si sa rozhodla tak ti predam moj 😀

baby vysielacky- zatial skusenosti osobne nemam, ale idem si ich kupit ( podla mna dobra vec ked spi maly aby si si mohla aj dalej odbehnut)

klokanka- nam sa velmi osvedcila!

lehatko odporucam toto co ma aj katika http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

chodak.. rozhodujeme sa ci klasika (neodporucaju pediatri kvoli chrbtici) alebo toto :
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
ale nan som tiez pocula, ze neraz sa stala nehoda- vybite prve zubky ☹

d198815
27. júl 2010

@salvinka no salvi ty chces dat maleho skor do chdaka ale v tom novom asi tazko😀podla mna i ked ho neodporucaju je lepsia predsa len klasika.aj my ho mame a uz skoro chodime🙂

anicka
27. júl 2010

@nadezdah my sme ten monitor dychu nemali súhlasím so salvinkou myslím si, že keď je dieťatko v pohode a donosené, tak to až tak netreba. Čo sa týka klokanky mám ju doma vyvalila som za ňu skoro tisícku a Maťka v nej vôbec nechcela byť, takže čaká na durhé prípadne na predaj kl 🙂 Baby vysielačku som nemala, ale pri druhom si ju jednoznačne kúpim je to super vec. Ja som zásadne proti chodákom takže sme žiadny nemali a nechýbal nám, stoličku na kŕmenie využívame od pol roka na 100 % tá sa podľa mňa zíde každej mamine. To hojdacie lehátko sme nemali ale pri druhom si ho určite kúpim, keď som potrebovala mať Maťku pri sebe tak som ju mala len vo vajíčku a to leháto je určite lepšie 😉

@deniskateniska viem, že Ťa to hnevá ale skús to nejako vydržať veď je to len na týždeň nie? 😉

bolulka
27. júl 2010

suhlasim s anickou, a tiez som pri prvom nemala lehatko, no teraz si to bez neho neviem predstavit. a da sa kdekolvek vziat. klokanku som pri Klaudii tiez nevyuzila, nezdala sa mi stabilna ale babysatku teraz vo velkom vyuzivam a odporucam. aj ked chcem doma nieco spravit, alebo ked na polceste zacne Adamko kricat, pripadne chceme ist na vylet, dam si ho do satky a je po probleme.

bolulka
27. júl 2010

@hojka 😀 😀 moja drobula spravila presne to iste. uz zo 3 krat. ked mi raz ukazala, ako to robi, skoro ma vystrelo. sa cudujem, ze nemal vyklbenu rucicku. No ale teraz sa uz aj sam obcas pretoci, tak dufam, ze si s tym da pokoj. 😉

katika82
27. júl 2010

ahojte babule

no ja som bola škole dnes som zmákla 4 skúšky tak som taká happy že až.

čo sa týka monitora dychu ja ho mám babysenseII stál síce 4500 tisíc ale mali sme skoro 2tisíc korunovú zľavu z Dôvory poisťovne neváhali sme ani na chvíľu. ja som s ním veľmi spokojná ani jeden falošný poplach zatiaľ nebol, ja pokojne spávam máme ho v postielke stále ja som akási pokojnejšia potom lebo viem že dýcha a že aj keby mu náhodou zabehlo alebo sa mu odgrclo ked bol menší tak som bola taká kľudnejšia, lebo som vedela že začne bliakať monitor.

klokanku máme za 15 centov zo sekáča už dve a som spokojná luky sa rád nosí ale tiež nie moc dlho a podľa toho kde sa ide.

čo s týka lehátka máme to čo aj šalinka je super kým bol menší dávala som ho tam aj s vankúšom akurát som ho rozviala a ležkal si teraz ked je väčší tak sa nám v ňom super kŕmi je až do 3 rokov takže super vec.

vysielačky máme z nayu do 2 km dosah, máme ich aj oskúšané fakt je tam taký dosah. cez zimu chytám aj ľudí z kubínskej 😀 😀 , bežne som ho dala spať a išla si do obchodu o dve ulice nižšie.

chodám nemáme ani som nechcela, susedu máme primárku ortopédku a tá ked nás bola kuknúť prvé čo povedala žiadny chodák, naučil sa pekne štvorkovať a už mu veľa nechýba ani ku chodeniu. fakt niekedy ho už len letmo pridŕžam a ide si sám. takže ja chodák nie.

deniskateniska
27. júl 2010

tak moje nazory,vysielacky jednoznacne ano zatial nechodime nikam s malym kde by sme boli mimo neho,ale jednoznacne ideme kupovat.

Monitor dychu,jedny vravia ano iny nie,ja by som len stresovala.lebo nas maly hocikedy nachvilu nedycha ked sa puci,alebo tak.v strehu som stale tak neriesim.

Lehatko chceme,ale zatial je to vo hviezdach

Stolicka,mame,tesime sa ked zacneme pouzivat bo ma aj popruhy takze ked maly zacne sediet,bude pri mne v kuchyni.

Chodak sme dostali, taky co je ako auticko,hra a tak.

nadezdah
27. júl 2010

Hodila som si tam fotky bruška, ale teda neviem, mám pocit, že akosi moc puchnem a to som len v 23 tt.. Kým porodím asi ma rozdrapí jak žabu. A všetkým ďakujem za názory. Pomohlo mi to, a čakám ešte či sa pripoja aj ostatné.

deniskateniska
27. júl 2010

baby radte,nas maly nechce vecer zaspat.je jedenast a teraz zaspal tak na 10 minut a potom rici ako najaty.a uz je zas hore nechapem to.mm s nim byva hore aby som mohla spat,ale nejde to stale.och

jana2033
27. júl 2010

opaaaani vy toho mate pokúpene, my nemame nič chodák tiež som nechcela, v šatke bysom ju nevedela mať, monitor dychu tež by som bola len v strese,no a ja rozmýšlam tiež o tom lehátku ...

tak dobru noc ideme buvať naša mala už spinka tak rychlo aj my 😝

bolulka
28. júl 2010

babky, poznate nejake pekne miesta v prirode? najlepsie v lese? neviem kam sa vybrat s detmi, a naslepo sa mi veru nechce.

anicka
28. júl 2010

@bolulka nepoznám ☹ aj ja by som potrebovala tip 😉