Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

katika82
4. aug 2010

komentár zo stránky čas.sk

Pán minister,

ak v tejto zlej situácii znížite príspevok na dieťa, tak veľa voličov si bude klásť otázku, že prečo vás volili. Zaujímavé pri každej vláde je to, že sa znižuju práve príspevky pre občanov a neznižuju sa platy a príspevky ministrov a poslancov.
zilina
03. 08. 2010 13:05
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

Kdeže, na svoje si nesiahnu, to len nám občanom aj to málo čo majú, ved čo na tom, že sa nerodia deti a mladý sa neberú, ked nie sú peniaze a na byty tiež nestavajú ale to už je asi o inom, ked poslanci majú 100 tisícové platy a odstupné pri odchode ani nehovorím. Každý hovorí len o druhých ale mali by asi na seba pozrieť!!!! Smrad, nech si šetri, nech chodí do práce autobusom a nie autičkom s osobným šoférom
perka986
03. 08. 2010 13:20
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

kto "si bude klast otazku, ze preco ho volil", by mal byt mal byt vyhlaseny za nesvojpravneho...vsetci, co ste nevolili smer, mali by ste sa tesit a nepindat!!!
andreja
03. 08. 2010 14:13
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

Tak toto je uz naozaj sila. Oni maju sta tisicove platy a mi tu zivorime. Zostava nam len dufat, ze to neprejde. Vsetci co nevolili Fica mozu teraz doma plakat do vankusa. A v septembri vsetci povinne na referendum. Fetaci nam zvolili SAS a aj tak maju *** z toho a zase na to doplatia ini - tentokrat mlade rodiny.
trulozlesa
03. 08. 2010 14:38
REAGOVAŤ
B*uzerant

Takýto žebrák vy**je**ba**ný nám tu chýbal sám sebe nezebere 500 eur radšej bude brať chudobných takýchto ***ov dať na námestie zaviazať a ukamenovať. Badaj by skapal ha*jzel bez chrbtovej kosti.
psycho3
03. 08. 2010 13:21
REAGOVAŤ
Minister?????

Hlavne že on potrebuje mesačne 6000 €. No čo si ludia zvolili to majú, čo očakávať od ***ov.Oni si žijú ako prasce v žite ani nevedia s čím sa deno denne musia vyrovnávať ludia a hlavne mladé rodiny s detmi.
twin1
03. 08. 2010 13:34
REAGOVAŤ
Hajzel

Tak to je dobrý hajzel! Nech si on zníži svoje výdavky, aby nepotreboval 6.000 € / mesačne. Dlho som odkladala dieťa kvôli takýmto hajzlom vo vláde...... teraz som tehotná, a normálne je mi z toho všetkého na grc, ako vlastne budem fungovať?..... hlavne, že jemu príde na účet ministerský plat! Tak toto ma dobre nasralo!
petruska456
03. 08. 2010 13:40
REAGOVAŤ
Hnus

no asi tak je to riadne svinstvo aj to málo čo je dobre musia rušiť smrad jeden dúfam, že mu to neprejde!!! Tam nech si každý odpustí tie svoje prachy a nech si robia tak ako my. Sa tu budú hrať na niečo.
Slota mal asi pravdu, keď hovoril, že Slovensko bude ešte plakať krvavé slzy, keď si takéto svine pustilo k moci . Hlavne, že tí bohatý sa nabalia ešte viac
perka986
03. 08. 2010 13:51
REAGOVAŤ
prispevok na 4 a dalsie dieta

ten mali znizit, prispevok pre neprisposobyvych a nie pre mlade rodiny ktore tvoria a buduju tento stat!
dragovid
03. 08. 2010 13:59
REAGOVAŤ
Re: prispevok na 4 a dalsie dieta

nie oni budú neprispôsobivým stavať byty a mladý môžu isť do kelu a nie to ešte zakladať rodiny
perka986
03. 08. 2010 14:01
REAGOVAŤ
expert

No vidim,ze je tu dalsi expert minister...ved nech mu poradi Krajcer,ten superminister,co za jeden den usetril statu hned milion eur!!!!! Este 60 takych dni a ucet na prispevky je vyrovnany Ale nevadi,uz sa neviem dockat okamihu,ked vo vlade ostane len Radicova a pod jej sukonu Sulik....
posse
03. 08. 2010 14:06
REAGOVAŤ
Re: expert

ale bohvie či sa tam ten Sulík zmestí, keď bude držať balonik
perka986
03. 08. 2010 14:28
REAGOVAŤ
volici

co ste si zvolili, to mate...kazdy, kto volil tuto vladu, by sa mal tesit, pretoze volil pravicu a toto je pravicova politika...ak nerozozna rozdiel medzi pravicou a lavicou, tak by mu mali zobrat obcianske prava!
andreja
03. 08. 2010 14:10
REAGOVAŤ
Re: volici

toto mas pravdu,co si volici zvolili,to maju...urcite plno fetakov volilo Sulika len preto,aby mohli na ulici fajcit travu beztrestne....a teraz,zrazu,nic take sa nekona,vraj to volici pochopia
posse
03. 08. 2010 14:13
REAGOVAŤ
Re: Re: volici

mne je najvtipnejsie, ked niekto voli pravicu a caka od nej lavicovu politiku-socialne vyhody, vyssie materske, rodicovske, podpory, prava zamestnancov....hahaha, totalni ***i...kym som neni velkopodnikatel alebo rozmarni milionar, tak asi nebudem volit pravicu, ale tento dobytok v tomto state, za ktory sa hanbim od 12.06.2010, to od pravice ocakava, jeden sa nestaci cudovat, demencia na vzostupe....
andreja
03. 08. 2010 14:31
Re: Re: volici

sorry za gramatiku a preklepy...nechala som sa uniest
andreja
03. 08. 2010 14:32
iniciatívny ***...

pán minister by nemal byť tak iniciatívny a mal by radšej riešiť zlú sociálnu situáciu v rómskych rodinách... alebo by mohol sám začať plodiť deti za také smiešne príspevky. skoro nikde na svete sa mamičky a mladé rodiny nemajú tak zle, ako tu, na slovensku. a to máme bojovať za to, aby sa zvýšila porodnost? a zaco mam to dieta vychovat, ked tento stat miesto pomoci mladym ludom ich radsej zahrabe pod ciernu zem??? staviame dom, uz cca 5tisic eur nas stali len povolenia, plany, poplatky a podobne hovadiny. su to peniaze, ktore ked sa pozriete na dom, vobec nevidite. ale musia byt. a kazdy rok si vymyslaju nove a nove certi***y, len aby mohli zas inkasovat dalsie a dalsie peniaze. a za co teda vychovat dieta? a co matka prvorodicka? za co si ma kupit vybavicku??? pan minister by si mal urobit exkurziu po obchodoch a potom sa pozriet do firiem, kolko ludia zarabaju.
napada ma uz len posledne: INICIATIVNY *** JE HORSI AKO TRIEDNY NEPRIATEL !!!
catherine71
03. 08. 2010 14:12
REAGOVAŤ
Re: iniciatívny ***...

mali by vytvroriť fond na kastráciu neprisposobivych. po druhom decku, vykastrovat. bez debaty. mnozia sa ako potkany, robit v zivote nebudu a maju sa lepsie ako my, stat im stavia byty, atd. atd.
PRECO MY BIELI NEMAME TAKE VYMOZENOSTI??? KDE JE SPRAVODLIVOST??? VED TO JE DISKRIMINACIA NAS BIELYCH !!!!!
catherine71
03. 08. 2010 14:20
REAGOVAŤ
Nuz...co ste prekvapení?

Ja som to cakal. Neni to dobry napad... Ale ak sa to urobi, myslim, ze pomaly SaS moze zacat balit kufre tak ako SOP-ka, ci ANO
johny
03. 08. 2010 14:15
REAGOVAŤ
Taaak toto je fakt sila

Dufam, ze toto mu neprejde. Ako nastavajuca mamicka s tym absolutne nesuhlasim!!!!!
Ludia, ak si to v rychlosti prepocitate, tak po novom, by rodicia dostali o cca 1400 € menej za tri roky a este bez priplatku k rod. prispevku, cize minus dalsich 678 €.
Teraz premyslam, kde pouzit kazde €, aby babo malo vsetko zo zakladnej vybavy, porovnavam si ceny v roznych obchodoch aby som usetrila kazde to €, ale vravim si, ze ako tak sa to zvladnut da, horko - tazko, ale uskromnime sa, ale toto co som si pred chvilkou precitala je HANBA SR.
A vraj "Volme za buduce generacie"
Takze takto to mysleli? Je mi do placu za vsetkych rodicov

anicka
4. aug 2010

@katika82 veď celý ten system je na hlavu ja som povedala veď keď tých 150 poslancov zastupuje nás normálnych Slovákov tak nech dostávajú priemernú mzdu. By ma zaujímalo či by tam niekto šiel robiť. 😀 😀 😀 Veď nech si vyskúšajú ako je to vyžiť z podpriemerného platu a rodičovského príspevku 😠

katika82
4. aug 2010

no anička a s tým vyjadrením materských centier si ma teda riadne dorazila??? som to teda fakt nečakala od ních. som myslela že práve cez nich by mamičky mohli zorganizovať nejaký štrajk ale takto??? to asi ťažko

katika82
4. aug 2010

@anicka a teraz len uvidia ako sa zvýši polulácia cigáňov . však tie budú rodiť do nemoty za také peniaze práve tomu sa chcela ficova vláda vyhnúť.

katika82
4. aug 2010

len vravím treba s tým robiť niečo ešte teraz kým je to len v ich hlavách a nie ked to už schvália. bude to ako s mýtom. keby sa dopravcovia sťažovali skôr ked sa iba o mýte hovorilo mohli dopadnúť lepšie.
lebo potom ked už bolo všetko schválené a postavené rampy už nezmohli nič. treba sa teraz hned ohrádzať a písať a sťažovať sa. do kelu ja by osm normálne napľula tomu mihálovi do ksichtu

anicka
4. aug 2010

Veď o tom to je ak sa chceme búriť tak teraz lebo keď už bude podpísaná novela, tak sme skončili. 😠 😠 😠 Chcú šetriť, nech sa páči tak nech začnú od seba a znížia si platy a keď to urobia tak sa môžeme baviť ďalej 😠

katika82
4. aug 2010

presne tak treba to teraz za horúca riešiť len ako. kto by náms tým pomohol. najlepšie by bolo sa skontaktovať s niekým kto s tým má skúsenosť.

katika82
4. aug 2010

alebo dalšia ved, dnes v správach ráno že nejaký zápas zasa kde potrebujú neviem koľko policajtov aby sa fanúšikovia nepobili. do riti takna toto peniaze sú. platiť tam milion policajtov ktorí budú strážiť nejakých debilov ktorí sa nevedia spratať dokože??? ako celý tento náš štát nech ide do riti

anicka
4. aug 2010

Katka to ja nad tým ani radšej nerozmýšľam, lebo by ma drblo. Ako keď tam chcú mať policajtov nech majú, ale nie platených s našich daní ale nech sa na to pekne pozbierajú členovia fanklubov a potom si veľmi rýchlo rozmyslia či sa budú mlátiť alebo nie. 😠

Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:

Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok. 😠 😠 😠 😠 😠

emmka3
4. aug 2010

dievcata, skoda slov takto na nete ale som s vami 🙂
@anicka schvalujem maily, listy ... ak sa da, preposli mail aj mne, listy nemam komu pisat, bo som tuto vladu nevolila 😝 ale mail na ministerstvo poslem a rozposlem aj kamaratkam, nech aj oni poslu ... aj nasa slavna R3 sa vdaka takemuto bombardovaniu zastavila na ciernom bode 😉

emmka3
4. aug 2010

@anicka waw 😲 😲 😲 ja fakt nemam slov 😠 😠 😠 hajzli su to, vsetci rad radom, zlodeji !!!!! este ani vladnut nezacali a uz okradaju podstivych obcanov a Unia matiek je asi s nimi kamaratka, sak BA zvolilo tuto chamrad a v BA je aj centrala UM 😝 ako malokedy sa rozculim, ale na tieto veci som zvlast citliva, tak sa ospravedlnujem za slovnik ... a teraz si zvratene a sebecky v duchu myslim, ze ako dobre, ze sme "vymenili" stavbu za druhe babo 😔 a uvidite, ze aj DNP pojde ku dnu, lebo stale sa hovori, ze sa to zrusi, ani nebudeme vediet a uz nebude ....

emmka3
4. aug 2010

baby a co tak vytvorit temu aj tu na MK, chodi tu dost mamiciek a aj slavny Mihal tu jednym casom chodil, vo volnej diskusii, nech sa to hybe ... hmmm?

katika82
4. aug 2010

emka jasné skúsim založiť

emmka3
4. aug 2010

tak som vytvorila, v paragrafoch
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zrusia-priplatok-k-prispevku-pri-narodeni-dietata/

tak a hajde diskutovat a organizovat sa

katika82
4. aug 2010

emka aj ja vo voľnej diskusii nevadí budeme mať dve alebo to zjednotíme oki 😀

emmka3
4. aug 2010

@katika82 uz som zalozila 😉

emmka3
4. aug 2010

@katika82 kati, admini to daju do poriadku, zjednotia to 🙂

katika82
4. aug 2010

super

nadezdah
4. aug 2010

@katika82 Moja som čítala o tom fotbale. Keby to tak bolo, že to ide do vrecka policajtov, tak som vysmiata jak lečo. Môj muž chodí pravidelne na fotbali strážiť, ale je to vrámci jeho platu, takže oni nám policajtom bohužial nič naviac nedávajú. Len aby si bola v obraze.
No a v ostatnom súhlasím s vami, sú to svine hnusné, celá vláda. Hlavne tá blonďatá pi... je "najsamlepšia"

d198815
4. aug 2010

baby sa nerozculejte skodi to😀problem treba riesit s usmevom , to bude protivnika este viac srat:-P

no ale tak na druhu teme citam ze tu budu za nejaky cas nove tehulky😀no tak nech sa dari pri planovani a nech su medzi nami uz coskoro🙂

emmka3
4. aug 2010

@d198815 kto planuje, aj ja chcem vediet 😉

mayocka
4. aug 2010

no uz ani telka nam nejde,fasa!!! maju toho moc a ked sme si objednali prave digi tv cez mobil tak vraj mesiac alebo viac je cakacia doba,no fasa,tak sme dokukali,idem zacat citat knizky 😀

myslite ze sa nas ta zmena RP dotkne ked uz mame deticky na svete?vraj to ma byt az od januara aktualne nie?

salvinka
4. aug 2010

@d198815 isto mihalovi pomoze ked sa budeme na neho usmievat 😀 😀 😀
ved mi treba grcat ked ho vidim 😖 😖 😖
@mayocka, ja si myslim ze my uz ostaneme po starom.. inac aj ja som sa dala na knihy.. minule som sa tak pohltila ze som do druhej rana citala.. 😀 😀

deniskateniska
5. aug 2010

babule tak mi mame sopliky.chudatko moje male,tak odsavame do diva.nic mu to nerobi len ked ide soplisko,tak zacne plakat.joj som poriadne nespala,a ked som zaspala,tak akokeby ma kombajn presiel,idem byt aj ja chora,nervozna som z toho.len jedna pozitivna sprava,idu nam konecne net zapojit

d198815
5. aug 2010

no vraj tie ktore dostali novy RD v tomto roku tak tym tak aj ostava 🙂

anicka
5. aug 2010

Tie čo ste "nabehli" po starom tak budete po starom, to sa nemusíte báť 😉 🙂 To len my čo plánujeme detičky trošku neskôr tak budeme mať smolu ☹ 😠

Ako baby mne veľmi dlho trává, kým sa nasr... ale keď už som vytočená tak to stojí za to. Zatiaľ som zmákla dva maily, do KDH a Obyčajným ľudom som zvedavá, či sa ozvú. Myslím, že bombardovať SaS to nemám zmyslel a SDKU detto no a Most, to neviem tí tam majú aj OKS a to je pravicová pravica, tým nás určite nepodporia.

Viete, ale čo je na tom nabizadrnejšie, že týmto opatrením sú ľavicovejší ako ľavica, keďže chcú dať všetkým rovnako, tákú vládu "fsjo rovno" sme tu už mali a chvala Bohu od 1989 už nemáme 😠 😠 😠 A práveže pravica by mala ísť s heslom za zásluhy, takže robíš dostaneš nerobíš nedostaneš. 😖 😠

@deniskateniska prajeme skoré uzdravenie 😉

anicka
5. aug 2010

Toto som teraz našla na webe, no uvidíme aká bude realita 😖 😔

jana2033
5. aug 2010

babule aj my máme z kolísky fotečku 😝

jana2033
5. aug 2010

ešte jedna tato je z aktuálna fotka z dneska 😝