Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anetaa
8. okt 2010

@mayocka No tak to sa veru nenechám predbehnúť 😠 , lebo potom mám ísť ešte aj do poradne k svojmu doktorovi - a tam zrejme budem tiež čakať. Ináč na tej chodbe s modrými stoličkami sú to hneď tie prvé dvere naľavo? A od koľkej tam ordinujú, nevieš náhodou?

mayocka
8. okt 2010

@anetaa vies co?tusim od desiatej som tam chodievala,ale kedysi som prisla aj skor ,chvilu som cakala bo tam neboli a potom ma vzali a niekedy zase beru az po desiatej,nakopi sa to tam a potom je frmol...ako kedy ale neviem presne ci od desiatej ci od jedenastej,uz si nepamätam,este pockaj co baby napisu aka to je presne doba,ale davam viac na tu desiatu 😉

anetaa
8. okt 2010

@mayocka Díky za radu 🙂.

salvinka
8. okt 2010

@anetaa ahoj, mne sa zda ze som rodila nedavno, aj ked pravda je uz tomu 7mesiacov 😀 😀
co sa tyka prilozenia hned po porode (koza na kozu) to som neabsolvovala, no ak si to budes pozadovat podla mna by nebol problem.. maleho mi doniesli takmer hned na prilozenie, no ten mal na salame vobec sa neprisal no doteraz krasne kojime 🙂
nemozem povedat ze sa mi zdalo prostredie nejak extra priatelske, no ked sa budes dozadovat svojho tak by nemal byt problem.. len sa nebat a stale si hovorit co chces! ja som bola taka ticha myska (vystrasena z prostredia 😀), tak ma aj vsetci pekne odignorovali, no teraz viem, ze ked tam budem najblizsie tak si budem dupat furt 😀
maleho mi doniesli 10hodin po porode, takze ani s tym nebudes mat isto problem 🙂 ja som ho dokrmovala tiez flaskou lebo som bola presvedcena ze je furt hladny 😀 no ked mi sestricka spravila skusku kojenia tak mi zakazala dokrmovat ze mam mlieka dost..
takze pokial nebudes mat jasno tak sa vypytuj a ked si budes nieco priat tak im to oznamuj a verim ze budes spokojna 🙂
prajem lahky porod no nie prilis rychly aby si stihla do dk prist 😀

danka.k
8. okt 2010

@anetaa ja som rodila v Martine a mozem to len chvalit.. a pravdupovediac sa mi to zda ovela lepsie ako v Kubine 😀 😀 uz aj s muzom sme sa dohodli ked budeme mat druhe tak rodim v MT 😉 ale to je vec nazoru

@mayocka vitaj späť 😉 😉

anetaa
8. okt 2010

@salvinka ďakujem ti pekne za podelenie sa s tvojou skúsenosťou 🙂. Veď uvidíme ako bude. Dúfam, že budú mať všetci dobrú náladu a budú milí. Hlavne že tam bude pri mne môj mužík 🙂. Ináč pred dvoma týždňami som si mala ísť obzrieť aj pôrodnicu, a keď sme tam aj s manželom prišli, tak sestrička bola taká nešťastná-že ona by nám to tam strašne rada ukázala, ale teraz tam maľujú a že všade je len bordel a maliari a že by sme z toho veľa nevideli, že či radšej neprídeme nabudúce-taká bola zlatá až mi jej bolo ľúto... No aspoň viem, že bude pekne vymaľované 😉 .
Ja verím, že to bude fajn. Ja sa ináč nebojím ozvať, takže keď budem niečo chcieť, tak to poviem - však ide o mňa a moje bábo, nie?
A ozaj ako to vypadalo na pôrodnom sále? Majú tam to polohovateľné kreslo?

anetaa
8. okt 2010

@danka.k niekto má s Martinom dobré skúsenosti, no viac sa stretávam s negatívnymi reakciami-hlavne čo sa týka takej tej ľudskosti. Ide to tam vraj ako na páse, žiaden bližší prístup a rodičky vraj rodia v jednej miestnosti spolu - tak to by som teda určite nechcela odrodiť si viac pôrodov okrem svojho vlastného. A teraz v tomto období sa tam chystá aj veľa žien rodiť - a to viem len o tých z Martina, chodia tam aj z celého ZA kraja. Tak hádam to v DK bude trochu kľudnejšie 🙂.

danka.k
8. okt 2010

@anetaa ved na jednej sale bola len jedna ta koza na rodenie.. iba ak na tych ostatnych bolo po viac, ale neviem o tom.. ale jasne vec nazoru.. mne ide hlavne o to, ako je to po porode. myslim sprchy a navstevy 😉

salvinka
8. okt 2010

@danka.k a ako je to v martine s navstevami?

danka.k
8. okt 2010

@salvinka od rana tusim od dakej desiatej abo jedenastej do vecera desiatej na izbe 😉

salvinka
8. okt 2010

@danka.k normalne mohli ist k tebe na izbu??? kokso, beriem vsetkymi desiatimi 😀 toto mi strasne chybalo u nas.. a mozu tam aj prespat? 😀 😀

danka.k
8. okt 2010

@salvinka no moj muz bol furt pri mne na izbe.. vzdy okolo pol desiatej mu prisli povedat ze moze byt iba do desiatej.. 😉 😉 😉 😉 😉 prespat moze niekde v hotely ked si zaplati 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale priamo na izbe ee... 😀 😀 😀

deniskateniska
8. okt 2010

ahojte,vitam😀
Tak ja si mozem len pochvalovat,az na jednu sestricku ale treba si dupnut🙂mne sa maly nechcel prisat a aj nam to trvalo kym sa spravne prisal.ale hlavne sa neboj ozvat a pytat sa,a zenske sestricky boli uzasne vsetky.a prikrmovat musia pokial nemas mliecko,a pytaju sa ci chces um davaju bebu ha,alebo ci glukozu alebo cajik.a co sa tyka dotyk po porode,ja som si az pred tyzdnom spomenula ze mi ho ukazali,bo som bola mimo 2dni v bolestiach,ale tesim sa na druhy porod:Da pytaj sa ak nieco.rada poradim:D

Mayocka ja vzdy parkujem na parkovisku tom novom co su tam kosostvorce.asi je to to co baby vravia:D tam je miesto vzdy a aj parkuje sa tam fajn.pred nemockou,nikdy a hlavne je tam vpadnuty kanal,minule tam ujko vpadol a oddrbkal koleso.kokos a komu to das nahradit?tak tam uz radsej ani nechodim.

.

danka.k
8. okt 2010

my sme boli na nemocke v pondelok aj utorok a super sme zaparkovali hned hore pri hlavnom vchode 😀 😀 😀 😀 ale tak to bola nahoda inak parkujeme vzdy na velkom a tam je to o drzku.. keby som mala parkovat ja tak su poburane vsetky auta 😀 😀 😀 😀 ale tak zas ja aj keby som mala prazdne parkovisko tak by som nezaparkovala 😀 😀 😀

@salvinka a ozaj dnes som vas videla v meste.. my sme sli z CSOB a vy ste stali na krizovatke a kym sme sa mi vtrepali do auta tak ste uz boli skoro hore na namesti... a potom starosta tusim za vami bezal 😉 😉 😉 ze ho pozdravujem 😉 😉 😉

anetaa
8. okt 2010

@deniskateniska Ahoj a ďakujem za povzbudivé slová. A prečo si bola v bolestiach? Mala si sekciu?

Ináč dievčatá čo si mám so sebou zabaliť do pôrodnice? Majú nejaký zoznam čo treba? Pripravujem si tašku, tak aby som vedela čo a ako.

majkafer
8. okt 2010

@anetaa Ahoj, mne dala zoznam moja gynekologička, no mali by mať aj v našej pôrodnici. Keby si nezohnala, môžem Ti odskenovať

🙂 som tu nová

danka.k
8. okt 2010

@majkafer vitaj medzi nami 😉

deniskateniska
8. okt 2010

@anetaa odisla mi v piatok zatka rano,zacali kontrakcie bola som na poradni tak len na 3cm otvorena...a kontrakcie v noci nepravidelne 10-8-5-7-6-10 minut.tak az o 16.00 v sobotu som prisla do porodky s 5min.kontrakciami.stale na 3cm.o 21.55 som porodila😀 ale to v porodke uz bola rychlovka,cas letel.a rodila som normal😀

salvinka
8. okt 2010

@anetaa pre babo ti daju vsetko oni.. den pred odchodom staci ked ti donesu oblecenie v com pojde domkov..
pre seba zakladne hygienicke potreby + uteraky, zupan, slapky do sprchy, poporodne vlozky, mne sa tam velmi hodili jednorazove nohavicky (ked sa zaspinili len som ich zahodila) ak nechces nosit ich erarne nocne kosele mozes si doniest svoju, no podla mna zbytocne si ju zaspinis.. ja som tam kazdy den menila ich kosele.. a este som si dala doniest jednorazove podlozky, tiez velmi dobra vec 😉
nejaky kremik na bradavky ak by si mala problem, a to je asi vsetko

@danka.k pozdraviiiiiim 😝 😀 😀

salvinka
8. okt 2010

@majkafer ahoooooj
ako sa to tu krasne rozrasta 🙂

majkafer
8. okt 2010

@salvinka Ďakujem 🙂 čítam si Vás už dlho

majkafer
8. okt 2010

@danka.k 🙂 🙂 Ďakujem

anetaa
8. okt 2010

@salvinka ďakujem ti 🙂, tak tieto veci čo spomínaš už mám všetky pobalené- aspoň viem že som to dôležité nezabudla.Tiež si pre istotu zoberiem nočnú košeľu, ale asi budem tak ako hovoríš využívať tie ich...

katika82
8. okt 2010

Tááááááááááák my sme včera zvládli sami úspešne niekoľko krôčikov a tak sa mu to zapáčilo že začna chodiť sám. chocikde sa pustí a ked má k čomu ísť tak už frčí)))))) ešte je to také trošku ťarbavučké ale mne až slzi vyleteli ked urobil toľko krôčikov prvý krát sám. ako už sa mu podarilo ale tolen tak jeden dva krôčiky ale včera prešiel úplne sám od gauča k fotelke, potom zasa naspäť a takto júúúúj strašnú radosť mám z toho.
Dnes o 10:59 • 1 dieťa • Odpovedz

anetaa
8. okt 2010

@majkafer Ahojky, no bola by si zlatá, ak by sa ti teda chcelo a nezabudla by si, tak by som bola rada keby si mi ten zoznam poslala 🙂. Ďakujem

salvinka
8. okt 2010

@majkafer porozpravaj nam nieco o sebe 🙂
@katika82 jeeeej to musi byt krasne 😵 😵

danka.k
8. okt 2010

@katika82 jeeeej lukasko je sikuliacik maly 😉 😉 😉 gratulujem k prvym krockom... 😉 😉 😉

katika82
8. okt 2010

no veru bolo to fakt úžasné vidieť to prvý krát.

mayočka ja parkujem aj dole pod nemocnicou tam ako je klasické parkovisko ale vôjdeš dalej cez vrátnicu a potom za vrátnicou do prava dole je parkovisko tam je tiež miesta vždy dosť.

vítam nové tváre super

danka.k
8. okt 2010

@katika82 som si hned spomenula ako moj chrust cupital prvy krat 😉 😉 😉

deniskateniska
8. okt 2010

@majkafer vitaj🙂

@anetaa tak ako pise salvinka a nezabudni si doklady😀 a mne dali zoznam na predporodnych cviceniach.a poporodne vlozky si kup vacsie bo male su onicom hned po porode potom su ok.a tie nocne kosele su fpoho.svoju som si doniesla na navstevy:D ked som mala hruby zupan by som sa parila ked bolo 32stupnov😀