Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
11. okt 2010

@majkad2 boze, to je strasne 😔 😔

katika82
11. okt 2010

ahojte maminky

maji to mi je ľúto, fakt strašné toto, bože ja som tiež taká šťastná že nám lukáško vydržal v brušku až do konca

no a my sme akýsi chorý, prvý krát, ani neviem z čoho, nič ani nádcha ani hrdlo len teplotu má 38,2 aj večer mal som volala aj doky vravela že kým nekašle a nemá nádchu alebo hnačku tak aby som ešte počkala 24 hodín ako sa to bude vyvýjať. že to je možno len nejaká viróza tak uvidíme. inak je zlatý ani zlý nijeje akurát že má teplotu chudiatko.

my sme boli včera na Rosudci to je taký kopec riadny u nás 1640 m.n.m . tak túra 5 hodinová ale fajne bolo. malého strážili starkí a my mužom a našimi segrami a ešte pár kamarátov sme boli na túre. len dnes som ako dolámaná

inak baby vedeli ste že sa keď je naozaj zle a horúčka neklesá, viete o tom , že sa môžu striedať lieky od teploty už po 3 hodinách. Ale pozor!!!! striedať sa musí skupina paracetamol a skupina ibuprofenum. Nikdy nedať dva paracetamolové lieky alebo dva ibuprofenové po 3 hod, ale až po 6hod.

dnes som to počula v dámskom magazíne ale fakt prvý krát

deniskateniska
11. okt 2010

niekto tu kukal damsky magazin😀

Maji je mi to luto,drzime palce maminke nech sa z toho co najskor dostane.nech je silna.ja kazdy den dakujem bohu ze sme to vydrzali a ze je anjelik pri nas.

danka.k
11. okt 2010

@majkad2 mne bude jedno kedy bude drobec narodeny, bo nas rastik este v pohode nosi veci na 24 mesiacov 😀 😀 😀 😀 😀 tak myslim ze aj druhe babo ponosi tak dlho ako maly rastik 😀 😀 😀 😀

@salvinka mat dieta v marci je podla mna uplne super 😉 😉 😉 😉 bo uz nebude taka zima a ide sa zo zimi do tepla 😀 😀 😀 😀 my sme to tiez tak vystihli sice sme februarovi ale nas pustili z nemocky az 19.3 takze to sme mali skoro ako marcove dietatko

@mayocka aj my ideme asi v stredu na nemocku... ale to sa este rozhodneme, ale skor si myslim ze sa nam nebude chciet trepat busom

@majkad2 aj mne je to strasne luto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ aj ja dakujem Panu Bohu ze nam nasho chrusta nechal...

@katika82 ja to o tych liekoch viem... poklopem si nikdy sme zatial nemuseli davat cipky hned po troch hodinach... a drobcovi nech cim skor klesne teplota a nech to nie je nic vazne

mayocka
11. okt 2010

@katika82 aj ja som kukala 😉 a popritom zehlila plienky

@majkad2 tak toto uz co je,jediin, ma az zmrazilo,jeminku,to prve babo cakali?
@danka.k no supis tak potom este zajtra napis ci idete ci co,sa pohladame,my budeme sediet na nefro,oproti alergologii to je

danka.k
11. okt 2010

@mayocka my by sme mali ist na zas na kozne.. ale nebavi ma tam uz chodit bo malemu to prd pomaha...

Baby nelupili sa vasim deturecnom konceky palcekov na rucicke?? nam uz dali na to x masticiek a nic mu nepomaha. a ma to uz take skoro krvave... a ze ho to boli.. tak ja uz neviem co s tym...

mayocka
11. okt 2010

@danka.k to ma asi len suche,dbaj na to aby ich mal stale natrete a aby sa mu nevysusili,neviem ci ti dobre poradim ale ja by som podla instinktu mu dala nejake platene rukavice na noc nech mu to vsiakne a samozrejme predtym riadne namastila....skus,nic za to nedas,ibaze take male rukavice...no neviem

danka.k
11. okt 2010

@mayocka nema to len take suche. my sme uz mali na to strasne moc masticiek od doktorky ale nic nepomaha, ma to aj stale namastene a prd to pomoze ☹ .. tak ze ci nahodou nema dakto daky domaci recept na to.. chudacik moj ten nebude mat ani otlacky prstov na dvoch palcekoch 😀 😀 😀

emmka3
11. okt 2010

@danka.k dani, nepotesim ta, ja to mam na pravej ruke a jedine obdobie, kedy to bolo OK, bolo, ked som bola tehu ...inac som ich mala stale zosupane a nic nepomahalo ... si vies predstavit to zufalstvo, ked necitis ani látku v obchode na oblecku ... som musela vzdy druhou rukou 😅

@majkad je mi to luto ☹ ☹

@katika82 jj, o tom striedani som vedela, raz sme to po 4hod vyuzili ale aj tak sme skoncili na zabaloch 😔 moja, pokial nemate ine priznaky, sleduj telicko, mozno sa ti na 2-3 den vyhadze a bude to 6ta choroba ... btw. ja nikdy do 38,5 nezrazam, nech telicko bojuje samo, nech sa tvoria protilatky ...

danka.k
11. okt 2010

@emmka3 no on to ma na oboch palcoch ☹ ☹ ☹ ☹ takze ani tebe na to nic nepomaha?? boze chudatko moje... ☹ ☹

emmka3
11. okt 2010

@danka.k mne to zacalo v puberte na ukazovaku a postupne preslo na vsetky prsty aj palec 😅 je to na prd a vyliecit sa to uplne neda ... len zmiernit natieranim, ale ani mne sa to furt nechce

danka.k
11. okt 2010

@emmka3 ach jaj.. no my aj natierame, maly si aj sam... no co uz.. mozno jemu to puberte prejde..

takze
@mayocka na kozne v stredu nejdeme.... asi by sme tam zas sli zbytocne

deniskateniska
11. okt 2010

@danka.k ste mohli ist aj my ideme na kozne s tou tvarickou😀,ale aj tak mu to uz nemastim,ked dam veci na ekzemik spravi sa mu akne ked ekzem zmyzne a ked akne tak zas sa ekzem objavi.
Chudatko rastik.ale tak var mu to prejde.

danka.k
11. okt 2010

@deniskateniska no po co tam pojdem ked mu aj tak na to nic nepomaha ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ dakej cibule mu tam priviazem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majkad2
11. okt 2010

@mayocka hej to bolo ich prvé bábätko, veľmi sa na neho tešili, dokonca nechali sa aj prekvapiť s pohlavím. A zajtra čaká maminu ďalší ťažký deň, musí porodiť svoje mrtve dieťatko............och prečo je život taký krutý ☹

danka.k
11. okt 2010

@majkad2 boze to musi byt hrozne ist rodit a pritom vies ze dietatko je uz mrtve ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ je to nespravodlive ☹ ☹ ☹ vela sil posliem

majkad2
11. okt 2010

@danka.k tak to musí byť ozaj hrozné

deniskateniska
11. okt 2010

@majkad2 vela sil prajeme maminke.myslime na nu...
@danka.k to hej.ked nic nepomaha...

majkad2
11. okt 2010

inak už máme dva zúbky 😀

danka.k
11. okt 2010

@majkad2 vy ste to nejako zhurta zobrali 😀 😀 😀 😀 tusim sme len my mali prvy zub v 8 mesiaci 😀 😀 😀

majkad2
11. okt 2010

@danka.k no dani my sme šikulky 😀

katika82
11. okt 2010

emka no len zábali mu nemôžem dať lebo má stále ruky jak žaba, celý horí ale ruky stále studené a to viem že vtedy sa zábali nemajú dávať lebo vraj môže byť účinok opačný

a tú 5 nemoc sme už raz mali, môže to byť aj viac krát??? uvidím ak bude mať aj v noci tak mám prísť ráno k doky dať moč a že ho kukne tak uvidím

nadezdah
11. okt 2010

@majkad2 S tým bábom mi je to lúto, snáď sa z toho dostane, hrozná rana pre matku a práve keď už mala viac ako polku za sebou. Ma až zmrazilo.

@danka.k Vy ste mali prvý zub vo 8? My až v 9 tom, tak držím rekord. Aspon v niečom.

@katika82 Naše horúčky sú viacmenej o vlažných sprchách, lebo jej lieky nezaberajú, tak nakoniec riešime sprchu- zábali mi nechce. A to je pravda, že keď sú ruky a chodidlá studené, vraj sa nesmú dávať zábaly, lebo môže skolabovať, tak najprv zahriať končatiny a potom zábal. Držím palce na skoré uzdravenie.

katika82
12. okt 2010

tak sme doma od doky. vraj to bude nejaká viróza, lebo nič nemá iba trošku hrdielko chytené, krv v poriadku aj moč. tak nám dala homeopatiká oscilo tak uvidíme. len v teple máme byť a zrážať teplotu

danka.k
12. okt 2010

@nadezdah no mal presne osem mesiacov a jeden den ked mal prvy
zub.... 😀 😀 😀

anetaa
12. okt 2010

Ahojte dievčence 🙂. Tak my sme včera absolvovali vyšetrovací deň v Kubíne - poradňa, pásy, EKG a stihla som si pozrieť aj pôrodnicu. Podľa doktora je všetko ok, malá pomaly zostupuje stále nižšie, vypadá to teda na budúci týždeň 😉 . Pôrodnica ináč vypadá veľmi pekne a útulne, akurát tam rodili 3 mamičky (rušný pondeloček 🙂 ), sestričky boli veľmi milé. Tak som zas o trošku kľudnejšia, keď neprídem do úplne neznámeho prostredia. Do poradne mám prísť znovu v pondelok a uvidíme čo a ako. Som zvedavá, či sa malá trafí do nejakého toho budúco-týždňového pekného dátumu (20., 21. alebo 22.10.2010) 🙂.

mayocka
12. okt 2010

@majkad2 jediiin tak toto je rana do zivota,rodit uz mrtve babo,preboha,mna by rovno na psychiatriu odviezli 😢 😢 😢 to potom nemoze ist lezat asi ani k tym mamickam co uz maju deticky pri sebe ☹

danka.k
12. okt 2010

@mayocka ja som tak v MT lezala... moj maly bol na JISKE a mna dali na izbu s mamickou co tiez prave v ten den porodila.. a ked som videla ze ako sa z tej malej tesi no mna slo porazit... ale mali plno vtedy tak nas nemohli rozdelit ☹ ☹ ☹

bolulka
12. okt 2010

@majkad2 cozee? vy ste rychly. my este ziaden zubcek nemaaame. ani sa nic nechysta.

grenka
12. okt 2010

ahojte baby vy ste tu vsetky rodili v DK alebo aj v TRSTENEJ?mohla by som Vas poprosit o nazory?dakujem 🙂