Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
22. okt 2010
danka.k
22. okt 2010

@nadezdah pekny kocik 😉

@bolulka pravdu??? vyzera to v pohode, ale ta cena????? dost drahe mi to pride... myslim ze hockde maju krajsie a lacnejsie 😉

bolulka
22. okt 2010

@danka.k ja ti ani neviem, som to dnes prvykrat zacala obzerat ako vianocny darcek. ale pojdem popozerat.

deniskateniska
22. okt 2010

nadi pekny kocik 😉 co je to za znacka?

@bolulka pekne, ale ja by som radsej riesila chodak ako odrazatko.... ale to je vec nazoru.. 😉 ale je to krasne 😉

bolulka
22. okt 2010

@deniskateniska o chodaku ani pocut. nemam zaujem chodit na neurologiu s tym, ze mi dieta chodi po spickach. 😝 toto nozicky nekazi, ale setri moj chrbat 😉

katika82
22. okt 2010

@bolulka súhlasím že chodák nie my sme boli bez neho dosť dlho sme račkovali a pekne sa pustil sám chodiť. od pol roka prakticky sa staval a chcel chodiť za ruky, tiež dosť na špičky sa dával ale ako sa pustil sám tak chodí pekne na celé nožičky.

suseda má dvojičky tak ich dáva do chodáka majú už 10 mesiacov a vôbec neračkujú ani nechcú byť nabrušku, len v chodáku sa odrážajú ale sami sa na nôžky boja postaviť.

k tej cene zdá sa mi tiež dosť drahé myslím že kúpiš aj lacnejšie.

katika82
22. okt 2010

Pripájam pár nových fotočiek

deniskateniska
22. okt 2010

@bolulka ved vravim vec nazoru .. ja som bola v chodaku aj vsetci co poznam a nechodime pospickach 😀 😀 ani sme nechodili.. a segra sa pustila v 7 mesiacoch chodit... 😉 zalezi na tom ako to beries, ci ho tam neposadis moc skoro atd.. 😉 ale vravim vec nazoru 😉

@katika82 kati aky ste uz velikansky 😉 krasny 😉

nadezdah
22. okt 2010

@deniskateniska Camarelo Q 12, majú ho už aj v DK v Babatko a za 333€ komplet aj s vajíčkom. Ja po ňom túžim už pol roka keď som ho 1x vidsela v RK, ale tam ho mali za 365, tak sa mi to hadilo, že v DK je o tisícku lacnejší. A je fakt fantastický, no po pol ročnom používaní napíšem či som spokojná, lebo môže sa stať čokolvek.

@bolulka To odrážatko supiš, mne sa vidí a cena je dosť, ale nie zas až tak moc. Ja by som tiež skúsila kuknúť niečo lacnejšie. Neviem či ti to využije už teraz, Lucka mala tiež odrážatko a fakt doporučujem, ale mám pocit, že ho začala používať až keď už vedela dobre behať. Už si nespomeniem koľko vtedy mala, ale lietala na chodbe jak divá. Chodák nedoporučujem. Ja ho tiež nechcem a nebudem kupovať. Pôvodne som chcela, ale už nie. 🙂

danka.k
22. okt 2010

@bolulka moj maly v chodaku bol a nemam pocit ze chodi po spickach... a aj my vsetci sme boli na nom odchovany a po spickach vobec nechodime 😉 ale ako denis pise vec nazoru... a myslim ze s tym ze chodi po spickach ta na neurologiu neposlu.. tam posielaju uplne s inymi vecami.

@katika82 pekne fotocky 😉

salvinka
22. okt 2010

@bolulka ako odrazadlo to vyzera super a mne sa nezda ze 23ecok je nejak pridrahe 😒 ale ako chodak neodporucam.. my mame teraz tento (princip myslim ze je ten isty..) http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... ale len pozicany- nakoniec som rada ze som ho nekupila.. je dost nebezpecny.. nemozem maleho nechat pri nom sameho lebo aj ked sa kolieska zabrzdia tak sa to posuva.. tiez to parkrat uz prevalil na seba, je to moc lahke.. neviem, ja s tym spokojna nie som..
a moj stary stale provokuje s klasickym chodakom.. ze ho donesie.. vravim fajn, ale bude len na okrasu bo ja maleho do toho nebudem davat 😀 😀

@katika82 jaky je krasny.. a tie rozteky z peny 😀 sa poskladaaam 😀

deniskateniska
22. okt 2010

baby ale tak chodak je dobra vec, ide len o to ze maminy ked nieco urychlia a daju ho tam moc skoro, preto spickuju,.. nie preto ze je to zla vec.. jasne ze ho tam nenehas cely den ale tak kym si nieco porobis je to super vec.. neviem preco je taky nazor.. internet je plny blbosti resp. veci nerob hento nerob tamto.... ale uz som ticho... 🤐

ema1987
22. okt 2010

@deniskateniska Deni presne si my to zobrala z ust toto je presne aj moj nazor 😉 Ja som tiez spekulovala ze tam malu nedam a nakoniec som bola rada ked som si mohla zo zaciatku na par minutiek a potom niekedy aj na pol hodku od nej oddýchnut. Emmka sa v nom tak vybaila ako nik a este teraz ked pride do nas bud postarka alebo niekt len tak medzi dvermi tak ju tam len narychlo strcim aby mi nesla na schodi alebo co a v pohode vydrzi. 😝 Ale ako povedala Deniska zavisi to podla toho ako skoro tam male date a ak tak uz tak zo zaciatku fakt tak max. na dve min. 😒
Takze tot moj nazor ale ako povedala aj deniska kazdeho nazor je iny. 🙂 🙂

janulap
22. okt 2010

baby,ja som tiez mala obe babenky v chodaku...davala som ich tam,ked som si potrebovala nieco surne urobit...ale dala som pozor,aby nestali na spickach.Bud som si chodak nastavila,tak ,aby nozicky viseli,alebo tak,aby pekne celou nozickou stali na zemi.

anicka
23. okt 2010

My sme chodák nemali a nejko nám nechýbal 🙂

anicka
23. okt 2010

My sme chodák nemali a nejko nám nechýbal 🙂

anetaa
24. okt 2010

Ahojte dievcence. Tak sa hlásime ako dalsi pysni rodicia . Mala Ninka sa narodila 18.10.2010 o 21.50 (za desať desať ). My sme mali porod uplne uzasny ! Isli sme rano do poradne a tam doktor zahlasil, ze som uz na 3 prsty otvorena - ja som ale ziadne bolesti nemala, len mi tvrdlo brusko, aj dost casto, ale akosi som to neriesila. Pri vysetreni mi odisla zatka a povedal mi, ze dnes ideme na to. Na sale som sedela v kresle od 14:00, s manzelom a s por.asistentkou, pripravena, cakala som na svojho doktora. Ten prisiel asi o 15:00, pustil mi plod.vodu a to sa uz potom rychlejsie rozbehlo. Bolesti som ale stale nemala, len jemne-ako pri menstruacii-uplna pohoda. Ked som bola na 5 cm, tak mi pichli EDU, zaucinkovala paradne -na pravej strane som necitila vobec bolest, na lavej strane pri kontrakcii len jemne, a to som bola aj rada-aspon som vedela, kedy mi kontrakcie prichadzaju. Cely porod sme mali na sale srandu, bolo velmi prijemne, pritmie, len ja, moj Misko, pan doktor a pani por.asistenka. Ked uz prisiel cas, nabehol aj ostatny personal, na polohovatelne kreslo mi namontovali rucky na drzanie a na zapretie noh a mala vysla na takych 5 zatlaceni. Pliecka isli tazsie von, tak ma nakoniec museli aj nastrihnut(inac robil doktor vsetko pre to aby nemusel). Vsetko ale bez bolesti. Tak ostali len slzy radosti. Moj porodnik bol doktor Jozef Tholt a patri mu moje velke vdaka. Taktiez aj sestrickam a doktorom na sestonedeli-boli naozaj super.
Mame sa s Ninuskou obidve vyborne (mamina este stale trochu bolavo ;)-bolesti prisli az po porode, takze som si tiez "odzila" svoj, ale stoji to za vsetko), malicka je zdravucka, strasne zlata a rastie zo dna na den (apetit ma veru poriadny-maminine mliecko jej ocividne velmi chuti ). Sme vsetci strasne stastni-je to uzastny pocit !!!

tatolu
24. okt 2010

@anetaa Anetka, gratulujem ku krásnej dcéruške a maminke naďalej veľa veľa dobrého mliečka 😵

anicka
24. okt 2010

@anetaa Gratulujeme!!! 😉 Ninke želáme do života len to naj!

julinkadk
24. okt 2010

Baby prosím Vás,chcem si vybrať nejakú gyn.ambulanciu v DK. poradíte?? aké máte skúsenosti so svojím gynekológom?... Rozmýšlam nad MUDr. Vladimír Hruda alebo MUDr. Jozef Tholt .príp.aj nejaký/á iný gyn. za vašu opísanú skúsenosť vopred ďakejeeem 😉

deniskateniska
24. okt 2010

@anetaa gratulujemeeeeeeee... nech ste zdravucky ... a mate vela mliecka a nech ste stastnucky 😉 teraz oddychujte pekne 😉
@julinkadk ja mozem odporucit doktorku Šuňalovú na bysterci.... mám len dobré skúsenosti... som tam odkedy to v kubine otvorila cize cca 3-4 rocky... objednáva sa tam na hodinu takze to mne velmi vyhovuje a hlavne to ze robi v stredu a štvrtok poobede 16-18hod.. 😉 ak chces nieco bližšie tak sa pytaj 😉

danka.k
24. okt 2010

@anetaa aj my sa pripajame ku gratulacii 😉 😉 😉 😉

julinkadk
24. okt 2010

@deniskateniska díky moc za odpoveď🙂 a kde na Bysterci má ambulanciu? viem že tam má aj Hruda. a v akom je približne tá doktorka veku? 🙂 a ešte by ma zaujímalo akú má sestričku...a či má modernú ambulanciu? 🙂 tie hodiny poobede by mi teda vyhovovali. ešte počkám na nejaké názory a pôjdem vyskúšať, nechcem nejako príliš vyberať 🙂 ale počula som na jednu doktorku v DK zlé skúsenosti...tak preto zistujem kde je najlepšie ísť...

deniskateniska
24. okt 2010

@julinkadk nemas za co 😉 je to na bysterci oproti zástavke v bytovke kde su 2 vchody. ten druhy je prirobeny, to si ona asi z bytu urobila ambulanciu 😉 vojdes tam, das si papučky pockas si sestricka si ta tam zavola napise s tebou co potrebuje a potom cakas na doky kym si ta nezavola... a dnu si sadnes tam sa s nou rozpravas, koza je fpohode, ma utz novy aj s prietokmi aby mamicky nemuseli chodit na nemocnicu a chce si zaobstarat aj ctg... snazi sa to modernizovat co najviac.. napr. na cukor v tehu nechodis na nemocku,ale priamo tam v ambulancii a az ked mas zle vysledky tak az vtedy ides na nemocku... mne to vyhovovalo strasne ked som bola tehu... a modernu ano.. je to nova ambulancia... a sestricka.. no tak je tam jedna, ale ta ci tam bude dlho to neviem, lebo ked som porodila tak sa system menil, ze aj v case, ked nema ordinacne hodiny tam je sestricka a riesi ked zavolas napr. sa objednat alebo o vysledkoch sa informovat.. a vek? no neviem ale je malicka, zlatucka.. ale mlada, ale presne neviem v akom veku.. je zlatulilinka.. 😉

janulap
24. okt 2010

@ulinkadk.
prosim ta ,na ktoru dr. si pocula nieco zle?Aspon daj inicialy.. 🙂

salvinka
24. okt 2010

@julinkadk aj ja chodim k tej sunalovej co ti @deniskateniska spominala.. ja som u nej len kratko (tesne pred tehu) ale spokojna som bola vo vsetkom..ja len k tej sestricke chcem povedat ze uz tam nie je ta co tam bola 🙂 treba ist okuknut aka je tato nova 😎
@anetaa gratulujeme!!! super porod, ninke prajeme vela zdravicka a mamicke mliecka 🙂

julinkadk
24. okt 2010

@deniskateniska aha,tak to viem kde je. a býva sestrička pri vyšetrení? ani neviem zatial podla čoho si vybrať.asi je najdôležitejší prístup,správanie k pacientovi pre mňa a odbornosť. škoda že tu viac kočiek nepíše 🙂 by ma zaujímali aj na iných doktorov názory. Ty si si podla čoho deniskateniska vybrala práve ju? na nejaké odporúčanie kamošky? 🙂 mám nejaké info od kamošiek na jednu doktorku,ale tam ma to neťahá. a o iných neviem skoro nič,tak zisťujem tu.

@janulap no neviem či tu môžem napísať meno,ale spolužiačka mi vravela zlú skúsenosť s ňou. ordinuje v blízkosti tesca ak vieš 🙂 a ty máš kde dr.?

julinkadk
24. okt 2010

@salvinka dakujem za radu, keby že tu nenapíšem,ani o žiadnej dr.šuňalovej neviem 🙂 a sa mi aj začína páčiť,že nemá ordináciu na nemocke...

janulap
24. okt 2010

pri tescu?asi viem,koho myslis....len ma nenapadne meno....nezacina preizvisko na H...boze rozmyslam....
Ja mam na nemocnici Kapralčíkovu 🙂

janulap
24. okt 2010

@julinkadk...preco sa ti paci,ze nie je na nemocnici??
Baby,a co je zac ta sunalova??Som este nepocula o nej 🙂

julinkadk
24. okt 2010

@janulap no presne tá. Alfonzia 🙂 kapralčíkovú má káždá asi,🙂 preto ma to k nej neláka, nechcela by som v čakárni stretnúť pol dediny 🙂 ale nič zlé som zatial na nu nepočula. a ty čo na ňu hovoríš? ...no a skôr sa mi vidia také mimo nemocky ambulancie,menej ludí a to nemocničné prostredie mi tiež nerobí dobre🙂 aj obvodnú a zubárku mám inde, tak sa nechcem na nemocku trepať 🙂