Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
8. nov 2010

Baby (co mate starsie deturence) boli ste uz s drobcami u zubarky???? ak hej pri ktorej/ktorom?? ja chcem s drobcom ist, ale zubari v DK sa asi moc detom nevenuju...len tie skolske vsak??

majkad2
8. nov 2010

no tak to je zázrak....naša Emuška dnes zaspala o 21 hod 😀 konečne si môže maminka pochatovať 😀 😀 😀

majkad2
8. nov 2010

no aj mne sa zdá 😀 😀 😀

deniskateniska
9. nov 2010

@majkad2 neuveris ale aj ten nas 😀 😀 😀

@danka.k ja ked som bola na nemocke u zubara tak zvolencakova ta tam mala jednu celu family s 12timi detmi a rad radom sli dnu na prehliadky.. a viem ze moj bracho ked bol maly tak mal hnede zuby - mliecaky tak teta zvolencakova mu to trhala.. skus sa opytat aj svojho zubara, ja viem ze to tak robievaju niektory ze deti daju tam kde su oni od narodenia.. skus sa opytat 😉 predsa nema skolu tak nemoze ist ku skolskej 😀 😀

anicka
9. nov 2010

@danka.k špeciálne sa detičkám venujú len tí školský. Neviem o tom, že by v DK prípadne jeho okolí bol zubár zameraný na detičky. Ja chodím ku Gazdíkovej tak som sa jej na to pýtala povedala mi, že keďže sme s manželom obaja u nej tak nám ju vezme ale že najskôr s ňou máme prísť keď bude mať všetkých 20 zúbkov a bude mať viac ako 3 roky. Na preventívky väčšinou chodíme cez prádzniny tak tak nejako sa objendáme aj na budúci rok to bude mať 3,5 zúbky už má všetky ak hádam nám ju zoberie. Ako čo sa týka detských zubárov to je celoslovenský prolém 😔

salvinka
9. nov 2010

hlavna vec ze v spravach davali, ze uz s prvymi zubkami treba chodit ku zubarke (cca od roka)

ja som sa vcera dohadovala s nadou ze pojdeme na prechadzku, tak jej pred chvilkou volam ze ci to plati, a ona mi s kludom v hlase ze je na salach 😀 😀 rano jej odtiekla voda, no stale je malo otvorena.. taka som napichana ako by som ja rodila 😀 😀

danka.k
9. nov 2010

@deniskateniska
@anicka dakujem za odpoved... 😉

@salvinka presne hlavne ze vravia ze treba ist na preventivku s malym, ale nemame kde 😠 😠 😠 😠

a nadi drziiiime palce nech to ma cim skor za sebou 😉 😉 😉 😉

danka.k
9. nov 2010

a maly MAREK je medzi nami 😉 😉 😉 😉 😉 nadi este raz gratulujem 😉 😉 😉 😉

nadezdah
9. nov 2010

Mam braceka vazi 2.80 vola sa MAREK. LUCKA HELEIOVA

deniskateniska
9. nov 2010

@nadezdah gratulujeme 😉

bolulka
9. nov 2010

@nadezdah jeeej, gratulujemeee. a dakujeme Lucke za informaciu. to je krasne. 🙂 nech ide vsetko ako po masle. 😉

anicka
10. nov 2010

Nadi gratulujeme! 😉

ema1987
10. nov 2010

@nadezdah blahozelame a nech su obidvaja zdravucky!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

jana2033
10. nov 2010

@nadezdah gratulujeme a hlavne nech ste zdraví 🙂

katika82
10. nov 2010

aj my gratulujeme a prajeme malému Marekovi aby bol zdravý a maminku moc nehneval🙂)))))))))

anicka
12. nov 2010

Babuľky chcem sa opýtať nepoznáte nejakého dobrého vodára? Nevadí aj keď si zapýta trošku viac, len nech je naozaj dobrý.

deniskateniska
12. nov 2010

babulky tak mame po druhom ockovani ☹ joj uz teraz sa toho bojim... ☹
a mame 70 cm a 10,4 kg 😀 😀

@anicka my mame, ale to je svokor - to je nas rodinny vodar, ale isto nie zakazky 😀 😀 on robi v sirokej veduceho vody ci ako sa to povie 😉 a coze idete robit? no moja mama robi upratovacku v OVS tak neviem ci niekoho odtial chces, ci dakoho ineho? 😉

n

anicka
12. nov 2010

@deniskateniska neboj to zvládnete 😉 budeme na Vás myslieť 😉

V kuchyni mi z odtoku (sifónu) presakuje voda už mi to dvaja opravovali a presakuje to stále tak potrebujem niekoho kto mi to urobí tak, aby mi to netieklo.

deniskateniska
12. nov 2010

@anicka nam to robilo presne to iste, ked nam to zapojili, ale neviem co urobili teda ci romco alebo svokor to robili a prestalo to... opytam sa 😉 ja som mala v skrinke furt vodu a nevedeli sme z coho potom sme zistili ze zo sifonu a ja pod sifonom veci - prasky a take na upratovanie veci.. nastastie to uz netecie...

anicka
12. nov 2010

@deniskateniska ja som tiež najprv nevedela, že odkiaľ to tečie, ale už som zistila, mám tam zatiaľ mysku a do nej to tečie len to vyzerá hrozne tak to potrebujem opraviť, aby som mala kľud 😠

deniskateniska
12. nov 2010

@anicka nam to tieklo teraz som sa pytala romca, ze vlastne tam ako ide vzduch do sifonu, ze to bolo asi zle spojene ci co a ze ked bolo naraz vela vody, nesiel vzduch tak to tade vytekalo.. tak neviem ☹

anicka
12. nov 2010

@deniskateniska kamoška mi dala kontakt na vodára čo robil vodu jej tak ho vyskúšam a dám vedieť ako som dopadla 😉

deniskateniska
12. nov 2010

@anicka no nech sa to vydari 😉

majkad2
12. nov 2010

@deniskateniska no vy ste už poriadne veliký...........a ako zvládol očkovanie?

deniskateniska
13. nov 2010

@majkad2 to teda a poriadne 😀 😀 😀 no ockovanie.. joj neznasam ked place ze ho nieco boli mi ide srdiecko puknut... on vtedy tak piska ako baba ☹ chudatenko moje.. no ale po ockovani hned zabuval, bo sme boli cely cas na nemocke hore, resp. som sa ho snazila zabavat, aby nezaspinkal bo to by bola dnuka galiba potom 😀 😀 😀 no a horucky len zvysenky nastastie - zatial... ale poobede ked plakal som mu hned dala viburcol tak mu to polepsilo prestalo ho to boliet tak sme mali klasicky dnik 😉 len v noci sme mali horucku trosku... joj no som zvedava co dneska bude, bo chceme ist pozriet na dni obce do parnice - zabijaka tam bude 😀 😀 😀

nadezdah
14. nov 2010

Ahojte dievčatá, tak už sme doma. Má slabú žltačku, ale nič nám nedali, že by to mal zvládnuť aj bez liečby. Mali sme ťažký pôrod, odrodil ma Ostrihoň. Baby mäsiar je proti nemu hovno. Asi je dobrý odborník, ale bezciťák strašný. Dve hodiny som ltlačila, lebo malý opačne rotoval, už mi chceli cisársky robiť, našťastie sme to zvládli. Mala som pri pôrode perfektné sestričky, moc mi pomohli. A pomáhal aj manžel. Som rada, že tam bol, aspoň videl aké je to utrpenie. Som pozašívaná až po konečník, idem skapať, jak to bolí. 😖
Baby dokedy vás to bolelo tak moc? A kedy ste si mohli už konečne normálne sadnúť?
Malý je zlatučký, celý deň mi prespí, musím ho budiť na kŕmenie, v noci je trochu živší, ale dá sa to. Ešte mám málo mliečka, ale rozbiea sa to dosť dobre, tak dúfam, že bude dosť, aby sme rástli. Tá odsávačka, čo mám doma je na prd, musím si kúpiť elektrickú, alebo nejakú čo bude fungovať.
Dajte typa aká je dobrá?
Dávam fotečky nášho slniečka.

deniskateniska
14. nov 2010

@nadezdah blahozelame 😉 maly je nadherny.. cmuk.. hlavne nech ste zdravucky.. aj ja som mala ostrihona, ale nestazujem si ako nemam s cim porovnavat, tak mozno preto 😀 😀 😀 ale nie je bezcitak, on je taky tucko tak kazdy jeho pohyb boli bo ma prsty ako slon 😀 😀 😀 ale nebyt jeho a tych "drastickych pohybov" skoncim na cisaraku bo maly by nepresiel ani za svet.... a boliet? ja ani neviem bola som takisto pozosivana, asi najviac ako sa to dalo, no asi 3 dni domka to bude este take ze cikat do sprchy, ale potom to uz pomalicky pojde a ani sa nenazdas a budes sedkat normalne 😉

deniskateniska
14. nov 2010

@nadezdah a inak zltacku sme mali aj my, ale dostali sme ju az ked sme sli domkov, bo v porodnici nam nebolo nic vidno az doky obvodna si to vsimla, a do tyzdna to zmyzlo... a teraz ide byt pekne tak ak ti svieti niekde slniecko doma ja tak ho daj do kocika a na to miesto kde ti svieti,.. nam to pomohlo 😉

deniskateniska
14. nov 2010

no a ja som scela,.. zapalil sa nam prstek na nohe ☹ asi som mu zle ostrihala nechet ☹ chudatenko nase malilinkate ☹

nadezdah
14. nov 2010

@deniskateniska Deni a malého si vyzliekala keď si ho dávala na slniečko, lebo ten môj chrúst, nejak extra reaguje na chlad, reve jak das, kým ho oblečiem a potom je už dobre, a o kúpaní ani nehovorím. No a prštek sa vám zapálil na nôžke? Lebo strihať len do rovna, nám sa to tiež stalo, keď bvola Lucka malá, sme museli krémom s antibiot. natierať.