Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
29. nov 2010

@mayocka no ja toto uz nastastie nemusim riesit... 😀 😀 😀 ale ked sa nas to tykalo fungovali sme dalej s kocikom, sice sme sa natrapili ale raz za cas sme to riskli aj po tom blbom snehu

mayocka
29. nov 2010

@danka.k vcera sme boli pre tu cam cortinu co mi odporucila Majka (naša múdra knihovníčka a skúšačka kočíkov) zdá sa mi super ale bojím sa na sneh keďže sme doteraz mali kočík ktorý neprefúkalo,tento sa mi zdá ako fifi ritka taký priľahký pritenký...sa bojím že nás s ním odveje 😀 inak je super

anicka
29. nov 2010

My sme sa kočíkovali stále, či bolo pekne, škaredo, či pršalo, či snežilo ja som mala kočík ako danka fajný s veľkými nafukovacími kolieskami takže to bolo v pohode. I keď keby technické služby odpratávali sneh aj na vedľajších chodníkoch a nie len na "hlavných ťahoch" tak by to bolo podstatne ľahšie 😔

danka.k
29. nov 2010

@anicka presne tak.. keby sa technicke trosku viac angazovali tak by to bolu uplne super 😉 😉 😉

deniskateniska
29. nov 2010

@mayocka
@anicka
@danka.k tak ja som dnes absolvovala prvu cestu v snehu... no hruza, koliesko mi odpadlo ako som sa siiiiiiiiiilno snazila... ludia hruuuuuuuuza to bola... neviem asi budeme chodit len peso, resp. do dvora na rukach alebo co, bo to je hruza... a nam neodpratavaju v ulici sneh vobec, ledva na hlavnej nie to na nasej ulici, tak neviem teda, ale boli sme v kubine dnes tak to mozno budem riesit tak, minat peniaze na bus aby sme mohli ist vobec na prechadzku bo tu chodniky vobec neodpratavaju, mozno tak ludia co byvaju a tade chodia a aj to len aby presli domov 😅 😔

bolulka
29. nov 2010

tak baby, ja uz odteraz nejem ziadne lieky. a toto ma presvedcilo aby som odmietla dalej ockovat Adama. 😠

ema1987
29. nov 2010

@bolulka co sa stalo bolul??? 😉 😉

deniskateniska
30. nov 2010

@ema1987 ten link co som dala...asi to 😉 😒

bolulka
30. nov 2010

@deniskateniska a ty ako s ockovanim?

deniskateniska
30. nov 2010

@bolulka neviem.. musim nastudovat pokuty a tak, ja som zase toho nazoru ze sme zaockovani tym aj my a sme tu, tak neviem stale som v pomykove... ale asi to nejdem riesit... ale som v tom ze nejdem pchat do nas lieky.. ja fungujem na placebo efekte uz par rockov bez liekov, toto my to len potvrdilo.. chcem si kupit tu knihu ked bude uz u nas... a to mozme byt radi ze nam davaju len hexa .. bo v anglicku davaju 3kombinaciu nepamatam si aku ale hexa + dalsie 2 veci 😕 ☹ chudatka deticky... neviem ☹ stale nad tym rozmyslam ☹

anicka
30. nov 2010

Toto očkovanie to bude večná téma 😔 ako ja si myslím, že má zmyslel zaočkovať sa proti chorobám, ktoré už potom nedostanete a hlavne chorobám na ktoré sa v minulosti zomieralo ako je záškrt, pravé kiahne, čierny kašeľ. Ale očkovať sa proti chorobám, ktoré aj tak dostaneme, prípadne majú "normálny" priebeh ako je chrípka a detské kiahne to podľa mňa zmysel nemá a povedala by som, že je to kontraproduktívne. Toľko môj názor 😔

A k tomu očkovaniu proti chrípke, to je podľa mňa tá najväčšia hlúposť akú môžeme robiť 😔 tým, že sa čoraz viac ľudí očkuje tak len nútime ten vírus mutovať a tým pádom je čoraz odolnejší a silnejší. 😠

Minulý rok keď bolo také veľké haló okolo H5N1 tak mi Dr. volala, že Maťka je v zozname detí, ktoré ministerstvo vybralo, že ich treba povinne zaočkovať, tak som povedala v žiadnom prípade, podpísala som, že s tým nesúhlasím a hotovo. A takto chceli povinne očkovať aj tehotné maminy, viete si predstaviť čo to v tom vyvýjajúcom sa organizme v tele maminy narobí, fuj, hnus 😠 😠 😠

deniskateniska
30. nov 2010

@anicka asi tak... a s tou chripkou, starka sa chodi ockovat lebo to ma zadarmo, no povedz mi teraz ze ked uz x rokov ako dochodkyna sa chodi ockovat a vzdy ma 3 dni horucky kasle a je chora tak ma to zmysel? ved si vedome dava do seba virus a potom sa cuduje ze je chora 😒 😠 a H5N1 aj ja som podpisovala ze sa nechcem zaockovat a moja doky mi to narovinu povedala ze naco... 😅 ale ze to musim podpisat ze to nechcem... mna skor ten clanok zarazil koli liekom ktore do nas tlacia len preto aby na nas zarabali, ked si to tak zoberies, tak ma zmysel potom sa liecit, myslim ze ci tym oni nevytvaraju umele virusy aby nas mohli opatovne liecit? no otazka na zamyslenie 😒

anicka
30. nov 2010

@deniskateniska ja sa úprimne priznám, že mne sa otvára nožík vo vrecku keď počujem očkovanie proti chrípke. Na tej samotnej vakcíne je napísané, že to že sa dáš zaočkovať neznamená, že neochorieš, je tam len pravdepodobnosť, že v tej vakcíne je akurát protilátka proti predpokladanému tipu chrípky, ktorý sa tu bude vyskytovať túto sezónu, čiže keď chytíš iný tak máš proste smolu. A to očkovanie jednoznačne oslabuje organizmus, ja som to videla na kolegyni silou mocou zaočkovať, tak sa dala a chodila týždeň ako zdochlina, teploty, kašel, ťažko od žalúdka a nakoniec aj tak za necelé dva mesiace dostala chrípku. Ja si myslím, že je to aj o tom na čo máš "predpoklady". Ja som jednoznačná angína, ja mám proste na jar a na jeseň angínu to mám od kedy sa pamätám a určite do budem mať aj do budúcna a chrípku som nikdy nemala a verím, že ani mať nebudem klop, klop.

A to o tých umelých vírusoch to je proste hnus 😠 😠 😠 ja som presvedčená, že tu sa na nás toľko vecí testuje, čo o nich ani nevieme a je okolo nich ticho a potom sa urobí haló okolo H5N1, že pandémia a že dajte sa zaočkovať. Keď si zoberiete koľko sa tých vakcín nakúpilo a skoro nikto sa nedal zaočkovať, akurát minule dávali nejakú reportáž, že doktori majú plné chladničky tých vakcín čo sú tesne pred expiráciou a nevedia čo s nimi. No nemohli za tie peniaze radšej pridať mamičkám na rodičovskom? 😕 😵 To sú vyslovene do koša vyhodené peniaze 😠

deniskateniska
30. nov 2010

@anicka suhlas vsetkymi 20timi 😀 😀 tam v tom clanku je napisane ze v januari sa rokovalo o cene ockovacej latky proti ten prasacej chripke a v maji vypukla tzv. "pandemia" tak o com to je? ved ten clanok je vlastne o tom, zarabaju na nas, keby chceli tak nam vedia pomoct ale oni to nechcu lebo by na nas prestali zarabat... 😅 svine su to 😠

anicka
30. nov 2010

@deniskateniska ja ten článok akurát čítam. Veď je to celé choré. Ja si myslím, že pri tom ako medicína a všeobecne všetky technológie poskočili dopredu za posledných 50 rokov. Že by kľudne vedeli nájsť liek aj na rakovinu aj na AIDS aj na cukrovku. Všetko je to o tom, že keby sa takéto choroby dali vyliečiť tak by farmaceutické spoločnosti prišli o strašné milióny, tak to samozrejme robiť nebudú. Mňa trápi hlavne to, že tým že je očkovanie povinné nám vlastne zoberú možnosť slobodne sa rozhodnúť. Ja nevravím, že to očkovanie treba úplne zrušiť, to by bol zase opačný extrém, ktorý by sa tiež určite nezaobišiel bez následkov. Ale keď je tá mamina, ocino plne zodpovedný za svoje dieťa, tak by mal podľa mňa mať právo povedať, dobre, tak toto zaočkujte a toto nie.

katika82
30. nov 2010

ahojte lásky

jooj ja vás akosi nestíham, vlastne nestíham nič ak vydržím v tomto tempe do štátnic tak budem dobrá. strašne veľa toho mám, cez deň ked luky spí sa učím varím, potom večer ked zaspí zasa do jednej v noci šprtám robím zadania a tak. teraz ešte nám tehlu na dom doviezli tak vybavovačky kde to zložiť ked napadlo na pozemok to nemohlo ísť tak nám to našťastie zobral známi na družsvo čo má halu prenajatú tam. tak super aspon to bude strážené. no ale ked príde to tohoto všetkého na jar ešte začatie stavby tak ja sa asi načisto zbláznim. som nevyspatá viac ako keď som prišla z pôrodnice. o pol noci ísť spať ráno o siedmej vstyk. ešte že lukáško spinkáva do deviatej aj cez deň tak po dve hodky dva krát tak mám trošku čas aj cez deň.

idem prečítať čo nové

danka.k
30. nov 2010

no moj nazor.. nas ockovali a sme tu takze ja povinne ockovanie schvalujem... ostatne ockovania mi pridu tiez trapne
a kto nechce dieta dat ockovat tak nech nedava, ale dala by som podmienku ze ak to dieta ochorie na tu chorobu tak si to nikto ani nevsime... lebo zaockovat nedam lebo vakcina obsahuje nejake svinstvo, ale potom mi to dieta liecte.. a to ze v tych liekoch je ovela viac svinstva to je uz v pohode...

no a k tym liekom..jem ich nevyhnutne len ked musim, cize ked som chora.. od bolesti si nedavam nikdy, len nechapem tie ktore sa do teraz napchavali liekmi pri kazdej bolesti a zrazu ich uz jest nebudu... nenarazam na vas...

ale tieto clanky mi pridu aj tak trapne.. ja teraz napisem na net nejaky clanok od neviem akeho americkeho vedca, ze pit vodu z vodovodu je ta najvacsia hlupost na svete, lebo ta voda obsahuje tie a tie skodlive latky, tak verim tomu ze minimalne polovicu ludi prestane pit vodu z vodovodu...

toto je doba internetu ze ludia uveria vsetkym. nase mamy mali vyhody, nemali kde citat taketo somariny a zaoberali sa inymi dolezitejsimi vecami ako je toto.....

anicka
30. nov 2010

@danka.k Dani dúfam, že to nevyznelo tak že chcem úplne zrušiť povinné očkovanie, lebo to by som nechcela, to že sme všetci preočkovaní určite zmysel má. Ja som len chcela aby tu bola možnosť odmietnuť ho, no a samozrejme so všetkými následkami tak ako si to písala Ty. Nedáš zaočkovať OK, ale keď Ti dieťa ochorie tak budeš niesť následky. A nejaký ten zdravý rozum mám tiež, aspoň teda dúfam 😀 tak tie články na internete beriem z rezervou. Ono je to asi o tom, že bez vetra sa ani lístok nepohne. Nemyslím si, že je to až také katastrofálne ako to on opisuje v tom článku, ale úplne ružovo by som to tiež nevidela. A koniec koncov nech si každý urobí tak ako má pocit, že je to správne. 😉 😵

danka.k
30. nov 2010

@anicka nie nie tak som to ani nebrala ze ho chces zrusit 😉 😉

anicka
30. nov 2010

Babuľky ja od zajtra nastupujem po troch rokoch materskej a rodičovskej naspäť do práce, tak na mňa prosím myslite, ďakujem 😉

deniskateniska
30. nov 2010

@anicka budeme 😉

@danka.k suhlasim ako len nam mutia hlavy 😀 😀 😀 ale tieto veci ako beriem viem ze v tych liekoch su blbosti, videli ste lieky horiet? no ako ked som videla ibalgin odvtedy to nejem... a presne iba v nevyhnutnych pripadoch... ale je to na zamyslenie, ja vidim ze u starkej funguje placebo efekt.. proste jedanenky ide zmena pocasia vsetko ma boli, zacne ju nieco boliet a zacne hovorit ze ide zomriet uz je koniec a cim viac na to mysli tym viac ju to boli .. pride ku doktorovi bo ma ukrutne bolesti da jej injekciu - bohvie ci to nie je len daka b12 alebo co a starku zazracne vsetko prestane boliet... kym si zase nezacne nieco nahovarat... takze tomu placebu verim ...a aj tak vsetko je o psychike teda nie vsetko ale riadne vela je o tom co si povies, ako sa citis co si nahovoris atd... a sa mi zda ze pojdem na psychologiu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janulap
30. nov 2010

Baby,citam vasu diskusiu....nemate uz niekto tuto knihu?Lem chcem vediet,aka je 🙂 http://www.gorila.sk/product/320470

danka.k
30. nov 2010

@anicka vidis celkom som na to zabudla a uz davno som sa ta chcela opytat ze ci uz chodis do roboty. takze az zajtra.. tak drzim palce aby si sa tam rychlo aklimatizovala po tolkych rokoch 😉

@deniskateniska jasne su v liekoch blbosti, ale tak povedzme si narovinu ze tie blbosti aj pomahaju 😉 a ibalgin som nikdy nevidela horiet 😀 😀 😀 hodim zajtra do krbu co sa stane??? 😀 😀 😀 a vasej starkej ked rano ilko povie v telke ze ju bude boliet hlava myslim ze ju boliet bude.. a nie len ju 😀 😀 😀 😀 😀 a mozno jej fakt doky picha len B12 a aj inym dochodcom, ale aky chodia spokojní 😀 😀

danka.k
30. nov 2010

@janulap nemam a ani si ju v zivote nekupim 😀 😀 😀 😀 podla mna zbytocne vyhodene peniaze, ale denis tusim pisala ze si ju chce zohnat

janulap
30. nov 2010

@danka.k mna aj zaujima,aj sa bojim,ze sa nieco docitam a budem z toho hotova 🤐 Tak radsej nejdem drazdit kobru bosou nohou,ze? 😀

danka.k
30. nov 2010

@janulap 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
30. nov 2010

@danka.k no mne to ukazoval kamarat co akesi veci predava no a ma to ako tah na zakaznikov, ale normalne ibalgin 400 zapalil a horel a bol cierny dym.. fuj 😅 🤐

@janulap no chcela by som ju ... ale najprv si precitat tak na necisto bo mna zaujima ten placebo efekt ci tam pise o tom viac 😀 😀 😀

danka.k
30. nov 2010

@deniskateniska zajtra nasypem cely krabicku do krbu a zapalim a pojdem sa von kukat aky ide dym 😀 😀 😀 😀 😀

bolulka
30. nov 2010

no to nie je len nejaky vymysel z internetu. to je byvali riaditel farmaceutickej spolocnosti. 😉 len na okraj.

moj nazor - ockovanim do nas nasypu svinstvo a potom zarabaju na tom, ako nas maju z toho svinsta "vyliecit". co som si vsimla - ked sa niektory stary clovek dozije uctyhodneho veku, vzdy je jeho veta taka, ze nikdy nejedol lieky.