• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

7. marca 2017 
To si stihla šikovnúčko ani nie ja 5 hodín. Aj ja to chcem tak rýchlo :grinning: Vo všetký múdrych knihách píšu, že u prvorodičiek to trvá tak 12 hodín. :frowning2:

Bola si s epidurálkou spokojná? Aký anesteziológ Ti ju pichal?
11. okt 2007 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj anicka, už tú odpoveď píšem 3x a stále mi vypadáva internet. čo sa týka rodenia aj dr. bol prekvapený, že sa to tak rýchlo rozbehlo. ale potom dodal, že dakedy to urýchli i EDU, ale tú ti pichnú len keď si otvorená na 4 cm. takže sa musíš vytrápiť tak či tak, keď ideš rodiť s vyvolávačkou a vôbec neotvorená. ja som bola chvalabohu už otvorená na 3 cm, takže stačil už len 1 cm. ale stačilo. s EDU som bola maximálne spokojná, aj s kolektívom na pôrodnici. bolo to proste super. pichol mi ju anesteziológ s takým cudzokrajným priezviskom, teraz si nespomeniem ako sa volá. ale bol perfektný. pôrod som vôbec necítila, ani ako sa prerezáva hlavička. proste super. len ma bolí zadok ako ma roztrihli a zašili. stehy sa mi budú vraj hojiť ešte mesiac. ale v pohybe to nijako neobmedzuje. aj kojenie sa rozbehlo v pohode, len aby som mala dostatok mliečka pre môjho hladoša :wink: .
11. okt 2007 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To som nevedela, že epidurálku Ti pichnú až keď si otvorená na 4 cm. :confused:
4.10. sa kolegovi narodila dcéra a tiež sa jej rýchlučko chcelo na svet. Maminke pichli o 9.00 vyovlávačku a o 15:00 bola Lenka už na svete.
To je super, že si spokojná dúfam, že aj ja budem. :wink:
Nevolá sa ten anesteziológ náhodou Azim Ahmadzada?
Držím palčeky, aby sa ten zadoček zahojil čím skôr. :slight_smile: Neboj mliečka budeš mať dosť. :slight_smile:
11. okt 2007 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majdiska gratulujeeeeeeeeeeeeeeem :grinning: :grinning: :grinning: .
Adamkovi zelam hlavne vala zdravicka,a spanku,aby rastol.A idem mrknut fotky :wink:
11. okt 2007 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adamko je nadherny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Dufam,ze aj ja si po takeho drobceka este skocim d porodnice :grinning: :grinning: :grinning:
11. okt 2007 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Majdiska GRATULUJEM :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Adamko je nadherny, ma miery ako mal nas Martinko /3730g a 53cm/, rozdiel je len par gramov...prajem mu krasny zivot naplneny stastim a radostou, nech sa mu splnia vsetky sny a plany :dizzy_face:
11. okt 2007 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme v ten den rodili pri hrudovi obe... ona rodila od piatej rana do dvanastej obeda tusim v straaasnych bolestiach - uz nevladala a hruda jej predsa dal pichnut tu epi az okolo tej dvanastej a porodila niekey poobede. no ja som tam prisla na pol prsta otvorena - bolesti ziadne a hned mi dal pichnut. ja to nechapem... :confused: preco? si myslel ze som hysterka? :grinning: :grinning: :grinning: a aj tak poslednych tusim 5 hodin som davku nemala...
no ale ja som to nemala ako majdiska, paaani...ja som furt citila - len pri davke sa to dalo vydrzat a bez davky to uz bolo hrozne. kazdej to veru inak zaberie. :slight_smile:
11. okt 2007 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anicka, to co za meno.. arab je to, ci cuo? :grinning:

majdiska, ak budes mat problemy s mlieckom, tak ti hodim cislo na laktacnu poradkynu - je super... nas vytiahla uz velakrat z pruseru. raz som dokonca v stresoch stratila uplne mliecko a rozbehli sme ho s jej pomocou...
11. okt 2007 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby.
anicka aj azim je anesteziolog.no zevraj nic moc.mne pichal kapralcik. a pocula som, ze najlepsia je rybanska.mila, velmi citliva! mojmu manzelovi-mal tazku havariu skoro vzdy pichala ona.mozno 4 krat uz.
majdiska teda este ste asik von neboli.kedy sa chystate? ja si uz ani neviem predstavit take male babo.
11. okt 2007 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby.caute.....a preco nechodite na diskusiu aj na MMB????vcera vecer sme sa tam poriadne nasmiali :grinning: :grinning: :grinning: pridte niekedy,potesime sa :wink: tu je link:
http://www.mimibazar.sk/posledni_prispevky.php
11. okt 2007 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej majdiška, gratulujem aj ja. sice asi ako posledná ale predsa! Adamko je nádherný! a riadny valibuk teda.môj bol taký malinký.
no a mala si teda ok pôrod :wink: to som rada. mne pichal edu kapralčík.bola som na 3cm otvorena ked mi ju daval.a necítila som absolútne nič. bolo mi povedané že vždy ked ucítim mám povedať a dajú mi hned dalšiu dávku.dokonca som tam dve a pol hodiny spala.akurát na konci pred veľkým záverom mi už dalšiu nepichali vraj aby som cítila kedy mám tlačiť.no a mojej mame pred pár rokmi Rybanská - tú poznám osobne a aj som sa s nou rozprávala predtým že chcem aby mi ona prišla pichnúť no ale ked som sa ja rozhodla rodiť tak práve nemala službu :frowning2:
nenka, priznám sa- ja som rozmýšľala načo by tvoj muž potreboval edu :astonished: äto som sa ešte asi riadne neprebrala) :grinning: až potom som si prečítala mal haváriu .ospravedlňujem sa
pekný deň všetkým
12. okt 2007 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bolulka: myslím, že je s Afganistanu ale nie som si istá. :wink:

nenka: ak mám dobré infošky, tak by epi mal pichať Dr. Ahmadzada, Dr. Kapralčík a Dr. Rybanská. Dr. Rybanskú si chvália najviac. :slight_smile: Poznám ju aj osobne, ona je taký smejko. Je strašne zlatá, takže ju skúsim popýtať, či by mi epi neprišla pinchúť ona. Ak sa teda pre epi rozhodnem na 100 % :wink:
12. okt 2007 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, ja som sestra majdisky a teda cerstva hrda teta Adamka :slight_smile: Sestra Vam chcela vcera napisat, ale nenaskocil nam net v Dubovej tak vam za nu pisem, ze sa aj s malym maju dobre, vcera sme cela rodina (ako v divadle) :grinning: absolvovali prve kupanie maleho - este ze ma majdiska velku kupelku ... zatial to bolo len v prevedeni nasej mamusik ale hlasivky nam Adamko predviedol riadne ... to bolo jedinky krat co som ho pocula plakat ... aj podla nasej mamuse je Adamko veeeeelmi kludne dietatko a budi sa v pravidelnych intervaloch cca 4 hod a inac cely cas spinka ... no proste zlate babo :slight_smile: Tot vse z noviniek ...
12. okt 2007 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este k tej jeho velkosti ... on je taky bucko len v tvaricke, inac je dlhy a tenky, ani brusko nema ... len dlhe tenke rucky, nozky a dokonca prsteky na rucke ... nasa mamus sa smiala, ze je taky maly pavucik, ako som bola aj ja :wink: ale inac je cely tato a po sestre ma bradu a asi aj take velke krasne oci bude mat ... ok tak ja koncim, aby som vas moc neotravovala tymito mojimi vylevmi :sweat_smile:
Tak sa pekne drzte a tie co cakate na mimco, prezite ocakavanie v zdravi a tie co ho uz mate, tak budte zdravi :slight_smile:
12. okt 2007 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bayka, ďakujeme za čerstvé infošky. pozdravujeme majdišku a Adamka, nech len pekne cvičí hlasivky :grinning: :wink: a nech robí rodičom veeeeeeeeľkú radosť ! aj môj puko bol taký pavúčik, len v poslednej dobe dosť pribral :grinning:
12. okt 2007 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu skapal pes?
13. okt 2007 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikuliq.....tu to uz par dni nejak mrzne.Asi su vsetky este stale hotove z majdisky a maleho drobceka :grinning: .Prid na MMB na diskusiu.
Bayka-aj vy sa drzte :wink: Adamko nech len cvici hlasivky,aby ste vedeli,ze ho mate :grinning:
13. okt 2007 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby.mrknite si toto.....je to uzasne dievcatko....normal som plakala!!! geniaaaaaaaaaaaaalneeeeeeeee
http://www.youtube.com/watch?v=2cnRXmMn2Ag&mode=related&search=....11
13. okt 2007 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tiez sa pripajame k tym, co prezivaju radost s Majdiskou a Adamkom a prajeme im vela zdravia a radosti, nech s tymi najkrajsimi pocitmi prezivaju spolocne chvile mamicky a synceka.
13. okt 2007 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zeny, mne EDU chceli pichnut az pri 3cm, ale ked ma videli zvijat sa,tak sa nadomnou zlutovali uz pri 2,5 cm a potom to bola krasa, radost rodit. Pichal Dr. Kapralcik a povazovala som ho za anjela spasy :wink: .
13. okt 2007 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som vravela dr. v poradni ze mi ju pichnu az ked si to zazelam a asi preto mi ju v rychlosti natisol tak skoro... zeby zarobky :grinning: :grinning:
14. okt 2007 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak sa k vám pridám po dlhšom čase. O čom točíte o EDE? no mne ju dáko prehnane nenúkali, povedala som že nechcem a viac nenatískali
14. okt 2007 o 13:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jooooooooooooooj, no ani ja som najprv nechcela, ale potom som uz nekricala nic ine iba epiduraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal. :grinning:
14. okt 2007 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vyslo slniecko, ako je dnes krasne, Rebka prave vstala, ideme papat a ak bude otvorene na plavarni,tak sa tam dnes isto ukazeme. Pekne popoludnie, zienky...
14. okt 2007 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mrkli ste si to video? co vy nato? ja som u tej malej hotova...

ja som najprv epidural tiez nechcela no nakoniec hej.super vec!bez toho ani nerodim!
14. okt 2007 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka, to video je zlate... dojak... :wink:

opet oprasujem otazku, ci neviete nieco o bytoch tu v kubine... :grinning:
14. okt 2007 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nenka, to video je super :wink:

Takže hoviríte EDU jednoznačne áno?! Ja ešte stále uvažujem, ale asi si ju dám, keď ste boli všetky také spokojné. :grinning:
15. okt 2007 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky, ako???? ja neviem drobca zaodiet na zimu... som zufala.. sprosty DK, vsak tu nie je mozne kupit cizmicky... som sa pytala uz v dvoch obchodoch - ze oni iba po dome papucky predavaju. shit. :angry:
15. okt 2007 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bolulka v tescu som videla pekne cizmicky, za 200 sk.no v martine alebo ziline.nase tesco je o nicom.... pojdem asi piatok do zilini tak ti mobilom poslem foto.ja ich kupujem...
15. okt 2007 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pošli a ja ti poviem či máš kúpiť, o.k.? :grinning:
15. okt 2007 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok