Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
12. feb 2011

@deniskateniska jooj Deni, tak ste si "uzili" 😔 som pocula, ze teraz je to na detskom veeelmi preplnene, kamoska dokonca nemohla so 16mes. ani ostat hospitalizovana, tak bolo plno ... my sme boli s Jr. 2x hospitalizovani, ale nastastie nikdy som nemala nejaku zlu skusenost, az na ten 2.krat, kedy som aj ja isla s grcacko-hnackou domov, Jr. nastastie nikdy nic nechytil a s ty spanim drobcov som aj ja mala stres, lebo kym ani posledne na obed nezalahlo (skrz tie presklene steny) tak Jr. tiez nechcel spat, vsetko ho zaujimalo ... ty este kojis, teda si mala narok na stravu? lebo bez stravy to bolo tiez na prd ... no ale hlavne ze ste uz doma a nech sa Romco rychlo dostane do svojich kolaji 🙂

@mayocka Maji, ja neviem poradit, bo to uz tak neskumam ... ja som sa od januara vratila na RD a nemam probem s tym, ze pracujem na plny uvazok ale ako zamestnanec, nie ako zivnostnik ...

@xena1 Ahoj, neviem, ci ti bude niekto vediet poradit, pretoze ak si dobre pamatam sme tu drviva vacsina rodiciek odrodenych Dr. Hrudom

@bolulka my kasleme uz od novembra, tiez len v noci a maly je podla Dr. zdravy, na vine boli plesne, teraz ked uz sme z takeho prstredia prec, tak sa to upravilo a uz kasle len zo zatekania hlienov, takze ak aj Adamko ma problem s hlienikmi, tak nam teraz veeeelmi pomaha Sinupret, az som ostala prekvapena 🙂

deniskateniska
12. feb 2011

@mayocka no nas drobec sa moc nezaspini este tak fpohodicke s obleckom sme si doniesli, ale je tam jedna miestnost kde su ciste oblecka a mozes si deculo prezliekat kolko chces, ked sa zaspini... a plienocky si musis doniest.. a jedlo na prijíme sa pytali co vsetko papka maly tak podla toho dostaval na obed "polievocku" len my uz aj masko papame a tak, ale to neva, ked som chcela dala som mu svoju vyzivku... ale deticky co papkavaju viac tak mavali napriklad na ranajky pol rozka natreteho a napr. vyzivku k tomu alebo tak...na obed mali napr, kasu s maskom a tak normalne proste si povedala co papavaju a to im dali... a matka ma narok len do polroka dietata a ak je kojaca... ja som nemala narok bo ma maly uz viac, ale inak my to nechybalo, bo maly ten spinkava inak ako su uvedene hodiny na papanie tak by som to musela chodit prihrievat.. a nosili mi papat a hlavne ani mi v tom strese nechutilo papat... sestricky su tam milucke super,
@bolulka no maly praveze nekaslal, preto sme nesli ku doky.. len mal sopliky a potom v sobotu chrcal, piskal doslova tak sme sli na pohotovost... to nie su hlieny zatecene, to su zuzene priedusky.. bronchytida je proste virusove ochorenie a niektore deticky ho dostanu len ako priedusky a niektorym sa zo zapalu priedusiek zuzia priedusky a tak piskaju. jedno dietatko tam bolo take co slo na jisku bo sa skoro zadusilo.. chudatko..

@emmka3 no rezim mame uplne sprehadzany, tak som zvedava, no idem mu ho trochu upravit ked uz rano vstavame o siedmej. teda v nemocnici sme vstavali tak rano nastavujem budik na siedmu nech si zvykne... a s tym spankom, hruza v nemocke.. fakt.. nas maly si tam tak pokazil spanok, vobec nespaval bo vzdy ho niekto zobudil tak sme boli potom obaja nervozny... a toto bolo cely tyzden.. a hlavne ked sme nemali spolu izbu tak sa maly v noci budil kazdych 15 minut... tak druhu noc som spala v postielke - teda takej vacsej aby sme sa vobec vyspali, sice ma vsetko bolelo ale tak sme si aspon pospinkali ... a dalsie noci dieta na infuzkach vedla na izbe len sklom oddelene od romika tak jacalo celu noc mamamamamamamama - malo 2 roky.. akoze mama ta si kludne spala v izbe pre matky a my sme to museli pocuvat.. maly sa budil stale. dalsie noci ani nehovorim lebo mali sme kazdu noc 2 príjmy.. hruza... ale konecne sme domka.. takze sa vytesujem, aj ked som si odniesla z nemocky "suvenir" 😀 😀

deniskateniska
12. feb 2011

@emmka3 no s plesnami... hruuuuuuuuuuuuuuuuza.. mi ani nehovor konecne sme sa zbavili vlhkosti, plesni doslova po tych dazdoch a teraz to tu vlhne odzdola murou, asi od starkej, kedze ta si vypne radiatory vecer... ani tak ani tak, ale hlavne ze v spalni to nie je . nastastie...

emmka3
12. feb 2011

@deniskateniska a vy mate dom odizolovany? lebo nam vlhne v dvoch rohoch, ale tu nie je ziadna izolacia ani drenazkovanie, chodniky vybetonovane a nalepena hned na dome ... no stavby minuleho storocia fakt stoja za to 😝 sa to chystame, resp. chlapi sa chystaju 😉 to davat cez leto do poriadku, lebo tym aj dom trpi, no ale so starkou si asi nepomozete ☹ my sme dali este aj Ceresit do najkritickejsich rohov a zatial vyzera, ze je to OK ... no a druhe plesne sme zrusli spolu s skolkou 😝

xena1
13. feb 2011

@emmka3 dakujem,no tak teda uvidim ci sa niekto ozve 🙂 este sa opytam,pichala niektora z vas cez tehu Fraxiparin a rodila s epiduralom?dakujem

deniskateniska
13. feb 2011

@emmka3 netusim.tento dom je trapne stavany,tak netusim.no vlhnut to tu zacalo ked sme dali plastaky a zacali tu byvat,varit atd.no ceresit pomaha riadne v spalni dosla tableta hned bolo vidno ze to vlhne.a teraz vravim odspodu zacalo vlhnut.ale len tam kde je kuchyna co tam starka moc nekuri.a vonkajsie rohy.proste vlhky rok,nekurilo sa tu x rokov.uvidime dalsi rok.

emmka3
13. feb 2011

@deniskateniska Deni, tak vela zdaru do boja, ja dúfam, že v našom novom už také problémy nebudú, bo ma šľahne ...
@xena1 ten Fraxiparin je na riedenie krvy?

xena1
13. feb 2011

@emmka3 ano presne tak....

emmka3
13. feb 2011

@xena1 tak to bude s epiduralom asi problem ... svagrina to brala cele tehu ale ona nad epiduralkou nerozmyslala (mozno aj skrz tejto kontraindikacie) ... no a ja som mala "riedku" krv sposobenu prave tehotenstvom a hned mi povedali, ze nemozem mat epidural ... nakoniec mi dali pred porodom (mala som ho planovany) nejaku infuziu, ktora mi dosticky popravila na hodnoty, aby mi mohli dat epidural, ktory vsak nestihol zaucinkovat 😝 skus sa popytat svojho gynekologa, ci sa to neda nejak nakombinovat, ale neviem, je tam poda mna riziko trombozy keby ti kazali vysadit napr. tyzden pred porodom a toho by som sa asi bala viac ako porodnych bolesti 😅 a rovnako davat si infuzku na zhustenie pred porodom (ked si zoberies, ze teraz mas lieky na zriedenie a potom lieky na zhustenie a to vsetko ide aj do krv. obehu aj babatku - ja som tu infuzku nemala dlho a aj napiek tomu maly mal zle krv. testy z pätičky, co bolo sposobene tymi hormonmi v infuzke) je tiez podla mna blbost ... no tak neviem ... ja by som skrz zdravia asi isla na ostro bez epiduralu

bolulka
14. feb 2011

joj baby plesne su na nervy. my mame v spalni jeden roh, kde maju susedia balkon a pre strope je to tu nejak zle oteplene, tak nam tam vznika plesen, ale tu rychlo zastriekam savom proti pliesni a na tom mieste sa uz navytvara. 😝 a aj v kuhymi mame jeden taky uzasny roh, ja netusim, ako tuto bytovku stavali.

emmka a maly kaslal z tychto plesni, alebo z inych?

xena1
14. feb 2011

@emmka3 ahoj dakujem za radu a informacie...dne sidem za svojim porodnikom sa poradit a uvidime co povie...zrejme co lekar to nazor...ale pre mna je dolezity hlavne nazor mojej hematologicky a ta mi napisala ze mozem dostat epidur.a vynechat Fraxiparin staci 24hod,ja mam vlastne len preventivnu davku 0,3 a vysledky zrazacich faktorov mam dobre,a 24hod ked vynechas Fraxi nevadi,aj ked osm mala ist na amniocentezu,vravela mi doktorka ze mam vynechat den pred a den po,ze ot ej v pohode...a tiez zalezi od anesteziologa ci pichne ci nie,a aku ma nemocnica skusenost a zvyk....inak normalne pred operaciou sa picha Fraxi ako prevencia trombozy a pri oper.su predsa vacsie straty krvi...no vsak uvidime dnes,potom napisem....nebojim sa normalneho porodu,ale pri oboch detoch som mala epid a bolo to super,a dalsia vec je ze babo je vacsie,uz teraz mame 3kg a ja som drobna a uzka...moj prvy szncek mal pri porode 3100g a mala som problem ho vytlacit a cela som sa potrhala a hrozila mi chir,oper z poskodenia zvieraca konecnika....no neviem teda,necham sa dnes prekvapit a uvidime...ozvem sa

deniskateniska
14. feb 2011

@bolulka ono to nieje ze ako je postavena bytovka,len ide o to ze plastovymi oknami doslova uzavries byt,dom a nevetra sa ta vlhkost,varis,dychas.len vetrat vetrat vetrat.ja varim pri otvorenom okne zavreta v kuchymi,aby neplesnelo a pomaha.

emmka3
14. feb 2011

@bolulka Domi, ano, kasel bol prejavom ziskanej alergie na plesne ..
@xena1 juj, tak to si si veru uzila 😔 no som zvedava, co ti povie Dr.
@deniskateniska Deni, svata pravda ... plastakmi a uteplenim sa plesnova probematika len zhorsi, pokial sa dostatocne nevetra a kolise izbova teplota, co sposobuje zrazanie tepleho a studeneho vzduchu-para a ta sa usadza na stenach a mas to :-/

bolulka
14. feb 2011

to hej, to zavisi dost aj od toho. My sme mali v Porube plastove okna, dokonca velmi nizke stropy, ale nic nam neplesnelo. ale toto je fakt na hlavu postavena bytovka. tu sa kazdy stazuje na plesen. so susedou mame az mokre cele pasy rohov na stropoch ked su velmi tuhe mrazy. ked sa zvonka pozriem, mame nad sebou taku striesku a ta je obyta drevom. 😒 nieco museli fakt zle spravit. lebo sa to robi iba na samom vrchu v tych zhyboch. nikde inde.

bolulka
14. feb 2011

inak plastove okna su fakt katastrofa. treba davat klucku na polcestu aby mierne prepustali vzduch.

deniskateniska
14. feb 2011

@bolulka vetrat vetrat vetrat.a ceresit.

xena1
14. feb 2011

@emmka3 ahoj no doktor ma komplet vysetril,a dohodli sme sa ze porod naplanujeme,ale este musim dva tt vydrzat...inak mi dal kludovy rezim a zvysil magnezko,lebo sa mi otvara porodna branka a mam pokrocily nalez na makkych porodnych cestach....takze idem skludnit a lezat.... 😉 tak som zvedava kedy nas ten nas maly poklad prekvapi....

deniskateniska
14. feb 2011

@xena1 drzime palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

xena1
15. feb 2011

@deniskateniska dakujeme 🙂

danka.k
15. feb 2011

@deniskateniska teraz si spominam, nas maly zakazdym co bol v nemocke tak jemu sa spanok vzdy upravil lepsie 😀 a ked bol naposledy v nemocke ked mal 4 mesiace tak odvtedy spava celu noc... 😀 😀 tak my sme asi vynimka 😀 😀

deniskateniska
15. feb 2011

@danka.k no to asi ste 😀 😀 😀 😀

anitar
16. feb 2011

dievcata ahojte.pocula som ze v Dolnom Kubine ma nejaky gynekolog 3d ultrazvuk.Ako sa vola,a je mozne sa k nemu objednat len na ultrazvuk alebo tam musim mat kartu?Dakujem Mamicky a tehulky 🙂

xena1
17. feb 2011

Mudr.Toth Jozef,nemusis byt jeho pacientka,staci tam zavolat alebo sa ist osobne objednat 🙂

katika82
17. feb 2011

no ahojte babulky,
ja akosi nestíham stále niečo. papierovačky vybavujeme na stavebné, škola jedno s druhým
trošku som vás čítala tak idem opísať.

@xena1 ja som si pichala fraxi od 5 mesiaca tehu. v minulosti som mala nábeh na trombózu v pľúcach tak ma hematologička radšej takto sledovala. ja som mala plánovaný cisársky lebo malý bol otočený naopak.mala som mať polovičnú narkozu a nie plnú. deň pred tým som si však dávku nemala pichnúť presne ako si písala ty. lenže šikovná doky na gynde mladá a múdra jak rádio mi ráno ešte pichla že keď rodím až na druhý deň ráno tak že radšej. lenže čo čert nechcel luky sa vypýtal na svet už v deň príjmu na gyndu nejak poobede. takže chaos môj doky tú mladú pipku riadne zjadil lebo mi pichla ten fraxi a nemohli mi robiť cisársky ale muselo sa čakať do večera aj to s tým že som išla v plnej narkoze. tak ma len tiež na magnézku udržiavali aby som nezačala rodiť lebo by bol problém keďže chlapci sa nesmú rodiť koncom panvovým lebo by sa im mohli poškodiť semenníky. takže moja skúsenosť je taká že mohlo všetko ísť dobre keby nie jednej mladej premúdrelej doktorky

@anitar 3D má aj hruda stačí sa objednať k nemu

no a k tým plesniam babule. najhoršie čo môže byť je zatepliť dom a vákuové okná. je to síce moderný trend ale ak nevetráte tak sa plesne nezbavíte. do nás síce v škole stále hustia zateplovať zateplovať ale zo skúseností čo sme chodili po stavbách a tak je skutočnosť taká že ak dostatočne nevetráte tak sa pleseň bude tvoriť stále. a môj názor je taký že ked už kúrim celý dom nebudem ho kúriť pri otvorených oknách.

@emmka3 ako si písala základ je odizolované základy, pri starých stavbách sa to nerobilo takže najlacnejšia a najrýchlejšia alternatíva v týchto prípadoch je okopať, urobiť tú pufkovú čiernu fóliu okolo domu, dať drenážnu rúrku a zasypať. zaručene pomáha. pri veľmi zničených domoch sa už potom ide do drahších alternatýv ako sú rôzne chemické injektáže

@bolulka podľa toho čo píšeš že tam je nejaká strieška či čo na tej bytovke. zrejme sa tam tvorí tepelný most ak to tam nieje dobre oteplené.

ak sa chcete niečo opýtať v pohodke poviem študovala som to 5 rokov 😉

xena1
17. feb 2011

@katika82 tak to si mala pekny zaber....fuuu...by ma nastvali.....ale hlavne je ze to dobre dopadlo...to je tak ked lava ruka nevie co robi prava...mne sa maly nastastie otocil pred 2tyz...inak by mi tiez hrozil cisarsky...no som zvedava ako to bude u nas...lekar chce porod planovat s tym ze sa vysadi 24hod Fraxi...snad to dovtedy vydrzime....drzte sa teda...

bolulka
17. feb 2011

@katika82 no na mieste kde sa nam robi v tom rozku pliesen, tak tam je zvonka koniec oteplenia a hned drevena strieska dopredu.

emmka3
17. feb 2011

@katika82 Katka, presne to aj chceme cca v lete zacat robit na starom (resp. nasi chlapi sa hotuju 😉 ), na novom uz mame drenazky v zemi, este odizolovat zaklady tou ciernou somarinou, to bude na jar ... pocuj moja, a vy uz mate aj projektik, ked stavebko vybavujes? tak hod nejake obrazky, nech sa pokochame 🙂

katika82
17. feb 2011

@emmka3 ešte nemáme komplet projekt. už by mal byť pomaličky hotový, urobil nám zatiaľ vodu, elelktrinu a plyn aby sme si mohli toto povybavovať

adriana1712
19. feb 2011

Ahojte 🙂 Aj ja som z DK..mame skoro 3-rocneho synceka a chceli by sme ho prihlasit do skolky na tento rok, neviete ci este maju v nejakej skolke v DK volne miesta? dakujeeeem 😉

deniskateniska
20. feb 2011

@adriana1712 ahoj.. no pokial ja viem, je tazke dostat dieta do skolky... je vela deti a skolky sa porusili.. vacsinou davaju ziadost, ci ako sa to vola a az na buduci rok ide dietatko do skolky... a neviem ci neberu uz iba predskolakov bo je ich moc...