Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
21. nov 2011

@pemimigo to je tiež pravda. Budes este do mt utekať 😀
@deniskateniska nemusíš mať tam tie veci pre bábo ked pôjdete domov. Mne doniesli v ten deň ked sme šli domov 🙂

deniskateniska
21. nov 2011

@pemimigo ja som tiez nad tym rozmyslala len u nas su sa mi zda sukromny doktory povacsine tak ti vypovede asi nedali 🙂 teda dufam .. dnes som pozerala tak porodnica v ohrozeni nie je - teda ju nevymenovali 😅

deniskateniska
21. nov 2011

@danka.k no pisane je ze na 3 den ale ja som tiez tam mala az v ten den 😀 😀

danka.k
21. nov 2011

@deniskateniska nedali výpovede. Ale bez ostatných oddelení fungovať nemôžu. Anestéziológ im bude chýbať pri operáciách, bude treba ct tak budú tiež nahratý.

deniskateniska
21. nov 2011

"V našej nemocnici dalo výpoveď 45 zo 70 lekárov, s tým, že nemocnica v podstate nebude schopná poskytovať žiadne operačné výkony, pretože všetci lekári na operačných odboroch s výnimkou gynekológie dali výpovede. Na gynekológii lekári síce zostali, ale vzhľadom k tomu, že výpovede dali všetci pracovníci, ktorí robia na röntgenoch a CT a plus všetci anestéziológovia, tým pádom nie sme schopní robiť akútnu zdravotnú starostlivosť," povedal riaditeľ Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne Jozef Mintál.
@danka.k dani a ked budem normalne rodit tak co mam ist radsej do martina ci sa drbkat do kubina a aj tak ma poslu do inej nemocky? dnes som sa normlane zlakla ze co to bude.. ako ja ich podporujem ale az takto fuuuuuu nemyslela som si ze sa to dostane az takto daleko

danka.k
21. nov 2011

@deniskateniska ale vieš či sa niečo neskomplikuje? Čo ked budes musieť na akútnu sekciu. Pozri do apríla času dosť, a ak sa situácia s lekármi nevyrieši tak nemocnicu isto zavrú. Takze musíme iba cakat

deniskateniska
21. nov 2011

@danka.k no presne ostava len cakat... som zvedava ako sa to vyvinie vsetko dufam ze len k dobremu aby sa konecne dohodli a bolo vsetko ok... ale este ze mame tak blizko ten martin alebo ruzomberok len to tiez nie je vyhra vsetko sa tam bude tlacit potom... joj no asi sa idem zacat modlit aby to dobre dopadlo 🙂

pemimigo
22. nov 2011

@deniskateniska mas prevdu ale mas aj tu vyhodu ze si aprilova lenze ja januarova a este ktomu to vsetko naznacuje ze to bude skorej 🙂 ale tak povedala som si mne je jedno kde odrodim len nech je to male zive a zdrave 🙂

deniskateniska
22. nov 2011

@pemimigo no presne nech je drobcek zdravucky 😉 ja uz som sa akosi zmierila s tym ze pojdem inde ale ak by to bolo tu by som bola radsej predsa je to blizsie ale uz mi je to jedno ... hlavne nech aspon v jednej nemocke bude komplet personal aby sa o nas vedeli postarat 🙂

kikusik88
22. nov 2011

dievcata pocula som dobre ohlasy aj na Cadcu teda porodnicu tam...

deniskateniska
22. nov 2011

@kikusik88 jezisi do cadse ist rodit z kubina? fuuuuuuha ... myslis ze to stihnes? ja mam strach z martina a nie to este ist o polhodinu dlhsie a ked to tam nepoznam este... no ja by som neriskovala 🙂 😒

danka.k
22. nov 2011

@kikusik88 ja som zas na cadcu dobre ohlasy nepocula

kikusik88
23. nov 2011

@deniskateniska myslim ze ked si dohodnes porodnika tam tak si ta objedna na vyvolanie porodu....aspon moja sesternica to tak urobila....

kikusik88
23. nov 2011

@danka.k ale vies kazdy to prezivame inak a kazdy ma ine pocity po porode...a kazdej cosi ine vyhovuje tak ja sama neviem ale pre mna je to este neaktualne...

danka.k
24. nov 2011

@kikusik88 každá pôrodníca ma svoje plusy aj mínusy. Ale jasne rozhodovať sa budes ked to bude aktuálne. A tento mesiac mrchu este očakávas či už nie?

kikusik88
24. nov 2011

@danka.k ja ju necakam uz druhy mesiac 😀 no cakam zajtra alebo cez vikend, kedze moj cyklus je kadejaky....no neviem uz citim nejke poblievanie no neviem co z toho bude 🙂 ale tak snazime sa len druhy mesiac takze nic horzne sa nedeje.....

danka.k
24. nov 2011

@kikusik88 tak držím palec aby nedošla 🙂

kikusik88
24. nov 2011

@danka.k hm dakujem....

deniskateniska
25. nov 2011

@kikusik88 no si este nerodila vsak? 😀 😀 nic v zlom ale ked to pride samo tak to pride samo tomu sa nic nevyrovna.. akurat o tom vcera hovorili ze strasne vela zien si planuje porod ci cisarakom alebo vyvolavackami aby mali vsetko pod kontrolou, ale babo nemusi byt na 100% pripravene na svet... ja by som sa toho bala proste to babo najlepsie vie kedy sa ma pytat a nie dake chemikalie si dat do tela aby si ho vypudila.. ale mas este cas porozmyslat a uvidis to cakanie je na tom to najlepsie 😝 😉

kikusik88
25. nov 2011

@deniskateniska ja ta chapem ja viem ze nieje nic lepsie ako porodit uplne spontanne....ale su take co to chcu mat pod kontrolou a ked prenasas tak ti vyvolaju ako mojej segre...

deniskateniska
26. nov 2011

@kikusik88 ked prenasas to je jasne, aj ked mas planovanu sekciu koli niecomu tak vies termin... ale su take co si naplanuju porod kedy im to vyhovuje a to sa mne nepaci ale absolutne..

kikusik88
26. nov 2011

@deniskateniska to ani mne nie....

mirka1985
28. nov 2011

@pemimigo ak si este nenasla Trstenu, tak temu o nej najdes tu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/porodnica-..., Potom ti dam este nejake linky, ze ako to tam asi vyzera, aby si sa vedela rozhodnut, ja som bola v Trstenej a bola som nad mieru spokojna:

https://www.youtube.com/watch?v=R6c_aeGvqY0

a este jeden link:

https://www.youtube.com/watch?v=bDX4FvuVjkI
deniskateniska
28. nov 2011

@mirka1985 no teraz tam asi nepojde ked vsetci lekari na gynde dali vypoved 😒 a pochybujem ze sa to tak rychlo vyriesi.. takze ruzomberok alebo martin.. lekari to vyriesili za nas 😒

danka.k
28. nov 2011

@deniskateniska tam nedali všetci výpovede. Tam nadalej prijímajú pacientky, aj ked primár povedal ze to bude trošku horšie ale zvládnu to.

deniskateniska
29. nov 2011

@danka.k no ja som vcera citala na nete ze v trstenej dali na gynde vsetci vypoved ale bohvie ako to je teraz sa uz kadeco pise

danka.k
29. nov 2011

@deniskateniska veď to pravdy sa nedozvies ☹ a na fb ti odpisem len nemám book teraz tak len cez mobil tak ked bude viac času ti napíšem 🙂

deniskateniska
29. nov 2011

@danka.k jasneee 😉

opicaskorica
1. dec 2011

caute oravske dievky, mam na vas otazku - idem prvy krat rodit a chcela by som vediet, ako to chodi v DK nemocnici (teda ked funguje 😉 ) na pôrodnici. Vraj mesiac pred terminom sa tam mam ist zahlasit, ci co? ale kde? komu? ako?
dalsia otazka - existuju v DK nejake prenatalne kurzty pre buduce mamky? kde nas naucia nejake cvicenia a daju rady do zivota? maju tie kurzy nejaky vyznam, alebo si mam radsej kupit dvd? 🙂
este jedna otazka - co mi netreba vlacit do pôrodnice, lebo to tam dostanem? resp. co si doniest, lebo to tam nedavaju 🙂

ewka1980
1. dec 2011

@opicaskorica 🙂 ahoj.V Dk,som rodila 2x,a v marci to bude 3 x 🙂 ,ja osobne som tam nemala žiadny problém,sice pri prvej dcere ma nechali sksákať na lopte a prišli,sa pozrieť na mna,ked som už mala také bolesti,že ma s nej nemôhli postaviť 🙂 ,inak v pohode.Druhý pôrod som mala s epidurálkou,a to nemožem povedať ani krivé slovo,celý čas,bol pri mne dr,anesteziolog,a hádam 4 sestričky,ktore ma furt kontrolovali...tlak,pulz...atd Vôbec sa nemusíš zahlasovať že tam ideš rodiť,to je riadna kravina! 🤐 Normálka,ked to na teba "príde" zazvoníš si tam na zvonček,a povieš že ideš na príjem-pôrod.To je všetko.Su tam aj nejaké cvičenia,atd...len neviem ako u koho,ked som mala Kapralčíkovu,bývalo to u nej v ambulancii,také posedenia...Ako prvorodičke mi to vtedy veľmi pomôhlo,dozvedela som s aveľa info.A čo si máš zo sebou zobrať? Určite veľa vložiek 🙂 ,to ti daj tak po pôrode na jedne deň,a potom musíš mať svoje,plienky podla toho aké chceš bábu dávať,ja som dávala normálne bavlnené,ktore su na izbe v komode,a dostaneš tam aj krem na ritku,teplomer,vatove tyčinky,a aj an pupok,lieh.Nespomínam si už či mi bolo treba myslo,myslím že aj to tam mali.Takže dokopy,ti netreba vlastne nič 🙂 A kedy mas termín? Si s nikede okolia?eva 😕