Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

opicaskorica
1. dec 2011

@ewka1980 Evi, som z okolia DK, termin mam na konci februara - takze mozno sa tam aj stretneme 🙂 ku doktorovi chodim do RK, bo som odtial a tam su kadejake kurzy, len uz sa mi tam nechce chodit, je to daleko. pozerala som na nete, nieco byvavalo v MC Pistalka, ale teraz o nicom takom nie je info. som rada, ze kubinska nemocnica je ok. co sa u tej kapralcikovej hovorilo, vypichni nieco dôlezite, ak sa ti chce..

ewka1980
1. dec 2011

Dôležité,ako čo myslíš? 🙂 konkrétne? No ja mam termin 20-21.3.tak uvidíme....ty budweš asi už aj doma,kým ja pôjdem ...najradšej by som to už mala za sebou,ledva fučím už 🙂

opicaskorica
1. dec 2011

@ewka1980 akoze ledva fucis? ja som v 28 tt a ani neviem ze som tehotna, ani to brusko zatial moc netrci... ale tiez uz to chcem mat stastne a veselo za sebou 🙂
neviem co konkretne, prave cakam ze mi nieco zaujmave povies, co ti tak pomohlo a co si predtym nevedela...

katika82
1. dec 2011

@opicaskorica v kubíne bývalo teda neviem či to ešte býva hore na nemocke také cvičenie jednak je to pohybové také na precvičenie tela ktoré môžu tehulky robiť, a potom je to o takej voľnej diskusii, mamičky sa pýtajú, tá pani čo je aj pôrodná asistentka tá odpovedá fakt super býbalo aj na sálach sme boli pozrieť. tu je číslo k nim na ambulanciu ona je tuším sestrička u Bláhovej volá sa pani Drengubiaková 0435801377 ona ti povie presne kedy sa teraz stretávajú a o koľkej. tuším to bývalo utorky a štvrtky poobede. ale mne to moc pomohlo. Ja som už bola 4 týždne pred pôrodom takže moc cvičiť som už nemohla ale aspoň na mne skúšali dýchanie🙂)) Tak vyskúšaj

ewka1980
1. dec 2011

@opicaskorica ,no ja tiež ked som čakala prvé,tak som ani nevedela,že som tehotná....to sa mia j dobre choduilo,aj všetko som v pohode robila...a teraz? no stačí ze prejdem 50 metrov,s malou do škôlky,a domov prídem akoby som bola na túre 🙂 ,a pri druhej to už bolo trochu horšie,lebo som bola tehotná v lete,to bolo hrozné,tie horučavy neprajem nikomu.Ale toto tehotenstvo tretie znášam najjhoršie...nevládzem chodiť,ani robiť nič,som slabá ako mucha,závraty mávam strašne ,sa citim dakedy ako ožratá 😠 ,sa neviem dočkať kedy to bude už zamnoou,ty brdo....a brucho mam riadne,zajtra sa odfotím a hodím foto,maš aj ti nejaké? že by sme sa porovnali 🙂 😵 ,neviem čo by som ti také anpísala o pôrodnici....Ako počuvam daktore maminy,každá ma iný názor,napr,kamoška tu od nas,teraz prodila,ale šla rodiť do Mt,povedala,že by už do DK,v živote nešla,lebo ju tam "dorobili"došili tak že sa skoro celý rok hojila....neviem je to asi ako u ktorej,ako to znáša... 😕 Sestričky boli väčšinou,v pohode všetky,pomáhali s deckami,aj na noc nám chodili brávať deti,aby sme si mi oddýchli,a nosili nam ich az na kojenie ráno o5.Aj dr,boli ok....neviem či sa teraz niečo pomenilo,idme tam znova po 6 rokoch,tak som tiež zvedavá ako to dopadne.Len dufam že si tam už nič nezabudnem(lebo sa vravi ked si niečo v pôrodnici zabudneš,ze sa tam znova vrátiš) 🙂 a presne pri druhej ked som porodila,som si zabudla spodne prádlo, na šnure von 🙂 ,takže bacha pri odchode 🙂 ,ale sice ty čakáš len prve,ty si este možeš dovoliť 🙂

danka.k
1. dec 2011

@ewka1980
@opicaskorica dávajú tam už aj pampersky ale aj bavlnené plienky. Takze pre bábo netreba naozaj nič. Aj mydlo tam je 🙂

ewka1980
1. dec 2011

@danka.k WAW,no tak s apohli potom k dobremu konečne 🙂

ewka1980
1. dec 2011

LEN TERAZ KTOVIE AKO TO KED VSADE STRAJKUJU,NEZAVIDIM TERAZ TEHULKAM CO IDU RODIT......samý stres.... ☹

zahadka
1. dec 2011

@danka.k waw, to odkedy davaju pampersky? Je to praktickejsie. super sa tesim.

danka.k
1. dec 2011

@zahadka no ja ked som v juli rodila tak boli uz v skrinke a ze si mame vybrat ci chceme take alebo take..... tak neviem odkedy su.. mozno uz ani nie su 😀 😀 😀 😀 ak len vtedy daky sponzor dal 😀

kikusik88
2. dec 2011

@opicaskorica cvici sa aj v materskej skole pri geodezii na alejke...je to pani Removcikova je to zrejme ta co bola v MC Pistalka... utorky a stvrtky? myslim neviem uz

majkad2
3. dec 2011

@danka.k tak v oktobri už bolo asi po sponzorovi, my sme sa balili len do bavlnených, žiadny iný výber nebol 😀

danka.k
3. dec 2011

@majkad2 😀 tak nás tam bolo vtedy strašne moc tak sme asi vsetky minuli 😀

deniskateniska
4. dec 2011

@danka.k aj pampersky? no teeeeeeeeeda parada 😀 ale tma mi to bolo jedno ci pampers alebo bavlnene ked som to ja prat nemusela 😀 😀 😀
@opicaskorica ahoj ja som rodila pred rokom a pol a teraz v aprili idem znova .. na cvika som chodila na nemocnicu - uplne zlata sestricka mozes sa pytat ona ti povie poradi, da ti aj zoznam ak si popytas co vsetko budes potrebovat do porodnice.. to fakt nefucis? ja som v 23tt a uz sa ledva gulam a to mam pred sebou este 17tt 😅 😀 😀 😀 🤐 neviem co budem robit potom...

ewka1980
4. dec 2011

aj ja už ledva fučím ....kokos.....a pred sebou vyše 2 mesiace ešte .... 😕

deniskateniska
5. dec 2011

@ewka1980 no presne .. ja som pri prvom syncekovi mala brucho ako pri trojickach tak sa necudujem ze teraz je vacsie 😀 😀 ale babo je este zatial v normalne nie je vacsie ako ma byt ale brucho uz ano 😀 😀

ewka1980
5. dec 2011

@deniskateniska aj mne povedala dr,teraz že mam brucho o 2 cm,väčšie ako by malo byť 😕 😀 ,no bude asi chlapina riadna 🙂

opicaskorica
7. dec 2011

@deniskateniska hello, prosim pekne, posli mi ten zoznam. ja som sa vcera vratila z Prahy - tour de shops 🙂 inak sa velmi ani fucat nechystam, svetly priklad je moja svagrina, ktora este 2 tyzdne pred porodom robila velke predvianocne nakupy 😀

opicaskorica
7. dec 2011

caute dievky, dakujem velmi moc za info - volala som tej pani Drengubjakovej - velmi mila aj po telefone. vraj teraz este musia vyberat dovolenky, ale od januara uz ficia normalne, tak sa tam pojdem pozriet - mozno sa tam stretneme, ak niektora pojdete - to by bolo fajn. 😉 aspon spoznam nejake mamicky.
inak - brucho nefotim, ani seba s bruchom nefotim, fotky budu az ked porodim, nechcem mat velmi pamiatku na toto bruchate obdobie, mne to az take rozkosne nepripada 😎
ewka - vela bab pisalo, ze prve tehotenstvo v pohode a tie dalsie uz zloba - mozno to ide aj s vekom 😀 ja uz som tiez jednou nohou ku 30-tke, takze druhe uz asi nebude med lizat 🙂 ale naco revat dopredu, nie? hlavne aby toto prve dobre dopadlo. tak sa drzte a mozno sa uvidite u tetky Drengubjakovej 😉

opicaskorica
7. dec 2011

@ewka1980 baby, tak ten doktor to s tym meranim brucha myslel vazne... som si myslela, ze si robi prdel 😀 tak to aby som si ho zacala merat.... a kazali vam doktorky aj take, ze pisat si pocet pohybov za 10 min. - doobeda a poobede? mala som s tym zacat od 1.12. ale doteraz som sa k tomu nedostala 😖

ewka1980
7. dec 2011

@opicaskorica rátať si pohyby? To som ešte nepočula...hmmmmm,zaujímavé 😕

danka.k
7. dec 2011

@opicaskorica ja som bola na nakupoch 12 hodin pred porodom 😀 😀 😀 😀
ratat pohyby??? 😲 to som nikdy ani ja nepocula, nikdy som si ani brucho nemerala..

deniskateniska
8. dec 2011

@opicaskorica ahojky ak ides na cvika tak ti ich tam da sestricka vytlacene na papiery pekne tak neviem mam ti to napisat?

opicaskorica
8. dec 2011

@deniskateniska nie nemusis, ja som si to blbo precitala. teta mi to da. 🙂

opicaskorica
8. dec 2011

@danka.k
@ewka1980 aj mne sa to zdalo cudne... aj s tym bruchom, uz to nejako prehanaju. malo by im stacit, ked im poviem, ze dieta sa mi mrvi v bruchu kazdych 20 min.

ake mame krasne pocasie, vsak? 🙂

deniskateniska
8. dec 2011

@opicaskorica 😉 nadherne je len keby sa to nechcelo topit 🙂

ewka1980
8. dec 2011

@opicaskorica 😀 no krásne,hej,deti su celé radi 🙂

danka.k
8. dec 2011

@opicaskorica škarede pocasie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 chcem uz jar 😀 😀 😀 neznasam zimu, iba to kyda furt sa neda ani chodit poriadne... ja osm asi medved.. sa zasijem niekde v novembri a vyjdem az v aprili von 😀

kikusik88
8. dec 2011

ja zimu milujeeeeeeeeem a ako velmi 😉

zahadka
9. dec 2011

ahojte, dnes som sa taaaak nastvala na predajnu Babatko 😠 😠 😠 , ze som sa rozhodla napisat vam. Objednali sme si u nich jedalensku stolicku. Cakali sme na nu 3 tyzdne, chodila som sa na nu pytat kazde 3-4 dni. Ked prisla, maly mi ochorel. Tak som sa pytala predavacky, ci si ju mozem vyzdvihnut o tyzden (cize tento tyzden) a ona suhlasila, ze im to nevadi. A dnes prisiel manzel po nu a oni ju uz predali.....Neskutocne 😠 😠 😠 A este sa mi ani neospravedlnili, ked som volala, ako je to mozne. Len mi hovorila, ze sa to tam tyzden valalo pri dverach....Lenze oni mi same povedali, ze je to ok, ked si po nu pridem o tyzden neskor. Uz si od nich nic nekupim a ani ich nikomu neodporucim. Okrem tejto skusenosti, vzdy, ked som prisla, len na mna zazerali, akoby som im bola na obtiaz, ked som si chcela nieco kupit. Neviem, ci sa to hodi do tejto diskusie, ale kedze sa jedna o babatkovsku kubinsku predajnu, tak snad hej. A ak nie, tak sa mi aspon ulavilo.... 😉 😎