Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
22. okt 2007

bolulka a čo je to pupik? s tou stužkou som to neskúšala, ale uvidím.
anicka blahoželám k štátniciam a teraz ťa už čaká len to príjemnejšie - ak si odmyslím samotný pôrod.
čo sa týka stávaniu k malému, tak dnes som vôbec nevedela, keď som sa zobudila, či som už kojila a prebalila, alebo sa len chystám kojiť a prebaľovať. som z toho už zmagorená. len som sa pozrela na zem a keď som tam nevidela plienky, tak som vedela, že len idem kojiť. 😀 😀 😀 a počas spania som rozmýšľala či som dala malého do postieľky alebo nie a strhávala som sa zo sna. manžel je na brigáde a vo štvrtok sa vracia. v piatok má dovolenku, tak si pospím a on bude dávať pozor na malého. už sa teším ako sa mu ocinko povenuje po 2 týždňoch. 😉

nenka83
22. okt 2007

ahojte baby!
anicka gratulujem!!!! vies ako ti zavidim. ja by som si tiez rada ten system nasla.... no nejde mi to nech sa snazim akokolvek.mala my posledne dni v noci aj 4-5 krat vstava, cez den spi maximalne 2 hod.a proste motam sa okolo nej.nasi maju roboty okolo domu tak som stastna ked ju mamina obcas prizrie, no tiez ma toho moc. no a chyba mi kontak s ludmi, ked som doma a ucim sa len co obsac vybehneme na vzduch... ☹
tretulka tak co nakupili ste? ja uz mam vybrate 2 hracky na vianoce.a dnes som objednala ciapocku cez mmb.
bolulka tie tenisocky nam doniesli nasi z divolenky, oni su tenke, len tak do kocarika. cizmicky som nikde nevidela, no peto ide do ba na skolenie tak kukne daco ak nie tak objednam tie zelene cez mmb. rozmyslam aj nad overalom, lebo vonku je riadna kemra.to s riflami alebo menzestrakmi nevydrzime cez zimu.
majdiska pupik je masticka kotrou babatku masirujes brusko, uvolni mu vetri.nasej malej pomohlo ked bola malinka.

bolulka
22. okt 2007

anicka, ooozaj, ja tiez blahozelam. si borkyna. a teraz mas na cely zivot (dufajme) pokoj. uz sa toho aj ja neviem dockat. ale ked si predstavim, ze ak by som nahodou koncila, tak mala by este ani do skoly nechodila - takze to nie je az tak vela - bo s detickami to beziii...

nenka, to ucenie je fakt katastrofa. malej idu vsetky predne zuby (tusim 6) tak mame aj my krusne noci a to sa do polnoci ucievam a cez den popri behani okolo malej. je to des - kolotoc len taka parada. tesim sa na prazdniny, ako nikdy v zivote 😀 😀 teda dufam, ze nejake na vysokej su 😀

anicka
23. okt 2007

Kočky ďakujem za gratulácie. 🙂 😉 Budem aj Vám držkať palčeky, aby ste to čím skôr dobojovali do šťasteného konca. 🙂

Nenka: viem, že ten systém sa hľadá ťažko ☹ Viem, že sa to nedá celkom porovnávať, čo sa týka roboty a detičiek. Ja som mala čo robiť, aby som skĺbila robotu, školu a domácnosť. Preto Vás obdivujem ako to stíhate. Predsa len keď máš robotu a školu, tak sa ten čas dá akosi rozdeliť. Ale tomu malému Drobčekovi sa nedá povedať: Miláčik maminka sa teraz učí, tak si na chvíľočku pospikaj. 🙂

My sme práve kvôli tomu, že som sa bála, že to nebudem stíhať odkladali "výrobu" Drobčeka. Zberačka bola aj to, že som chodila do roboty, do školy a propri tom som tehotná. Takže naozaj kočky ešte raz máte môj obdiv. 😉

bolulka: aj na výške sú prázdniny. 😀

majdiska: takže mi radíš, aby som sa vyspinkala kým ešte môžem, lebo potom toho už moc nenaspinkám? 🙂 😉

nikuliq_
23. okt 2007

ahojte, anička supeeeeeeeer! aj ja gratulujem k úspechu 😉
včera som asi tak po tretí krát skúsila obehnúť kubín uháňajúc pritom nejaké zimné oblečko pre Nikiho- teda takú totálnu beznádej som dávno nezažila! inak v čínskych lepší výber ako v detských obchodoch, len malému tam nechcem kupovať veci 😒 ktovie čo všetko to obsahuje 😖

bolulka
23. okt 2007

nikuliq, presne. v čínskych toho je... a ceeeelkom pekne.. ale je to cina...

ked si ale vezmete, ze dnes je uz vsetko vyrabane v cine, tak je to teoreticky jedno 😖 . no nevadi, aj tak tam nekupujeme, co? 😝

des tento kubin z pohladu detskeho sortimentu.

nikuliq_
23. okt 2007

bolulka, s tým že všetko je už vyrábané v číne máš pravdu ale je rozdiel echt čínsky tovar a je rozdiel tovar nejakého svetového výrobcu , ktorý síce pochádza z fabriky ktorá sa nachádza v číne ale tá fabrika tam stojí len kvôli tomu, že je jej prevádzka tam niekoľko násobne nižšia ako kdekoľvek v západných krajinách.

tretulka
23. okt 2007

nikuliq-presne ako hovoris, mne kamoska vlani poslala z USA balik s vecami pre maleho, krasny overal, zupan, hracky, vsetko super vyzeralo, bolo to kvalitne a vsetko to bolo Made in China 😀

bolulka
24. okt 2007

nikuliq, ty srsis vedomostami. 🙂

tretulka
24. okt 2007

no idem sa pochvalit, ze sme konecne kupili Matkovi topanky, su perfektne, aspon mne sa velmi pacia 😵 /obuv na Bysterci/ a aj bundu a krasnu supravu ciapka, sal, rukavice. Tak uz moze aj snezit 😀 ...v NO sme pobehali obchody, ale nic moc, podobne ako v DK, vsade nam povedali, ze este len budu mat tovar - neviem ci cakaju, az napadne 2m snehu 😒 ...ale kupili sme mu take cizmicky do snehu...

bolulka
24. okt 2007

tretulka, tiez som sa bola pytat do tej obuvy a tam jedine mi povedali, ze budu mat detske. 😀

tretulka
24. okt 2007

no vidis bolulka, aspon vieme, kam budeme chodit detom na topanky 😀

nikuliq_
25. okt 2007

aj ja som tam bola pozerať. ale nič pre nás tam nebolo, ešte skočím pozrieť inokedy 😒

bolulka
25. okt 2007

cuo to idu stavat za tou nemocnicou? 😕 nevie niekto?

a boli ste v tom bazare, co robi pistalka? ja prave tentokrat nie, tak ma to mrzi, ze tam mohlo byt nieco dobre. 😒

anicka
25. okt 2007

bolulka: podľa toho čo viem, tak nemocnica dostala peniažky z eurfondov a mali by tam byť operačné sály a urgentý príjem. 🙂 😉

bolulka
25. okt 2007

tretulka, kraaasna fotocka...

anicka, aj tebe sa zda, ked kuknes z kuchyne, ze ta fasada nasej nemocnice je jak z nejakeho hororoveho filmu? 😀 😀 😀 mali by to popri tom aj vymalovat.

tretulka
25. okt 2007

bolulka - dakujeme 😵

tretulka
25. okt 2007

ja som sa aj chystala, ze pojdem pozriet na ten bazar a nakoniec mi to nejako z hlavy vyfucalo...mozno nabuduce to stihnem 😉

kde sa stratili kubincanky? prispevky pribudaju veeeelmi pomaly 😎

anicka
25. okt 2007

tretulka: aj ja sa pridávam k bolulke super fotočka 🙂 😉
bolulka: máš pravdu, a pri tom maľovaní by mohli aj povymieňať okná. 😉 Predsa len už je to 30-ročná budova, tak by jej pristal nový "šat". 😎

tretulka
25. okt 2007

anicka, vdaka 😵 ...este chvilu a budem sa cervenat

bolulka
25. okt 2007

anicka 😀 😀 😀 nejak nadväzujeme na kritiku nemocnice... 😀 😀 😀

ale vyjadrujem chvalu gynekologicko-porodnickemu oddeleniu - je to tam super. potvrdila som si to, ked som bola na detskom oddeleni s malou 😠 . alebo ze by to bolo tym guajacuranom, co nam davali na dobru naladu a spanok? 😀 😀 😀

vavka33
25. okt 2007

Ahojte,baby,ake pocasie je tam u vas?O dva dni tam ideme,tak som zvedava,co nabalit na tyzden

anicka
25. okt 2007

vavka: je tak pod mrakom. Pred chvíľou prestalo pršať. 😖
bobluka: dúfam, že aj ja budem chváliť keď sa vrátim z pôrodnice. 😀 😎

bolulka
25. okt 2007

ja si chvalim hlavne druhe poschodie. bo na trojke je to uz o niecom inom... 😀

anicka, skoda ze sme vcera nemohli viac kecnut, co? vsak este sa musime stretnut, kym sa budes gulat. joooj, ale musim pochvalit cukraren, lebo tam maju detsku stolicku. vcera som sa tam velmi prijemne citila. 🙂

vavka33
26. okt 2007

Dakujem anicka.
Bolulka,ak ta zas uvidim v tescu,urcite na teba zavolam 😀

anicka
26. okt 2007

bolulka: no, škoda. ☹ Jasné, že sa môžeme stretnúť, ale čím skôr, kým som ešte v jednom kuse. 😀
V cukrárni bolo aj mne včera fajn. Ja neznášam fajčenie, takže som strašne rada, že sa v Kubíne dá posedieť v príjemnom prostredí bez toho, aby na Teba niekto "smradil". A okrem iného tam majú výborné koláčiky 😉 😎

bolulka
26. okt 2007

anicka, mi hovor nieco o fajceni 😀 dostáva cukráreň u mňa 100 bodov 😀

vavka, no vidis, tak treba... kricat a ak by som to nebola ja, staci pardon... 😀

tak a bezim do kolobehu... 🙂

anicka
26. okt 2007

boblulka: do akého kolobehu?
vavka: asi Ťa nepoteším, stále je pod mrakom ☹ ale neprší 🙂 ráno dosť fúkalo a monetnálne som zavretá v kancelárii, takže neviem či ešte fúka, ale podľa stromov by som to typla, že nie 😉

vavka33
26. okt 2007

Anicka,to je v pohode,ja ze ci neni meter snehu.aj tu dolu fuka a je zamracene,takze je to asi to iste.

bolulka
26. okt 2007

anicka, kolobeh s drobcekom... 😀