Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
12. nov 2007

anicka daj fotku kocika do albumu, som zvedava 😵
ja teraz zhanam malemu oteplovacky alebo overal, lebo som vcera zistila, ze ten jeden co mame, je nam maly ☹ , tak idem popozerat na MMB

bolulka
12. nov 2007

tretulka, potom mi pošli nejaké linky na tie otepľovačky... ja hľadám otepľovačky aj s bundou. som zúfaluo, bo je už kosa a maká nemá čo nosiť. a to lietam z obchodu do obchodu a z internetové do internetového tiež... 😔

anicka
13. nov 2007

tretulka: chystám sa na to. Dnes ho poriadne pofotím a zajtra ho mám v albume. 🙂 😉

nikuliq_
13. nov 2007

ahojte, bolulka, no zábava- skús zapojiť trochu fantázie. a zistiť čo sa malej páči, my napríklad sme horlivý čitatelia knižky čítame dokopy niekoľko hodín denne a zdá sa mi že hračky nás zaujímajú stále menej, mám doma knihomoľa. ináč sa hrávame také netradičné hry. rukáve vysúkame až ku krku 😀 do umývadla napustíme trošku teplej vody, hodíme tam zo dve kačky a pár malých predmetov ktoré sa ponoria a čľapkáme sa, vylovuje tie ponorené vecičky a zas ich tam hádže a pod. neskutočná zábava!to vydržíme robiť tak polhodinku.každý deňsa viac krát hojdáme na hojdačke- máme tú domácu rozkladaciu. vozíme sa na odrážadle. hádžeme doňho guličky . máme toto http://shop.dieta.sk/index.php?page=6&itm=11574
no okrem toho veľa čítame, najnovšie chodíme vonku objavovať studený a "chutný" 😠 sniežik 😀 naháňame po štyroch hrajúce autíčko, no a každý deň ho takú hodinku nechám sa pohrať aj samého vtedy väčšinou meditujem alebo varím , pijem kafe a pod.a ešte zhruba polhodinku denne pozerá rozprávky na dvd - púšťam mu teletubbies, alebo vláčika thomasa to úplne "žerie" a nevie oči odtrhnúť, keby ste ho videli, ani sa nepohne!!! 😀
my našťastie zimnú výbavu už máme. hrubé gate aj bundy máme po dve, topánočky máme jedny také kožené s chlpatou výstrelkou a druhé riadne snehule čiapok rukavíc a pod. máme tiež dosť takže zima je vítaná, akurát budem musieť v pivnici pohľadať sánky 🙂
Inák malému tie soplíky prešli za dva dni , čo sa nám ešte nestalo 😲 ten prevenar má niečo do seba fakt!
prajem vám krásny zasnežený dník 😉

bolulka
13. nov 2007

nikuliq, prevenar? treba si zapamätať...

inak, si super mamička... 😉

to z mojej sa stala samostatná jednotak... ona sa sama potuluje po izbe a skúma veci, keď k nej niekto príde a chce sa s ňou hrať, hnevá sa... ale samozrejme sú hry, ktoré ocení: my sa práve učíme gúľať loptičku, a potom skôr také rozvíjajúce hry: zliezať z postele, naháňať sa alebo naháňať nejakú hračku. kedysi si nechala s radosťou čítať, teraz neobleží ani neobsedí.. no a strašne rada si chodí so mnou umývať zubky, tá by si ich čistila snáď celý deň 😀

jooj, aj vaše deti sa tak neradi dávajú pučiť a bozkávať? Ona sa pri tom čertí, no ale viete, pre mňa je to taká radosť, že ju aj tak pučím a hovorím jej, že je to jej povinnosť 😀 nech si zvyká... 😀

bolulka
13. nov 2007

http://www.babybazar.sk/detail.php?id=8565

som kúpil Klaudii na vianoce. ale stále sa toho nemôžem dočkať...

nikuliq_
13. nov 2007

bolulka, pekná trojkolka 🙂 neboj isto príde
inak prevenar je očkovacia vakcína 😉
a bozkávanie, no neznáša tiež! ☹ a ja by som ho furt 😀 ešte sem tam mu vrazím jednu pusu na líčko pri hre a tak, to niekedy ani nepostrehne, ked mu dám na ústočká pusu tak tak spojí pery, že mu ich ani nevidno 😀 a ked ho chcem potulkať, vtedy ked on nechce tak sa mi ujde nejaký ten kopanec facka uhryznutie poškrabanie a pod. 😒 za to si všetkými štyrma užívam tie chvíle ked je už unavený pred spánok a príde ku mne a začne sa sám túliť a obtierať ako mača 🙂 🙂 🙂 juj vtedy by som ho zožrala!
no a dakujem za uznanie, ale som presvedčená o tom že ty ani žiadna z nás nieje o nič horšia ;) 😉 🙂

bolulka
13. nov 2007

po mne sa včera prvýkrát začala tak vešať a tiež ako mača sa túlila a pozerám, to čo? a ona len cicušku chcela, takže nič extra... 😀

nikuliq ale aj tak nadomnou určite vedieš... 😉

bolulka
13. nov 2007

ja zbožňujem keď zaspí a urobím si kaféé, sadnem za notebook a čumím píšem práce... ale sú chvíle ako včera že som len sedela a čumela čo do tej práce napíšem a múza nie a nie kopnúť.. 😀

lubecka
13. nov 2007

ahojte dievcata.. trosku vam vklznem do diskusie, ale mam jeden problem a chcem sa opytyt, ci aj vas pocas tehotenstva ku koncu boleli bedrove klby... moze to mat suvis s tehu? ja sa ledva hybem.. teda ani sa nehybem, len lenzim ,aj to je pre mna problem, ked as mam otocit alebo zlist z postele alebo zdvihnut nohu.. priserne bolesti... nikdy som s klbami a kostami nemala problem..ako keby som tam mala nieco zaseknue aleb co, nejaky nerv..

bolulka
13. nov 2007

no lubecka, chod radsej za dr... nemas uzku panvu? 😒

mna bolel trtáč posledne mesiace a straaašne...

nikuliq_
13. nov 2007

lubecka, no podla mna je to normálne. ja som mala tiež také bolesti- neskôr som zistila že som ich mala preto že som sa už začala otvárať, ale kedže som mala ešte do pôrodu relatívne daleko išla som ležať na odd. s nohami a zadkom nahor 😒

nenka83
13. nov 2007

caute baby.tak dlho som nebola.pisem diplomovku.som hrozna.ako hotentot.aj ja uz mam nejake darceky.odrazadlo mam uz doma a pomaly odbkukujem.dnes nam vysiel druhy zub!
bolulka uz jej cistis zubky? a cim cistis?

majdiska
13. nov 2007

Čaute kočky 🙂 . bože to mi trvalo dostať sa na net, pretože zakaždým nebol dostupný. čo sa týka malého tak, sme boli u doktorky teraz vo štvtok. a už viem koľko váži presne - niečo viac ako 4700 g. vraj pribral 1200 g za tri týždne. už sa aj tak pekne štrbavo usmieva a očká má ako trnky - tmavo sivé. myslím si že budú tmavo hnedé, ale to má ešte čas. reaguje na hračky a najradšej zaspáva v maximálnom hluku. no to bude asi tým že počas tehotenstva som si robila často diskotéky doma a dosť som i skákala 😉 . malý mi už trčí z vankúšika. no je hrozne zimomravý a nechce spať mimo neho. to si predstavte on robí také dddd ďasnami a rozhadzuje ručičkami. a ja neviem, či sa mám na ňom smiať alebo ho rýchlo zabaliť. 😀 😀 😀 tak je nasáčkovaný do vankúša. v noci sa budí tak 2 až 3x ako kedy. ale vždy o 3 hod. ráno plače. minule sa budil každé 2 hodiny a to bola katastrofa. už som si myslela že asi nemám mlieko, keď je stále hladný. cez deň sa už spolu bavíme, lebo spáva čím ďalej tým menej. a stále sa pučí a tlačí. a to neviem či je v poriadku. zabudla som sa opýtať doktorky. 😒

bolulka
13. nov 2007

majdiska, pááni, to má už malinký mesiac aj týždeň... booože ten čas letí, však nedávno sme čakali na výsledky pôrodu... 😀

nenka, hej čistím... prvý zúbok si zaslúžil prvú kefku... no takú maličku - píšu ale od dvoch rokov, no bola som v lekárni a taká istá je pre také detičky ako sú tie naše. 😉 no ja hej iba zo trikrát urobím šuch šuch po zúbku a je to. ide skôr o získanie toho zvyku. ale keď si čistím ja, tak ona kefku s radosťou v ústach študuje .. 🙂

jooj, ale mne dr. povedala, že malá veľmi zle pribrala. ale pripisuje to jej výške. aj jej brali krvičku na štítnu žľazu - výsledky sú ale o.k., no a že je strašne vysoká - 86 cm a iba 6600 g. ☹ za tri mesiace pribrala iba 900 g a narástla až o 19 cm. 😕 😔

a ja už som zúfalá, bo máva toľko chodov, koľko ročné dieťa... raňajky, obed polievka, obed druhé, desiata, večera. no tisnem do nej, skoro stále, čo je hore a kojím furt medzitým. jaaa už neviem. ☹

tretulka
14. nov 2007

bolulka, mala ma az 86cm???? 😕 tak to budete mat doma riadnu modelku 😉 nas Matko mal na rocnej prehliadke 80cm
balkon nam uz konecne dokoncili, tak sa vytesujem, ale ten neporiadok v byte budem davat do poriadku aspon tyzden, prach sa dostal vsade 😠

majdiska - 🙂 krasne rastiete, cas naozaj rychlo leti, ani sa nenazdas a nebudes mat doma malinke babatko, ale riadneho sintera 🙂

nenka - drzim palce, nech diolomovku uspesne dokoncis 🙂

nikuliq_
14. nov 2007

majdiška , tak už máš tie klasické starosti 🙂 vitaj v klube, myslím že to pučenie je v pohode, robia to všetky detičky 😉
bolulka, podľa mňa sa nemáš čoho obávať, ked malá papá pekne bez problémov a chutí jej , a pokiaľ má výsledky v poriadku. môj krpec bol tiež taký pavúčik, a niečo po roku sa začal premieňať na macka. teraz je taký priemerný. ale vždy mi všetci hovorili : ved mu daj najesť! 😠 a pritom pojedol pomaly dvojnásobné množstvo čo deti v jeho veku 😲 a doteraz tomu tak je 😀 takže pokiaľ je v pohode a spokojná, tak môžeš byť kľudná aj ty 😉
kefku máme my oralB "od prvého zúbku" . no tu v kubíne som ju nikde nevidela.ale myslím, že je na výber aj tak.aj tá Mam je dobrá. a malému pucujem zúbky ozaj od toho prvého vždy večer a ráno mu dám kefku do ruky a on si ju trochu ožužle a je šťastný 😀 čítala som o tom, že tam ide nielen o návyk, ale aj takému malému mrňaťu sa usádza plak.niesom síce odborník ale vidím malému na zúbkoch naozaj každý večer zvyšky jedál, resp takú akoby hlienovitú vrstvu ktorá mu po umytí zmizne

bolulka
14. nov 2007

hej nikuliq, vsak aj ja si myslím, že takisto sa im tvorí plak a z plaku sa tvoria kazíky, tak treba tie zúbky aj pucovať 😉

a ďakujem za podporu...ja už som nevedela, čo robím zle...

nikuliq, hoď nejaký super recept zas... u nás to so špenátom neuspelo 😀 ja mám pocit, že jej už snáď nič iné ako zeleninovú polievku a zemiačky s meskom najbližšie mesiace neuvarím...

mám recept (u nás ale neuspel)kuracie mäsko s jablčkom... (môže byť aj banán - to sme ale neskúšali - neriskujem ďalšiu porciu v koši ) 😀

bolulka
14. nov 2007

juj, čítala som si váhy Dávidka z Mamy a ja a upokojila som sa ešte viac. presne rovnako veľa gramov pribral za tie tri mesiace. a rovnako znásobil v ôsmom mesiaci svoju váhu ako naša. 🙂

nenka83
14. nov 2007

caute babule. bolulka 86????? 😲 ved to je na 12-18 mesacne babo... to budes mat tazke s vecami.no moja mala je tiez dlha a chuda... som zvedava kolko bude mat cm. baby my mame tie vyrazky stale? no len na licach, nikde inde.boze co to moze byt ? z coho... ja to uz nechapem.. ☹ ☹ .
tiez mame nejaku kefku.a pouzivate aj pastu? no mi mame len take malinke zubky, este len rastu.

bolulka
14. nov 2007

nenka, aj nam ide druhy zub (som ti vcera zabudla napisat... no jeden sme mali uz fajne dlhy-vid album digiscrapoviny posledna fotka 😀

nenka, tie vyrazky... nezaviedla si nove jedlo? a dr na to co?

my uz davame mliecne vyrobky..dr. nam ich kazala davat, bo nam vylucila zo stravy muku kym nepridu vysledky krvi (bo ma podozrenie na bezlepku 😔 )

a ta vyska, no mne tiez nejde do hlavy... ale s oblecenim je celkom problem, bo veci su dobre na dlzku ale na ostatok su velke...

nikuliq_
15. nov 2007

nenka, aj my sme mali večne na líčkach vyrážky. od malinka.až kým mu robili testy na alergie a vylúčila som zo stravy všetko čo nesmel, odvtedy nemáva nič
zúbky pucujeme zatiaľ len namokro, teda bez pasty, aj ked už mi odporúčal môj zubár preňho detskú pastu-je to nejaká taká špeci pre miminá ktorú aj ked prehltne mu nič nebude.no zatiaľ ju kupovať nejdem. ked bude starší začnem kupovať nejakú tú perličku alebo niečo také... veď som sa tiež ako decko najedla tej zubnej pasty priamo z tuby a nikdy mi nič nebolo 😀 😀 😀
bolulka, neviem aké recepty som to tu naposledy písala 😅 tak aby som nedala zas tie isté, ale napíšem nejaké ....

bolulka
15. nov 2007

som dnes spravila malej špenát... nič moc pre ňu, ale asi preto že bola najedená...

baby, ja som ju dnes merala a mne vyšlo 76, tak neviem... vyskúšame znova... 🙂

nikuliq už si bola s malým aj u zubárky? bo ja idem v decembri (mám ešte detskú - na Kohuťáku) no a chcem aby si ju už omrkla - som čítala, že je dobré ísť tak skoro, nech si nespojuje zubárku s bolesťou... (aj tak si myslím, že je to jedno, lebo si ju aj tak raz takto spojí, nie 😀)

nikuliq_
15. nov 2007

bolulka, áno, naposledy ked som šla ja na prehliadku som malého vzala so sebou.najprv sa pozeral na mňa ako zubár kuká do pusy mne a potom som tam posadila malého -taký bol chudáčik vyplašený 😲 😲 😲 ale celkom ochotne si nechal pošparkať trochu v puse aj ked sa mu to zrovna nepáčilo a dostal za odmenu vzorku zubnej pasty 😀 😀 😀 a tiež pochvalu že má pekné čisté zúbky 😉
no musím ja chytro ísť dačo ukuchtiť potom hodím nejaké tie receptíky ešte... 😉

bolulka
15. nov 2007

nikuliq u dospelého si bola?

a ako kukal malý na tvoje vyšetrenie? sedel ti na kolenách? a čo keby ti vŕtal? 😕

nikuliq_
15. nov 2007

bolulka, áno u môjho. nesedel mi na kolenách.vtrepala som sa dnu aj s kočíkom a sedel v ňom. mala som pocit, že absolútne netuší čo sa to tam deje, ale kupodivu sedel celkom tichúčko a s pootvorenou pusou len pozeral.
a na preventívke som bola dva mesiace po tom ako mi dorobil posledný zub, čo sa mi pokazil ešte v tehu (spolu boli pokazené tri ☹ ),takže som si bola viac-menej istá že mi tam nenájde nič a pôjde to rýchlo,tak aj preto som tam vtedy malého vzala 😉

bolulka
15. nov 2007

akého dr. máš? a ako si ho pochvaľuješ, bo ja musím odísť už od detskej 🙂

nikuliq_
15. nov 2007

celeca.je fajn.taký ľudský a hlavne šikovný

nenka83
15. nov 2007

caute baby...no je to asi takto.... pokial malinka papa nieco ine ako moje mliecko, vyrazky nemame,... kebyze kojim tak mame vyrazky....a to si na stravu davam pozor.
bolulka isto ma 76 a nie 86.moju som dnes merala a ma 72.baby vieto co sa mi stalo?? som psychicky na dne.uplne zrutena.pisala som u diplomovku, uz som mala 30 stran.a neukladala som si ju.vcera vecer mi odisiel pocitac.dnes tu bol manzelov znamy...vsetky udaju su prec... pocitac treba dat do opravy.cize moja namaha je v riti som uplne zufala. teraz mam pozicany notebook tak pisem odtial

nenka83
15. nov 2007

nikulig a co take nesmiete papat?
bolulka a preco bezlepku? ved si jej nic nedavala? preco?ake prejavy ma mala?