Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
16. nov 2007

nenka, dala som jej piškótiky niekedy v ôsmom mesiaci, no a zakaždým mala po nich takú kyslo zapáchajúcu stolicu a takú redšiu, no a dr. povedala, že sú to príznaky bezlepky... ☹ no ja sa modlím aby výsledky vyšli dobre... inak som jej skúsila dať teraz niekedy piškótik a stolica už bola dobrá. možno to chcelo len, aby si telo zvyklo na novú potravinu, nie?

nenka, pánenku, to je rana pod pás s tým počítačom...ja to robím inak tak, že všetko čo sa týka školy mám na svojom USB a vždy keď píšem nejakú prácu, priebežnú stláčam STRL+S. (ale mám nastavené ukladanie po dvoch minútach) no keby som prišla o prácu, ktorej mám okolo 15 strán, tak by som si to hodila... ani predstaviť. držím ti palčeky, aby si to zvládla napísať ešte lepšie. 😉

nenka83
16. nov 2007

ahj bolulka.... podla mna vysledky budu v poho.ved mojej malej smrdi kaka jak slak! normalne nos zapchaty ked ju prebalujem.no tiez sa na to chystam doktorky opytat.
ja malej davam nestle keksiky... zevraj vhodne od 6 mesiaca.do jablcka a hrusticky jej vzdy jeden dam.piskoty som este neskusala.. tieto keksy su fajne. podla mna j tvoja mala v pohode.mojej nechuti moc ovocie, tak ma to stve.take zdrave.caj by pila na litre.. bolulka porad nieco na veceru co uvarit???

inac s tou diplomovkou...som total koza ze som si neuklda.dnes mi ten chalan nieco zachranil, tak som stastna...no mozem zacat pisat.

nenka83
16. nov 2007

a tie vecere okrem bananu!ten nepapame.

bolulka
16. nov 2007

no my sme zacali do babanu davat jogurt... ten banán je zázračná vec, jogurt necítiť. .😀 tam budem asi všetko pridávať. 😉

nenka, no tak to potom neviem...

skús napr nejakú kašu z obchodu.

nenka83
16. nov 2007

no kasu papa, ako diva, no to je stale to ise. vyskusam inu. z bananu sa mi mala vyhadzuje.

nenka83
16. nov 2007

iav mala mi vobec nechce sediet.len sa stava na nohy.ked ju dam sediet na paty a na nohy.uz by som rada aj v sporovom sla, no tam musime sediet 😖

bolulka
16. nov 2007

nenka, nedávaj ju nasilu sedkať.. ona sa ti sama posadí.. mne račkovala a šup sa raz posadila...

gratulujem k siedmym mesiačikom.. 😉

aj mne sa stavala na nohy ako divá...

nenka83
16. nov 2007

bolulka aj ja malinkej vasej k zajtrajsim meninam gratulujem!!!co si jej kupila? 😉

bby chcem ist s malou do oravic do meander parku cez viked sa kupat? co vy nato? na tu vodu, ci moze nieco chytit a tak...

bolulka
16. nov 2007

je to daleko?

ideme s tebou.. 😀

bolulka
16. nov 2007

nist som jej nekupila.... 😒

nenka83
17. nov 2007

nic? akoto? my sme amli aj oslavu!

bolulka
17. nov 2007

na meniny?

ja chcem narodky oslavovat vo velkom...

kúpila som jej takú srandu s kruhmi (sa háďžu na paličku) to bolo kúpené pôvodne na vianoce, ale dostala to z pochopiteľných dôvodov už dnes 😎

nenka83
17. nov 2007

viem to som aj ja minule kupila v tescu. nasa ich ma ako kusatka. no na narodeniny malinkej statnie, nestatnice ja chystam taku oslavu poriadnu ze az. no ale aj na meniny. aj ked niekto tvrdi ze si to neuvedomuje babo este.

bolulka
17. nov 2007

ja ten prvý rok tiež plánujem osláviť vo veľkom, len neviem kde ☹ či si bude pamätať, o to tu nejde, ale fotky z prvých narodenín sú len jedny, nie? 😉 a tie si aj veru kukne 😀

nikuliq_
17. nov 2007

ahojte, jéééééj máte peknú tému. my sme mali oslavu takú viac-menej dvojitú. jednu v úzkom rodinnom kruhu a kedže bolo faaaaaajne teplúčko tak sme si urobili grilovačku v prírode v super nálade a potom sme ju dokončili doma s tortičkou sviečkami gratuláciami a všetkým čo k tomu patrí. to s tými fotkami je pravda- veľmi rada si občas prezriem tie svoje z prvých narodenín 😀

nenka83
18. nov 2007

nikuliq chcela som sa opytat ze kto vam nariadil co maly smie a co nesmie papat? alergologia? ak ani kedy ste tam boli,l mne doktorka tvrdi ze az po roku tam mozme ist.

nikuliq_
18. nov 2007

nenka, tak to je pekná blbosť 😲 , my sme tam boli ked sme mali 8 mesiacov prvý krát . to čo papať , čo radšej nie a čo vôbec som sa radila s alergologičkou a takisto gastroenterologičkou. v konečnom dôsledku je to samozrejme na rodičovi čo a v akom množstve dá dieťatku papať, ale ked raz viem že mu isté veci nemusia robiť dobre, tak sa im radšej úplne vyhýbam.

nenka83
18. nov 2007

no vidis, mne tak povedala ze od roka! no ja maj nic take nedavam nikulig.vypozorovala som baban tak nedavam.ostatne som zatial nevypozorovala.idem vo stvrtok do poradne tak sa na tu alergologiu opytam.

nikuliq_
19. nov 2007

tak to som ešte nepočula že až od roka 😒 No asi si to treba vydupať, prajem vám veľa šťastia 😉

bolulka
19. nov 2007

ahojte...

nenka, ako? dúfam, že ste doma.

nenka83
19. nov 2007

no caute.tak zobrali na vyter z konecnika... a vo stvrtok ideme zas.zatial dieta... 😒 no ja akosi uz nikomu neverim ☹ mame papat akusi mrkvovu blbost ani navodu tam nerozumiem, ak bude este hnackovat dam jej hylak. bolulka ako casto ten hylak?
dnes mi dr povedala ze podla nej ked uz nebudeme kojit tak nebude mat mal vyrazky 😒

bolulka
19. nov 2007

nenka, ja som dala hylak vzdy - a aj nam pomohol. trikrát denne po 15 kvapiek 😉

bolulka
19. nov 2007

prispejem mojimi novými receptíkmi:

Jogurt s vločkami: (od ukončeného desiateho mesiaca)
vločky pomelieme na múčku a vysypeme do jogurtu 😉 mňam

Jabĺčko s grízkou: (od ukončeného siedmeho mesiaca)
grízku uvaríme vo vode (takú redšiu) a do nej pridáme natreté jabĺčko
🙂 (u nás uspelo 😉 )

bolulka
19. nov 2007

nenka, môžeš aj ryžový odvar teraz dávať. 😉

bolulka
19. nov 2007

nenka, tá prvá fotka v novom albume je fantastická 😀 riadna vegeťáčka tá tvoja malinká 😀 😀 😀

bolulka
19. nov 2007

raňajková výživná mňamka: (od ukončeného šiesteho mesiaca)
polovičku jabĺčka natrieme, taktiež polovičku hrušky natrieme a pridáme múčku z ovsených vločiek. (mňamky mňam) 😉

nenka83
19. nov 2007

bolulka ako ten ryzovy odvar? prosim postup ako pre hotentota! 😅

bolulka
19. nov 2007

ja som v tomto tiež hotentot... ale počula som že to sa varí ryža aj dve hodiny 😕 no neviem neviem...

bolulka
19. nov 2007

nechce sa niekto stať avon-lady? 😕

tretulka
20. nov 2007

ryzovy odvar - 25 g umytej ryze uvarime v 1l vody, po vychladnuti spolu zmixujeme a doplnime prevarenou vodou /ak chyba/ do objemu 0,5l - toto som niekde vycitala 😉