Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
2. apr 2008

😀 😀 😀 to bolo dobre, robila si zásobu ako škrečok 😀 😀
my máme cumlikový teplomer, použili sme ho len raz, bolo umenie udržať mu ho v puse, tak ak by si chcela posuniem ti ho 😉

majdiska
2. apr 2008

ahojte, tak čo sa týka zúbkov, tak my sme stále štrbavý 🙂 . založili sme si nový album 😀 , zatiaľ len jedna fotka, ale postupne pridáme. na plavošku ideme v utorok, malý je už lepší, musím si zaklopať, aj to vdaka tým homeopatikám - jedla som ich ja, iné nemôžem. nenka, kľudne zakrič, ja som slepá, aj ked mám bríle 😀 , a väčšinou si nikoho nevšímam. teraz dumám nad tou bugynou 😉

oroslanovci
2. apr 2008

ahojte,
ako tak čítam, niektorí z Vás (aj mladší od Maroška) majú viac zúbkov ako my. Máme ich len 12, vyzerá síce, že zachvíľku vybehnú už očné, ale akosi sa im nechce, ďasienka máme napuchnuté už mesiac a stále nič. Zato prsty si obžúvame statočne. Pred piatimi týždňami sme zrušili cumlík, tak nám začali chutiť prsty.
nenka - aj my sme mali problém, keď bol malý chorý, že si nechcel nechať odmerať teplotu, ale potom som mu nahovorila, že keď vydrží, tak mu bude pískať ritka 😀 , tak sa nechal ukecať a teraz sa doslova teší, že mu to píska. Ale niekedy je to s týmito drobčekmi ťažké, keď sa zatnú, tak s nimi nepohneš.
Ja som nejaká chorá, strašne ma bolelo hrdlo, čo som vyriešila homeopatikami za 2 dni (Angin Heel), ale teraz mám zasa brutálnu nádchu, takú som hádam ani nemala. Už neviem, čo by mi na to pomohlo, skúsila som snáď všetko.
tretulka - chodí Maťko už na nočník alebo záchod? Náš Maroško si už uvedomuje, že mu treba kakať alebo cikať, ale aby nemusel na záchod (lebo nočník vôbec nepripadá do úvahy), tak sa schová, vykaká a potom príde. Už neviem, ako mu vysvetliť, že sa treba pýtať.

tretulka
2. apr 2008

ahoj Maroskova mamina 🙂 , moje snazenie naucit Martinka chodit na nocnik je zatial neuspesne, teraz ma obdobie, ze si nan nechce vobec sadnut, normalne cuva, vrti hlavickou a opakuje doola ze nie 😨 , nechcem ho silit...aj ked sa mi zda, ze uz mu tie plienky aj vadia, dost protestuje ked ho prebalujem, mame doma slipky /rozkosne malicke, neodolala som a kupila som ich/ tka si ich uchmatne a ukazuje, ze mu ich mam dat na ritku 😀 , ale ked sa pocika, tak sedi mokry, vobec mu to nevadi 😒 ...takze myslim, ze este nie je zrely na wc...chlapci su v tomto lenivy...kamoska ma o tyzden mladsiu a snazia sa oducit, malej uz vadi ked sa pocika, vravi mama moke, umyt 🙂 a pred casom jej to nevadilo...dufam, ze v lete sa plienok zbavime aj my

bolulka
2. apr 2008

tretulka, tento problem raz riesili zienky v mame a ja... skus precitat.. ak nemas starsie cisla, mozem ti to ofotene poslat mailom...

nenka, to je super, ze je tvoja dr. na homeopatika... nasa tiez, ale ocividne nie tak, ako by som si predstavovala... ja ked som povedala v nemocnici, ze chcem homeopatika, tak sa mi vysmiali do ksichtu, ze take neucinne somariny nepotrebuju... 😠 mam pocit, ze za tie im jednoducho neplatia.. to iste v lekarni, ze neveria ze to funguje.. no ja som spokojna jedine s nimi...

nenka83
2. apr 2008

No ved ono je to naozaj vec nazoru... mozno naozaj niekedy nezaucinkuje, najma asi ked su horucky, no ja dokym horucky nie su najprv homeopatika ak nepomozu- no zatial pomohli uz by som utekala na nemocnicu a brala aj ATB. moja suseda ma lekaren a je to homeopaticka lekaren, ju to bavi tak ona mi vzdy poradi. no strasne vela ludi tomu neveri....akosi kazdy je iny...

ani nasa nechce ist na nocnik.ako ju tam posadi place.mozem zo seba spravit tu najvacsiu opicu a saskovat aj tak tam nevydrzi. uz sme kupila aj ten hraci a nic. 😉

veronika13
2. apr 2008

nenka a ktorú máš doktorku? moja je tiež na homeopatiká, naposledy sme o nich hodili reč, tak sa rozkecala 😀
my na nočník dávame, ráno keď sa zobudí, prvé ide na nočník, lebo ak prepasieme, všetko je v plienke, a cez deň tiež, väčšinou sa vyciká, ráno aj vykaká, no sám sa zatiaľ nepýta a zjavne mu mokro na riti nevadí 😀

bolulka
2. apr 2008

veronika aj my uz tak.. ale uz som si povsimla, ze niekedy za mnou pride aj s nocnikom a hovori "ciiiik" a tak ju rychlo vyzleciem a sa aj vycika... 🙂 som z toho nadsena, ale este si nemyslim, ze je uplne pripravena byt bez plienok... nechame si to asi na leto. 😉

nenka83
3. apr 2008

caute. veronika ja som si ten cumlik u susedy objednala, tak by mi bola blbe neist pon.no si ma nim zneistila... uvidim ci prisiel a dam ti hned vediet. doktorku mam tu istu co aj ty 😉
ja rozmyslam malej kupit ten nocnik spievajuci, myslela som ze na narodky, no ci by ju potesil neviem.uvidime, zatial ma to nejak netrapi, ma casu dost.
dnes akosi moc kasle, ide ma slak trafit, som myslela ze uz bude dobre. ☹

nenka83
3. apr 2008

Veronika prajem Riskovi vsetko najlepsie k meninkam!!!

bolulka
3. apr 2008

my sme dnes boli u dr., tak jej zrejme nic nie je.. hlavne ze celu noc kasle, tak to uz nechapem.. aspon jej ster z hrdielka zobrala.. uz znova mi hovorila ze mam prestat kojit, tak som nad tym silno uvazovala a kupila aj umele mlieko ale nechce ho ani za svet... no stale uvazujem, preco len co pridem k nej mi podsuva umele mlieka... zeby za to mala opat zaplatene?

tretulka
3. apr 2008

bolulka, dik za tip, Mama a ja doberam, tak musim popozerat, v ktorom cisle pisali o oducani od plienok...aj mna by zaujimalo, preco Ta dr. presviedca, ze mas prestat kojit 😕 ... co dr. to iny nazor...ja som bola s malym nedavno na alergologii na kontrole a ked som povedala, ze este kojim, tak mi dr, len pritakala, ze dobre robim...vsade sa stretavam s nazorom, ze kojit sa ma dovtedy, kym to vyhovuje matke aj dietatu ... aj WHO odporuca kojit minimalne do dvoch rokov...na mna sa tiez pozeraju niektore maminy ako na blazna, ze kojim take velke dieta...no ale kto nezazil, nepochopi 😉 ...aj ked uz mam stavy, ze by som aj prestala...ale s nasim Matkom to bude tazke 🙂
veronika, nenka - my mame tiez tu istu dr. 😉
ja sa teraz tiez liecim homeopatikami, mam nadchu a je mi tak "choro" 😒
veronika, tiez sa pripajame a prajeme malemu Riskovi vsetko naj k dnesnym meninam 😵 , najma vela zdravicka, stasticka a krasny zivot 😵

veronika13
3. apr 2008

ďakujeme za blahoželania 🙂
dnes akosi nestíham, tak len tak bleskovo...

nenka83
3. apr 2008

bolulka ja byt tebou este kojit neprestavam.. ja by som skerli neverila...

moja dnes sama presla celu chodbu, tak sa tesime, uz dlhsie sa sama pusta len ako zbada ze ju nedrzime tak sa hodi na zem.no dnes uz pekne presla sama celu chodbu.

majdiska
3. apr 2008

hurá, konečne som dorobila - mám za sebou danové priznania a uzávierku 🙂 , ale mi odľahlo. môžem si už pomaličky učtovať a chodiť kde chcem. to nie ako doteraz skoro 2 mesiace len robiť inventúry a popritom si chatovať 😉 . bolulka, no ja by som kojila. my sme ešte furt na len materskom mliečku. poradnu máme až 18.4. o den neskôr, lebo som objednaná na štvrtok ku zubárovi. mňa sa dr. v Dlhej len pýtala či idem ešte kojiť a ked som pomedzi malého plač povedala že hej, tak nepovedala nič - len súhlasila. a tak aj s príkrmmi počkám do poradne, čo mi povie dr. a ako malý priberá 🙂 .
ozaj a v utorok idete niektorá na plaváreň? ja idem v sobotu do DK a budem až do utorka alebo stredy, ešte uvidím 😀 . v našej skupine vraj ked som nebola liali detičkám vodičku na hlavu, príprava na potápanie 🙂 , no toho sa bojím 😒

bolulka
3. apr 2008

majdiska, uz pracujes?

no ona mi aj ked bola rocna kazala prestat kojit a ja som len civela... ze to uz nie je zdrave ani pre nu ani pre mna.. no v niecom ma iste pravdu a sice, ze urcite vitaminy a mineraly jej nedavam iste cez mliecko (napr. teraz musime kvapkat zelezo) ale zas v susenom nie je to zazracne co je v materskom 😉 a este mala pravdu v tom, ze pre mna to nie je zdrave... ja som chora dvakrat do mesiaca (kazdy bozi mesiac takmer na chlp na den menstruacneho cyklu) a chudnem rapidne..

no vydrzim... a oducim ju, ked tomu bude rozumiet a vysvetlim jej rozumne preco jej uz jej najvacsiu lasku nedam.. 😀

nikuliq_
3. apr 2008

bolulka podla mna je to s tým kojením blbosť. teda nechcem spochybňovať tvoje pocity ale to že pri menš.ochorieš vôbec nemusí súvisieť s tým.keby som čo i len trochu mohla kojila by som určite doteraz! ☹
nenka, super, malá je šikulka 🙂 😎 ochvíľu z nej bude víchrica Ninka 😀 ktorá sa bude nezadržateľne rútiť každou zákrutou 😉
k plavárni- najbližší utorok sa ideme zas pokúsiť prísť.malý sa javí v poriadku ani k dr. sme nešli aj ked sme nad tým tiež uvažovali, no má sa mi zdá čosi v nošteku tak asi zájdeme aby mu urobila aspon ster, aby sme si mohli byť istý!
čo sa týka plienok a šerblovania - ja sa nejako spolieham na leto. minulé leto to šlo celkom v pohode a strávil ho celé prakticky bez plienky, no ako sa ochladilo začal sa pocikávat, tak sme sa zas vrátili kplienkam 😒
nenka, ešte k tomu teplomeru cumlíkovému - u nás to bolo takisto bezšance odmerať mu tým teplotu. ak mi to aj nejakým zázrakom do pusy vzal tak ho hned vypľul. nakoniec sa mi ho horkoťažko podarilo predať na mmb. teraz máme digitálny čelový - s tým nieje problém, odmeria za pár sekúnd , úplne spoľahlivo a presne a krpec si to ani nestihne všimnúť.
veronika, jo aj my prajeme Riškovi všetko naj 🙂 aj ste mali nejakú menšiu oslavu?
pekný večer všetkým

oroslanovci
3. apr 2008

ahojte,

veronika - aj my gratulujeme Riškovi k menimám, hlavne nech ho maminka s ockom poslúchajú 😀

bolulka
3. apr 2008

nikulig, ja nechoriem cez menstruaciu ale cez plodne dni 😉 - neviem si to vysvetlit. nesuvisi to mozno s kojenim, ale v istej miere urcite a sice, ze som oslabena imunitou, pretoze zo seba vydavam vitaminy a vela ich teda neprijimam (nejako na seba zabudam). tym nechcem povedat, ze nechcem kojit.. len by som chcela svoju chorlavost vyriesit ale kojenie do toho tahat nemienim 😉

nikuliq_
4. apr 2008

no bolulka, musíš mať hlavne pestrú stravu a ak nestíhaš splňať to tak denne užívaj nejaké tie výživové dplnky pre kojace matky, určite to má swvoj význam nieje to len o reklame a zárobku 😉

bolulka
4. apr 2008

nikuliq, hej uzivam calibrum mami, ale ta denna davka ovocia je nulova... musim to pekne zacat dodrziavat...

ale vsak ja nehovorim ze umele je zle, ale ked mi dr. uz od dvoch tyzdnov hovori aby som dokrmovala a od roka aby som presla na umele, tak to musi mat zaplatene, ked to tak podporuje...

nikuliq_
4. apr 2008

no to jasné, že to má zaplatené aby to propagovala!!! o tom ani neváhaj a je to hovadina hlavne nedaj na jej slová a radšej sa riad svojim inštinktom. samozrejme že nieje zas veľmi dobré poddávať sa závislosti dieťaťa na cicke donekonečne ale Klaudia má podľa mňa ešte svoj čas a ty sama ked budeš pociťovať, že ťa to už extrémne vyčerpáva alebo obmedzuje sa pre to samozrejme môžeš kedykoľvek rozhodnúť

nenka83
4. apr 2008

Ahojte babulky. Tak moja liecba uspesna nebola, malinka ma od dnes ATB. Sarena nam predpisala, bala som sa ked ide vikend tak som radsej sla. Malinka mi zacala moc kaslat.Tak mama ATB, chvalabohu len na 3 dni.nie na tyzden. Vravela ze ma moc podrazdene hrdielko. Poradte mi ako tie ATB do malej dostat. Ma panicke zachvaty placu, kym to prehltne zacne ju david a polku mi vyvrati ☹ Uz sme skusali vsetko. O kvapkach do nosteka ano nehovorim... ☹
Ale inac je velmi dobrucka... Snazi sa chodit, a potom je unavena stale.joj uz nech je po chorobe.

Inac ja tiez neverim, tomu ze kojene dieta je zdravsie ako nekojene. 😖

bolulka
4. apr 2008

nenka, to zavisi od vrodenej imunity a papania ostatnych jedal si myslim.. nie je to tak silno zalozene na mlieku... 😉 ale aj to nieco prispieva...

preco vam zas predpisala lieky sarena? no my sme ATB davali cez tu striekacku z nurofenu, co si nam poradila, ale taketo problemy sme nemali, tak ti neporadim..

nenka83
4. apr 2008

Sarena dnes zastupuje nasu dr. aj predtym co sme brali atb tak tiez zastupovala.. no co uz. aj my cez tu trubicku, len uz ked ju vidi chyta panicky zachvat placu.

tretulka
4. apr 2008

nenka - prajem skore uzdravenie...nas Martinko uz tiez 2x bral atb, je alergik ☹ ... ja som si tiez naivne myslela, ze ked kojim nebude chory...ale aj dr. mi povedala, ze ak by som nekojila, bol by chory castejsie

oroslanovci
4. apr 2008

nenka - a aké atb vám predpísala? Maroško po návrate z nemocnice tiež robil poriadny cirkus, keď videl trubičku s liekmi, ale potom som to dávala do obyčajnej striekačky, samozrejme, že reval aj tak, ale poriadne som ho držala a dávala som mu to krajíčkom úst po troškách a hned som mu dávala dudu, aby to tak prehltol, celkom to zaberalo, potom si na to už zvykol a neplakal. Len neviem, či ešte alebo či vôbec máte dudu.

Neviem, či má alebo nemá kojenie až taký veľký význam, nechcem o tom ani polemizovať, naša skúsenosť je taká, že hoci bol Maroško od 7. týždňa na Nutrilone do 18 mesiacov nebol vôbec chorý (nerátam soplíky, ktoré nám nabehli vždy, keď sa tlačili nové zuby a keď vyšli bolo po soplíkoch). Nedávno sme boli aj na imunologickom vyšetrení a všetky výsledky má výborné, vraj je to 100%-ne zdravé dieťa. Takže v prvom rade sú dôležité dedičné dispozície a kojenie je to druhé plus, čo môže k zlepšeniu imunity iba prispieť. Zasa na druhej strane, myslím si, že v dnešnej dobe sú tie umelé mlieka dosť kvalitné a mnohé z nich naozaj obsahujú všetko potrebné pre zdravý vývoj našich drobcov. Určite jedna pravda je, že deti rastú s chorobami, niektoré sú choré častejšie, iné nie, ale je to tak.

Ozaj, uvažujete, prípadne ste už niektoré postúpili pneumokokové očkovanie?

tretulka
4. apr 2008

dedicnost....ani ja ani manzel nie sme alergici, ani v blizkej rodine alergika nemame a maly je pelovy alergik... 😒... je pravda, ze deti vyrastaju s chorobami a niektore su chorlave viac a ine menej...a ked pride skolka, tak si choroby preskacu vsetky deti...
o ockovani proti pneumokokom uvayujeme aj my, musim zavolat dr. a popytat sa ....akurat som aj v tv pocula, ze od 1.4.2008 je ockovanie pre deti do dvoch rokov za nejakych 85,- Sk, co je mila suma oproti predchadzajucim 2800 /neviem presne/

bolulka
4. apr 2008

tretulka, iba tolko? tak to ideme teda zaockovat...

bolulka
4. apr 2008

nasla som ten clanok - od 1. aprila je to za tych 85 korun... uvazujem, preco mi to teda dr. nenavrhla.. pche, ja uz teda tuto dr. nemusim... 😠