Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
4. apr 2008

tretulka a tebe nasa dr odporucala ockovanie? mne uz vystavila recept.no tiez som pocula ze od 1.4 to ma byt za taky nizlky poplatok, tajk nejdem ani vytahovat.aj tak som si nebola 100% ista ze ju dam zaockovat.... a maly bral za 19 mesiacov zivota 2 krat ATB? moja uz 2 krat a nema este ani rok ☹
ja som kojila 8 mesiacov, stravovala sa uplne super,podla mna, ovocie, zelenina...no len aby dobre bolo, moja aj vyrazky mavala, takze neviem... som rada ze uz nekojim...

oro neviem ako sa tie ATB volaju, no beru sa len 3 dni. s tou dudou to skusim super napad, uvidime, beru sa len raz za den... chvalabohu, tak az zajtra. zajtra mame ist aj na svadbu, malinka uz mala nachystane krasne saticky a teraz nejde. my ideme, no asi len dar odovzdat, nemam chut ani ist... :-

oroslanovci
4. apr 2008

ja som sa dnes na to ockovanie bola pytat a dr. mi povedala, ze mam este tyzden pockat, lebo to este nie je utrasene, vraj este ani poistovne nevedia, ci sa to bude vztahovat na vsetky deti do dvoch rokov alebo len pre deti narodene teraz od 1. 4. do dvoch rokov veku. Tak som zvedava.

tretulka
4. apr 2008

no tak to dufam nespravia 😕 ...

oroslanovci
4. apr 2008

bohužial, je v tom chaos, dnes o tom vraveli aj na TA3, pripajam link, ak to niekoho zaujima
http://www.ta3.com/sk/reportaze/79610_chaos-v-o...

bolulka
5. apr 2008

babky, pomozte....

Klaudika uz dva dni nechce zjest ani susto... dva dni jej ale kvapkam aktiferrin (zelezo)... tak myslim, ze je to tym.. som zufala, pretoze do nej nemozem nic dostat, stale chce len cicu... mam ho vysadit a pytat si ine? je vobec pre deti vyber zeleza? alebo to nebude tym zelezom... 😔

tretulka
5. apr 2008

bolulka - Martinkovi sme tiez davali zelezo, ale Maltofer, musel vyuzivat az 3 flasticky kym sa mu KO upravil 😒 ... nepamatam sa, ci vtedy horsie papal, on celkovo nie je velky jedak...

bolulka
6. apr 2008

tak som volala vcera na pohotovost a nahodou tam bola nasa dr., ktora povedala, ze na dva dni mame zelezo vysadit... vysadili sme a pekne papala. no vsak ale ked ho zacnem davat, bude papat lepsie 🙄

inak vzdy ked zavolam nasej dr. ze sa chcem o niecom poradit, citim z jej hlasu: "co ta zasa odo mna chce" no potom je uz ochotna... ja uz neviem, ci sa mi to zda, ale ju skutocne az tak otravujem... vsak koho ineho by som mala prosit o radu... 😠

nikuliq_
7. apr 2008

kočky to očkovanie je za ten doplatok okolo 80, - pre VSETKY ZDRAVE DETI ktore do dna predpisania nedovršili dva roky!!! a pre deti do dvoch rokov ktoré sú zaradené do rizikovej skupiny podla nejakých kritérií ho majú úplne zadarmo.
byť vami tak neváham, účinok vakcíny je trvalý a naozaj účinný . mne bral malý ATB do roka a pol asi osem krát. neustále sa opakujúce zápaly stred.ucha, hrdla dýchacích ciest a pod. odkedy je zaočkovaný mal raz soplíky ktoré prešli po troch dňoch , no a zapálené očko,ale toho pôvodcom nebol pneumokok.
bolulka, ten pocit poznám, naša dr.je ku mne milá a vždy sa mi snaží poradiť ked sa jej na niečo pýtam, ale tiež mám v poslednej dobe pocit, že len s ťažkosťami zadržiava oči aby nimi neprevracala od otrávenia 😠 pritom sa mi nezdá, že ju otravujem nejako exrémne často, akurát tam chodím často kvôli výmenným lístkom 😒 na odb. vyšetrenia ktorých máme požehnane pravidelne
zajtra sa pokúsime ísť plávať.......zas, idete niekto?

nikuliq_
7. apr 2008

jo, ešte nenka, dnes som tuším videla tvojho drahého pri nemocnici. no a s tým liečikmi , máme podobný problém, riešim to tak že mu lieky dávam pri jedle resp. a ked práve nepapá tak mu aspon vody odoberiem z polievky trochu a po lyžičkách mu dávam tú polievočku a s každým sústom doslova po kvapkách pridávam ATB, a ani nevie že spapal lieky. s tou dudou to u nás zo začiatku fungovalo tiež ale nie dlho, potom sa zadúšal od plaču aj tak , mal na háku nejakú dudu, ktorú som sa mu snažila vryť do pusy 😒
a bolulka, tiež mi malý asi dva týždne nič nechcel jesť, ked už to bolo extrémne doslova som donútila našu neurologičku aby mu lieky zmenila odvtedy papá normálne (ide o lieky ktoré berie denne na epilepsiu) Inak z toho aktiferinu aj riadne zapeká, isto by som trvala radšej na maltoferi, tiež sme ho v jednom období brali ale teraz je to už ok.

bolulka
7. apr 2008

no kocky, menim detsku doktorku. aku mi teda poradite.. dnes nas napalila viac nez dost... 😠

nenka83
7. apr 2008

Preco bolulka????

Nikulig mojho? a coze tam robil? lebo o tom neviem.... vravel ze ide na Knzaiu. Potmehut jeden! Isto to bol on? No ja mam recept na tie vakciny,no pekne si pockam, som zvedava. zatial to nesuri.Plavat by som sla hned, len o 2 tyzdne idem na statnice a malinka je este chora.dnes sme dobrli ATB. Svokra ma naucila novy tah, zavriet nasilu pusu, ako ked naspulis, nevypluje ani kvapku... zatial teda... dnes ma vodnatu stolicu tak som jej davala nutrolin B, boj to bol ale nevyplula.

Bolulka taky pocit, ked volam ma aj ja.... asi to je normalne, neviem... ser na to.

nikuliq_
7. apr 2008

nenka, no mala som ten pocit že je to on. ale poviem ti úprimne že si niesom istá, lebo som sa ponáhľala pod dáždnikom zima mi bola 😖 no nemyslm si že po brezovci pobehuje vela takých chlapíkov ako je on s takým kočíkom aký máte 😀 ale možné je čokoľvek...
No u nás niečo ako násilné zavretie pusy už nehrozí aj ked jednoho času som to aj ja používala, ale viedlo to k iba stále prudkejším jeho abscesom ked videl že sa blížim s nejakými liekmi, čo si ja dovoliť nemôžem kedže ich berieme denne.možno keby to bolo raz za čas tak sa s tým nepáram.
waw, tak štátnice máš už za pár, budem ti držať palčeky 😉
bolulka, ak máš na to chuť opíš tvoj problém s DR. hned zmenou lekárky by som to riešila asi až v extrémnych prípadoch, lebo prejsť z kaluže do blata 😒 žiadna výhra a tu v kubíne teda moc na výber nemáš , žiaľ bohu pre nás mamy všakže 😖

tretulka
8. apr 2008

ahojte...ono je to tak, ze ked volame dr. tak tam ma vacsinou pacienta a preto sa nam zda, ze otravujeme, ja mam niekedy tiez ten pocit...ale co narobis, ked sa potrebujes poradit, no nie 🙂
bolulka, co sa vlastne stalo, ze si taka vytocena?

bolulka
8. apr 2008

manzel mal nehodu s vigantolom, tak volal na pohotovost a zhodou okolnosti tam bola nasa dr. a ta na neho hned, ze no pan bolo, vy tu volate kazdy den, co zas s tym dietatom mate? 😠 no tak za prve, on volal prvykrat a za druhe, volali sme dokopy trikrat a to prvykrat sme sa pytali ako robit zabaly, vtedy ked mala teploty, bo na internete to je vsade inak napisane, druhykrat, ked nam nasadila zelezo a nechcela nam koli tomu dva dni jest...

no uznajte, tak koho sa mam pytat, ak nie doktorov? niekoho kto mi poradi zle?

nikuliq, mas pravdu... presne tak, zbytocne pojdem z blata do kaluze. ale s doktorkou sa o tomto teda pobavim...

ten vigantol: ona sa hrava s prazdnymi flastickami vigantolu a cebionu (strnga s nimi) - je to jej momentalne najoblubenejsia hracka. no vigantol prazdny sa niekde zapotrosil a strasne sa ho dozadovala tak jej dal plny vigantol.. zhodou okolnosti ho prvykrat otvorila a polovicu vypila... takze sme boli v noci na pozorovani v nemocnici.

nenka83
8. apr 2008

no citam to s tym vigantolom to je teda pripad, ta mala. nasa zas tiez vsetky lieky si vie otvorit, aj flasticky a kremy... uz som nasim tolko krat prizvukovala, pozor na lieky!!! no stane, kokso staci chvilk.ano a v pohode?

vsa doktorka je o nicom, ja by som ju za to zabila. co sa ona stara? moze byt rada, ze si zodpovedna mamina! vsak take maju mami aj byt! joj krava-

nikuliq tak moj kocur to nebol som sa pytala, my hned neslo do hlavy, bo mala je este chora, tak von nechodime. 😉

nikuliq_
8. apr 2008

nenka tak sa ospravedlňujem za vzniknutý chaos 😅
bolulka teeeeeda, aj mne sa malý hrával s fľaštičkami jednu dobu ale bála som sa niečoho podobného tak som mu tú zábavku zrušila skôr ako si na to zvykol . no dúfam,že malinká je OK.,
No a s doktorkou by som si to asi slušne vykecala, vieš chudera bola podráždená, lebo si ju vyrušila asi zo spánku tým telefonom alebo od nejakého dobrého filmu 😠 na mňa raz doktorka reagovala podobne ked som volala v noci na pohotovosť, ale po tom čo som jej slušne vynadala sa začala správať normálne. dodnes neviem ktorá to bola podľa hlasu ich nepoznám

bolulka
8. apr 2008

nikuliq, to volal o siestej, tak to ani nebola z nicoho extra urcite vyrusena... 😠

no som si hrozne pripadala v nemocnici, ked na mna pozerali, ze s cim sa to moje dieta hra. ze ci jej nevieme kupit macka... no ocividne tiez zenske nemaju deti, pretoze mamicky iste vedia, ze deti zaujimaju bezne veci niekedy viac ako nejake hracky... 😠 dnes sme prisli domov a mala strasne kricala a jedovala sa a ukazovala na vigantol... jednoducho chcela svoju hracku.. no ale bolo tazke ju odputat od tejto potreby... 🙂

veronika13
9. apr 2008

pri deťoch sa toho stane... len nech to vždy dobre dopadne 🙂

majdiska
9. apr 2008

ahojte, dlho som sa neozvala. konečne mám zapojený net i doma a nie len v práci 🙂 . bolulka do roboty ešte nechodím, tá práca to je brigáda, ktorú mám už 3 roky a nechcem ju pustiť. je to pre mňa forma relaxu a nevypadnem z účtovníctva. proste ma to baví, ked si denne aspon zo dve hodiny porobím duševne. to máš tak ako ty máš školu, tak ja mám toto 😀 .
ozaj dnes som stretla tvoju polovičku i s Klaudinkou na takej motorke, či čo to bolo len v tvare zvieratka. aj sme spolu chvíľu porozprávali.. že sa idete sťahovať? a to akurát pri vašom vchode začali davať to lešenie na oteplenie bytovky. my sme boli s malým v DK od soboty až doteraz. malý mi dobre nespal, bolo mu stále teplo, a furt som ho v noci mala na cicke, lebo si myslel že je hladný a nebol. tak som nevyspatá. na plavárni sme boli, no katastrofa, malý zabudol lebo sme min. týžden neboli, tak zasa plakal pol hod. vkuse. už mi to naši začínajú vyhovárať, že ked si nevie zvyknúť. no chcem vydržať, hádam bude lepšie. však predtým, ked sme boli dvakrát zasebou, tak už i plával a tak moc neplakal. ale priveľa vníma, tak plače vtedy, ked i iné deti..
a ozaj ja mám dr. celkom fajn, včera som jej volala, že či mám začať s príkrmmi, ked malému stále stačí mliečko. odporučila mi že hej, tak zajtra začímame s mrkvičkou.. no to bude sranda 😉 a som sa jej pýtala na radu ohľadom zúbkov, tak mi poradila a vôbec sa netvárila tak že ju otravujem. dokonca nás ide zaočkovať proti pneumokokom - objednala som vakcínu pre malého cez telefón, tak 18. mame termín i očkovanie 🙂

bolulka
9. apr 2008

majdiska, hej vravel mi muzik ze ste sa stretli... pneumokoky sme si objednali aj my, ked sme boli na pohotovosti u dr. koli tej hospitalizacii, no kazala nam prist ked budeme zdravy sa objednat 😠 ze zdravy... pche, ta berie vsetko ako chorobu... Klaudia bola prvykrat chora (neratam hnacky a sopliky) ked mala presne jeden rok a ona mne a manzelovi vtedy povedala, ze pojdeme na alergologiu, lebo mala je furt chora. 😠 ja na nu pozeram, ze o com hovori, ze je prvykrat chora.. a ona, no ano, ale tu citam, ze ste mali hnacku a ostatne somariny, ako zapalene ocko a tak dalej.. no som sa jej k tomu nevyjadrovala dalej, lebo by ma roztrhlo... zajtra zanesieme papierik z nemocnice a objedname sa na tu vakcinu.. uz sa na nu nemozem dockat...

dnes vecer sme zas kvapkali zelezo a vsimla si pri nom vigantol... no to bolo zas radosti.. ani zaspat od zlosti nechcela... 😝

veronika13
9. apr 2008

majdiska ahoj, vy idete začať s príkrmami a mne sa zdá, že my sme s nimi začinali už strašne dávno 😀
tá vakcína proti pneumokokom, to je tá čo teraz hradí poisťovna a my doplácame len niečo do 90,- ??? čo vám na ňu hovoria doktorky?? je taká nevyhnutná aj keď Riško moc chorý nebýva?

bolulka
9. apr 2008

veronika, ak mas mamu a ja, teraz v nej prisli pribehy deticiek s pneumokokami, ktore mali opakovane zapaly a byvali velakrat v narkoze a podobne... ono aj ked nebyva chory, pneumokok si ho moze najst... to mas ako s inymi chorobami proti ktorym sa ockuje... 😉

veronika13
9. apr 2008

hej pozerala som to, ale ešte nečítala, asi je lepšie dať zaočkovať, neriskovať zbytočne. Tak to treba u Dr. pýtať recept na tú vakcínu, potom ju kúpiť v lekárni a zas ísť k Dr. a zaočkovať?

nikuliq_
9. apr 2008

veronika, no byť tebou tak neváham. na túto vakcínu nebývajú zlé reakcie detí, takže sa nemáš čoho obávať a v podstate dáš za to bagateľ financií. a pneumokoky sú naozaj nebezpečné

nenka83
9. apr 2008

nikuliq je to uz na 100% ze je to bezplatne? teda za 90 sk? na 100 pero?? a ty si maleho uz dala zaockovat?

majdiska
10. apr 2008

no ved i malý nebýva moc chorý, za polrok mal len 2x nádchu, aj to ten druhýkrát chytil odomňa. len sa trošku obávam, ked chodíme medzi deti na tú plaváreň, aby sa dačo nestalo. tam skôr niečo chytí a riskovať zbytočne nechcem. tie články z Mama a ja som už čítala.
dnes malý spal lepšie, nebolo to až také super, ale nebudil sa po každom vyplutí cumlíka. tak to isto mu bolo u našich teplo. ozaj používate niektorá vak na spanie? rozmýšľam, že ho kúpim, ale neviem, či je to dobrá investícia 😉
ozaj bolulka, malá je zlatá, na koho sa podobá? mne išla na ocinka, no neviem... 🙂

lubecka
10. apr 2008

ahojte, mozem sa opytat na ockovanie proti pneumokokom? to vam vase doktorky navrhli same alebo ste sa na to pytali? a ako to je ohladne preplatenia poistovnou.. ja som citala, ze "normlnemu zdravemu" dietatu to nepreplati postovna 😕 .. aha tuto to je ....Vzhľadom na závažnosť pneumokokových ochorení hradia zdravotné poisťovne od 1. júla 2007 očkovanie proti pneumokokom všetkým deťom do 2 rokov, ktoré:
sa narodili predčasne (do 37. týždňa),
mali nízku pôrodnú hmotnosť (do 2 500 g),
mali opakovaný zápal stredného ucha alebo bol potrebný zásah otorinolaryngológa,
majú špecifické chronické respiračné alebo kardiologické ochorenie,
majú špecifické poruchy metabolizmu, obličiek alebo imunity,
nemajú alebo im nedostatočne funguje slezina.

tak aj teraz neviem, ci sa mam vobec na to doktorky pytat..
😒

majdiska
10. apr 2008

no na vakcínu som sa pýtala ja sama, cez telefón. povedala mi že je to pravda, tak som malého objednala. ale dnes ide na kontrolu k dr. švagriná a chce dať očkovať malého, tak vám zistím koľko platila. on má už len 2 vakcíny, lebo má 1 a pol roku.
lubecka normálne sa opýtaj, za to nič nedáš... 😉 ja jej tiež volám kvôli veciam, ktoré neviem - toť príkrmy, zuby a tak ... však je tam na to, no nie? 🙂

bolulka
10. apr 2008

ja som sa pytala doktorky nenka, a je to na stopercent... nejakych 83 korun sa doplaca... no my sme si ju dnes tiez objednali, pojdeme po recept a dame zaockovat... 😉

majdiska, vsak to bije do ocu, ze je po ockovi 😀 sa ma v nemocke pytali, ci sme to robili cez kopirku 😅 😀 😀

anicka
10. apr 2008

Ahojte kočky, my sme boli minulý týžedň vo štvrtok u Dr. Maťka má 6200 gr a 60 cm. Naša Dr. nám veľmi odporúčala tú vakcínu proti pneumokokom, už mám aj recept. Od 1.4. by ich mala preplácať poisťovňa, takže sa dopláca iba okolo 80, -- Sk. Aj ja som si v mame a ja prečítala tie hrôzostrašné príbehy. 😢 Určite idem malú očkovať. 😉

Bolulka ako sa má Kladuinka po tej nehode s Vigantolom?
Pozerám, že Vám už začítajú zatepľovať bytovku, tak už budeme my ten najškaredší panelák na Nemocničnej. 😒 😠