• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

9. novembra 2016 
aj keď kojíš sa farbíš?
14. apr 2008 o 15:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nesmiem? :confused:
14. apr 2008 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vieš koľké prachy vyhadzujú niektoré baby, aby mali na hlave to čo ty teraz? vážne, tak sa nekrenkuj a normálne výjdi na ulicu, však do kaderníctva to hádam nemáš cez celé mesto
14. apr 2008 o 15:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no musim zaniest malu na opacny koniec brezovca a sup ho do mesta :grinning:

hej, tiez niekedy pozeram, co si daju niektore zeny na hlavu (a hlavne kadernicky), no to dnes budem mat za trest...
14. apr 2008 o 15:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja som počula, že to môže prejsť do mlieka, ani počas tehu sa neodporúča, ale mnohé baby to robia, a oni tvrdia že to neškodí, tak neviem, ale predsa, je to chémia, no skôr asi škodia tie výpary z toho
14. apr 2008 o 15:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ideš už dnes?
14. apr 2008 o 15:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
alebo si daj nejakú šatku a rozpusti vlasy
14. apr 2008 o 15:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja si myslim, ze skodi dychat to (v tehu som iba pocula)
14. apr 2008 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej dnes, vsak by som sa s vami zajtra ani len nestretla :grinning:
14. apr 2008 o 15:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bolulka, mas pekne vlasy, nenic si ich trvalou :pensive:
veronika - ja teda experimentujem s farbou vlasou o 106 :grinning: , tiez som sa 1x bala, ze ako to dopadne...par krat sa stalo, ze vysledny odtien nebol presne podla ocakavania, ale v ciapke som chodit nemusela :sunglasses:
kazda kucharka ma svoj recept, ja robim zemiakovy privarok tak, ze dam do osolenej vody varit nakrajane zemiaky s bobkovym listom, strucik cesnaku a cierne korenie /2-3ks/. vody nie vela, tak aby boli zemiaky zakryte...ked su makke pridam kyslu smotanu rozmiesanu s trochou muky a mliekom a ńecham prevriet...ked trosku vychladne, dochutim octom alebo si dame ocot az na tanieri...malemu som zo zaciatku ocot nedavala, teraz ako kedy
14. apr 2008 o 15:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kuk IP, tak nech to u kaderničky dobre dopadne
14. apr 2008 o 15:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tretulka, velmi to znici vlasy? ja len, ze ked som taka teraz vychudnuta aj v tvari, ze by to mozno tak opticky dobre zaposobilo...
14. apr 2008 o 15:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
neviem, aj kojenie na to asi vplýva aj ta farba možno tak chytila
14. apr 2008 o 15:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bolulka, porad sa s kadernickou, ona Ti lepsie povie...ja som trvalu nemala, tak z vlastnej skusenosti neviem povedat...drzim palce, nech Ti to dobre dopadne
14. apr 2008 o 15:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
trutulka, dik za typ, skúsim možno aj tento týždeň, len kyslu smotanu nemám, kúpim :grinning:
14. apr 2008 o 15:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vraj po trvale sa nesmú vlasy niekoľko dni umývať, toť z vlastnej skúsenosti, ja som si ich umyla ako som prišla od kaderníčky lebo sa mi to nepáčilo a zostal mi z toho chemlon, som sa narevala, kým sa to dalo ako tak do poriadku :confounded: :grinning:
14. apr 2008 o 15:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej, ze sa to nesmie rovno umyt :grinning: mam to z jedneho detektivneho serialu :grinning:

tretulka, tiez vyskusame... :wink:
14. apr 2008 o 15:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a s cim dat ten privarok :confused:
14. apr 2008 o 15:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mama ho robieva s opečenými špekačkami, tak ja tiež tak urobím
14. apr 2008 o 15:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj ja zvyknem spekacky alebo volske oko...a niekedy pridam aj trosku kopru...teda ak mate radi :wink:
14. apr 2008 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ani nie ten kôpor, ale volské oko je dobrý nápad :slight_smile: tak už viem čo budem variť v piatok :grinning:
14. apr 2008 o 16:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby dakujem krasne za rady! mojej malickej velmi chuti tak sa novym napadom potesi! :dizzy_face:

Bolulka prosim ta nedavaj si trvaluuuuuuuuu!!! mas nadherne vlasy, zdrave!!! plet cistucku jemnu! vlasy si znicis, mas ich nadherne!ved ja by som hned take brala! nevymyslaj!!!

a farbit sa mozes, urcite! ved aj tak sa farbis :grinning: mne dr vravela ze sa mozem farbit aj do solarka chodit ked som kojila. druha dr, nasa znama , vravela ze aspon do pol roka sa farbit nemam ze babatka maju krce..no farbila som sa a malej nic nebolo... tak neboj lizni farbu ! ja idem 22 ku kadernicke a na nechty.mam ich zo skusok zhryzene, tak mi peto vravel ze ma prosi aby som si dala umele :grinning:
14. apr 2008 o 18:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, dík za tipy na varenie :grinning: už som si myslela že len ja som taká vymletá z toho čo variť každý deň :confused: občas mám pocit, že máme furt to isté :unamused: ale taký prívarok sme tiež dávno nemali, tak sa teším :grinning:
bolulka, ako si dopadla u kaderníčky? teda ak si bola... Ja som ju navštívila naposledy ked som bola tehu, ale to som sa dávala len strihať. o farbení v tehu a pri kojení som tiež nepočula nič dobré tak som nechcela riskovať. no vlastne som nikdy nemala na vlasoch trvalú farbu , len šamponové. a vlasy som mala nafarbené naposledy pred rokom a pol :sweat_smile: snáď nevyzerám nejako divne, ale mám pocit, že nemám na hlave až taký pel-mel aby som sa mala obávať. nechcem si moc ničiť vlasy. s trvalou farbou si počkám na šediny :grinning: a investície radšej vrazím do kvalitnej vlasovej kozmetiky.
ináč čo máte nové? ja sa moc teším že je už aké -také počasie. s malým chodíme každý deň von , behá za ručičky, naháňame loptu, hrá sa s ostatnými deťmi dobre sa unaví a večer potom rýchlo zaspí :slight_smile: a ja som rada, že to tak je, lebo tá zima ma už ubíjala.
15. apr 2008 o 08:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nikuliq, vsak si dnes tie vlasky videla.. celkom sa mi pacia, ale nejak za denneho svetla to k mojej pleti dobre nevyznie :grinning:

dnes sme boli plavat... super... mala sa ukricala uz v satni a pokracovalo to az kym nebola oblecena znova :grinning: ale voda je tam pekelne studena, malinka mala modre pery a triasla sa ako osika.. no, dufam, ze neochorie.. ale som rada, ze sa takto otuzujeme...

a to pocasie? uzasne... mala chodi von na bicykliku a je stastna... je to uplne o niecom inom.. tesim sa s nou...

:slight_smile:
15. apr 2008 o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bolulka, prepáč ale ja som si tvoje vlasy vôbec nevšimla :frowning2: . sústredila som sa na malého, aby sa nebál.
PEkne si zrekapitulovala plávanie :grinning: aj ten môj ziapal, hlavne zozačiaku.potom už len tak pomrnkával, ale nakonci to už bolo celkom fajn. no a v sprche potom už ani nepípol (zaujímavé doma ked zapnem sprchu tak jačí ako najatý) a pri obliekaní bol tiež spokojný. tak aspon na niečo je dobré to plávanie- pochopí že sprcha doma je ako med lízať oproti tomu obrovskému bazénu :grinning: :grinning: :grinning: No snád si zvykne , zatiaľ to nejdeme vzdávať
15. apr 2008 o 13:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte maminky, chcem sa spytat,tie ktore ste kojili, ked ste odstavili na ake mlieko ste presli? chcem maleho uz konecne odstavit, nase noci su strasne :pensive: a neviem ake mlieko mu mam kupit...poradite?
16. apr 2008 o 10:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tretulka my davame Nutrillon 3. malej chuti, mne strasne smrdi. :wink:
16. apr 2008 o 11:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tretulka, kazde babenko chce vraj ine... niektore ze presli vsetkymi znackami, kym nasli to prave orechove :slight_smile:
16. apr 2008 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
v tomto ma bolulka pravdu, niektori drobci zvladnu prechod uplne bez problemov a vypiju hned prve mlieko ake im das, ale niektori a zvlast asi ti dlhsie kojeni s tym maju trosku problem, predsa len uz rozoznavaju chute a chut materskeho a umeleho mlieka sa neda porovnat. Moja kamoska odstavila malickeho v 9. mesiaci, a kym nasli to prave mliecko tak sa poriadne dotrapili a hlavne uz bola zufala, lebo presla vsetkymi znackami a nic. Nakoniec skoncili pri Sunare vanilkovom a bananovom. Tretulka asi univerzalna rada na toto neexistuje, nejakou znackou zacat treba, jedine co ti viem poradit, zacni s malymi baleniami. Umele mliecko nie je prave lacna zalezitost a vyhadzovat to v pripade neuspechu je dost velky luxus. A co sa tyka kvality, je to jedno, len ja nemozem vidiet Bebu, Marosko z nej neskutocne vrackal, to boli doslova sable a aj od mnohych mamiciek som pocula, ze ju deticky zle znasaju, bud ich zapeka alebo vrackaju. Co sa tyka Nutrilonu a Sunaru tak nutricne takmer to iste, dokonca aj lekarky ked som sa pytala, povedala ze ziadny rozdiel, jediny snad len ten, ze Nutrilon obsahuje viac rastlinneho ako mliecneho tuku a ten sa lepsie vstrebava. Ale zasa Sunar ma vela druhov, a napr. Sunar premium complex od 12. mesiacov ma tiez viac toho rastlinneho ako mliecneho tuku, takze zasa ziadny rozdiel. Azda iba v chuti, Sunar vypijes aj ty, ale Nutrilon neskutocne smrdi, my sme teraz nedavno presli na Sunar, doteraz maly pil Nutrilon, ale ta cena zacina byt neunosna.

A este nieco, minule ste tu rozoberali co varit, davam perfektny tip na nedelny obed, je to dost rychle a hlavne chutne, aj ked niekomu sa mozno ta kombinacia bude zdat cudna. Nas Marosko sa ale nevedel dojest.

http://www.couvarit.sk/kuracie-maso.phtml?id_menu=4367&module_action__13950__id_r=28&module_action__13950_48__paging=2#m_13950_48
16. apr 2008 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja viem,z e kazdemu dietatku chuti ine mliecko :wink: , len z toho mnozstva mliek co su na trhu neviem cim zacat, ktore bude prve, ktore vylejem :grinning: a ked si predstavim, ze mam kupovat mlieka rad za radom za tie nehorazne prachy a nakoniec mi ich maly nebude chciet, tak mi je zle...dostala som sice "mudre" rady, ze nech mu dam kravske :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale to sa mi ako mudre riesenie vobec nezda a este ked ma maly nabeh na alergie...tak musime skusit, budem Vas informovat, ako sa nam dari :wink:
ten recept vyzera zaujimavo, vyskusam
16. apr 2008 o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok