Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
14. apr 2008

aj keď kojíš sa farbíš?

bolulka
14. apr 2008

nesmiem? 😕

veronika13
14. apr 2008

vieš koľké prachy vyhadzujú niektoré baby, aby mali na hlave to čo ty teraz? vážne, tak sa nekrenkuj a normálne výjdi na ulicu, však do kaderníctva to hádam nemáš cez celé mesto

bolulka
14. apr 2008

no musim zaniest malu na opacny koniec brezovca a sup ho do mesta 😀

hej, tiez niekedy pozeram, co si daju niektore zeny na hlavu (a hlavne kadernicky), no to dnes budem mat za trest...

veronika13
14. apr 2008

no ja som počula, že to môže prejsť do mlieka, ani počas tehu sa neodporúča, ale mnohé baby to robia, a oni tvrdia že to neškodí, tak neviem, ale predsa, je to chémia, no skôr asi škodia tie výpary z toho

veronika13
14. apr 2008

ideš už dnes?

veronika13
14. apr 2008

alebo si daj nejakú šatku a rozpusti vlasy

bolulka
14. apr 2008

ja si myslim, ze skodi dychat to (v tehu som iba pocula)

bolulka
14. apr 2008

hej dnes, vsak by som sa s vami zajtra ani len nestretla 😀

tretulka
14. apr 2008

bolulka, mas pekne vlasy, nenic si ich trvalou 😔
veronika - ja teda experimentujem s farbou vlasou o 106 😀 , tiez som sa 1x bala, ze ako to dopadne...par krat sa stalo, ze vysledny odtien nebol presne podla ocakavania, ale v ciapke som chodit nemusela 😎
kazda kucharka ma svoj recept, ja robim zemiakovy privarok tak, ze dam do osolenej vody varit nakrajane zemiaky s bobkovym listom, strucik cesnaku a cierne korenie /2-3ks/. vody nie vela, tak aby boli zemiaky zakryte...ked su makke pridam kyslu smotanu rozmiesanu s trochou muky a mliekom a ńecham prevriet...ked trosku vychladne, dochutim octom alebo si dame ocot az na tanieri...malemu som zo zaciatku ocot nedavala, teraz ako kedy

veronika13
14. apr 2008

kuk IP, tak nech to u kaderničky dobre dopadne

bolulka
14. apr 2008

tretulka, velmi to znici vlasy? ja len, ze ked som taka teraz vychudnuta aj v tvari, ze by to mozno tak opticky dobre zaposobilo...

veronika13
14. apr 2008

neviem, aj kojenie na to asi vplýva aj ta farba možno tak chytila

tretulka
14. apr 2008

bolulka, porad sa s kadernickou, ona Ti lepsie povie...ja som trvalu nemala, tak z vlastnej skusenosti neviem povedat...drzim palce, nech Ti to dobre dopadne

veronika13
14. apr 2008

trutulka, dik za typ, skúsim možno aj tento týždeň, len kyslu smotanu nemám, kúpim 😀

veronika13
14. apr 2008

vraj po trvale sa nesmú vlasy niekoľko dni umývať, toť z vlastnej skúsenosti, ja som si ich umyla ako som prišla od kaderníčky lebo sa mi to nepáčilo a zostal mi z toho chemlon, som sa narevala, kým sa to dalo ako tak do poriadku 😖 😀

bolulka
14. apr 2008

hej, ze sa to nesmie rovno umyt 😀 mam to z jedneho detektivneho serialu 😀

tretulka, tiez vyskusame... 😉

bolulka
14. apr 2008

a s cim dat ten privarok 😕

veronika13
14. apr 2008

mama ho robieva s opečenými špekačkami, tak ja tiež tak urobím

tretulka
14. apr 2008

aj ja zvyknem spekacky alebo volske oko...a niekedy pridam aj trosku kopru...teda ak mate radi 😉

veronika13
14. apr 2008

ani nie ten kôpor, ale volské oko je dobrý nápad 🙂 tak už viem čo budem variť v piatok 😀

nenka83
14. apr 2008

Baby dakujem krasne za rady! mojej malickej velmi chuti tak sa novym napadom potesi! 😵

Bolulka prosim ta nedavaj si trvaluuuuuuuuu!!! mas nadherne vlasy, zdrave!!! plet cistucku jemnu! vlasy si znicis, mas ich nadherne!ved ja by som hned take brala! nevymyslaj!!!

a farbit sa mozes, urcite! ved aj tak sa farbis 😀 mne dr vravela ze sa mozem farbit aj do solarka chodit ked som kojila. druha dr, nasa znama , vravela ze aspon do pol roka sa farbit nemam ze babatka maju krce..no farbila som sa a malej nic nebolo... tak neboj lizni farbu ! ja idem 22 ku kadernicke a na nechty.mam ich zo skusok zhryzene, tak mi peto vravel ze ma prosi aby som si dala umele 😀

nikuliq_
15. apr 2008

ahojte, dík za tipy na varenie 😀 už som si myslela že len ja som taká vymletá z toho čo variť každý deň 😕 občas mám pocit, že máme furt to isté 😒 ale taký prívarok sme tiež dávno nemali, tak sa teším 😀
bolulka, ako si dopadla u kaderníčky? teda ak si bola... Ja som ju navštívila naposledy ked som bola tehu, ale to som sa dávala len strihať. o farbení v tehu a pri kojení som tiež nepočula nič dobré tak som nechcela riskovať. no vlastne som nikdy nemala na vlasoch trvalú farbu , len šamponové. a vlasy som mala nafarbené naposledy pred rokom a pol 😅 snáď nevyzerám nejako divne, ale mám pocit, že nemám na hlave až taký pel-mel aby som sa mala obávať. nechcem si moc ničiť vlasy. s trvalou farbou si počkám na šediny 😀 a investície radšej vrazím do kvalitnej vlasovej kozmetiky.
ináč čo máte nové? ja sa moc teším že je už aké -také počasie. s malým chodíme každý deň von , behá za ručičky, naháňame loptu, hrá sa s ostatnými deťmi dobre sa unaví a večer potom rýchlo zaspí 🙂 a ja som rada, že to tak je, lebo tá zima ma už ubíjala.

bolulka
15. apr 2008

nikuliq, vsak si dnes tie vlasky videla.. celkom sa mi pacia, ale nejak za denneho svetla to k mojej pleti dobre nevyznie 😀

dnes sme boli plavat... super... mala sa ukricala uz v satni a pokracovalo to az kym nebola oblecena znova 😀 ale voda je tam pekelne studena, malinka mala modre pery a triasla sa ako osika.. no, dufam, ze neochorie.. ale som rada, ze sa takto otuzujeme...

a to pocasie? uzasne... mala chodi von na bicykliku a je stastna... je to uplne o niecom inom.. tesim sa s nou...

🙂

nikuliq_
15. apr 2008

bolulka, prepáč ale ja som si tvoje vlasy vôbec nevšimla ☹ . sústredila som sa na malého, aby sa nebál.
PEkne si zrekapitulovala plávanie 😀 aj ten môj ziapal, hlavne zozačiaku.potom už len tak pomrnkával, ale nakonci to už bolo celkom fajn. no a v sprche potom už ani nepípol (zaujímavé doma ked zapnem sprchu tak jačí ako najatý) a pri obliekaní bol tiež spokojný. tak aspon na niečo je dobré to plávanie- pochopí že sprcha doma je ako med lízať oproti tomu obrovskému bazénu 😀 😀 😀 No snád si zvykne , zatiaľ to nejdeme vzdávať

tretulka
16. apr 2008

ahojte maminky, chcem sa spytat,tie ktore ste kojili, ked ste odstavili na ake mlieko ste presli? chcem maleho uz konecne odstavit, nase noci su strasne 😔 a neviem ake mlieko mu mam kupit...poradite?

nenka83
16. apr 2008

Tretulka my davame Nutrillon 3. malej chuti, mne strasne smrdi. 😉

bolulka
16. apr 2008

tretulka, kazde babenko chce vraj ine... niektore ze presli vsetkymi znackami, kym nasli to prave orechove 🙂

oroslanovci
16. apr 2008

v tomto ma bolulka pravdu, niektori drobci zvladnu prechod uplne bez problemov a vypiju hned prve mlieko ake im das, ale niektori a zvlast asi ti dlhsie kojeni s tym maju trosku problem, predsa len uz rozoznavaju chute a chut materskeho a umeleho mlieka sa neda porovnat. Moja kamoska odstavila malickeho v 9. mesiaci, a kym nasli to prave mliecko tak sa poriadne dotrapili a hlavne uz bola zufala, lebo presla vsetkymi znackami a nic. Nakoniec skoncili pri Sunare vanilkovom a bananovom. Tretulka asi univerzalna rada na toto neexistuje, nejakou znackou zacat treba, jedine co ti viem poradit, zacni s malymi baleniami. Umele mliecko nie je prave lacna zalezitost a vyhadzovat to v pripade neuspechu je dost velky luxus. A co sa tyka kvality, je to jedno, len ja nemozem vidiet Bebu, Marosko z nej neskutocne vrackal, to boli doslova sable a aj od mnohych mamiciek som pocula, ze ju deticky zle znasaju, bud ich zapeka alebo vrackaju. Co sa tyka Nutrilonu a Sunaru tak nutricne takmer to iste, dokonca aj lekarky ked som sa pytala, povedala ze ziadny rozdiel, jediny snad len ten, ze Nutrilon obsahuje viac rastlinneho ako mliecneho tuku a ten sa lepsie vstrebava. Ale zasa Sunar ma vela druhov, a napr. Sunar premium complex od 12. mesiacov ma tiez viac toho rastlinneho ako mliecneho tuku, takze zasa ziadny rozdiel. Azda iba v chuti, Sunar vypijes aj ty, ale Nutrilon neskutocne smrdi, my sme teraz nedavno presli na Sunar, doteraz maly pil Nutrilon, ale ta cena zacina byt neunosna.

A este nieco, minule ste tu rozoberali co varit, davam perfektny tip na nedelny obed, je to dost rychle a hlavne chutne, aj ked niekomu sa mozno ta kombinacia bude zdat cudna. Nas Marosko sa ale nevedel dojest.

http://www.couvarit.sk/kuracie-maso.phtml?id_me...

tretulka
16. apr 2008

ja viem,z e kazdemu dietatku chuti ine mliecko 😉 , len z toho mnozstva mliek co su na trhu neviem cim zacat, ktore bude prve, ktore vylejem 😀 a ked si predstavim, ze mam kupovat mlieka rad za radom za tie nehorazne prachy a nakoniec mi ich maly nebude chciet, tak mi je zle...dostala som sice "mudre" rady, ze nech mu dam kravske 😝 , ale to sa mi ako mudre riesenie vobec nezda a este ked ma maly nabeh na alergie...tak musime skusit, budem Vas informovat, ako sa nam dari 😉
ten recept vyzera zaujimavo, vyskusam