Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
17. apr 2008

no bolulka škoda.. čo sa týka toho mliečka z fľašky, neskúšala si už fľašku so sosáčikom? môj malý z fľaše s cumlíkom nechce piť, zo začiatku sa s nou hral a teraz už nechce. ak som chcela do neho dostať inú tekutinu ako mliečko tak len lyžičkou. a teraz ho učím na sosáčik a je to lepšie. má taký umelohmotný - dobré na boľavé dasienka, ked bude mať rok ,bud bude piť už z pohára, alebo kúpim tvrdší sosáčik 🙂

bolulka
17. apr 2008

majdiska, to na tom namesti je nieco uzasne.. tolko deticiek s maminkami.. clovek si pokeca.. no zprijemni mi to den a vecer som ako medik 😀

majdiska, ak este kojis, tekutiny pokial nie je leto a malinky si to nepyta vraj nemusis davat...

bolulka
17. apr 2008

joj a to mesto? tiez som nestastna ze sa stahujeme na dedinu.. tento brezovec mi bude pekelne chybat... nevsimla som si, ze by sa tak bystercanky stretavali ako my? neviete o nejakom mieste, ak ano?

veronika13
17. apr 2008

bolul, neboj, budeme k tebe v lete chodiť a budeme deti bazénikovať na záhrade a my sa budeme opekať 😀

nikuliq_
17. apr 2008

ahojte,
nenka gratulujeme malinke k rôčiku 😉 a krásne fotečky, malá je zlatučká no a aká už je veľká 😕 😕 😕 , ja si ju pamätám naposledy takú malinkú ešte ked som vás stretla kedysi v septembri
druhé bábo, juuuuuuuuj vám závidím , ale v dobrom a samozrejme že vám to prajem
my chodíme plávať s tou poslednou skupinou- no terza sa mi malý nejak rozkašlal, nespájam to síxce s plávaním, skôr z toho že vypil chladný džús, takže budúci týždeň nepôjdeme, aj keby mu to dovtedy prešlo, asi by to chcelo ešte počkať preventívne.
bolulka, a kam sa sťahujete, niečo mi ušlo? 😕

nikuliq_
17. apr 2008

jo a ešte máme jednu novinku- dnes sme zrušili postielku a prešli na veľkú posteľ. ale sa vám priznám, aj mi to bolo ľúto a trochu som si poplakala ked som dávala dolu baldachýn 😖 ale malému sa tá veľká priestorná izba zrazu páči, veľmi si to užíval, lozil hore dole ako šialený poskakoval a pišťal od radosti. bol staršne zlatý. večer sa síce dosť čudoval, ked som ho dala do veľkej postele, stále sa obezral a očividne hľadal svoju postielku, ale zaspal relatívne v pohode. bola som pri ňom a hladkala ho a bolo to ok.Dúfam, že to bude večer čo večer lepšie a zvykne si. ale ten priestor na nezaplatenie 😀

bolulka
17. apr 2008

nikuliq, my sme postielku zrusili davno... nebola vobec vyuzivana, iba tu zaberala priestor... citila som sa tiez zvlastne, ze mame mimi a postielka tu uz nie je (aj ked tu bola len na ozdobu 😀 ) a ako ste zabranili spadnutiu z novej postele?

a stahujeme sa do oravskej poruby.. kedy to este neviem, ked sa dorobi nas "bytik". dlho sme nic nemohli najst, tak nasi predali byt, kupili dom a mi si hore robime bytik - vsetko bude osobitne (aj vchod)

veroniku, tak to si teda ale zapametam.. beda ti, ak nepridete 😉

sakra, musim sa ist zarezavat. a nechce sa mi.. muzik mi zehli, bo mam vela ucenia a ked je tu taky volny PC, clovek sa neviem utrhnut od neho...
😝

nenka83
17. apr 2008

nikuliq dakujeme krasne!no uz je valkacka! aj taka paplka z nej zacine byt.
inac my spavame vo velkej posteli od 6 mesiacov! traja ako sardinky 😀 😀 😀 Inak sledujem vase foto na mmb, aj komentar som pisala, maly je iny fesak!!! 😵 😵 😵 vyparadeny
😵

bolulka
17. apr 2008

nenka, ja zakazdym zabudnem 😀 aj my sa pripajame ku gratulacii.. vela stasticka, zdravicka a pohody a uz ziadne vyrazocky.. 😉

veronika13
17. apr 2008

Nenka, prepáč, že až teraz: Ninke želáme všetko najlepšie k narodeninkám, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásočky, Riško posiela uslintanú pusinku 🙂

nenka83
17. apr 2008

baby dakujeme!!! no ideme na alergologiu, uvidime! Veronika tak to by bola asi lizana! nasa dava taku....

Ninka vam odkazuje ze vas pozyva na zmrzku a drbcov na kornutky! 😵

majdiska
18. apr 2008

nenka blahoželám malej k rôčiku, veľa zdravia a šťastia a kopec darčekov 🙂 . bolullka, ja som tiež bola prekvapená tým množstvom mamičiek s detičkami. vždy som sa prechádzala po meste a tam som toho veľa nestretla. len teraz v utorok som si tam išla sadnúť, lebo malý mi po plávaní zaspal tak, že sa zobudil až o 15 h, a to spal od 13 h. a nechcela som ho budiť, tak som si tam šla sadnúť, lebo sa mi už nechcelo behať po meste. 🙂 . a postupne sa to tam naplnilo 🙂 . toľko známych som tam stretla ... no dobre mi to padlo na moju osamelú dušu 😉 , tu na dedine skoro nikoho nepoznám ,ak nepočítam švagrinú a pár chalanov - ale tí nekočikujú.. no proste super. už sa teším na pondelok, ked znovu pôjdem do DK na plávanie 😀 . len asi budem bývať dočasne u sestry, lebo naším majú prísť meniť okná 🙂
no nezavidím ti to s tou dedinou, ale nemáš to daleko - ja to mám 17 km. nikoho nebudeš poznať ako ja a to som tu už 4 roky... ked som chodila do práce mi to nevadilo, lebo som robila od svitu do mrku, ale teraz... a o čom budem rozprávať so starými tetkami ☹

bolulka
18. apr 2008

jaj majdiska, des a panika, co? pocuj, musime si obhliadnut tie nase dediny a najst si tam spriaznene dusicky na materskej, alebo tesne po materskej 😀 😉

majdiska
18. apr 2008

do prdele 😠 , dokašlala som si v práci registráciu, čo sa týka materskej a rodičovskej. poslala som list, že rodičovská nie trvá ale začína a to ju už mám od 15. 3. - ja som len chcela oznámiť že nenastúpim do práce, a teraz aby som chodila na sociálku opravovoať všetko, no šľak ma trafí ...
no to keby s tými mamičkami bolo také jednoduché - min. rok sa tu narodilo 9 detí, ale ani jeden kočík som nikdy nestretla a vačšinou sú to mamičky s viacerými deťmi, ktoré nemajú záujem kočíkovať - však v rodinnom dome stačí kočík dať do dvora a je to.. a švagriná sa stále vyhovára na školu, na malého si nenájde čas nieto ešte na mna ☹

bolulka
18. apr 2008

svagrina chodi do skoly a tiez je na materskej?

no to teda vela mamickam vyhovuje dat dieta do dvora... no vsak ale potom ked potrebuju niekam ist, by som chcela vediet, ci tie deticky v kociku spia... vsak prechadzka dobre padne aj pre mamicku...

majdiska
18. apr 2008

no to neviem, čo potom robia, ale raz som jednu videla sa prechádzať a to asi 15 min. a zas kočík skončil vo dvore.
hej švagriná je na materskej, bývajú pri rodičoch tak sa jej postarajú 😉

bolulka
18. apr 2008

vsak aj ja chodim do skoly a kazdy den kocikujem (okrem dni, co som v skole - to ma strieda muzik)...

majdiska
18. apr 2008

to si vie niekto zariadiť 🙂 , a stále nemá na neho čas 😉

majdiska
18. apr 2008

ozaj môže už malý sedieť sám? lebo už mi týžden sedí 😀

nenka83
18. apr 2008

majdiska ty uz chodis do prace?

bolulka
18. apr 2008

majdiska, ak ti chce sediet sam, preco nie 😉 moja sa az na konci siedmeho mesiaca posadila 🙂 (to je jedina vec, v ktorej bola leniva) 😀

ozaj majdiska, a ty si chcela ist po polroku? teda si si to este rozmyslela?

veronika13
18. apr 2008

ahojte, ja som na tom s tými kamarátkami podobne, bývam tu už dva roky a na okolí nikde nikoho, akurát asi pred dvomi mesiacmi som sa zoznámila s dvoma mamičkami, tak ma to teší

majdiska
18. apr 2008

ale nechodím, len som si chcela vytiahnuť celú dovolenku z min. roku - 18 dní, škoda by ju bolo nechať prepadnúť a peniažky sa zídu.. ale domrvila som list, ktorý som poslala do firmy, namiesto pokračujem v rodičovskej dovolenke, som napísala že začínam po skončení normálnej dovolenky.. no proste som blbá... alebo mi teraz po prebdetých nociach nemyslí 😒 , no nekomentujem sa... 😒 a tak teraz budem musieť ísť znovu na sociálku a robiť prihlášky a odhlášky podľa dovolenky, no na nervy...
bolulka ešte som ostala doma, lebo kojím a uvidím čo bude v januári... aj tak sa nemám kde vrátiť 😒 . v práci je to vraj úplne nanič, generálka si tam dosadzuje svojich ľudí.. a so mnou aj ked mám dobu neurčitú sa aj tak už nepočíta, takže sa nemám kde hrabať 😉

majdiska
18. apr 2008

veronika blahoželám, k tým dvom mamičkám 😉 , si na tom výborne vzhľadom k mojej nulovej bilancii 😉

nikuliq_
18. apr 2008

bolulka, vedla postele som mu postavila ohrádku, no úprimne myslela som si že spadne aj tak, ale na počudovanie spal celkom pokojne aj teraz cez deň
no a sťahovanie, asi by som sa nikdy nedala nahovoriť na bývanie na dedine, už len kvoli tej izolovanosti.ale sto ľudí sto chutí
veronika, tak super, no s tými mamičkami je to ťažké aspon pre mňa to bolo, ja ich tu mám síce okolo seba kopu ale nájsť nielen mamičku na materskej ale aj mamičku s ktorou si bude človek rozumieť a bol by s nou na približne rovnakej vlnovej dlžke jednoduché nieje.no ja som si stiež nedávno jednu našla poblíž, tak sa vytešujem 😀
majdiska, tak malý už sedká je šikovný super! podla mna kým sedí sám a chce tak ho môžeš nechať, ale neopierala by som ho nejakými vankúšmi a tak 😉
nenka a ďakujeme za kompliment 😉 a komentár smo si ani nevšimla 😲 , idem kuknúť

tretulka
18. apr 2008

nikuliq - aj ja chcem vidiet fotky maleho 🙂 ...to s tou rovnakou vlnou dlzkou je 100% pravda, ja som mala to stastie a nasla som si super kamaratku - mamicku 😵 a aj nase deturence sa maju velmi radi

nikuliq_
18. apr 2008

tretulka pozri na mimibazáre, id je 21710 😉

tretulka
18. apr 2008

nikuliq - dakujem, hned idem kuk 🙂

veronika13
18. apr 2008

nikuliq, fakt pravda s tou vlnovou dlžkou, preto je to také ťažké nájsť niekoho takého, jedna s tých mamičiek je taká, tak som rada a aj tu na fore mám zopár spriaznených duší, a bolulka je tak isto psycho ako ja 😀 tak si tiež rozumieme, dúfam, že sa neurazí 🤐

veronika13
18. apr 2008

môj malý si sám sadol, keď mal presne 6 mesiacov, dovtedy som ho nikdy neobkladala, a ani potom, tak sa neboj. Ak si sadne sám, tak je na to pripravený 😉