Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
22. apr 2008

😀 😀 😀

oroslanovci
22. apr 2008

tretulka- dokina vravela, ze to stipe, deticky zvycajne zatnu sval a potom to tak boli. Ale ako vravim, zabudli sme rychlo, stacilo pofukat, pochvalit, ze je frajer a naplast to uplne vyriesila. Poobede sa ockovi chvalil, co on ma. Len sme nesmeli nozicku velmi namahat.

nikuliq- drzime Vam s Nikinkom palce a prajeme este vela takych zazrakov, o ktorych pises v blogu a hlavne tebe zelame vela sily (hlavne tej psychickej), ale myslim, ze Niki lepsiu maminu ani dostat nemohol.

no a este co sa tyka varenia - dnes sme mali zapekanu brokolicu (co je pre nasho Maroska najstravitelnejsia forma upravy brokolice, lebo inak mu velmi nesmakuje). Obvarenu brokolicu dam do zapekacky, pridam maslo, sunku pokrajanu na rezance a zalejem smotanou s rozslahanym vajcom. Necham zapiect a nakoniec posypem postruhanym syrom. Ako priloha varene zemiaciky. Da sa to aj s karfiolom.

nikuliq_
22. apr 2008

ahojte, ´dakujem za pekné slová 🙂
Nenka, samozrejme že s ním cvičím, ved keby so necvičila tak by asi dodnes vedel len ležať ☹ chodíme aj na rehabilitačné pobyty do martina, v kováčovej sme neboli ešte, ale počula som už veľa o tom.
tretulka k tomu očkovaniu - malý mi ani nepípol, ani nevedel že ho pichli. no a bolo to preto, že som ho zabávala , a on len mňa sledoval akurát v danom momente, tka niečo také nečakal, bol uplne uvoľnený, no a vtedy ho to nebolelo. dr. mi aj povedala, že detičky to štípe práve vtedy ked s napätím očakávajú čo sa bude diať, a väčšinou pri vpichu zľaknutím stiahnu sval .Viem, že niektoré deti je problém zaujať, ale treba sa o to pokúsiť, odlákať pozornosť na niečo zaujímavé 😉 No a reakciu nemal tiež absolútne žiadnu. takže to bolo fajn.
my sme dnes neboli plávať, lebo sme boli chorí uplnynulý týždeň. aj ked sa mi zdá, že už je v poriadku, nechcela som ešte riskovať, predsa len tá voda nieje zrovna termal 😒 No bud. týždeň snáď už pôjdeme.
prajem všetkým pekný večer 🙂

tretulka
22. apr 2008

nikuliq, odputat pozornost nasho Matka u dr, vtedy ked je vyzleceny, je dost velky problen, cca od 15. mesiacov robi strasne sceny, dovtedy vobec ani neplakal, ale jasne, ze sa budem snazit vsemozne ho zabavit, ved potom dam vediet, ako sme to zvladli 🙂

bolulka
22. apr 2008

ahojte, my ideme ockovat zajtra...

no vy ste sli poobede, ci rano?

ozaj, dnes sa malej vo vodicke pacilo a vystrajala.. ale ta jej teplota.. no ked som ja vosla, tak ma takmer vystrelo... vraj zabudli zohrievat.. no to je od nich teda pekne.. ale aj my sme sa potapali. 🙂

oroslanovci
22. apr 2008

my sme boli na obed o 12.30, a čo sa týka toho zabavenia, sme na tom podobne ako tretulka. Ked doktorka kazala dat maleho lahnut, tak hned pochopil, ze sa nieco ide diat a aj keby som sa tam stavala na hlavu, uz len kontroloval, co mu to robia. Ale naozaj to nebolo take strasne, ten plac dlho netrval. Mozno ked pojdeme druhykrat bude uz na to pripraveny.

bolulka
22. apr 2008

no mne dr. kazala prist rano o siestej.. ale co si oni myslia, ze ja idem budit aj seba aj malu o siestej rano, ked si my spokojne bafkame aj do deviatej-desiatej? no este tot. pridem tam na zaverecnu a nech ma maju radi.. 😵 (sice aj tak budem ja skoro vstavat, ale malu budit to je pre mna nemozne) no dnes rano sme sli plavat a ja som vam ju nijak nevedela zobudit.. vsetko som vyskusala a nic.. zobudila sa sama od seba pol hodinu pred odchodom... 🙂

majdiska
23. apr 2008

bolulka a to a ten čo má na starosti ospravedlnoval ,že zabudol na tú vodu.. ale zimná bola dosť 😀 , dúfam že neochorieme.. my ideme očkovať zajtra, ale chodíme tak po 10 h, aby sme neboli medzi chorými detičkami.. od 10 h má dr. presne vymedzenú poradnu a ked nestíha ordinovať a je veľa malých marodov, tak poradnu berie prednostne 😉

bolulka
23. apr 2008

majdiska, ideme aj my.. a tiez po desiatej, tak sa mozno stretneme...

no mala ma pravdepodobne chytene usko, tak neviem neviem.... 😔

majdiska
23. apr 2008

no bolulka asi nie, lebo mi ideme do Dlhej 😀 . ale bud. týžden na plavoške isto, ak neochorieme, kde sa chodíte prezliekať. my už zasa asi pôjdeme dole ku saune

nenka83
23. apr 2008

baby rozmyslam ci aj ja neist. no mala mi trolilinka kasle.co vy na to?

veronika13
23. apr 2008

nenka, trolilinka? načo ju vystavovať ešte väčším bacilom? určite máš doma Stodal alebo Hedelix, tak nestresuj 😉

nenka83
23. apr 2008

ale na plavaren veronika, nie k doktorke 😉 stodal mam , no nedavam, zatial to moc nie je.. 😉

bolulka
23. apr 2008

no holky, teda neviem o com to hovorite... 😀

nenka, prid, je to super vyplnenie dna a skvely sposob ako podporit imunitu a zdravie dietatka (otuzovanim)..

inak uz som pridala fotky do albumu z plavania. 😉

ockovanie mame za sebou, bolo troska placu ale dr. povedala, ze to bolo paradne, na to, ako deticky pri tejto vakcine placu 😒 , no reakcie uvidime a dame vediet. 😉

nenka83
23. apr 2008

Bolulka mozme sa dohodnut... Pocuj dnes som varila to co si mi napisala.Moja mala mi zjednla celu misu!!! a ze mnam mnam!tekze mas pochvalu!!!!!!!!!!

A ked idete plavat? Aj s manzelmi?

bolulka
23. apr 2008

dakujem nenka.. nase male su rovnake mlsacky 🙂

vies co, chodime plavat same, ale manzelia chodia fotit 😉

nenka83
23. apr 2008

jaaaaj.no a kedy idete? by sme s Ninkou sli.

veronika13
23. apr 2008

neneka, som si myslela, že k doktorke chceš bežať, sorry 😔

nikuliq_
23. apr 2008

bolulka, super fotky z plavania 🙂 vidim, ze Kladii sa na druhý raz zapáčilo, keby sa tak aj môjmu krpcovi chcelo 😅

veronika13
23. apr 2008

nikuliq, som nevedela, že malinký ma až také problémy, ešte som nečítala ten blog na mama a ja, ale prečítam si, keď budem mať kľud. Ale si silná mamina, želám vám obom, aby ste boli silní a bojovali, a baby majú pravdu, až keď človek vidí aké starosti a trápenia majú druhí, tak si uvedomím aké máme šťastie, že máme zdravé dieťa. NIki je kráásny chlapček a verím, že sa mu polepší 🙂

veronika13
23. apr 2008

nenka písala o tej KOváčovej, určite by stálo zato vyskúšať to tam s malým, keď majú také dobré vysledky 😵

bolulka
23. apr 2008

nenka utorky, teraz budes potrebovat 100 korun + 30 (tych tridsat kazdy utorok, ktory pridete)

malinka mala uz reakcie.. pred zaspanim bola mrzuta a placliva a cela cervena a zdalo sa mi ze je o dost teplejsia, ale teplomer nezaznamenal teplotu.. no ja citim aj malinke zvysenie, tak sa asi iba navysila oproti svojej vlastnej.. dala som jej cipku, nech ju nebolka a uz spinka...

veronika13
23. apr 2008

ja som dnes volala Dr. o tu vakcinu, tak už ju vraj majú u nás v lekárni, tak v piatok sa pôjdem dohodnúť so sestričkou na termín a dúfam, že mi dajú aj recept, nech už máme istotu, že sa to nepretiahne.
Dnes som v správach počula, že na východnom Slovensku na pneumokoka zomreli už dve deti 😢 a teraz je vraj nejaké v nemocke, je to s ním vážne 😢 😢

nenka83
24. apr 2008

ahojte.my ideme zajtra ockovat. vcera nam svokricka vybrala vakcinu... cakam kedy sa mala zobudi a padame do mesta.stratili sme vcera "muľku" - cumlik. to bola noc 😠

bolulka
24. apr 2008

nenka, my sme chvalabohu neni na cumliky 😀

veru, ja ked som to pocula, tak som si aj vydychla, lebo som ju prave zaockovala 😝 no ale pozerala som omylom na markize, takze som nevydela to o plosnom ockovani.. co to?

majdiska
24. apr 2008

ahojte, my ideme očkovať dnes tak uvidím ako dopadneme. ideme aj do poradne tak som zvedavá koľko malý pribral 😉

bolulka
24. apr 2008

akurat robim kralovsku cesnakovu od tretulky... 😉

veronika13
24. apr 2008

ja som robila cesnakovú včera 😀 dnes idem robiť ten zemiakový prívarok 😉 a dnes máme konečne materské centrum, tak musím do 11 stihnúť ukuchtiť, a vytrepať sa do dediny, tak padam

bolulka
24. apr 2008

ludia, ja som rozmyslala, ze s cim ten privarok a tak som sa aj "mamy" pytala a ta pvoedala, ze to su proste zemiaky na kyslo 😀 vsak to nie je privarok, ale polievka, nie? 😕

tretulka
24. apr 2008

bolulka- aj my sme ju dnes mali 🙂 ... nooo, pre mna je zemiakova kysla polievka alebo zemiakovy privarok - cize je to hustejsie ako polievka, ale aj moja svokra povie, ze robi zemiaky na kyslo - ked som to 1x pocula, nevedela som, ze co varila 😀 😀 😀 ... nie je to jedno ako to budeme vola, hlavne ze sa rodina naje a bude im chutit 😉