Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
22. máj 2008

bolulka, my bývame v trojposchodovej bytovke, úplne hore. ale hore nie sú prístrešky a tak ostatné balkóny sú chránené tými čo sú nad nimi, tak nad nami nie je nik 😠 . a vieš nechcem sa vyjadrovať na toho nášho predsedu, ale on je totálny ... ked sme sa sťahovali, tak to vo vchode bolo ako u cigánov, smrad a 30 nemaľované, strecha zatekala a dokonca byty nemali vodomery. no ja som dosť prchký človek a toto všetko mi vadilo, tak som presadila vymaľovanie vchodu, zákaz fajčiť na chodbe, namontovanie vodomerov a novú strechu. síce sa so mnou susedia nebavia - lebo ked neboli vodomery, tak sa platilo 60ska na osobu a mohla si minúť vody, koľko si chcela aj kúpať celú rodinu.. a my čo sme ešte nebývali sme na to doplácali - lebo často nedoplatky išli z fondu opráv a nič sa nenašetrilo. teraz sa šetrí, ale ešte nie sú dorobené pinvice, kde totálny bordel, lebo oni tam mali pec na ústredné kúrenie. to som chcela dotlačiť min. rok ale bola som tehotná, tak som sa na to vykašlala a ked dolným susedom nevadí, že majú zimu (nie sú okienka), tak prečo by to malo trápiť mna, no nie?? a balkon sme si museli opraviť sami, lebo predseda nechcel dať koruny a nám sa rozsypal... tak sme dali nový beton, obkladačky, ktoré vdaka tomu že nemáme prístrešok sa nám zasa rozsýpajú, a namaľovali sme ho na oranžovo. aj to bola dohoda, že 3 byty budú do kríža na oranžovo a 3 na červeno. ostatní s balkonmi neurobili nič, tak im dalej hrdzavejú a čakajú že im ich niekto vymení. tak teraz sme natretý len my, tak to dosť svieti 😠

bolulka
22. máj 2008

no mate to tam perne... pekna to dedinka.. co to za ludia...

zienky, vy vnimate v noci svoje ratolesti? ja odkedy spava pri nas v posteli vobec.. a stale horsie a horsie.. teraz uz ani plac... iba so mnou manzel drme, nech jej dam cicu, niekedy uz ani to nepomaha 😔 ja neviem, ci to je tym, ze sa dlho do noci ucim a potom spim jak zabita, alebo som si jednoducho zvykla na manzela, ktory ju zas odkedy spava medzi nami uzasne vnima... dost som z toho nestastna... 😔

no idem sa sprtat, lebo takto daleko nezajdem...

majdiska
22. máj 2008

no to máš tak susedov si nevyberieš 😉 . no baby ale som ja len dopadla. išla som dnes k dr., lebo mi stále stúpala teplota a ked som sa zohla tak ma bolela hlava. a teraz mám hnisavú angínu - asi posledné štádium, všetko zahnisané a na krčnom mi zistili zápal dutín, s hnisaním - no super a teraz sa liečiť 😒 . dostala som ATB každých 12 hod a sprej do nosa a povinne sa večer naparovať, aby mi povolili nosné dutiny.. to tak ked odkladam, tak mi treba ☹

veronika13
22. máj 2008

veru, choroby netreba podceňovať, hlavne v tejto blbej dobe, keď aj na chrípku ľudia umierajú 😖

majdiska
22. máj 2008

veronika nestraš 😒 , ja sa necítim zatiaľ tak zle. ale máš pravdu, to prostredie je otrasné

majdiska
23. máj 2008

ako je tu ticho 😉 . bolulka ako bolo na fotení? 🙂

bolulka
23. máj 2008

nefotilo sa.. zabudla som vam to povedat.. hanba mi 😝

je to odlozene na neurcito... 😉

tretulka
23. máj 2008

majdiska, joj, prajem skore uzdravenie...asi naozaj netreba podcenovat ani obycajne prechladnutie...

majdiska
24. máj 2008

no tretulka máš pravdu, ja som si fakt myslela že to prejde samo ale mať nádchu už druhý týžden nič moc. a tak som sa už tešila na plavošku , ale malý ešte smoklý a kašle. ale isto už pôjdeme ten další týžden, ja už budem bez ATB a malý bez nádchy, aspon dúfam (klop,klop,klop). bolulka a prečo sa nefotilo? to je divné, najprv slúbia a potom nič. my dnes ideme s malým aj s terennym kočíkom 😉 na chatu na guláš - no variť sa mi nechce, tak sa idem najesť inde 😀 . včera mi doviezli práčku, mala som ju v oprave a tak sa vytešujem, že periem už druhýkrát 😉 máme zvrchu plnenú a vylomil sa mi jazýček na uzatváraní a padol za bubon a tam robil neskutočný rámus a vylámal dalšie držiaky. tak nám ju vyčistili, opravili, vymenili jazýček a doviezli a odviezli. a stálo nás to 1500sk, no zas som ľahšia o peniažky 😉 ale aspon že funguje. a pochválili, že je v perfektnom stave nato že už má 4 roky... aj som sa ich pýtala na Calgon 😀 ako popredný výrobcovia a opravcovia odporúčajú... vraj je to len reklama 😀 😝

bolulka
24. máj 2008

majdiska, lebo ten fotograf to jednoducho odrocil 😝

no moja mala ma zakernu nadchu.. navrchu takmer nic - az som sa cudovala, ze co to tri dni mala za nadchu a dnes som ju pocula ako pri dychani obcas take riadne sopliky v hrdle ma, tak som vzala odsavacku a ani nic poriadne neslo, len ju zacalo natahovat a vygrckala sa...

tak som zas zvedava, co to zas za choroba na nas ide... 😔

majdiska
24. máj 2008

bolulka nechcem ťa strašiť, ale začína vám to tak ako nám.. presne aj malého na začiatku naťahovalo aj sa vygrckal - hlieny a čajík, ktorý som do neho tisla, len aby mu klesla teplota a boo mu lepšie 😒 .ja fakt neviem, či to ide vzduchom, alebo čo? ☹
inak akurát som sa vrátila z chaty a z jednej veci som totálne paf. len to nemôžem rozoberať, ale som mimo.. musím to dajak predýchať 😉

bolulka
24. máj 2008

ona ale nema ziadnu teplotu.. a vrackala len raz.. no tie hlieny tam obcas riadne pocut... 😒

nikuliq_
25. máj 2008

ahojte, všetci sú aj tu chorí? aj my sme chorí máme obojstranný zápal ucha. našťastie len slabší takže kvapkáme do uška a pcháme tam gázu a vatičky a tak podobne. no vždy sa s malým bijem aj 20 minút, nakoniec skončíme tak, že ho celou váhou prisadnem aby sa nehýbal, lebo sa bojím aby som mu neublížila v tom ušku 😖 NO našťastie nemal ani teplotu ani nič, a vyzerá že po pár dnoch kvapkania ho to už ani nebolí tak sa teším. a dnes pôjdeme aj vonku ked bude teplúčko 🙂

majdiska
25. máj 2008

nikuliq prajeme skoré vyzdravenie, ušká dokážu drobčekov dakedy riadne potrápiť ☹ . no ak motyka vystrelí, síce ja ešte berem ATB a malý ešte kašle a smrká tak jutro sa pôjdeme previesť do DK. a v utorok ideme na plavošku, nie plávať len pozrieť, aby malý nezabudol 😉 . a už sa teším na další týžden ak budeme obaja OK, tak ideme plávať, hurá 😀 😀 😵

majdiska
25. máj 2008

a ozaj ja mám pre Vás novinku, ked to jedna osôbka nechce povedať sama, tak to poviem ja 😀 .. a možno sa potom tá osoba chytí. takže idem nato 🙂 . poznáte osobu, ktorá vystupuje bon nikom bayka a teraz emmka3? no to je moja segra. a je tehotnááááááá v 9tt, no nie je to super??? 😀 😀

majdiska
25. máj 2008

pozor nemá dva niky, ten prvý je z mojej svadby a tu na koníkovi si vytvorila nový 😉

bolulka
26. máj 2008

majdiska, ani tak by nemala pouzivat dva niky..citala som na to komentar adminov...

paaaani, 9tt a az teraz sa to dozvieme? co nas nenavstivi?

no mala vcera od rana teplotovala.. ale v noci bola bez teploty, tak som zvedava ako to dnes dopadne.. ja som mala vcera taku brutalnu migrenu, ze som az nevidela. .a dnes mam pisomku, ktoru som sa mala vcera naucit, takze to som zvedava ako sa popri malej budem ucit 😒

majdiska
26. máj 2008

no bolulka držkáme palčeky, nech ti to skoro prejde aby si sa mohla ľahšie učiť 😉 . no ona chcela byť zo začiatku anonymná kvôli práci a potom bola v nemocnici na udržiavaní, ale však sama napíše 😉

nenka83
26. máj 2008

No caute babulky... sme tu dlhoooo neboli.

bolul a skusila si tie homeo ci to uz nezabera? ozik zajtra idem na nemocnicu, tak zrana, asi na aute tak ti hodim to co som slubila, tak bud na telefone, dobre?

majdiska odkaz segre ze GRATULUJEME!!!! to je super, potom daj vediet co cakate..

kurna dnes sa tocim uz 3 hodky okolo hrncou, a akosi nic. baby vy varite na dva dni, ci kazdy den nove?

majdiska
26. máj 2008

nenka, no pre nás navarím keby sa dalo aj na týžden. 😉 vačšinou to výde tak na 3 dni.. 🙂 a malému ešte nevarím, kupujem mu polotovary z Hippu alebo z hammé - on ešte toho veľa nespapá tak 125g a to sa neoplatí variť. ale už mám pre neho nachystané 400 g balíčky, ked sa mu zvýši chuť do papania 😀

bolulka
26. máj 2008

no nenka, budem budem... homeo som neskusala, ked si vravela ze nevies ci to je fakt pomahajuce 😉 a cuo ides na nemocku?

majdiska, no ja som malej od zaciatku varila a nikdy som jej nekupovala tie umeliny.. akosi mi to prislo nevhodne... no ale vraj maju taketo deticky potom problem papat skutocne jedlo. 😔

nenka83
26. máj 2008

no ja varim kazdy den! polievocku pre malu, aj druhe a pre nas ine, aj mojich rodicov- takze oni by hoc co nezjedli, no zas nie kazdy den. niekedy mame aj suchu stravu! no mala ma kazdy den cerstve no uz rozmyslam aj ja navarit aspopn na 2´dni, aspon polievocky a druhe budem varit.lebo sa mi zda ze sa motam len okolo hrncov.

majdiska neboj to nie su umeliny, je to zdrave, prisne kontrolovane, dokonca to za zaciatku aj odporucaju, kedze je to zeleninka bez dusicnanov.ja som tiez malej davala zo zaciatka, a postupne som varila, ked uz mohlo aj ine, a nebol problem.Aj teraz ked ideme niekde dalej tak kupovane papa, alebo kralika kupujem, vari nebudem kralika kupovat a varit, a zmena aspon, malej to chuti, mna z toho natahuje, smrdi mi to. takze to fakt len ked niekde ideme. uvidim ako to budem riesit ak pojdem s nasimi na dovolenku... asi kupovane a strava tam, neviem vobec, no urcite nebudem zavarat...

bolul ale je ucinne, len neviem ci uz v takom pokocilejsiom stadiu, no ja som aj vtedy davala, dr. mi kazala. a lepsie ako nakoniec ATB.ved skus, tym jej neublizis.

bolulka
26. máj 2008

ale co povazujes za pokrocile stadium? zvysenky? dopredu to neviem predvidat... 😕

nenka83
26. máj 2008

pokrocile statium ak ma uz vyssie teploty. tak neviem ci to zabera, ale ja by som jej dala. neuskodi jej to, ak tak len pomoze. vsak co ine jej das, ci?

anicka
28. máj 2008

Tu je akési podozrivé ticho ... 😕
To asi preto, že je vonku tak nádherne ... 😀 😎

bolulka
28. máj 2008

my uz oducame od nocnika od pondelka, koli velkym teplam..dnes sme boli prvykrat aj na piesku bez pampersky a pekne sme sa vycikali do travicky 😀

tretulka a vy ste uz bez? ak ano ako ste postupovali? 😕

bolulka
28. máj 2008

😀 teda oducame od plienok 😀

ivca82
28. máj 2008

ahojte, sa vám sem takto trošku vtisnem.. 😅 len sa chcem opýtať kde sa dajú v Dk kúpiť slnečníky na kočík, poznám tam iba Bábätko ale iste tam máte aj iné obchody pre deťúrence 😲

bolulka
28. máj 2008

ahoj ivca, este v starom domceku zo zadu je kocikaren a tam je tiez vyber... 😉

tretulka
28. máj 2008

ahojte...bolulka, zial este plienky mame a nevyzera to, ze sa tak skoro oducime 😒 ...maly sa nechce vycikat ani do nocnika ani na wc, uz som mu aj slipky kupila, ze bude ako tatinko, ale nic nezabera, normalne ked videl tie male slipky tak ich schmatol, letel do spalne kde ma komodu so satami a supol ich do suflika, s usmevom na tvari mi potom oznamil, ze "atin tam dal" 😀 , dnes som tu mala aj kamoskinu malu, ta sa uz celkom pekne pyta, ale ani to, ze ona pekne cikala do nocnika nebola ziadna motivacia...aj som mala slipy v ruke, ze mu ich dam, tak sa skoro rozplakal, ze toto nie...ked som sa ho spytala, ze tak co mu dam na ritku, zobral plienku...ach jaj...chlapci su asi fakt lenivci...cest vynimkam...dufam,z e na dovolenke sa nam ho podari nejako oducit 🙂