Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
28. máj 2008

ahojte, tak akurát sme sa vrátili z DK. boli sme v utorok len tak kuknúť na plavošku, lebo sme v rekonvalescencii a aby malý na bud. týžden moc nestresoval 😉 . bolo to v pohode, ale už sa naučili zo dve nové básničky, tak meškáme 😒 , nevadí doženieme. akurát sa pýtala, kto má záujem na leto aj sa platilo ale len 100 sk., tak už sa tešíme 😀 .
no anicka to máš pravdu,že je tu ticho - my sme boli v DK furt von a ani tam som okrem tretulky nikoho nestretla 😉 . dokonca sme včera boli v kočíku naboso a ostatné mamičky tak čudne kukali, no neviem prečo 😉 však bol hic a malý vypil až 250 ml čajíka - čo je u neho rekord v pitnom režime 🙂
no nenka, však ja mu dakedy aj navarím, nachystala som si také balíčky do mrazáku s kuracinou - brokolica, karfiol, zemiak, kaleráb, mrkva, petržlen, por - dokopy to má 400 g alebo s morčacinou. to mu budem variť, ale až vtedy, ked začne viac papať, lebo 125 g porcie uvariť neviem a to sa mi fakt tak málo neoplatí. a zas variť jeden balíček na 4 dni - tak to sa mi tiež nevidí, bojím sa aby sa to nepokazilo. a švagrík mi má doniesť ešte zajačika /ak do toho nič nevojde/, tak si pripravím ešte zajačika. 🙂
ja idem bud. týžden kúpiť nočník - len neviem, či ten čo hrá alebo bez hrania. idem skúsiť malého na neho dávať, hlavne večer, ale aj cez den, nech si zvyká 😉

bolulka
28. máj 2008

dnes sme boli cely den bez plienky a aj sme sli autom do oravskej poruby a aj vlacikom a krasne sme cikali vonku do travicky a este aj do ozajstneho zachoda...

tretulka a kam idete na dovolenku a ako? ja som uvazovala nad chorvatskom ale autobusom mi mala nevydrzi ani do poruby a autom? - nie sme ani jeden skuseny sofer 😀 skoda no, tak na buduci rok mozno ak nebude dalsie na ceste 😀

veronika13
30. máj 2008

ahojte, bolulka to je super, že je malá taká šikula s cikaním, nám Riško teraz nočník ani vidieť a to kedysi pekne do neho cikal aj kakal 😝 ale hádam ho to prejde a zas si zvykne, veľa ho teraz nechávame behať na divoko po izbe, keď je tak teplo a skoro vždy to končí mláčkou na koberci 🤐 Slipky mu tiež obliekam, podarený je v nich, do doští sa aj keď ich má😀

Ja už malému extra nevarím, je to čo aj my, nekorením skoro vôbec a solím tak akurát, kyslú kapustu jedol včera prvýkrát, no neviem či ešte môže, akosi redšie po nej kakal. Čerstve ovocie ani zeleninu nechce, zeleninu spapá len v polievke a ovocie len ako výživku a aj to už menej ako kedysi.

Keď je teraz tak teplo, tak ma láka vytianuť mu vaničku vonku a nech sa počľapoce, len sa ešte bojím či mu nebude zima, no ak to počasie vydrží do budúceho týždna, tak už spravíme kupalisko vonku 🙂

Ozaj vedeli ste, že v Bešeňovej je teraz zľava pre DK okres? Na vonkajšie bazény platí dospelí 100,- na deň, deti myslím 80,- malo by to trvať do polovice júla. Ak chcete aj vnútorné bazémy, tam je potom 200,- na deň dospelí, 140,- deti. Možno niekedy pôjdeme...

pacna
30. máj 2008

ahoj babenky nie je tu nahodou Majka z DK? Ma dve detičky dievčatko staršie a chlapca mladšieho. Viem len tolko , a ležala v Trstenej pred velkou nocou.ak ju poznate dajte mi vedieť. chcem vedieť ako sa ma. daaaakujem 😀

bolulka
30. máj 2008

veronika, pojdeme spolu? co povies... jeden den krasny v tyzdni nastartujeme tie nase karicky a pojdeme na zmysluplny vylet 😀 ja suhlasim 😉 tu vanicku by som uz ja vytiahla, keby som mohla.. kupila som jej predvcerom na dvor bazen - taky fajne velky - 170/50 cm - v tescu... vidi sa mi aky je hlboky a siroky.. no keby sme tam uz byvali, davno by sa cvachtila, vsak su teploty ako v lete..

uz som od viacerych pocula, ako sa deticky s nocnikom vyhrali a potom ani za svet ho nechceli vidiet, preto som sa aj rozhodla zacat oducat od plienok... ale v podstate som len nechcela aby chodila po byte z pamperskou, lebo sa jej uz zaparovala ritka, no ona bola celkom sikovna, tak som si povedala, ze to uz teda doklepem.. vcera vonku pekne zamierila na travicku a povedala ciiik. tak som bola vytesena, lebo sa aj pekne vycikala, ked som ju vyzliekla.. no za pat minut sa mi zdalo, ze chce znova, ale vravim si, ze to urcite nie a pocikala sa... tri dni sme boli bez nejakej vacsej nehody, no vcera a dnes sa pocikala vonku a neviem preco...

inak, mala vedela pekne jednoslovne vyrazy, no uz dlhsie nerozprava.. tak neviem, ci to je faza, alebo co 😕

u nas ovocie? pekne banan popuceny s jogurtom a pomletymi ovsenymi vlockami, jablcko s piskotmi, kiwi z lyzicky, pomaranc v rucickach, s tym nemame problemy... obed jej varim v obmene asi tak dva tyzdne - ale sa mi zda, ze aj tak je to stale dookola to iste.. nemam napady... a hovedzinu uz davate? a ak v akej forme, lebo ja som jej to este nevarila a pravdupovediac som to este nikdy nevarila, tak sup sem z receptom...

idem sprtat, lebo zajtra mam skusku, sakra... 😝

tretulka
30. máj 2008

ahojte...veronika ta akcia trva od 26.5. do 15.6. /pozeram sa na letak co sme mali v schranke 🙂 /, aj my chceme vyuzit prilezitost a ist 🙂 ...bolulka, chceli by sme ist letecky asi do Tunisu, najprv sme planovali Chorvatsko autom, ale s nasim malym si neviem predstavit tu cestu, autosedacka nie je jeho najlepsia kamaratka 😎 ...uvidime, ci sa nakoniec zadari nejaka dovolenka 🙂

bolulka
30. máj 2008

tretulka, kolko to vyjde do Tuniskaa letecky? da sa aj do chorvatska letecky? celkom som zabudla na tuto formu dopravy... 😅

tretulka
31. máj 2008

no my chceme chytit nejaky last moment 😉 , www.invia.sk - pozri tam 😉

veronika13
31. máj 2008

ahojte, bolulka, bolo by fajn, keby sme sa vybrali spolu, bolo by nám veselšie, tvoj mužík by šiel? tretulka, dík za upresnenie info, ja som vedela o tom len od kamarátky a ona hovorila, že do polovice júla.
juuuj, lietadlom by som veľmi chcela niekedy ísť, je to taký môj sen 😵

nenka83
31. máj 2008

ahojte.tak my sme mali ist na dovolenku a nakoniec nejdeme, lebo nam treba peniaze do domu. a dnes sme boli v Polsku, mala nam stale plakala, bo bolo teplo, v Tunisku si to teda predstavit neviem, tam su stasne horucavy, no fakt s nasou by to asi bolo hrozne... no zas matko je uz vacsii a mozno voci teplu oddolnejsi.

tretulka
31. máj 2008

ahoj nenka...zalezi aj toho, kde ides, na severe Tunisu nie je tak horuco ako na juhu a nechceme ist v sezone, ale uz v juni...kamaratka tam bola s dcerou, boli velmi spokojni, tento rok sa chystaju znovu a aj stravu mali taku "europskejsiu" ...veronika, my poletime tiez 1x, ak poletime 😀 , sa tesim ale aj trosku bojim 😝 ...asi som pozerala vela filmov o leteckych katastrofach 😎 ...ale podla statistik je vacsia pravdepodobnost, ze sa stane autonehoda ako letecke nestastie 😉

majdiska
1. jún 2008

bože ako vám je dobre, aj ja by som niekde vypadla, len škoda že peniažky nestačia 😒 . ale sme sa dohodli s polovičkou že aspon na jednodnový výlet niekde na kúpalisko zájdeme i s malým. dnes mu zasa nesadlo žltko 😒 , takže mu ho idem dávať až od jedného roku 😒 a už sa tešíme na utorkovú plavošku 😉

nikuliq_
3. jún 2008

ahojte 🙂 vidím že sa bavíte o dovolenkách 🙂 aj my sa už tešíme 😀 ja s malým sme dostali od rodičov ako darček a už len 49 dní. neviem sa dočkať.
nenka, možno by ťa malá prekvapila. my ked sme boli min. rok prvý krát mal malý tesne po roku a vtedy som sa veľmi bála, že ako bude znášať tie teplá a cestu busom do grécka!!! poviem ti-zvládol to lepšie ako my dospelí 😅
hmmmmmmmm, letecky , pekná predstava , no ja sa bojím ani nie tak po toľkých katastrofických filmoch ........ale neviem, proste sa bojím, radšej budem nohami na zemi 😅
kto ide dnes plávať? my ideme po dlhej dobe konečne zas . a je super že je teplúčko! nebojím sa toľko že mi malý po vyjdení z vody ochorie.
pekný deň všetkým 😎

veronika13
3. jún 2008

nikuliq, klobúk dolu, že cestu autobusom do Grecka, to by Riško nevydržal

tiež by som išla niekde k vode, do Šutova nechodíte? my sme tam boli minulý rok, malý sa ešte nekúpal, mal len 4 mesiace, zato ja áno, a teším sa, že pôjdeme zas, no cez prázdniny, je tam hlava na hlave
a tiež dneska už asi bude kupkanie vo vaničke vonku, sa teším 🙂

tretulka
3. jún 2008

nikuliq, tak fakt klobuk dolu, ja by som uz busom do Grecka nesla ani za svet, raz stacilo 😀 a s malym uz vobec nie...tento rok sa kde chystate, tiez Grecko?

nikuliq_
3. jún 2008

veronika, nemôžeš povedať, že by nevydržal. lebo to nevieš 😝 pokým neskúsiš. ja som si tiež myslela, že ma to zabije, a nakoniec bol malý taký fascinovaný všetkým naokolo ubiehajúcou cestou, pozorovaním ostatných ľudí v buse a pod. že ani nespal celý deň a ani zaplakať nemal kedy. no a v noci spal celú noc pekne a ráno sme už boli tam. ubehlo to uplne v phoodičke ani sme nevedeli ako.
tento rok sa chystáme do ITA .
bežím čosi kuchtiť 🙂

bolulka
3. jún 2008

nikuliq, ja som si tiez myslela, ze by to mohla mala zvladnut, no potom sme sli busom do oravskej poruby a mala uz pred revisnym zacala mrncat a hemzit sa, ze chce behat a podobne.. tak som tuto myslienku opustila.. no mozno by prave taku dlhu cestu prezila bez problemov, ktohovie.. ako ste to len spali? 😕

nenka83
3. jún 2008

ahojte. no mne by mala busom taku cestu istoto nevydrzala. s tou jej "vrtulkou" v zadku isto nie, uz ani autom daleko nechodievame lebo nevydrzi. ale to je super ze Niki vydrzi! asi vie aky raj ho caka 😉

my sme dnes boli prvykrat plavat, bolo super! chystame sa ak sa bude dat stale. no kedze na dovolenku nepojdeme, nieto peniazku, hadam nabuduci rok 😉

veronika13
3. jún 2008

veď práve, Riško je tiež v každej ritke, tak viem žeby toľko neobsedel a nechať ho behať len tak po autobuse by som sa bála

bolulka
3. jún 2008

moja mala neobsedi nikde.. ak sa jej neda vycikat na nocniku do dvoch sekund, nie je sanca aby ostala dlhsie sediet.. dokonca este ked cika, tak uz sa chysta zdvihnut.. a o jedle ani nehovorim - to sa musi hrat, lebo inak ani lyzicku... 😝

bolulka
3. jún 2008

ahojte, u nas bezplienkovanie pokracuje vynikajuco.. dnes bez nehody.. vonku uz nechce cikat.. boli sme v meste asi dve hodky, tak drzala a domov utekala na nocnicek a kricala ciiik... 😀 no a dvakrat mi najprv zaspala vonku doobeda, tak nemala pampersku a vobec sa v spanku nevycikala, tak uz piaty den spi aj poobede bez pampersky a je to bez nehody... zistila som, ze mesacne dam do pampersiek 150 korun a akoby povedal Jakub Svehla - "to je uz radost zit" 😀 😀

veronika13
4. jún 2008

bolulka, tak to je super, len tak ďalej 🙂

bolulka
4. jún 2008

jo jo.. sme boli zas v meste zo dve hodky a nechcela ani za svet cikat do travicky, no celuu cestu vydrzala, dokonca som jej aj pit casto davala a doma sa opet vrhla na nocnik 😀 taku radost mam z toho, ze jej to ide.. aj ked som chcela vydrzat do toho roku a pol...

tretulka
4. jún 2008

bolulka, sikulka je Klaudika, gratulujeme 🙂
nas Matulo je v tomto stale uprety, takze nocnik nehrozi...boli sme 2hodky na pieskovisku, ked sme prisli som ho musela osprchovat, este aj v plienke mal piesok 😀 , teraz buva

veronika13
4. jún 2008

môj princíp nočnika asi ešte nepochopil, ja keď mu dam dolu plienku a chcem ho posadiť na nočník, tak ani za svet, no ale ak ho nechám s holou, tak do 5 minút je mláčka na koberci 😀 a to už pekne cikal aj kakal do nočníka

majdiska
5. jún 2008

ahojky, tak čo sa týka nočníčka, tak my ideme kupovať budúci týžden a ideme skúšať s malým, čo to spraví. už som ho skúšobne posadila u švagrinej a nepáčilo sa mu, ale to bol oblečený. tak vyskúšame, či mu to nepôjde naostro. asi kúpime ten hrací, ale ešte uvidím. 🙂
nenka, niqulik aj my sme boli na plavoške. v ktorej skupine ste boli, ked som Vás nevidela ? 😉 boli sme po troch týždnoch, malý síce mrnčal v sprche ale v bazéne už toľko neplakal. bol taký strpnutý ale vrčal ako vždy. a dalo sa s ním aj zanárať aj basničky.. tak super. už sa tešíme na budúci týžden..
bolulka blahoželám, keby sa aj nám to tak rýchlo podarilo 😉 , ale ešte máme čas...

bolulka
5. jún 2008

moja tiez nechcela sedavat na nocniku, tak sme kupili spolu novy (ten v tescu je uzasny) a spolu sme si ho vyobzerali, a obcas sme sa do neho vycikali.. ona sa uz vedela davno vycikat, len som ju neucila bez pampersiek behat... no treti den sme zatial stale bez nehody.. zda sa ze uz to pochopila.. juchuuu, taka som rada...

majdiska
6. jún 2008

ale je tu ticho 😲 , kde ste všetky?

veronika13
6. jún 2008

učíme deti cikať do nočníka 😀

emmka3
6. jún 2008

Ahojte kocky, kedze moja segra-majdiska Vam to tu uz vsetko vyklopila, tak potvrdzujem jej klebety a naozaj cakame prirastok 🙂 ... nenka, uz mohla vidiet a aj opacit moj pidi pupcek 😉 zatial som stale PN ☹ a uvidime dokedy ... dnes som bola v nemocke ocinovi po recept a po jednej ceste som zabludila aj k detskym doktorkam, rekuu omrknut, ku ktorej by sme podla obvodu mali patrit ... ja viem, som nedockava 😉 no a pripadli sme Dr. Skerlikovej ... a teraz moja prosba na Vas skusene mamci, mate ju niektora? aka je? aky sposob liecby uprednostnuje a tak ... nejake klepy 😉 Dik za infosky ... idem papat zmrzlinu a cakat na vase odpovede 😎