Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

grenka
12. okt 2010

@majkad2 a co malo babatko ked zomrelo?

deniskateniska
12. okt 2010

@grenka dk ma znacku bfh,tak mozes mat babo pri sebe a ucis sa.ja som rodila tu a parada.odporucam.co mam kamosky z hornej oravy tak skoro vsetky rodili tu.porodne saly su vybavene fajn.kuk www.nspdk.sk stranka kubinskej nemocky.kuk gyn.oddelenie tam galeriu a uvidis vybavenie🙂

grenka
12. okt 2010

@deniskateniska v trstenej ho pri sebe nemas...a pristup je tam aky?

deniskateniska
12. okt 2010

@grenka trstena nie je bfh.takze nie.a v kubine,ja som ho mala na noc u sestriciek len raz som ho mala pri sebe,bo som sa chcela vyspat.ako nevravim ze je to ta najlepsia nemocka,ale ja som bola spoko,az na jednu sestricku,ale tak dalo sa.teraz mi to take hrozne nepripada.a sestricky pri porode som mala super.

grenka
12. okt 2010

@deniskateniska a do trstenej si nechcela ist rodit?A ako sa tam rodi len klasicky vsak?

deniskateniska
12. okt 2010

@grenka kedysi som chcela ist tam,ale v dk je dobre vybavenie.teda na porodnych salach.a dk mam blizsie:D a ty rozmyslas kde pojdes?odkial si?

grenka
12. okt 2010

@deniskateniska ja som z tvrdosina a mam to blizsie do trstenej....neviem sa rozhodnut este ale personal si chvalia v trstenej aj pristup sestriciek a lebo doktorov k zenam ze je fajn....

deniskateniska
12. okt 2010

@grenka posudit to neviem.asi len podla toho ci chces mat pri sebe drobca,ucit sa ho kupkat a secko s tym spojene 😀

grenka
12. okt 2010

@deniskateniska bola pri tebe nejaka sestricka ked si kupala a prebalovala?ja sa toho nebojim doma som to robila na neterach a synovcoch 😀 ale ked niekto pozera namna je to tazsie 😀

deniskateniska
12. okt 2010

@grenka prvy den ti sestricka ukaze ako sa mas o babo starat.ako ho mas prebalovat a tak.a potom pride sestricka okolo 14tej sa u nas kupe,najprv ti to ukaze alebo bude stat pri tebe a bude ti hovorit co mas robit.a potom si kupkas uz sama.ja som si aj dalsi den zavolala sestricku bo som sa este bala.a mas pravdu je to tazsie ked sa niekto pozera😀

majkad2
12. okt 2010

@mayocka no ja by som asi dopadla tak isto ako ty,musí to byť hrozné

majkad2
12. okt 2010

@grenka nevedia, cele tehotenstvo prebiehalo v poriadku, ale vzorku z babatka poslali na genetické testy

grenka
13. okt 2010

@majkad2 teraz budu zistovat...ja si tak poviem radsej nech kopka ze to znesiem ale hlavne ze je zivy 🙂

emmka3
13. okt 2010

@danka.k Danka, my sme prvy zub mali až v 9 mesiaci a to som si myslela, že už budeme bez zubof 😀 ale zato mu išli vždy dvojičky naraz a jedno obdobie dokonca 4 naraz ... ale znášaldobre, takže sme nemali nejake starosti 🙂
@katika82 Katka a to s tymi zabalmi, ked su studene ruky a nohy sa nesmie davat na končatiny, nie? 😅 bo ja to mám zas tak zafixovane, že vtedy na trup možeš ale fakt nie som si istá, my sme to zatiaľ využili len raz ... aje 6. choroba a máš pravdu, že aj 5.ta ale ta neviem ako sa prejavuje, ale 6. má také prejavy ako ty si písala ale ak ste ju už mali, tak by ste mali byť už imúnny ...

jo a k tej smutnej teme, kamaratka tak musela minuly rok porodit tiez svoje mrtve babatko a najhorsie, ze sa nedalo vytlacit, tak mala nakoniec cisarsky a normalne sa jej aj mlieko spustilo, no strasny zazitok, fakt nikomu neprajem 😔 ☹ ☹ a
@majkad2 tej krsnej vela sil posielam ...

emmka3
13. okt 2010

@grenka ja vidim jediny rozdiel len v tom, ze v Trstenej je klasicky socikovsky pristup, cize, babo je na novorodeneckom a nosia ho kazde 3 hod na krmenie a tot vse, ani ho nekupes, ani ho neprebalujes a podpora kojenia je tymi intervalmi minimalna ... v DK mas BHF, cize babo stale pri sebe, kojis na poziadanie, prebalujes, kupes .... ked chces, tak ti ho zoberu na novorodenecke na noc ... co sa tyka personalu, ja si myslim, ze vsade sa najdu aj taky aj taky, resp. nie kazdy ma kazdy den prave ten najlepsi ale ja osobne na gynekologicke sastricky a Dr. v DK nemozem povedat v zlom ani pol slova, su velmi prijemni, mili a profesionalni ... na novorodeneckom by sa nejaka čierna ovca našla 😉 ale keďže su BHF, tak s nimi ani do kontaktu nejak nemusíš prísť ... starostlivosť o babo máš v malíčku a techniky kojenia, prikladania si môžeš naštudovať aj sama na nete, vynikajúca stránka http://dojcenie.wordpress.com/

anicka
13. okt 2010

@majkad2 súhlasím s kočkami je to strašne smutné ☹ 😢 posielame jej veľa síl, aby to zvládla ...

mayocka
13. okt 2010

baby no nechcem sa chvalit ale davam na vedomost aj inym aby ste si davali bacha,dnes som prezila najhorsi den v mojom zivote!!!vymkla som si Ivku v aute,mame automat.zamykanie ked sa dlho nic nedeje,kym som ju davala do sedacky a priputavala,zamklo sa auto,ja som na to zabudla,kluce som mala hodene na prednej sedacke a .... zabuchla som dvere,baby od tej chvile neviem co sa somnou deje,neviem sa od toho odputat,bola som na vratnici,tam sa zacali rehotat,jeden solidny mi pozical svoj osobny mobil,vraj nikto nema,zaujimave...tak som volala chlapovi,ten rychlo svagra zalarmoval nech ide k nam po nahradne kluce,esteze bol na blizku lebo keby bol niekde v blave este tam zrejme trcime...ja som z toho na dne,normalne som sa doma musela vyplakat co som mala taku depku a stres z toho celeho ako to mohlo dopadnut,malinka nastastie zaspinkala,lebo keby plakala tak to neprezijem!!!
Baby davajte si bacha prosim aj za mna ked som uz take nemehlo ☹
esteze bola s nami aj mamina aspon ma viacej vystresovala 😖

anetaa
13. okt 2010

@mayocka Fuuha, chudatko! Tak to si musela byt z toho pekne mimo - mna by asi tiez skoro porazilo. Clovek fakt nikdy nevie, co sa moze stat. Ja uz onedlho tiez zacnem zistovat, ze co je to mat ten strasny strach o svoje dietatko. Esteze ste to tak zvladli babule. Uz radsej na to nemysli 🙂.

deniskateniska
13. okt 2010

@mayocka neprijemne.ja by som skolabovala asi. mne chlap skoro zabudol dieta v aute.si myslel ze som ho vybrala ja a mal ho vybrat on,zamkol auto a siel s kocikom.a ja kukam na nho a ten ze co kukam ze mam ist.a ja mu vravim ze kukni sa do kocika a ked kukol tak nevedel ci sa ma smiat alebo plakat. A asi sme vas videli,som myslela ze tam este budete kym prideme z kozneho,ale uz tam nik nebol🙂 skoda.

hermiinka
13. okt 2010

ahojte baby.mozem sa pridat?tiez som z oravy z okolia NO. mam skoro 10 mesacneho synceka. 🙂
@grenka kukam ze mas presne taky isty termin porodu aky som mala ja minuly rok,maly sa narodil presne na termin 😉

grenka
13. okt 2010

@hermiinka mozes urcite 🙂 no mne sa terminy nejak posuvaju,podla utz je to teraz na 22.12. ale mame velkeho drobceka tak si myslim ze sa to zase posunie 😀 a odkial si?

hermiinka
13. okt 2010

@grenka Namestovo okolie 😉 vidim ze ste riesili porodnicu trstenu.tak ja som tam rodila klasickyakoze porodna sala nova pekne vybavena,mozes mat aj babo pri sebe ak chces rooming a potom su tam aj nadstardatne izby aj klasicke izby.myslim ze vcelku ok.setricky ako ktore tak ale dalo sa to vydrzat.ja som bola na klasickej izbe lebo bolo uplne plno,a neviem ci by som chcela mat maleho hned pri sebe,vobec som nevladala,prvu noc som spala ako zabita,uplne unavena z porodu.ja som bola spokojna ze mi maleho nosili kazde 3 hodky 😉

hermiinka
13. okt 2010

a toto je nas maly marko 🙂

grenka
13. okt 2010

@hermiinka no v tomto si to zeny tam chvalia 😉 urcite si potrebujes aj odychnut a este ak je tazky porod...rychlo si porodila ci si sa potrapila....pri kom si rodila?ta zbombardujem otazkami 😀 😀 😀

hermiinka
13. okt 2010

@grenka v pohode 😉 prisli sme do porodnice o polnoci bola som na 4cm otvorena,tak sup do eroticky deravej kosele 😀 😝 a na vzdycharen,potom anamneza.vsetko bolo ok.ale kedze som bola v tehu v martine na geneticke testy a tie dopadli zle 😔 tak som sa strasne bala ci babo bude zdrave bolo to hrozne 😖 porodila som o 8:05 rano a rodila som pri mladej doktorke tusim Banasova sa vola,taka brckava.a neviem ci prvy krat viedla porod ,ale asi hej je mladucka velmi a asistovali jej slovne este dve doktorky, tak ma krasne nastrihla az po clenok a sila ma skoro hodinu 😲 🙄 bolo to hrozne 😝 ale hlavne bolo ze marko bol a je zdravy 😵

grenka
13. okt 2010

@hermiinka no si sa dotrapila 😨 a potom si mohla sediet 😀 ked ta tak krasne nadsrihla?

hermiinka
13. okt 2010

@grenka no to teda,ked si spomeniem 😀 kdeze skoro mesiac som si nesadla 😒 ,a preto som bola aj rada ze sa o marka starali sestricky,ani kojit sa mi nedalo,ani chodit poriadne 😝
ale vsetko prebolelo 🙂

deniskateniska
13. okt 2010

@grenka ber prvy termin co ti povedali.my sme v 32 mali velkost na 36tt.a rodili sme presne na 1.termin a mali sme 4020g:D

grenka
13. okt 2010

@deniskateniska no uvidime...ved sa on bude sam pytat ked mu bude tesno 😀 ale ake velke deti sa teraz rodia vsak?

deniskateniska
13. okt 2010

@grenka strasne velke:D mame 3 mesiace a 2tyz. A mame vyse 9,5kg,ale tucko nieje,je proste velky:D