Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
28. aug 2008

majdiska, tak Ty uz asi cakas, aby si mala tento "super" tyzden za sebou, drzim palce, nech uz je vsetko ok, ja som minule tiez chcela ponuknut navsteve fernet, ze ved je v chladnicke otvorena flasa a nastastie som ovonala, tiez tam bol sirup, svokra nas zasobuje 😀
veronika - to s tou flasou je dobreee 😀

anicka
29. aug 2008

majdiska tak tomu hovorím, keď sa darí, tak sa darí 😉 Je naozaj šťastie, že ste na ten prechod nešli. Ja by som takýmto idiotom zobrala vodičák a nedala mu ho aspoň dvadsať rokov a po tom by som mu dala celý vodičák robiť na novo, aby si zopakoval pravidlá cestnej premávky.
A s tou svokrou sa netráp, súhlasím s veronikou. Ja by som sa pousmiala a zobrala by som to ako žart. Veď sme ľudia no nie? Všetky sa nám občas podarí niečo dobabrať. Dúfam, že ten nešťastný týždeň sa Ti už skončil a že to nie je chytľavé 😀

majdiska
30. aug 2008

ahojky,
tak guláš dopadol celkom dobre. malý bol s mojou maminkou. pekne večer pozrel večerníček, napapal sa, okúpal sa a išiel spinkať. akosi som ani nechýbala 😉 vrátila som sa pred 23h. a tak mi bolo dobre, všetci mi lichotili ako dobre vyzerám 😀 , tak sa to dobre počúvalo ach ach ach... a teraz mi je smutno za prácou... 😖

bolulka
30. aug 2008

majdiska, takze my asi nemame sancu sa dostat do tych jasliciek co? no vsak este tento mesiac pripadne nasledujuci snazilkujeme a potom sa bude vybavovat praca a "skolka".. este je tu moznost ju dat priamo do skolky - hoc aj v porube.. vsak od dvoch rokov beru, ci nie? 😕

veronika13
30. aug 2008

majdiska, to musela byť super robotka, keď ti je tak smutno... a po MD sa tam vrátiš?

neviem či od dvoch rokov berú do školky, nie až od troch?

majdiska
31. aug 2008

no veronika asi nie, preto mi je smutno za kolektívom. ale pomery sa tam zmenili ako asi všade, tak neviem 😒
no bolulka my sme zatiaľ v poradovníku, tak uvidíme čo bude do konca roku. vtedy sa budem znovu informovať, čo a ako. to už budem vedieť ako nová prácička 😉 .
no a čo sa týka toho či zoberú dieťa od dvoch rokov, tak neviem ale v DK asi nie, lebo segra mi vravela že v štátnych škôlkach je čakacia doba až 3/4 roka - to znamená, že by si ju mala už teraz niekde zapísať aby ju vôbec zobrali - uprednostnujú sa deti v predškolskom veku, lebo tie to majú povinné. 🙂 a neviem aký je stav v Porube, ale tu v SD je malo deti, tak by ho zobrali, ale tu berú len predškolský vek, predsa len malé dieťa toho vyžaduje viac..

anicka
31. aug 2008

kočky to sú takéto starosti, keď chcete dať dieťatko do škôlky? 😕 😕 😕 Ja som si myslela, že keď je teraz tak menej detičiek, že sa škôlky o ne "bijú" nie naopak, že sa treba zapísať do poradovníka a čakať. 😖
My budeme Maťku asi tiež dávať do škôlky skôr ako bude mať tri roky, tak to aby som sa už teraz poobzerala kde je dáme, aby sme potom nechaosili. 😉

anicka
31. aug 2008

... a ešte k tým naušničkám, my sme dali Maťke prepichnúť ušká hneď v pôrodnici. Bála som sa ako to bude zvládať, ale prepichla jej ich primárka a ani nemrnkla. 😉
Som rada, že už to máme za sebou, lebo teraz by to bol už asi problém. Je strašne zvedavá, všetko ju zaujíma a neobsedí na jednom mieste. Tak by sme zvládli prepichnúť jendo uško, ale to druhé už asi nie. 😀
Aj ja som počula, že v uškách sú nejaké nervové zakončenia, ktoré by sa mohli poškodiť, ale zase pravda je, že ak tam sú tak sú tam furt. Tak to potom už nie je o tom či dať prepichnúť skôr alebo neskôr ale o tom či ich vôbec prepichovať. 😔

anicka
31. aug 2008

tretulka: Blahoželáme Maťkovi k narodeninám. Prajeme mu veľa zdravia, šťastia, lásky a veľký kopec splnených prianí. 😀 Už ste oslavovali? 😕 Sme zvedavé na foto. 😉 🙂

tretulka
31. aug 2008

ahoj anicka, dakujeme velmi pekne za blahozelanie 😵 , este sme neoslavovali, az na buduci vikend, vcera sme boli na svadbe, tak sme dnes taky otapeni...Martinko spinka, dospava vcerajsie hyrenie 😀 , vcera totiz ani cez den nespinkal, asi sa uz velmi tesil na svadbu 😀 ...a foto z oslavy potom isto hodim do albumu, aj ked sa musim priznat, ze tieto narodeniny uz tak neprezivam , ako tie prve, myslim, co sa tyka priprav a tak...skor ich prezivam viac citovo, ze uz mam doma "velkeho chalana"

veronika13
31. aug 2008

Martinkovi všetko najlepšie 🙂

tretulka
1. sep 2008

dakujeme veronika 🙂

majdiska
1. sep 2008

tretulka Maťkovi všetko naj k narodkám 🙂
anicka čo sa týka škôlok - tak je menej detí, ale teraz je silný populačný ročník - tak sa asi rodi trošku viac 😉 , a je to asi aj tým, že jasličiek je málo - len dvojo v DK a škôlky menšie detí nechcú brať. no uvidíme čo bude na konci roku..
dnes sme v DK a boli sme sa s malým prejsť na ihrisko na Štúrke. viete ako sa mu tam páčilo? hojdal sa nahojdačke - smial sa od radosti, na šmíkačke bol, potom na hojdačkách a na pieskovisku. tam sa mu videlo najviac, lebo sa prehrnal v piesku, obsypával a vôbec mu nevadilo že sedí, čo doma na zemi hned plače.. a dokonca aj pekne račkoval, doma sa najradšej plazí ako malá úžovka 😀 😀 😀

bolulka
1. sep 2008

aj my zelame krasne narodeninky Matkovi 😉

majdiska, a to my vysvetli, ci mate vy akoze byt na materskej 5 rokov aj napriek tomu ze od troch nedostanete rodicovsky? 😕

anicka
2. sep 2008

bolulka ono je to celé na hlavu. 😠
Najlepšie by bolo keby konečne maminy (ockovia) dostávali poriadny rodičovnský príspevok a nie almužnú a maminy (ockovia) by v pohode mohli zostávať s detičkami doma a nemuseli by ísť do práce. Pretože si myslím, že drvivá väčšina maminiek s dieťatkom zostať chce, ale nedovolí im to finančná situácia, lebo vyžiť z jendného platu a rodičovnksého príspevku je časo krát umenie. 😠
A potom by nás vôbec nemuselo trápiť či jasličky sú alebo nie sú, to by bolo su však? 😎 😉

veronika13
2. sep 2008

to áno, uvidíme ako sa šľachta nakoniec rozhodne, či ho zvýšia alebo nie a či ta petícia, ktorá sa tu podpisuje pomôže

bolulka
2. sep 2008

vsak boli na tom sedeni predstavitelia materskeho centra a stat si aj tak vydobil svoje.. v roku 2010 ma byt vo vyske minimalnej mzdy, pche, a teraz budeme rok robit co? pri tych dnesnych cenach.. 😔

veronika13
2. sep 2008

takže už je rozhodnuté? škoda

veronika13
3. sep 2008

kde ste všetky?

tretulka
3. sep 2008

ahojte...no je tu nejako ticho...este raz dakujeme za vsetky gratulacie 😵

anicka
5. sep 2008

no tu je naozaj akosi ticho, kde ste? 😕 My sme boli minulý štvrtok u tety Dr., mala dovolenku tak nás pozrela len sestrička. Maťak má 9040 gr a 71 cm. 😎
Tento týždeň sme neboli plávať, bol niekto? 😕
Cez víkend ideme oslavovať Maťkine meniny, tak sa teším 😵

anicka
5. sep 2008

to som jej dala, že Maťak, tá by mi dala keby vedela čítať, takže opravujem Maťka 😀

tretulka
5. sep 2008

ahoj anicka 🙂 , Matka je uz riadna slecna...v predstihu prajeme vsetko naj k meninam, ked uz chystate na vikend oslavu...aj my budeme oslavovat, dufam, ez pocasie nam bude priat, lebo chceme grilovat...
prajem pekny vikend vsetkym 🙂

bolulka
5. sep 2008

anicka, moja mala ma prave taketo miery.. 😔 tusim ale ze 74 cm..

majdiska
5. sep 2008

ahojky,
tradične hlásime - my sme plávať boli. malý prezmenu chlípal vodu z bazéna akoby zadarmo bola 😀 , až mu bolo z nej zle 😝 . Čo sa týka plávania rozbieha sa nový polrok. Bude sa platiť 250sk do februára a Markétka nabudúce prinesie prihlášky. že vraj pre úplne nových bude nový termín, ktorý možno nebude v utorok.
aj my dopredu gratulujeme k meninám. malá Maťka je poriadne veľká, už váhovo predbehla toho môjho drobčeka - my sme naposledy vážili len 8820g.
ozaj rozhodla som sa že asi najbližšie vykradnem banku. dnes som bola po balíček u svokrovcov a svokor mi skoro vynadal, že či neviem, že ked má niečo jedno dieťa - to ako môjho malého bratranec, tak to musí mať i druhé.. no nemám slov. ja ked nevybavím jasličky radšej ani do práce nejdem... tam ho nenechám 😔

majdiska
5. sep 2008

a zabudla som napísať, že som si pripadala ako najhoršia matka pod slnkom, nič dieťaťu nedoprajem - hlavne presladený čaj o ktorý išlo... 😝

bolulka
5. sep 2008

no moja, tam by som naozaj dieta nenechala.. to by som si radsej od huby odtrhala..

anicka
7. sep 2008

tretulka: ďakujeme 😉 😀
bolulka: ja viem, že Maťka je trošku nadštandard s tými mierami (aj sestrička povedala, že pôsobí tak na 9-10 mesiacov) ale nemáte Vy trošku menej ako by ste mali mať? 😕 Dúfam, že to nevyznelo ako urážka, len som zvedavá.
majdiska: ty si s tými svokrovcami riadne "užiješ", nezávidím Ti. 😔

tretulka
7. sep 2008

anicka, nas ma dva roky, 93cm a 14kg a ma kamaratku o 7 dni starsiu, ktora ma 15,6kg a druhu co je od neho starsia o den a ma ledva 10-11kg, tusim ...to je rozne 🙂 ...ako dopadla oslava? nasa super, deti sa vyblaznili, dali sme im velky papier a prstove farby, malovali o 106 😀, potom hodim nejake foto

bolulka
7. sep 2008

anicka, mas pravdu.. nasa je taka utlucka...

tretulka, ako deti? 🙂 nejaky bratrancekovia, sesternicky, ci?