Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
28. okt 2009

no ked je niečo nové.. ale ako nechápem nechať dieťa vo veku 1 roka samé v bazéne.. no dosť riskantné.. ten chlapík asi nemá deti.. 😒

jana2033
28. okt 2009

danka máš pravdu a samozrejme že nebude celých 24 h pri nás 😀,

emmka tak to si teda neviem predstaviť, ale fakt je to pravda že tu v Kubíne sa môže asi všetko 🙂, my keď sme boli v tatralandii tam je detský svet a boli tam aj mamičky z deťmi aj oteckovia a tiež im nikto nič nepovedal.

danka kedy ma to prídeš pozrieť? čo mi povysvetľuješ čo a ako mám robiť 😝 , a už by sme aj kecli 🙂 by sme išli na koláčik do cukrošky no aj ku nám by som Ta pozvala a by si videla kde bývam len aby si sa nezľakla bo prerábame tú izbu a je po celom byte jak po bombe 😀 . Veď keď ti manželík nebude domka tak sadneš na bus a by si došla.

anicka
28. okt 2009

katika: budeme držkať palčeky, aby všetko dobre dopadlo 😉

Mne sa Adamko páči 😉 len je pravda, že je ukrátený o jeden sviatok, ale keď má dobrých rodičov tak to vedia zariadiť, aby oň ukrátený nebol 😉 😵 a čo mám kamarátky, čo majú chlapčekov, tak je medzi nimi veľa Adamkov, takže je to asi riadne frekventované meno 🙂

emmka3
28. okt 2009

aj my sme ukrateny o sviatok a to maly ani nie je Adam 😉

majdiska, sak baba bude Eva a aspon si nebudu mali mat co vycitat 😉 a btw. ja si neviem predstavit necvhat same v bazene trebars aj 3 rocne decko 😅 DK musi byt stale ine 😎

a este novinka, poza nasu bytovku pojde zrejme autostrada ... takze ak mate radi vysielac, tak si ho uzite, za 5 rokov sa tam uz nedostanete 😝

majdiska
28. okt 2009

to vážne?? som nevedela.. tak to bude hodnota tých bytov tam dosť nízka 😒
hej baba bude Evička a budú oslavovať meniny v jeden den a nik nebude ukátený 😉
aj svokrovcom pôjde obchvať 50m od domu ponad hlavy, si neviem predstaviť tie bágre, žeriavy a celý ten budovateľský mansaft rovno pred oknami.. ešte dobre že sme u nich neostali a sme od nich tak 100.. sa nás to tak nedotkne len zablatená cesta k bytovke.. 😝

facovka
28. okt 2009

emmka,to vazne?? 😕 a kde ,to na brezovci myslis?? bo tam nasi byvaju,aj ja som tam byvala 😉

katika82
28. okt 2009

no tak uvidím zajtra sa ho ešte opýtam ako to teda je či ma službu alebo ako.

no dúfam že neporodím dovtedy skôr, ale hádam to tam ešte ten drobček chvíľku vydrží, už som psychicky priravená rodiť cisráskym tak by som nebola asi tri krát nadšená keby sa otočil. no ale čo mu rozkážem?? 😀

inak my ešte stále váhame nad menom ešte nie sme rozhodnutý stále Matej Peter a pribudol Lukáško tak neviem čo nakoniec bude

salvinka
28. okt 2009

katika, ty uz ides tretieho na cisara??? to nebudes ani na tom "kurze kojenia" ci ako to mam nazvat co nam minule spominala sestricka.. ten je tiez tretieho 😀
ja ti inac schvalujem lukaska 😉

ahoj mayocka 😵 brusko rastie??

danka.k
28. okt 2009

emmka tak to potesi... a to prečo pojde tade??? trapne si myslim, ale tak ja sa v tomto meste nad nicim nepozastavujem a cakam co najnovsie vymyslia 😀 😀 😀

emmka vy nie ste ukrateny o sviatok.. vsak vy ste narodeny 22 tak budete osalvovat vtedy a potom vianoce 😀

salvinka katika povie ze chce na cisarsky az po tom kurze ze ona tam musi byt 😀 😀 😀

a ja ak budem mat druhe babo chlapca tak sa bude volat No name.. lebo mne sa ziadne chlapcenske meno nepaci 😀 😀 😀

bolulka
29. okt 2009

no dievky, vy ste tu toho popisali..

k tomu porodu, skutocne by sa mali zaplatit sestricky, lebo tie su psychickou oporou a poniekore pravy opak.. ale ked nastanu na zaver komplikacie, aj dr. je velmi dolezity.. aj ohladne sitia.. 😝

aj my sme boli v Aquarelaxe - super bolo. inak v tom detskom bazeniku je vraj pitna voda 😀 troska na hlavu.

bolulka
29. okt 2009

mayocka vitaj, do dobrej temy si zavitala. 😉 ja som tiez odisla z apriloviek, lebo som uz nemohla citat tie ich kazdodenne "priznaky potratu" a podobne..

emmka3
29. okt 2009

facovka, dnes to idu prejednavat na zasadnuti poslanci, su 3 varianty, zeleny poza Bysterec (cca o 3 mil. drahsi ako ten najlacnejsi a v podstate ich vobec nezasahuje), bordovy, co ide v podstate tak ako ten cerveny, ale zasahuje aj Vys. Kubin a tam je na to dana stopka, no a ten najlacnejsi cerveny, co ide ponad Brezovec ... pojde na pilieroch ponad zahradkarsu osadu a kopec na vysielac bude pretinat asi v polovici, pojde hned ponad tu stanicu pitnej vody, co je tam, cize ponad celu Dukel. hrdinov a Hatalku ... 😒 to rokovanie bude asi velmi iskrive, lebo Bystercanom sa nepaci ta zelena trasa a samozrejme nam Brezovcanom ta cervena, ale ako to poznam, vyhraju Bystercania a my budeme mak "kvalitnejsie" zivotne prostredie 😖 predpokladana dostavba je 2015, ak prejde ta cervena, aj ked mne by nevadilo, keby nepresla ziadna a nejak to prerobili ... ak ta to zaujima viac tak si vygooli obchvat DK R3 a pozri odkaz na dialnice.sk tam je to pekne popisane

Katka, ja hlasujem za LUKASA, Mateja a posledny Peter😉

salvinka, ten kurz kojenia je ti inac dost sranda, lebo tam ta teta hovori uplne nieco ine, ako su zakladne body dojcenia v Baby friendly hospital a je to pod hlavickou jednej firmy 😉 sak uvidis, ale oplati sa ist, budu darceky 🙂

danka, ja sa tiez uz nepozastavujem nad nicim, este ked nas mudry primator povie, ze nam tu v meste kolabuje doprava 😲 ze, kde by som chcela vediet 😀 nevie, s akymkolvekvysledko bude niekto nespokojny ... mna najviac mrzi, ze my tu hore mame dost hlucnu cestu pod nami a bude uz aj nad nami, takze to nevynahradi ani ten pekny vyhlad na mesto 😝 uz len vyhrat prachy a dut odtialto prec do RD na Knazej 😉

majdiska
29. okt 2009

katika neboj, v utorok rodila jedna známa - suseda cisárskym v DK a všetko je OK 😉 má chlapčeka Tomáša..
bolul dnes som si užívala, malého zašikovala do jasiel starká, len ma nahnevalo to, že teraz som s nou volala, tak tam ktosi došikoval decko s horúčkou.. kurnik dobre ved aj Adam tam mal raz teplotu, ale ráno nič nemal a dostal ju až o 10h.. ale došikovať tam decko s teplotou, no to som nasratá, zasa mi nakazí niekto malého.. dosť že smoklí.. 😖 😠

emmka3
29. okt 2009

bolulka, tak to chapem, asi su tam vacsinou prvorodicky a tie maju stresy 😉 ty ako skusena mamca uz vies, co a ako, ja sa necudujem, ja pri druhom tehu uz tiez nebudem stresovat, dufam 😉

majdiska
29. okt 2009

no baby na nás čo sa týka obchvatov nemáte 😉
jeden končí rovno pred Dubovou, a ked idú kamiony z opačnej strany, tak by ste veru nechceli chodiť po tých chodníkoch popri ceste v SD.. prikázaná 50-tka a oni si to po tej rovinke dujú 100-kou.. a ked ich ráno ide 6 za sebou popritom nejaký ten osobák, tak zápcha dokonalá.. čo chodím so susedom, ked ich neobídeme na obchvate, tak sa vlečieme v kolone cez celú Širokú až do DK, kde chytíme dalšiu kolonu a nezabudnem dodať, že ked sú trhy v Poľsku tak je to dačo úžasné... 😝 - to nie je šanca obísť.. no nechcela by som bývať v tých RD popri ceste.. fakt o držku.. tomu sa povie kolabujúca doprava 😠
a vraj v roku 2012 idú pokračovať v obchvate ponad SD, a ako som spomínala pôjde skoro ponad svokrov dom a od nás bude tak 100m.. 😝

majdiska
29. okt 2009

ozaj a zabudla som každé ráno sa pred Kubínom presúvajú v obidvoch smeroch traktory a bágre 😝

mayocka
29. okt 2009

salvi: jj rastie drobcek 😉ajked pod bundou nic nevidno a kazdy kde mas brucho 😀 no a ja ze ved po bundou 😅 hadam mi uz doki povie co to bude uz sa neviem dockat 🙂

bolul: presne na to som narazala ze tie baby zhanaju same falosne informacie o tom ako sa potrati a kedy sa potrati a ako pozomierali deticky ked nemali nanny monitor doma a tak no frustrujuce doslova 🙄 a nechcem sa uz stresovat zbytocne lebo zistujem ze sa potom na to babo ani netesim kedze viem viac o tych rizikach ako o tych krajsich veciach ktore sa tam pre zaujimavost nepreberaju 😒

emmka3
29. okt 2009

maji, ty si priamo z DK? lebo som pozrela vase svadobne foto a nejak to tam nespoznavam ... a neboj, baby v teme to prejde 😉 potom sa bude rozoberat tehu cukrovka, kociky, materska ... niekedy sa dozvies aj celkom uzitocne veci, niekedy 😉

mayocka
29. okt 2009

emmka: nie som zo sedliackej dubovej 😉 v DK len pracujem, no ano niekedy sa to tam da vydrzat na tej teme a dozviem sa hocico ale niekedy sa to prehana az moc by som povedala a pomyslim si ze za cias starych materi sa to nestavalo preco by sa to vsetko malo diat teraz... 😉

emmka3
29. okt 2009

jeej, tak to ste "krajanky" s majdiskou 😉
no a mas pravdu, teraz mame viac info a niekedy je lepsie nevediet, ako sa stresovat a pritom sa ta to nemusi ani tykat

mayocka
29. okt 2009

ano aj krajanky aj susedlky 😉 ale nejak sa nepozname 😅
niekedy ti treba vediet aj krajsie veci ako len tie hrúzy ☹ a to tvoje babo sa naozaj vola Junior?a ma aj meniny?alebo ako to mas v pase napisane...

emmka3
29. okt 2009

tak to dobre, ze si zavitala k nam, tu sa toho podozvedas 😉 a teraz je vas tu aj viac tehu, tak to mate super 🙂 ty byvas tiez v tej bytovke? maly je Vladko, Junior je len prezivka lebo mame Vladkov az troch, ale nie si prva, co sa ma to pyta 🙂

mayocka
29. okt 2009

no ved prave to mi neslo do hlavy ze tak sa volaju chlapci s rovnakym menom ako tatovia ale tak moze sa stat ze sa aj Junior moze volat nikdy nevies 😀 nie nie byvam vedla v r.dome,co uz si tam bola na navsteve a vies ako to tam mame?

majdiska
29. okt 2009

mayocka, ja už viem kto si 😉 bývaš vedla našej bytovky a vydávala si sa minulý rok tuším a stretli sme sa minule, niesla si niečo ako tašku na notbook a šla si so mnou z busu.. a ja si ťa stále neviem zaradiť, lebo vyzeráš tak mlado 🙂 a máte dvoch vlčiakov.. ak si to ty, si tehotná? ty kokso ani neviem, ale to potom na tebe vôbec nevidno 🙂 tak potom nášho malého poznáš.. a ani z dedinských klepov neviem, lebo do kostola nechodím a kedže skoro nikoho nepoznám, tak sa nezaujímam.. 😀

majdiska
29. okt 2009

a tuším som bola aj na vašej svadbe pozrieť v kostole so švagrinou, len sme ušli, lebo náš malý moc rozprával a mali ste tak pekne vyzdobený kostol aj stoličky 😉

mayocka
29. okt 2009

majdiska: ahoj 😉 no ano ano som to ja a Adamka som videla raz v zivote ako ste isli s Martou aj s Matkom na takych motorkach a aj to sa este hambil neviem skoro ani ako vypada Adamko chodim neskoro domov a ani nie som v dedine...a rano chodis autom tak sa nevidime...no na videu zo svadby som ta nevidela ajked tam nakameroval cely kostol a kazdeho kde sedi ale ee asi ste uz boli fuč,no ano cakame miminko konecne po roku "trapenia sa" 😢 a marneho cakania tak hadam bude vsetko uz ok a o rok budu krasne Vianoce stastne a vesele s drobcekom 😉

emmka3
29. okt 2009

jooj maji, ja som niekedy bola v SD kazdy tyzden, hlavne ked sa mali Adam narodil, no potom som otehotnela a bolo vyletom koniec .... aj na zabavy som tam chodila 😉 tak potom drzim palce, nech v pohode dotehulkujes, ked je to take dlhoocakavane babo 😵 a nieco pozitivne na zaver, najblizsie sa mozes tesit na prve pohyby babatka, mozno aj na Vianoce 😉

majdiska
29. okt 2009

tak to je pekné, sme sa zoznámili cez koníka 😀
no vidieť si nás nemohla, lebo koláčiky som si zobrať bola, aj z balkonu som kukala ked ste šli a v kostole sme boli v tej sakristii, či ako sa to volá, ale len chvíľu, kým malý nezačal rozprávať a predvádzať sa a ťahať okolosediace dievčatá za vlasy 😀 a bol potom s Martou na prijímaní..
ráno chodím s Jedinákovcami, a cez týžden sme vždy polku v DK a zvyšok dochádzame ráno autom a ppoobede vlakom 😉
tak blahoželám k tehulkovaniu 😉 neboj prejde to ako voda 🙂

mayocka
29. okt 2009

emi: prave aj na to sa tesim na Vianoce by sme mali vediet aj pohlavie aj kopkat by mohlo 😎 a potom šup do nasho rôcku 2010 😉

majdiska: hej hej aspon nejako sme sa uz zoznamili ked nie inak ale vravim ze ani nemam inak prilezitost ani cas ☹ a ocinovi nechybate ked ste v DK pol tyzdna?to si s malym u maminy?ty pochadzas z DK?
ako voda?uff skor ako v lete na saniach mi to ide 😀 a hlavne cakanie na UTZ je nekonecné 😝

bolulka
29. okt 2009

majdiska, a to ako je mozne ze tam slo dieta s teplotou? vsak to je zakazane! 😠