Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mayocka
5. nov 2009

Jani: aj ja uz nosim tehu rifle vyse mesiaca,byvalo mi zle z obycajnych,tlacili ma a napinalo ma zvracat,ajked su mi sirsie ale pohodlnejsie to je...nech to vypada aj blbsie ale nechcem malemu ublizit

bolul: ano hovori sa ze pri druhom je väcsie to ano...no vsak uvidime ake bude pri druhom len nech je uz prve na svete 😉 ty kokso som zvedava ako to zvladnem,ako tak pozeram na tie fotocky na tie vase babätka tak su take malicke krehucke ako to vobec prebalit zabalit, ludkovci asi si kupim skusobnu babiku nech si nedokalicim dieta 😅

majdis: no tak uz si mala väcsie v 20 tt ako ja teraz, to uz hadam aj ja budem coskoro take mat ako ty na tej prvej fotke

majdiska
5. nov 2009

mayocka to sa len zdá - som ho vypučila 😀 ja som tehu oblečenie začala nosiť asi až v 20tt, dovtedy stačili veci čo som mala.. 😉 a ako som písala, tak do 16tt v práci o tom nik nevedel, takže som sa obliekala ako zvyčajne.. len mi narástli prsia - tak to sa mi na tehulkovaní páčilo najviac 😀

majdiska
5. nov 2009

a teraz mám už zasa len lentilky pod kobercom 😀 😀 😀

mayocka
5. nov 2009

😀 😀 😀 majdis ty si pripad 😀 ja ich tiez budem po kojeni zrejme hladat v podprsenke no co uz 😅

jana2033
5. nov 2009

mayocka, bolul ja som ich nenosila len preto lebo mi boli ešte dosť voľne a necítila som sa v nich dobre 😒 . bruško som skryla ešte do teraz v obyčajných rifľoch lebo som mala bedrové a volnejšie ale teraz už začína byť zima a brucho už skoro nezakryjem a ani zips nezapnem tak tehu idem skrátiť a nosiť.

majdiska tak ja by som radšej to brala 😀 . ja mám zase opačný problém.

danka.k
5. nov 2009

ja tipujem dievku... ked vy vsetky chlapa 😀 😀 😀

ja som mala brucho asi az v 6 mesiaci a po porode sa ma doktor spytal ci som isto rodila ked mi ziadne brucho neostalo 😀 ani tehu nohavice som nenosila

katika82
5. nov 2009

no ahojte babulky

no tak dnes sme boli naposledy v poradni, všetko je OK, v pondelok nastupujeme ráno o pol osmej na príjem a utorok nám robia sekciu takže 10.11. už budeme mať nášho malého drobčeka v náručí. Júúj aj sa teším aj bojím sú to také zmiešané pocity

danka.k
5. nov 2009

katika supeeeeer. neboj vsetko bude v poriadku.. takze naisto to uz bude Lukasko???

jana2033
6. nov 2009

Dani juuj veď to na tebe ani nebolo vidieť že si bola tehotná 😉 , čo si pamätám ešte zo školy 😝

Katika držkaj sa už len nám tu potom fotky pridaj 😉

majdiska
6. nov 2009

jana zo školy??? to si danka bola tehotná na strednej? 😨
baby no ja som si zasa dnes dala.. sa mi ráno nezapla pec na kúrenie 25 min som okolo nej behala, vyvolávala kamošovi, že čo s nou..nakoniec sa zapla, ja som vymrzla pri 18 stupnoch.. a teraz som volala oprávarovi a mám kuknúť baterky na termostate 😀 bože ved nie som ani blondínka, a takto zmetkujem.. ale ked mám toho fakt veľa.. 😝 aj tak jej treba servisnú, tak sme sa dohodli na budúci týžden vo štvrtok, už bude po výplate.. 😕

jana2033
6. nov 2009

majdiska nie zo strednej z výšky 😉 , to by už mala staršieho heh. Inak pri tých 18 stupňoch to nie je teda bohviečo my sme tiež mávali 18 stupňov v robote a bola riadna zima.

bolulka
6. nov 2009

majdiska, ja dnes rano doma 17,5 a v takom fungujeme.. lebo nakurit sa neoplati a ani nestiha.. 😝 mne je uz aj tak teoreticky teplo, hlavne teraz v tehu.. 😉

jana2033
6. nov 2009

bolul to fakt? u nás doma mame 23 stupňov a to ani nekúrime, menili sme na plastové okna a to sa mi zdá tak celkom super, my keď sme v robote mali 18 stupňov a sedeli sme tu hodinu tak sa nedalo vydržať. Tak máš dobré telo 😉

majdiska
6. nov 2009

a to nemáte ani termostat, že sa automaticky zapne? no ja by asi zmrzla.. no Klaudinka je potom dobre otužilá, studený odchov 😀 začnem praktizovať a konečne budeme zdravší 😉
ako vo škôlke? v pondelok nastupujeme.. dokedy vydržíme neviem...

anicka
6. nov 2009

ja Vás normálne nestíham čítať 😀 ale to je super 😀

katika: budeme na Teba myslieť, neboj dobre to dopadne 😉 tešíme sa na fotky 😉

Tento rok niekedy na začiatku sme sa tu rozprávali o kliešťovej encefalitíde a vtedy už bolo neskoro na zaokovanie, tak píšem len pre info pre tie ktoré to zaujíma:

Včera som bola u našej Dr. tak mi dala recept na dve vakcíny (očkuje sa to na 3x a potom ešte po troch rokoj je jedno preočkovanie a to už je na celý život) V lekárni som natrafila na takú fajnú pani, pozrela mi na to, že tá vakcína čo mi predpísala stojí jedna cez 21 €, ale, že tam má ešte jedno trojbalenie = takú istú vakcínu len od inej firmy tri balenia za 45,12, čiže každá a 5 € lacnejšia či môže zavolať Dr. a vymeniť ju za túto. Tak vravím, že jasné veď ak je to to isté a Dr. povie, že je to OK, tak mne je to jedno. Tak naša Dr. povedala že jasné, tak mi dala všetky tri a povedala mi, že im prišiel papier z Dôvery, že budú tieto vakcíny čiastkovo preplácať, ale že mi nevie povedať akú presnú sumu, že bude najpšie, keď brnknem do Dôvery. Tak som tam včera volala a povedali mi, že postup je nasledovný. Oni preplácajú tú poslednú tretiu očkoovaciu látku a treba na pobočku doniesť bloček o zaplatení z lekárne, vypísať žiadosť, napísať na aké číslo účtu majú vrátiť peniažky a do 30 dní by mali byť peniažky na účte. Tak som sa pýtala, prečo to majú takto komplikované, tak mi povedala, že v každej lekárni stojí tá vakcína inak a oni že preplatia tú poslednú dávku len do výšky 15,04 €. Takže fajne. Píšem to tak do podrobna, ak máte Dôveru, aby ste vedeli ako postupovať. Neviem ako je to u iných poisťovní. Neviem ako sa volala tá prvá očkovacia látka čo nám dr napísla, ale tá čo som kúpila je ENCEPUR CHILDREN.

majdiska
6. nov 2009

anicka dakujem za info 😵
vytlačím si tvoj príspevok a idem zisťovať, my máme Dôveru 🙂

danka.k
6. nov 2009

vidis anicka toto som sa chcela doky opytat na to ockovanie a zasa som zabudla.. tak teda buduci tyzden to isti...

majdiska jasne ze na vyske som bola tehotna.. 😀

bolulka ze 17,5 stupna.. by ma nikto nedonutil z postele vstat 😀 my mame termostat nastaveny na 21,5 a ten si kuri...

majdiska
9. nov 2009

ahojky kočky,
tak my sme dnes nastúpili do jasličiek 😵 malý sa tak tešíl, už susedom tancoval od radosti pred autom a vo škôlke som ho 20min. len nahánala, kým som ho prezliekla.. tak sa tešil.. 😀
bolul ako sa zvítali drobci?

bolulka
9. nov 2009

majdiska, ja som nestihala, tak ju zaniesol manzel.. taaak neviem.. 🙂 ale isto sa sli samou radostou zjest 😀 😉

mayocka
9. nov 2009

majdis bolul: dufam ze vam drobci nepridu s cucflekmi alebo tak nejak ze sa od samej lasky nezacnu bozkavat 😀

majdiska
9. nov 2009

mayocka, tak toho by som sa nebála 😀 posledne obaja prišli s aftami 😀
a oni si tú lásku prejavujú nejak inak, že bolul 😉

bolulka
9. nov 2009

pockaj, teraz neviem. ako?

a tie afty, tak veru tak 😀

majdiska
9. nov 2009

pluvaním 😀

mayocka
9. nov 2009

to oni sa pluju???no nie ..ale tak nikto nepovedal ze takto sa laska vyznavat neda 😅

flirtana
9. nov 2009

ahojte babenky.tak ja to ani nestiham sledovat co sa tu vsetko popisalo.inek tych osemnast stupnov je fakt hroza.a katika zajtra drzim palce-urcite to vsetko dobre dopadne.chcem sa opytat.nechodite niektora na brezovec s drobcom do yamaha school?je to take nejake tancovanie s detickami,ucenie sa nejakych pesniciek a podobne.ak mate nejake info budem vdacna.

ema1987
9. nov 2009

danka.k no tak zatial mame vybrate dve len sme sa nevedeli dohodnut z mm tak som sa rozhodla ze sa rohodnem az ked ju uvidim manzelovi sa paci Silvia a mne Ema takze este uvidime 🙂 🙂 🙂

emmka3
10. nov 2009

flitrana, my tam chodime s Juniorom ... ake stare mas babo? My chodime do Robika, to je pre najmensie deticky do 18 mes., potom su Prve krocky k hudbe to je od 18 mes. do 4 rokov tusim, a potom od 4r. do 6r. je uz taka seriozna priprva asi na nastroj, aj sa to nejak vola, ale to uz neviem 😉

emmka3
10. nov 2009

emi, ale pripav sa na to, ze mena pre chlapca aj dievcatko musis nahlasit este pred porodom, ked budte v priprave vypisovat papiere 🙂

emmka3
10. nov 2009

bolulka, majdiska, oni sa pluju 😀 to jaka moda medzi tymi detmi 😀 ked si predstavym, jak po sebe od samej lasky flusaju, no opice su to male 😀

dnes ideme plavat do Aquarelaxu, tak uvidime aka je to tam slava, ale minimalne chcu 3€ a je to bez sauny, takze zatial vedie Park 😉

bolulka
10. nov 2009

emmka, 3 €? 😕 to nejako lacno. my sme boli uz dvakrat, raz zadarmo na hodinu a raz za polovicu a to 6 €. a je tam super, Park zahodite za hlavu 😉

Ema1987, v porodnici si pred porodom pytaju mena oboch pohlavi, tak neviem, ci vas nechaju rozhodnut sa az po.. ale je to super napad.. 😉