Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
3. dec 2009

a zabudla som dodať, že malý bol vtedy s mojou mamou, ja som nakojila a bežala.. a potom bol stále s mužíčkom, ked som potrebovala porobiť, on ho kočikoval - mal ho každý den 2 hodiny a ja som si mohla robiť čo len chcem - bud som upratovala, alebo oddychovala, alebo makala na urbáry - bolo treba robiť danové priznanie, hlásenia a tak.. a ked som nestihla, tak prišiel za mnou tam, nakojila som a oni dvaja pokračovali v jazde po dedine 😀

jana2033
3. dec 2009

Majdiš ja to chcem tiež tak na pár hodiniek isť do prace porobiť, a mám výhodu, že môžem robiť aj u našich 😝 . A mám taký zlý termín pôrodu v marci tiež akurát uzávierky DP a všetko možné. Až mam pred tým strach. lenže môj manžel s tým nesúhlasí, ale tak korunky sa zídu vždy. Majdiš to tvoj manžel nemal nikdy proti tomu nič? možno keby sme raz boli fakt na tom že tiež sme v mínuse tak asi by ho to zmenilo. Teraz si to trošku uvedomil lebo prerábame a dali sme do toho dosť korun.

majdiska
3. dec 2009

jana kuk IP 😉
čo sa týka manžela, tak ja som mesiac po narodení malého robila dodatočné DP, tak mi vlasy na hlave stáli.. malý plakal, ja stres, ale zvládla som to..
no s mužíčkom sme sa dohodli, bolo nad moje sily byť s malým 24hod bez prestávky, proste ja som potrebovala vypnúť.. zo začiatku síce trošku protestoval, a potom si zvykol.. sa z neho susedia smiali, že by si mal na kočík namontovať tachometer, lebo on s ním fakt prešiel strašne veľa kilákov, dokonca ten náš terenák trepal aj do hory s malým, po kopcoch, kde sa dalo.. 😀 a táto dohoda trvá doteraz.. ked prídem z DK po 3 dnoch má ho po večeroch na starosti on, ja ho len večer ukladám spať.. a v sobotu, ked nejde na polovku, a ked upratujem tak ho má skoro celý den, v nedeľu si ho delíme - doobeda ked varím má ho on a poobede ideme niekde spolu 😉

jana2033
3. dec 2009

no majdiš maš to skvelé ja dúfam, že to môjho manžela tiež trošku tak zmení to malé a pomôže mi 🙂. hm a tie stresy z toho si viem predstaviť ake si mala no možno nie až tak možno to budem zažívať tie horšie až po porode. Tak to držím palčeky nech Vám to takto ide aj naďalej a máš skvelého manžela 😀 . Ze to takto zvládate.

katika82
3. dec 2009

majdiš tak to je super že ste to takto zklbili. ja tiež uvažujem len preto nad prácou lebo by som sa asi zbláznila doma z toho jednostranného kolotoča. ešte máme len tri týždne a už veru mám niekdy dosť depku stále to isté napapať prebaliť, spať júúj ja potrebujem tiež niečo robiť.

manžel môj ten zasa ked som mu to spomenula tak bol celý rád že by bol doma. sa hned smial že bude s maminami kočíkovať a tak. 😀 no uvidíme čo ukáže čas.

bolulka
3. dec 2009

katika, ze s maminami kocikovat.. 🙂 ja mam pocit, ze v Porube si zeny ani kociky nekupuju.. som tam bola dva mesiace na rodicovskej, ale to bolo horsie ako byt 2 roky v meste.. uz teraz mi je zle, ked si predstavim, ze ma to zasa caka.. neviem, ci si tie zeny vystacia zo styrma stenami, ale ja rozhodne nie.

danka.k
3. dec 2009

ako mna sa ta materska tiez netyka teraz, ale pri druhom ma to bude stvat... ale kym bude isto daco zmenia 😀 😀 😀 aj tak to stale menia...

katika ten jednostranny kolotoc sa ti coskoro zmeni.. tak to bude len kym bude maly iba lezkat.. potom ked sa bude postupne ucit nove veci tak sa to trosku zmeni... 😉 😉 😉

veronika13
3. dec 2009

majdiska, brzdi, také infošky tu na sklo radšej nedávaj, aby to zo socky nezneužili 😖

katika82
3. dec 2009

majdiš veru tak ako hovorí veronika.

bolul tak budeme dve neboj ja som dnes bola už na okružnej jazde cez diel poruby a malému sa to veľmi páčilo takže od apríla jazdíme spolu ok. 😉

bolulka
3. dec 2009

katika, kludne aj skor.. pojdeme mat robit s Klaudinkou garde..

bolulka
3. dec 2009

katika, kludne aj skor.. budeme vam robit s Klaudinkou garde..

bolulka
3. dec 2009

jaj, dala som zastavit odosielanie kvoli chybe, a aj tak ju odoslalo.. 😀

veronika13
3. dec 2009

tu u nás tiež veľmi málo stretávam niekoho na prechádzke... aj keď bol malý ešte v kočíku, možno 5x som stretla nejakú maminu s kočíkom ... teraz mi to ani nepríde nejaké divné, tu je to proste tak... u našich je to iné, tak to viacej žije, darmo, iný kraj, iný mrav...

danka.k
3. dec 2009

ked som ja mala maleho to tu nebolo tusim nikoho s kocikom... a teraz ich je tu ako maku 😀 😀

majdiska
4. dec 2009

a čo by zo socky mali zneužiť? ved ja môžem robiť na dohodu, som podľa starého zákona, takže je všetko OK.. a čo sa týka opatery malého, tak jemu nič nechýba, aj ocinko je predsa rodič a môže troška priložiť ruku k dielu.. ja k malému vnoci vstávam a varím, periem a upratujem.. a ocko môže byť tiež napomocný, nie som slúžka 😀
čo sa týka kočikovania tak v SD je to bolul presne to isté.. môj kočíkoval sám.. a ked som raz za čas šla ja, tak nikde ani kočíka a to sa v r. 2007 narodilo 9 detí.. no nechápala som kde s nimi sú.. teraz vidím pár kočíkov, ale je to strašne málo.. no depku som mala dokonalú, ani jedna mamička, iba švagriná, ale tá v zime s malým von nechodila, že ochorie.. 😒

katika82
4. dec 2009

bolul no mi sme včera boli u starkej dole tak som isla popri vás len nemám tvoje čislo som ti aj chcela cinknút ze by si vysla

emmka3
4. dec 2009

ahojte baby, tak som tu zas ... no a k teme 😉 s odsuhlasenym systemom RD suhlasim, lebo konecne sa nebudu urcite individua prizivovat na vlastnych detoch a ti rodicia, co robia a platia odvody budu mat konecne oproti nim vyhodu, aj ked samozrejme vzdy sa najde niekto, komu ani tento system nebude vyhovovat a nepatri k spominanej minorite, ale ma k tomu osobne dovody, na co ma kazy pravo, kedze kazdy sme iny a jedinecny 🙂 ... ale ja stale hovorim, ze ked neprsi aspon kvapka (taku RD ako poberame teraz my vsetky mala aj moja svagrina pred 6timi rokmi, takze toto teraz beriem za pokrok 😉 ) a spomedzi okolitych statov v dlzke poberania RD vedieme a verte, ze sa to bude pomaly skracovat a vek do dochodku predlzovat 😉 ... RD do 2 rokov pride aj mne celkom rozumna dlzka, 1 rok mi pride kratko a 3 roky dlho, a to niesom ziadna karieristka 😅

Katka, malinky je fakt rozkosny 😵 aj ja chcem miminoooooooooo 😵

anicka
4. dec 2009

ema blahoželáme k Emmke 😀

My sme sa dnes po týždni vrátili z nemocnice. Bola to katastrofa, takže sa naozaj teším, že sme doma. Mali sme vysoké horúčky, nezaberali nám antibiotiká, tak sme dostali druhé priamo do žily, ktorú nám zaistili až na 7x, takže si viete predstaviť ako sa chúďatko Maťka vytrápila. 😖 ☹

anicka
4. dec 2009

emmka je niekde na nete te nový systém RD, rada by som si to pozrela. Ak je to tak ako to navrhovali, tak nás to zase obíde, tak ako pri príspevku pri narodení dieťaťa. Keby sa Maťka narodila o 9 dní neskôr tak by sme boli dostali o 10 000 viac a teraz je mi asi na dve veci, že pred tým ako som šla na matreskú som 8 rokov v kuse robila aj tak mi rodičovský ostane taký ako som ho mala do teraz. ☹ No nič ostáva mi len dúfať, že pri druhom to bude lepšie.

A čo sa týka dĺžky materskej a platenia. Mylsím si, že by určite mal byť rozdiel v príspevku v tom, či žena pred pôrodom pracovala alebo nie. A určite je dobrý systém keď by sa výška rozrátala podľa toho ako dlho by bola žena na materskej. Proste by sa povedalo, že za 3 roky dostane toľkoto. A keby chcela zostať doma iba dva tak by sa jej táto suma rozrátala na 2 roky.

Ja som doma dva roky a poviem Vám, že až teraz som si materskú začala užívať. Maťka už krásne rozpráva dá sa s ňou super zahrať mene by bolo smutno keby som ju teraz musela dať do škôlky.

Ale je jasné, že keď nie sú peniažky, tak sa to inak ako tým, že sa mamina vráti do práce asi vyriešiť nedá.

emmka3
5. dec 2009

anicka, napr tu
http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava....

ale co sa tyka teba, tak mozno to vyde, ze za januar by si mohla mat zvyseny a potom opat ten povodny ale na tvojom mieste by som sa isla informovat na UPSVAR na Bysterec, kedze ste hranicni, ale asi vas to opat obide, no ale pri druhom to uz budes mat naplno 😉, aj ked nase deticky nemame pre peniaze ale pre radost, v dnesnej dobe kazde euratko potesi 😉
a co nakoniec zistili Matke? z coho to mala?

anicka
5. dec 2009

emka: ako píšeš nemáme ich pre peniažky ale preto že ich chceme. Ale na materskej je každá korunka dobrá no nie? 😀 Zase nás to obíde ☹ ale každopádne sa tam pôjdem opýtať, lebo ako som ten výklad zákona pochopila správne tak aspoň za január by som tú zvýšenú materskú mala dostať 🙂

zistili nám streptokoka 😖

majdiska
5. dec 2009

babky som rada že čo sa týka RD so mnou súhlasite, ja som síce za prácou ako divá, ale všetko súvisí s nedostatkom.. anicka malého som dala do škôlky a si myslím,že pre neho je to to najlepšie čo som mohla spraviť, vyhrá sa s deťmi, a robia už rôzne didaktické aktivity, čo sa mne veľmi páči 😉
anicka a to ako že ste dostali? ved ste proti nemu očkované, nie???? no nechápem... 😲

majdiska
5. dec 2009

katika maličký je zlatučký, mi pripomína môjho drobca, s tou ručičkou na tváričke 😀

emmka3
5. dec 2009

proti streptokokom sa neda ockovat, ci? 😅

danka.k
5. dec 2009

anicka tak my sme to stihli to zvysenie pri narodeni 😉 a teraz tiez prd dostaneme.. ale tak neriesim. vyzili sme pri tomto vyzijeme aj dalej.. a ako majka hovori mame ich pre radost a nie pre peniaze.. 😉

majdiska
6. dec 2009

hej máš pravdu segra, sekla som sa... neočkuje sa proti tomu..
nám ho tiež dávnejšie zistili, ale dostali sme správne ATB, tak ho potlačili.. ale nemali sme ten zlý subtyp, tuším nejaké E-čko, či čo..

anicka
6. dec 2009

majdiska: to je super, že je Adamko taký spoločenský 😀 Pri Maťke mám poci, že je s detikami rada, ale stačí jej keď ich je tam maximálne 5 a ja som tam samozrejme s ňou. A možno sa len potrebuje oťukať a za chvíľku "ma predá" 😀 😀

No nám zistili streptokoka pneumoniae čo je vlastne pneumokok, ale ich je strašne veľa, takže to očkovanie je asi len pre tie ktoré sa vyskytujú najčastejšie a narobia najväčšiu škodu. Aspoň tak si to vysvetľujem ja, ale či mám pravdu netuším. 😖 😨

danka veď ja to tiež tak tragicky neberiem, tak ako píšeš zvládli sme to do teraz, zvládneme aj ďalej 😀 V podstate mi šlo len o princíp, že na jednej strane sa hovorí o spravodlivosti, Fico a hlavne Tomanová nám mamičkám sľubujú hory doly a keď príde na lámanie chleba tak urobia zákon iba pre vyvolených. Ale tak to väčšinou býva ☹

anicka
6. dec 2009

ozaj emka ešte som sa chcela opýtať ako dopadlo to fotenie v pondelok? Boli ste spokojní? 😕

emmka3
6. dec 2009

Anicka IP

danka.k
6. dec 2009

anicka mas pravdu