Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
15. máj 2010

a ja cakam na manzela ako na spasu.. 😝

deniskateniska
15. máj 2010

sikovnice ste teda .. mm prisiel akurat domkov tak idem asi spinkat 😀 😀 😀

deniskateniska
16. máj 2010

ahojte babulky,

tak ja som tak hrozne spala.. vsetko ma boli.. kazda kosticka... ja chcem ist uz rodit, ved mna tak bolia klby z toho ako lezim na boku .. ☹ ☹ jooooooooooj uz len mesiac..... 😒

bolulka
16. máj 2010

deniska, aj mna bolievali vsetky kosti ked som spala.. niekedy to bolo az neunosne.

deniskateniska
16. máj 2010

bolul no tuto noc to bolo hrozne, uz som si dako zvykla ze sa nevyspim bez toho aby ma nic nebolelo ale teraz.. ved az mi je do placu z toho kao ma vsetko boli.. ☹

mayocka
16. máj 2010

deniska: predcasne sa netreba tesit ze tie bolesti prejdu,nechcem ta strasit ale mne to preslo len ciastocne,myslim ze len to tlacenie bruska na klby preslo ale klby bolia furt najmä ked prsi ☹ vcera som sa zdvihala z gauca ako tehula 😝 normalne ze fakt to bolelo,vonku lialo,asi to ma nieco do seba...v noci je to tiez take nijake,tiez to stale boli,nemozem dlho na jednej strane lezat,ked kojim po leziacky tak sa modlim aby uz dojedla lebo to omina riadne 😒

bolul: ty si sikulka 😉 dnes som rozmyslala nad tym ze ako by som zvladala mat dve deti...vstavam neskoro,este k tomu navarit pre dieta...teraz ani nevarim...odstrekovat sa furt...no to druhe by isto malo pocit ze je zanedbane a na druhom mieste...ak to zvladas tak ze si Klaudinka ani nevsimla ze mate Adamka tak ta vazne obdivujem,viem ze je viacej takych zien ale mne sa to momentalne zda nemozne.... 😕 mat manzela doma este by to islo,aspon by mi hodil jednu pomocnu ruku a zabavil jedno dieta ale takto... 😖

mayocka
16. máj 2010

bolul: mas este brusko?ja uz len take mini mini 😉 a ked ho stiahnem tak uz ziadne 😉 staci len viacej posilovat brusko a uz nebude ziadne 😉

inak baby mali ste niektora tehu pigmentaciu na brusku?kedy vam to asi zmizlo? vyzeram ako pomalovany indian tak sa tesim kedy to uz zmizne 😝

deniskateniska
16. máj 2010

mayocka co chces ved si len 2 tyzdne po porode... neboj ono to prejde.. ja nedufam ze to prejde hned, ale tak isto to prejde 😉 teda dufam 😉 😀 😀

bolulka
16. máj 2010

mayocka ja som pri prvom nevarila, neupratovala, a ani som sa z pyzama nestihala prezliect. tak som sa velmi bala ako to budem s dvoma zvladat, ale vsetko je teraz ine.

Klaudia je cez tyzden v skolke, tak sa popri uceni aj "nudit" stiham. ale vcera som padla vecer riadnou unavou. neviem si predstavit ako to budeme zvladat ked uz do skolky chodit nebude (cez prazdniny). dufam ze mi ju v septembri uz vezmu do statnej skolky. 😝

deniska aj mna tie kosti a krize este par dni po porode boleli ako ked som bola tehu.

mayocka
16. máj 2010

denis: teda aj ja dufam ze sa z toho rozhybem niekedy lebo uz nema ani co na tie klby tlacit a predsa furt bolia och 😖

danka.k
16. máj 2010

baby vy sa nemate kedy z pyzama prezliect?? a naco sa prezliekat??? ja som teraz este stale v pyzame a to mam dieta uz dost velke 😀 😀 😀 😀 mne je v pyzame strasne dobre... keby sa mohlo ja v nom aj von chodim 😀 a uraci sa mi prezliect az ked pojdem vecer na nakup, skor isto nie 😀 😀 😀

ja som dnes zuriva z mojho muza.. akosi mi na nom vsetko vadi 😀 😀 este ze ide do roboty zajtra bo by sme sa uz asi pobili.. je moc dlho doma tusim 😀

katika82
16. máj 2010

ahojte maminy,
tak ako vidíš všetky sme mali pracovnú sobotu

ja som tiež riadila prala všetko dookola,ešte že luky spinkáva aj cez deň dobre, a ocino ho zabavil aj so starkým aj segra je doma tak fajne.

maji ja osm malého zo začiaku na rukách uspávala leboho dosť bruško bolievalo ale tak že som na lopte sedela a hojdali sme sa a ked zaspal hned od narodenia spinkával v postielke, v tej máme monitor dychu tak ja som taká spokojnejšia ked je tam že viem že keby niečo tak to začne bliakať a pípať.

a potom ked prestali koliky tak som ho raz skúsila po papní uložiť do postilelky že čo bude robiť. a pekne si dal hlavičku na bok a zaspal. záleží od detí, niektoré sa možno naučia na ruky iné nie. ja neviem čím to je, nás je na rukách veru dosť lebo môj ocino má doma konečne chlapca kedže my sem dve baby tak ten sa sním dokáže vybaviť aj celý deň, on má fakt nervy na deti a deti ho hrozne zbožňujú. takže býva dosť na rukách ale pritom na ne vôbec neni zvyknutý, ked neni starký doma dám ho do postielky a pekne sa baví aj sám. takže asi je to typom detičiek.

jana2033
16. máj 2010

mayocka tak tomaš skvele že už bruško skoro nemaš ja mam do teraz 😒 a to mala už o týžden bude mať dva mesiace, inak aj tu pigmentaciu mam aj to stále kamaratka mi vravela ze jej to zmizlo do troch mesiacoch

katika tak to maš skveleho malého mne mala zaspava na ručkach , aj večer ked ju ukladam ☹, no ale dufam že si odvykne, ako som nechcela na ruky, len prvé dva týždne som nevladala tak mi ju bavila aj svokra teda pomahala, ale mala tak vreštala že to sa ani nedalo inak ako na ruky

dani ja tiež byvam v pyžame sa mi nechce prezliekať 😀 a ked príde daka navsteva tak šup aspon tepláky vymeniť

jana2033
16. máj 2010

mayocka inak dneksa sme krstili, a som prekvapená mala bola náááádheran vydržala celú omšu 😝 , akurat ked brat jej lial tu vodu tak vtey trošku zamrnkala ale vôbec žiaden škrek potom ju sestra zobrala a zaspala jej na rukach 😀

katika82
16. máj 2010

inak náš luky je na ovládač z telku totálne jak keby neviem čo videl hned sa hádze po ňom.. a včera sme prišli na to že sa bojí ked si niekto robí po tvári tak ako ked sa umýva. som s ním vošla do kupelne ked sa mužík kupal lebo chcel chrbát umyť a už som tak s ním bola pri nom ked sa kupal ale včera bol už namydlený a umýval si tvár no a luky taáááky rev spustil. tak sme si mysleli že sa zľakol že je ocino namydlený. ale ptoom ked vyšiel von z vane ta si ešte tvár kremoval a zasa si tak prešiel po tvári ako ked sa umývaš a luky zasa rev. tak sme to potom skúsili že sme ho rozosmiali a som si ja tak začala ako ked sa umývam po tvári a zasa rev. tak sme zstili že sa toho bojí ked si človek po tvári robí. až nám to smiešne nebolo. 😀 neviem čo mu tak ľúto príde.

anicka
16. máj 2010

janka to je fajne, že bola Simonka taká dobrá 😉

mayocka
16. máj 2010

baby na tie nozicky sa objednavate alebo tam len tak pridete?co treba so sebou?drobcovu zdravotnu kartu a karticku?pytam sa dopredu ak by som musela nahodou volat a objednavat sa...
o ktorej sa tam chodi?nie je tam naraz vela deticiek a necaka sa dlho?

janka: no supis tak vy to uz mate za sebou 😉 my si este pockame tyzdnik a uz bude fajne uz budeme moct aj vonku cvalat s kocikom 😉 dufam ze to bude po tej omsi,ajked mala moze byt vtedy dobra ale ten stres ze ci bude ci nie mi za to nestoji... ☹
ja malu tiez ulozim do postielky,dam jej dudu ked nakojim a odgrgne si,hladkam ju po čielku kym nezaspinka a tak to bude uz furt!!! ak ju niekto bude chciet vziat po kojeni na ruky tak nech zabudne! uz potom nevie co ma robit,rozoberie sa a nezaspi a treba ju hojdat na rukach...no pri cicke zaspi a kym si odgrgne nejak ju to nerozobere este...

danka.k
16. máj 2010

mayocka neobjednava sa tam... chodi sa tam stvrtok tusim od deviatej do jedenastej.. a staci ti karta a karticka..

deniskateniska
16. máj 2010

ahojte kocky... tak my sme dnes boli v martine v baumaxe a v tescu, som si kupila sietku proti hmyzu na kocik 😉 lebo tu to nemali... a kojenecke podprdy, mensie cislo ako D alebo DD nemali .. 😅 neviem ci by som tam ja hlavu skor nedala 😀

danka.k
16. máj 2010

denis ja som dnes tak plavky v tescu pozerala.. som si mohla na hlavu ako klobuk dať 😀 😀 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
16. máj 2010

ved ale plaviek tam bolo po*uja.. 😀 😀 😀 len vsecia kupovali ako divy.. ja som si chcela podprdu skusit tu u nas v tescu, len tam bolo asi 5 zenskych a kazda z nich mala minimalne 5kusov plaviek v ruke.. no tak si predstav ak si secky pobrali, tak sa necudujem ze tam nic neostalo 😀 😝 😅

a ten moj maly romanko sa este neprestal hybat... a teraz sa mu cka a kope ako divy.. a do rebieeeeeeer.. au 😀 😀 😀

katika82
16. máj 2010

maji na nožičky sa chodí vo štvrtok, neobjednáva sa je dobré prísť hned ráno na tú cca 8:00, ak sú tam aj staršie deti vždy ráno berú najskôr detičky malé na nožičky. takže treba hned ráno prísť aby tam nebolo veľa mamičiek. berú vždy po dve detičky jedna mamička si dieťatko pripravuje kým to prvé vyšetruje a tak sa to točí, treba ti kartu zdravotnú a kartičku poistenca, plienku na ktorej si malú vyzlečieš ja som si vždy brala osušku tú plienkovú hrubšiu, alebo tenkú dečku proste niečo čo aj rýchlo opereiš potom lebo sa ti umaže od toho gélu čo sa vyšetrujú klbiku ultrazvukom a iné nič. plienku do poroty keby sa malá pocikala, ja vždy všade chodím tak že mám v taške nachystané oblečko do zásoby keby sa malý ogrcol, plienky a obrúsky vlhčené.

danka.k
16. máj 2010

katika starsie deti beru az od 11... takze od 9 do 11 su len male deticky na nozicky 😉

anicka
17. máj 2010

mayocka katika to napísala tak dopodrobna že nie je čo dodať 😉 tak ako píše danka staršie deti berú až od 11, tak to do tej 11 treba stihnúť, ja keď som tam chodila tak tam bolo vždy kopec mamičiek a bolo jedno či som prišla o 9, 10 alebo tesne pred 11, takže sa asi treba trošku vyzbrojiť aj silnými nervami ale ide to chytrúčko 😉

danka.k
17. máj 2010

ja som tam tiez vzdy prisla o 9 a bolo tam kopu maminiek.. a minule ked sme sli s malym na kontrolu prisla som tam bolo 10,45 a este stale ich tam bolo plno... takze tam asi ani nenajdes cas kedy ich je menej... ale ide to tam ako po masle 😉

salvinka
17. máj 2010

my sme zatial boli len raz na nozickach.. kym sme sa tam vytrepali bolo nieco po desiatej a babatiek tam nebolo vela.. vlastne sme boli druhy v poradi, ale cakali sme dlho kym nas zavolali..

deniskateniska
17. máj 2010

salvi.. sa mi snivalo ze som bola u vas, ale byvali ste v byte... a mne sa uz narodil romanko a bola som u vas na navsteve .... 😀 😀 😀

bolulka
17. máj 2010

no ja na tych nozickach budem musiet pravdepodbne aj kojit. my mame takeho hladosa ze az. budi sa kazdu hodinu na jedenie, hore je aj dve-tri hodky cez ktore musi pravidelne papat. a nie je schopny vydrzat, nicim ho neutisim. 😝

deniskateniska
17. máj 2010

bolul tak budes kojit, ved je to normalne, babo potrebuje papat.. 😉 myslim ze nebudes jedina 😉 hlavne ze mu chuti 😉

salvinka
17. máj 2010

deni no nacase aj zrealizovat navstevu.. 😀 uz len romanka treba 😀 😀
bolul mate pekneho hladoska 😀

mne sa to zo zaciatku zdalo dost divne, ale teraz by som bola schopna kojit aj na namesti 🙂 😎