Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
18. júl 2010

@mayocka dnes sme boli v SD, som uz aj bola vybrata ta pozret, ale akurat pred nami k vam dosla nejaka navsteva aj s kyticou, tak sme sa otocili a isli naspat do kulturaku, no ak neratam to, ze Jr. nahanal vase sliepky s travou a krical po nich "chces?" 😀 podareny bol 😀

mayocka
18. júl 2010

@emmka3 Majus svokrovci,mam narodky tak boli vis? 😉 ved to nemusite len ked je nejaka slavnost,pridte aj normalne v beznu obycajnu nedelu napr.a hoci aj cez tyzden....no maleho by som si uz rada kukla,podareny sa rehli na vsetky strany 😀

P.S.laktacnu krizu sme nezvladli,kojime sa uz len v noci,mlieko uz nemam inokedy len raz za 12hodin a mala ho ajtak nechce odkedy ma flasu,tak bolul drzim prst nech zvladnete v dobrom vsetko

baby deni a majkad dajte si na toto bacha v troch mesiacoch deticiek,keby to mne mal kto povedat co bude spravam sa inak a tu flasu jej nedam no ale co ked dr.zahlasila ze malo pribrala,tak co som vedela ja hlupa prvorodicka?citim sa pod psa ale hlavne ze bude najedena,lucim sa dobru nocku vsetkym

katika82
19. júl 2010

ahojte maminy

tak mi sme v Zázrivej u svokrovcov zasa trošku.nech si lukyho užijú. v sobotu sme boli v polsku na nákupoch hlavne sedačku do auta som chcela tak sme kupili super a tomuto som neoodolala

http://bocianbaby.sk/index.php?s=detail&id=436&...

na rozdiel od ceny na svk 130 eur v polsku bolo za 80 euri tak sme sa s krstnou lukáškovou dohodli že napoli mu to kupime že to bude mať k 8 mesiacom 😀 😀 😀 no takýje šťastný v ňom. je na dialkové ovládanie aj takže kým je taký malý ovládame ho my. 😀

majdiska
19. júl 2010

katika pekné.. niečo podobné ale vačšie plánujeme malému k 3-rokom 😉
mayocka, to ma mrzí.. ja som malého konečne odstavila, kojila som 2 roky a 9 mesiacov, laktácia sa zastavuje a už ma ani prsia nebolia, tak ako boleli pred mesiacom.. len sa mi scvrkli a potrebujem o číslo menšiu podprsenku... no som nevyspatá, v noci tu bola diska a ja už 3 noc vôbec nespím.. som nasrato volala starostovi, že ráno vstávame do práce a ten rámus je na neuverenie.. ešte dobre že malý spal, kebyže mi prereve celú noc, tak starostu zabijem :-/

majdiska
19. júl 2010

inak k laktačným krízam, my sme mali asi do 10.. no bolo to ťažké, lebo malý chcel piť každú 1 a pol hodku cez den aj v noci.. som chodila ako zbitý pes.. priberal málo - tak 200-300 g za mesiac, ale dr. to nejak neriešila, proste priberal a nechudol.. a jednoducho niektoré deti priberajú viac a niektoré menej.. a som sa unadávala,že už nevydržím a dám mu sušené a budem mať pokoj.. ale nakoniec som vydržala až doteraz 😉

majdiska
19. júl 2010

ozaj a zabudla som dodať, malý má už 18 kg, takže mu nič nechýba 😉

mayocka
19. júl 2010

@majdiska Zuzi ja som sa zlakla ked mi dr.povedala ze malo pribrala,spanikarila som a vysla som napoly mrtva odtial,v hlave mi vyrilo: "Paneboze co som to za matku ked si ani nevsimnem ze mi je hladna alebo ze sa s nou nieco deje..."
a taketo kraviny ma napadali,proste som chytila paniku a tresla jej ten nutrilon no a ked vypila po kojeni tolko vela zacala som nad sebou uvazovat ci uz nemam mlieko ci co sa to deje,nevedela som ze sa mlieko teraz zmeni a tak uz bolo neskoro,mala nechce cicu ked je hore zobudena,iba v noci este sa mi prsia naleju a vtedy vypije pekne ked ani ocka neotvori aspon nieco no....ked netecie aspon kvapka a troska materskeho je lepsie ako nic ☹
este mame posledne zasoby v mrazaku odstriekaneho takze nie je este uplne na umelom

@katika82 kraaaaaaaasne to je,mozno ze aj Ivanka bude na auticka ktovie 😀 vyhoda pre vas co mate chlapcov...posadite do auticok a vozia sa ale neviem ci tam dievca bude sediet 😝

baby ja som taka stastna z postupu nasho drobceka,juuuj uz nelezka necinne ale hundre si,zmenil sa jej hlasok (zhrubol) mrmle si,gága,prdka si ustockami 😀 no podarena je,vcera sme ju v postielke nechali a kukali sme sa na nu ako si rozprava a kukala sa na kolotoc co mala nad sebou,inak je to riadny tv maniak,moze byt zarevana cela,ani cumel jej netreba a ked kuka telku tak cusi a pozera s ustami otvorenymi 😀 a inak lezat sa jej velmi nechce,je to skoro ale dviha sa do sedu a ked ju dam lahnut tak spusti rev 😅

@katika82 aj my sme boli v PL v sobotu ale nie na trhoch iba v Jablonke po mliecko a plienky a mäsko,aj salvinku sme stretli,no ked sa nemame kde,aspon v Polsku sa vidime 😀 😀 😀

@majdiska co ti povedal starosta?????? 😕 som myslela ze ma trafi,mala do polnoci plakala,okna pozatvarane aby nebolo pocut hluk,isli sme sa podusit od tepla,rano o pol tretej som isla malej robit mliecko tak to tam este hralo ma islo porazit,starosta tiez nema rozum,do desiatej a dost !!!!! hlavne ze ked sme chceli mavat zabavy ako 18rocní tak nechcel dovolit a teraz ked naokolo kulturneho su same malinke deti narodene tak sa moze zabavat aj do rana 😠 😠 😠

majdiska
19. júl 2010

mayocka no zdvihla mi to nejaká ženská, že mobil starostu.. a že on spinká 😝 ma skoro j..lo od jedu, tak on spí a ja môžem byť do rána hore.. že mu to odkáže, krava jedna.. samozrejme na chvíľku stíšili a potom znovu na plné gule.. skončilo sa to o 4h ráno a vstávala som o 5h, takže isto vyspatá do ružova.. ale ked ho stretnem najbližšie tak mu pekne vypucujem žalúdok, kde je nočný kľud??? som tej ženskej povedala, keby že je víkend, tak nejak zatnem zuby a dospím na druhý den.. ale my sme vstávali ráno do práce a celú noc byť hore... !!!!

majdiska
19. júl 2010

maji inak aj mne povedala o tom že malo pribral.. ale nejak som neriešila.. nech priberá ako vie a ako mu to ide..

emmka3
19. júl 2010

@mayocka ale zas ked ti aspon v noci chyti cicu, tak to zas nie je uplne stratene, kamaratka takto tiez rozkojila, zo zaciatku bol maly ciastocne na UM ale ona sa nevzdala a rozkojila to, som ju velmi v to podporovala, sa vzdy smiala, ze jej staci ked ma vidi alebo cez mobil sa so mnou rozprava a sa jej prsia nalievaju 😀 no a potom odstavila UM a az do teraz su na cice, maly ma rok aj 3m, tak skusaj aj cez den ak mas este motivaciu, ked sa ti nalievaju ...

mayocka
19. júl 2010

@majdiska keby mi po kojeni neplakavala tak to ani ja neriesim ale ona zaspavala hladna,mala som uz malo mliecka takze nieco na tom bolo

@emmka3 trapime sa uz asi tyzden takto ze ju cez den pritisnem na cicu ale hovno z toho,rozbuja sa zakazdym,no a potom sa mi mlieko nespravi,varim caje,rascovku a nic ziadne mlieko,proste mala ked je hladna tak potrebuje aby jej hned tieklo a ked ju ja dam na prazdne tak sa ani nechyti,no stalo sa aj take ze mi mlieko tieklo ako z kohutika do jej ust a nechcela sa prisat,tak je to nanic v obidvoch pripadoch...aj ked mam cez den naliate prsia nechce...raz som odsala z oboch 60 a dala jej vypit ale to jej nestaci,ajtak musim dokrmit

mayocka
19. júl 2010

@majdiska pravdepodobne jeho sestra z rakuska,videla som ju vcera ze je v dubovej

emmka3
19. júl 2010

Maji, ja nechce rypat, a dufam ze to tak nezoberies, ale ako vies, ze po kojeni plakala od hladu? 😅

majdiska
19. júl 2010

maji segra ma pravdu.. no teraz ked si jej ponúkla flašku a už si na nu aj celkom dobre zvykla, ťažko chytí cicu.. môj malý napr. ked som plne kojila a prestala dávať čaj vo flaške - mal 4 mesiace, tak po týždni - dvoch nevedel vôbec flašku chytiť, len ju žužlal a nechápal čo to je 😅 maji a mliečka máš dosť, len už nie nadprodukciu, prispôsobilo sa to.. ja som tiež nemala naliate prsia a kojila som doteraz.. proste ako si malý ťahal tak sa tvorilo.. tiež som si myslela že je ho málo a nestačí, ked plakal.. a nakoniec to bola kolika a mliečko stačilo.. a to on si popapal statočne..

mayocka
19. júl 2010

mno tak som to vedela ze plakavala a tak som ju dokrmila,vypila stovku a zaspala ako dudok,keby ju bolelo brusko tak flasu ani nechyti a place dalej a puci sa,ale popri papani si ani neprdla,cize zapchate vetry nemala...

no ona cicu chyti ale len ked je v polospanku a cez den sa mi nedari ju udrzat v bdeni ved je uz velka tak sa potrebuje aj pohrat a potarat si

majdiska
19. júl 2010

a ešte ma napadlo - ten plač deti prechádzajú fázami vývoja - nejaký proces uvedomovania sa.. je to ich spôsob komunikácie s okolím.. plače a počúva sa, alebo len tak plače.. zažila som na malom.. tiež plakal - najedený, suchý, proste len chcel poplakať.. a nevedeli sm si s ním rady 😒

mayocka
19. júl 2010

@emmka3 ako ju mozem nechat hladnu ked nechce cicu,skusila som to uz jedno cele doobedie,bola hladna uz vycerpana,a predsa ju nechytila ajked doobeda vobec nejedla ale toto je trosku aj tyranie tak som jej musela dat nieco zjest

anicka
19. júl 2010

@mayocka súhlasím s emkou ja by som to ešte nevzdávala ak sa Ti v noci tvorí mliečko, skús to ešte rozkojiť, bola by to škoda 😉

mayocka
19. júl 2010

@anicka skusam skusam ale nejde to ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

emmka3
19. júl 2010

ako ja myslim, ze vtedy, ked si este kojila, ze ako si vedela, ze po napapani place od hladu? teraz je jasne, ze ked sa neprisaje, tak nepapa tak treba dat nieco ine ... no skoda, ze ta Dr. ta tak zdeptala a nepodporila ☹, ked sa neda, tak sa neda ... pri druhom babu uz budeme vsetky mudrejsie 😉

nadezdah
19. júl 2010

@mayocka Ja som tiež mávala obdobia, keď som mala málo mlieka, teraz už viem, že stačí 1 dcl bieleho vína a cecky mám na prasknutie. Možno to nepôsobí na každú, ale mne to pomohlo a mliečko sa mi tvorilo, ale to je práve tá chyba matky, že sa o bábo bojí- to samozrejme rešpektujem aj ja som taká bola, a keď nechce cicu, ponúkne mu flašu a potom to je už v keli. No škoda, ale najlepšie sa učí na vlastných chybách a ako povedala emmka, pri druhom už budeš múdrejšia.

Babky, za stretko som aj ja, ale tak že to hodíme cez vychádzky, niekedy v auguste, teraz sa na to ešte necítim. 🙂
No a k mojej svokre: Tak baby vo štvrtok som išla do nemocky, starú som poučila čo a ako doma. V piatok ma boli poobede pozrieť, o 12,00 obedovali a okolo 14,30 odo mňa odchádzali do Tesca na nákup, tam boli asi hodku. Lucka bola hladná a chcela v aute jesť rožok s pomazánkou, mm a svokra na ňu navrieskali, že nech v aute nerobí bordel a zakázali jej tam jesť a okolo 16,30 mi to volala malá, že je hrozne hladná a babka, že fajčí na balkone.Vypalovanie zobáka je prednejšie, ako hlad dieťaťa. Tak som volala mm zjeb...som ho, že vysávať v aute chlpy po služobnom psovi mu nevadí a po vlastnom dieťati mu vadí pár omrvín a aj to že koľko je hodín a že tá pi.. nie je schopná jej dať jesť a to som ju volala pre to, aby sa starala o dieťa. No za chvílu mi volá stará, že čo sa rozčulujem a tak a ja jej že či bola pri tom rozhovore medzi mnou a mm, že nie, tak ja že nech si ho nezastáva a nech sa nestará a ona že Lucka je rozmaznaná, no nebolo mi viac treba a ja, že by som jej vedela rozprávať kto je rozmaznaný, ale nebudem menovať, tak sa urazila a už mi viac ani nevolala a ani neprišla. V sobotu cez deň ju Lusi omylom vymkla na balkóne a ona narobila depky dieťaťu, že kôli nej skoro infarkt dostala a plakala a Fero aj stará Lucku citovo deptali. V sobotu večer: Keď som odchádzala, som jej vravela, že nech vetrá iba do 9,00 ráno a potom až keď zapadne slnko, kôli peľom, som jej to asi 3 x pripomenula a tá pi..nechala celú sobotu v spálni kde spí malá otvorenú vetračku, tak som sa tak vytočila, že až. Samozrejme kašel čo jej prešiel už v piatok tak v nedelu kôli tomu zase začala drhnúť. No a od nedele šla Lusi do tábora a to som už písala, že tam mala problémi s bolesťami brucha a v stredu sme ju vzali, to mi ani domov nechcela ísť. Tak to chúďatko moje čo mala depky z toho, že som v nemocke, tak ešte jej pridávali, no som bola úplne zúfalá z toho a potom že mám takéto problémi. No vo štvrtok večer som volala s mm a som mu povedala, že jaká je jeho mať pi.., že som ju prvýkrát prosila o pomoc a takto to skončilo a že ak prišla zobák vypalovať, tak nech si zbalí kufre a ťahá na prvý vlak do pi..., lebo si neprajem ju tam nájsť, keď dojdem domov. A zabezpečila som moju mamu, ktorá prišla v piatok ráno, tak už je chvala Bohu dobre, malá je už v pohode, ja som tiež na tom lepšie, svokra je preč, mm mi nepovedal k tomu ani slovo. A mojej mame povedala svokra, že ide preč, lebo že ona po sebe ziapať nenechá a že chudák Ferko pri mne, že mu len do ko.. nadávam a ho vyhadzujem, no tak som tá največšia pi.. pod slnkom, ale hlavne mám už pokoj. A môj mm veľmi dobre vie, že ak sa mu pri mne nepáčim, tak sa môže zbaliť a ísť, kedy sa mu zachce, ale asi nie som až taká zlá, keď ma trpí. Alebo si to pekne krásne kôli jeho minulosti odsiera a čuší. Toť moja svokruška. "Milá" to žena, že?

mayocka
19. júl 2010

@nadezdah fasa az mi zle prislo kokos a ten tvoj drahy by sa tiez mohol rozhybat alebo si dat odpich...

@emmka3 vtedy ked sme sa plne kojili tak mi mala plakavala

no tak sme mali dost velke problemy prave,-zapcha jak fras!!! mala plakala tak ze som skoro s nou plakala,uz place tak rozumnejsie,nie pre kazdu blbost ale tak lutostivo fakt ked ju nieco boli,nosili sme sa,no dokakala sa dva krat a furt bola nervna,dala som jej cicu a nic samozrejme,ajked tieklo (takto sa mi produkcia nezvysi ked mi nechce pit) a ajked tieklo mliecko tak nechcela,samozrejme som jej dala flasku co ine,bola taka ustata chudatko,furt hladala jest,plakala uz od unavy tak som nemala srdce ju trapit viac

bolulka
19. júl 2010

tak baby my sme sa uspesne rozkojili. klop klop klop. ale v stredu uvidim, ci z toho aj pribera. Kazdopadne som sa rozhodla, ze ked je taky kludny a spokojny, dokrmovat nebudem. ak nebude na tej vahe samozrejme stat.

mayocka
19. júl 2010

baby ja uz na to seriem,stale sa snazim,pijem caj,rascovku,no co z toho ked mi to mala nevypije ☹ ☹ ☹ naco je to dobre potom ☹ a ked by chcela pit tak mlieko nemam a plakat ju nemozem nechat ☹ fakt nevladzem 😢 len ma serinka ze z toho UM ju zapeka fuck!!!

@bolulka supis moje,tak sa drzkajte teda,hadam sa pri druhom babatku poucim a viacej si toho nastudujem na Ivanke a budem vediet uz co a ako robit a co nerobit ☹

zajtra sa chystam do mesta malej na vecicky lebo jej je uz nejak vsetko male,kde maju dobre a lacne vecicky v DK?nejake sekaciky poznate?ja ich poznam vela ale nechce sa mi po vsetkych chodit a hladat detske veci,tak dajte rady 😉

anetaadam
19. júl 2010

@nadezdah Obdivujem ťa ako to všetko zvládaš 😲

anicka
19. júl 2010

@nadezdah to ako bez komentára tá tvoja svokra a mužíček na máš to "veselé" mrzí ma že sa musíš takto trápiť 😔
@mayocka mrzí ma že máš s tým mliečkom takéto starosti. My sme mali v podstate len jednu krízu keď som dostala menzes 4 mesiace po tom ako sa Maťka narodila. Ten jeden týždeň bol naozaj bojový, to bola na cicke aj každú pol hodinu, ale som si povedala, že musím vydržať a akosi sme to zvládli. Neboj aj ja som urobila kopec chýb o ktorých som povedala, že ich jednoznačne pri druhom už neurobím 😉
@bolulka super, že ste to zmákli 😉

mayocka
19. júl 2010

@anicka a ako dlho ste sa kojili? ved vravim ze aspon v noci teda aspon nieco spapka ajked neviem ci sa mi bude este tvorit ked iba v noci papa,ono by sa tvorilo tym som si ista lenze ... ked ho nema kto tahat tak naco aj ☹

deniskateniska
19. júl 2010

boli sme u doky.ehm 5010g.he.riadne co?

Nadi obdivujem ta,ja by som to nevydrzala s takym chlapom.

Maji hlavu hore nie si ani prva ani posledna co nekoji,proste je to tak.nestresuj,mozno sa to napravi.a skusila si homeopatika na tvorbu mliecka?

anicka
19. júl 2010

@mayocka 1,5 roka Maťka sa odstavila sama. A keby si sa cez deň skúsila odstriekať a dať jej s fľašky Tvoje mliečko. Lebo je pravda, že čím menej sa Ivanka bude kojiť tým sa ho bude tvoriť menej. Ale hlavne sa netráp, tak ako píše deniska. Keď to pôjde tak to pôjde a keď nie nebudeš ani prvá ani posledná kto bude mať dieťatko na umelom mliečku.

@deniskateniska to ste riadny valibuci, Ty máš asi smotanu nie mliečko 😀

mayocka
19. júl 2010

@deniskateniska no vau ty kokos my s bolulkou mame teraz take deticky 5-kilove,kokoooooos,si riadna mamina kokos to fakt asi slahackou ho krmis 😉

@anicka mno ved prave ze nie som,len mi je luto ked sa to tu pise furt ako sa kto koji a my sme akosi predcasne stroskotali,ja som od prveho tyzdna bola na sunare a zijem ale vtedy sa to nerozoberalo,mno co uz,zacneme aspon skor prikrmovat 😀 niecim sa utesit musim....ved z toho sa neumiera,ale cloveka to trapi,boli sme si take blizke 😢