Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bayka
27. nov 2007

a vasu malu tiez "uriekavala" nejaka prajna pribuzna?
Bolulka a ty si povodom Kubincanka?

bolulka
27. nov 2007

hrôza, myslím, že tu by mal zasiahnúť štát, pretože platy tu nie sú adekvátne k cenám bytov a myslím, že je to čistý monopol.

inak nemáš strach, že tá rodina sa ti tu dostane? bo ja by som nikdy nepovedala, že sa tu jedna osoba dostane a veru dostala. 😔 a prečo si napíšala "ešte manžela"?

bolulka
27. nov 2007

uriekavali ju čo som si všimla dve osoby ale oni nie sú zlé, ono sa vraví, že uriekavajú dobré osoby. o jednej viem, že chcela bábetko, takže asi z chcenia... 🙂

bolulka
27. nov 2007

a čo tu tí manažéri chcú robiť? orať? 😀

bayka
27. nov 2007

tak to sa veru nebojim 😀 sak ona ani nevie co je PC a nie to este net 😀 ale clovek nikdy nevie 😅 ale pochybujem ... ona by sa v tych riadkoch asi ani nespoznala ... ona je velmi jednoducha a o to ma v sebe viac zloby ... 😠

A ten "este manzel" bol preto, lebo sme si mysleli, ze rozvod je na spadnutie a potom takato novinka ... ze tehotna ... nerozumiem, nechapem a uz dopredu lutujem male, a zvlast ked to bude dievcatko, lebo dieta si rodicov nevybera ... ale to uz je ina kapitola ... 🤐

A realitky ... dobri obchodnici su to a ked prisli aj do DK tak ti, co boli na zaciatku sa aj pekne nabalili a este sa aj nabalia, lebo stavat sa nestava, a ak ano tak je to draheeeeeeeeee a mlady chcu byvat a bytov je malo tak to drazie ze sa clovek ani nestaci cudovat ... preto som aj ja mojho este ked sme byvali v BA surila, ze nech sa rozhybeme lebo ceny bytov pojdu hore rychlejsie ako platy ... a tak to bohuzial je ☹ 😠

bayka
27. nov 2007

😀 no sak predca co tu akoze ma byt ten priemyselny park 🙂 a ti manazeri aby mali kde byvat ... ale asi nerozmysla, ze robotnikov a obycajnych ludi je viac ako manazerov 😎 Hrozny ozembuch to bol, sme sa s brachom len smialy 😀

nenka83
27. nov 2007

no ma tu byt obchodne centrum.... sa tesim lebo v tomto bohom zabudnutom kupine okrem tesca a trapneho Lidla nic nie je. inac caute.
akosi sm na vas pozabudla. bolulka predala si tie svadobne saty? videla som na mmb ze mas dost zaujemcou o ne?

bayka
27. nov 2007

no ma tu byt, akurat vcera som videla plany ... ma sa to volat Big Box 🙂 zatial ... a bude tam aj nove kino a take ... my to prislo ako Aupark v malom, tak uvidime ci sa to tu rozbehne a ci tam tie znackove obchody nakoniec nenahradia zas cinani ... 😎

nenka83
27. nov 2007

bayka chodis do auparku? ja vzdy ked som v BA.detske obchody su tam uzasne, tie sa obist nedaju.a teraz je tam uz aj HM.a to je moja srdcovka a velka zavislost.
a kedy to ten big box ma byt?

bayka
27. nov 2007

No chodili sme tam na "nedelne" vychadzky ked sme tam byvali ... ale ked ti musim pravdu povedat, uz ma to v tychto centrach omrzelo, lebo je tam hrooooooooozne vela ludi a tie obchody su aj malinko drahe ... aj ked take HM 😉 moja srdcovka, ktoru som si doniesla z USA ... tie detske obchodiky su mile, dobre marketingovo vymyslene 😉 mne to ale prislo take divne ako napriklad v tom velkom obchode pri Ikei (uz ani neviem ako sa vola 😅 ) ze su tie ihriska vo vnutri ... ako v sklenniku a vonkajsie parky v BA rusia a stavaju tam "mrakodrapy" 😅 ... ja som rada, ze sme odtial odisli, lebo som si nevedela predstavit zakladat rodinu a vychovu deti v takom prostredi ako je v BA ... 😎

nenka83
27. nov 2007

no ono svojim sposobom mas pravdu.aj ked mna naupne strediska avia.velmi mi to tu chyba asi preto ze to tu nemam. no v Avione oproti Ikei su tie ihriska.minule ked sme tam boli som sa cudovala.tam sme chodili malej kupovat.nezda sa mi to az take drahe... ked som porovnavala ceny tu v detskych obchodoch.no ostatne detske su uz drahsie. tesim sa ked pojdem do skoly ako to tam zas obehnem.
bayka a ty sa kedy chystas na mimco?

bayka
27. nov 2007

chodis do BA do skoly?

To je pravda, ze je tam dobry vyber asi vsetkeho a potom aj tie ceny su mensie ale asi len v tych okrajovych centrach ... Aupark a Polus su myslim najdrahsie ... a to ze ta bavia ti nezazlievam, lebo to je prirodzene, ze ked nieco nemas pod nosom kazdy den tak ta to taha a tak lahko neomrzi 🙂

No my planujeme mimco asi az v r. 2009 lebo teraz som zacala robit v DK tak musim chvilku popracovat, aby sme si tu vytvorili zazemie ... takze teraz sa naplno angazujem pri malom Adamkovi a zaucam sa prebalovacie a ine techniky 🙂

nenka83
27. nov 2007

ano chodim na komenskeho na pravo. hadam aj dochodim. no ano najprv treba zazemie, uz som a´j ja toho nazoru.predtym som si myslela inac.no teraz treba vlastne byvanie, urcita financna zabezpeka, skoncena skola... pretoze terz pri malej to nestiha´m a nestiham sa jej venovat podla mojich predstav.

a tiez by som sa chcela o rok zamestnat. bayka dohod nejake fotky, nech ta vidim.

bolulka
27. nov 2007

nenka, ja som rada, ze sme si teraz spravili Klaudiku. aspon som zacala inak zmyslat a aspon studujem vysoku popri materskej (a hlavne asi aj vdaka malej ju studujem). 😅 vsetko sa da. inak ked drobceka vidime, neposunuli by sme otehotnenie ani o den 🙂

bolulka
28. nov 2007

bayka, som ti poslala IP. 😉

nenka83
28. nov 2007

bolulka aj ja som nemierne stastna ze malu mam.pretoze ona bola planovana. snazila som sa otehotniet pol roka.
chcela som tym povedat len bayke ze ak sa na to neciti, tak ma pockat.
je krasne mat babatko. no napr. ja platim take peniaze za skolu, sumu tu radsej nebudem ani hovorit, a lepsie povedane platia mi ju moji rodicia, tak citim aj voci nim povinnost ju skoncit.a pri tej malej to naozaj nestiham, co som si myslela ze to bude v pohode. a ja nemam hocjaku skolu.tym sa nechvastam, ale myslim ze je velmi tazka, niekedy mam pocit ze tam ani nepatrim.
a sama hromzis ze nemate vlastne byvanie, ze svokrovci fajcia atd... aj ja byvam u rodicov, su uplne skvely, ale tiez by som chcela byvat sama, mat svoje a zatial na to moznosti nemam... a myslim ze aj to je dolezite pri planovani babatka
a mnohe ine veci... tym vsak nechcem povedat ze nieco lutujem... malu milujem viac nez svoj zivot!!!

nenka83
28. nov 2007

ja vlastne mozem byt vdaca len svojim rodicom a manzelovi, ktori mi velmi pomahaju, inac by som skolu nezvladla. 😔

bayka
28. nov 2007

nenka, mas pravdu ... my sme tym, ze sme sa chceli dostat z BA uvazovali tiez nad variantou, ze z byvalej roboty pojdem uz na matersku ale tam sa to tak skomplikovalo, ze som odtial odchadzala prv a zaroven nastupovala do novej roboty v DK. A kedze by som tu chcela robit dlhsie a ziskat prax (lebo po VS to bolo veeeeelmi zloite najst si bez praxe pracu), tak s babom musime este pockat ... a taktiez kvoli financiam, lebo moj muz teraz zrovna nevychytal taku pracu, co by dokazala utiahnut hypo a aj 2 dospelakov a jedno babo ... aaaaaaaaale, keby bolo vsetko tak jak by som chcela 😉 tak by som na matersku isla aj hned ... uz mam na to aj vek (26) takze take tie patricne tyky na to mam 🙂

nenka, fotky mam zatial len na mojasvadba.sk ... ak ti nebude fungovat tento link http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum... , tak potom skus cez vyhladavanie v sekcii clenovia a ked si das DK, tak tam som hned na zaciatku v zozname ... prihlasit sa mozes tym istym nickom aj heslom ako mas na Konikovi ... 🙂

bolulka, mas IP 🙂 a ty nam kde studujes?

Inac kocky, klobuk dole, VS a babo ... verim ze je to dost ...

nenka83
28. nov 2007

ak bayka tvojho ocina z videnia poznam a aj brata.brat nechodil na gympel? a ty si nahodounebola blondina niekedy??

majdiska
28. nov 2007

ahojte kočky 🙂 ,
pozerám že sestra sa tu akosi udomácnila 😉 . ešte by mohla splnať podmienku bába a bolo by to ideálne. dnes som bola s malým von, no nechala som ho dobre vymrznúť. 😀 alebo skôr seba, ruky som si necítila ...
bolulka, sestra mi povedala kto si, inak sme ťa raz ja i sestra stretli s polovičkou a s malou v tescu, to ked som bola tehotná. možno si nepamätáš, taká tučnučká v rifľoch 🙂 . to som nevedela že bývate v štvrtom vchode 😀 , to sme si dopisovali nie daleko 😀 .
ozaj anicka sa akosi dlho neozýva. ako sa má? kukla som jej fotky, má veľmi pekne spracované svadobné.

bolulka
28. nov 2007

majdiska, no jasné. 😀 sakra, tak mi si tu píšeme a v tescu akože nezájem.. 😀

ja chodím inak na manažment do DK - Katolícka univerzita.

nenka, ako vravíš, je dobré mať všetko zariadené a potom šup na mimi. 😉 inak poviem vám, som rada, že ešte nie sme vo svojom... nemám ani predstavu ako by sme to uplatili, bo pri výpočte, keby sme aj úver platili, na stravu by ostalo tak 5OO korún... 😝 teraz môžem malinkej kupovať čo sa mi zachce a nemusím sa stresovať, či jej budem mať za čo dať jesť. 😉

som včera čula aký majú dôchodcovia dôchodok - ma skoro vystrelo, pretože oni už nepotrebujú toľko peňazí ako mi mamičky na materskej (dieťaťko treba
obliekať, draho papá, hračky a podobne) a my máme takú úbohú materskú. navyše štát stanoví minimálnu mzdu a žene s dieťaťom (a niekedy aj s dvoma, troma) hodí takú úbohú polovičnú čiastku, tak si veru serie do huby. (sprepáčením)

nenka83
28. nov 2007

no bolulka lenze niektory dochodci ziju sami, nemaju uz svoje polovicky.a ked z toho dochodku zaplatia byt,elekrinu, a LIEKY, kotre su vo vacsine pripadov sucastou ich zivota, a bez ktorych by uz mozno nedozili staroby, strava a ine poplatky, tak im mozno uz ani tych 500 sk neostane. a mnohi ten dochodok maju pilne odpracovany... ja som za aby mali dochodci taky dochodok a dostojne dozivali svoj zivot.

materska je uboha to je pravda.hlavne tie mamicky co ziju bez partnerov.tie obdivujem ako to zvladaju, ako hosporadria, klobuk dolu 😔

anicka
29. nov 2007

ahojte kočky, ospravedlňujem sa, že som sa neozvala, ale žiaľ momentálne sa mi to v práci nedá. ☹
Pracujem na tom, aby som mala netík aj doma, len som mala teraz okrem práce ešte dôležité vybavovačky, takže netík musel počkať.
Ale od 1.12. nastupujem na materskú, tak hádam sa to zmení k lepšiemu 😀

Čo sa týka dôchodkov plne súhlasím z nenkou. Mám úžasného starého otca a keďže stará mama už nežije, viem aké je to tažké utiahnuť byt, stravu a lieky. Myslím, si že to nie je to tom, že dôchodci majú toľko a mamičky toľko, ale tom, že sociálna politika tohto štátu kríva na obidve nohy.
Ak niekto celý život poctivo pracoval, tak si zaslúži taký dôchodok, aby mohol spokojne a dôstojne prežiť aj starobu. Aj je to aj o tom, že štát by si mal uvedomiť, že materská dovolenka nie je dovolenkou, ale prácou na 24 hodín denne a 7 dní v týždni a mal by mamičky adkvátne k tomu ohnotiť. Ale to by v parlamente namiesto mužov v pokročilom veku museli sedieť, ženy, ako my 😀

bayka
29. nov 2007

Kocky, vsetko co pisete o dochodcoch aj mamickach na materskej je svata pravda ... ale ked som rozmyslala nad tym, ze by mamickam podvysili matersku, tak nas nasi romski spoluobcania asi prevalcuju a keby sme im chceli dat menej aby to nezneuzivali tak by zas kricali ze ich diskriminueme ... 😠 Tak veru nezavidim nikomu a necudujem sa tym v ktorejkolvek vlade ze to este nepremysleli .. 😔 aj ked mozno by tu bolo riesenie ... mozno nejak zohladnovat aktivity mamicky pred porodom, starostlivost o uz narodene deti a tak ... mozno by sa dalo 😅

Bolulka a to je ten socialny manazment u nas na Nemocnicnej?

Nenka, mas pravdu aj ja, aj bracho sme chodili na gympel a veruze som bola celozivotna blondina 😉 az na VS som zmenila farbu 🙂 ... inac, aj ty si mi nejala povedoma ale veru si ta neviem zaradit ... mozno ten gympel alebo zakladka (Kohutak)? 😅 Ale isto si odomna mladsia ...

nenka83
29. nov 2007

ano kohutak a potom gympel.ja ta isto poznam!!! uz som si ista! ano som mladsia.

bayka
29. nov 2007

No tak potom, ked si mladsia, tak mi je jasne, ze ta poznam len tak a neviem zaradit, lebo vies ... v obdobi puberty sme sa veru len po vyssich rocnikoch obzerali a tam by som to vedela zaradit pomaly este podla triedy 😀 ... tak to sme potom drali tie iste lavice ... 🙂

nenka83
29. nov 2007

no bayka urcie sme dreli rovnake? o kolko si to starsia nech ta viem zaradit? s kym takym si navstevala triedu? ja som z baniska inac.

bolulka
29. nov 2007

bayka si druhá čo toto povedala, že sociálny manažment - a to čo za hefty kolujú? však to je normálny odbor manažment z Pedagogickej fakulty v Poprade, ktorá spadá (vraj zatiaľ) pod katolícku univerzitu.

nenka to hej, ja im ten dôchodok neberiem, ale ma vytáča, že nám čo sa staráme o malé deti (a veru tie menia šatník každé tri mesiace a tiež sa potrebujú s niečím hrať) a sme teoreticky dve osoby - dávajú takú úbohú čiastku. zaslúžili by sme si buď rovnako alebo viacej. a oni zvyšujú príspevok k prvému dieťaťu a fakt nechápem prečo ženy s materských centier dávajú petíciu za predĺženie materskej. 😠 keby ju tak radšej skrátili na dva roky, vykašlali sa na príspevok k prvému dieťaťu a zvýšili mesačný príjem. 😔

a tie slobodné mamičky sa nenka nemajú veru zle, kdesi som čula že majú až 11.000,-. teda viacej majú určite ale koľko to presne neviem.

bolulka
29. nov 2007

viete s akým dotazníkom ma posielali z pôrodnice? že som drogovala... som myslela že ma vystre. tak mi to museli narýchlo prepisovať 😀

nikuliq_
29. nov 2007

ahojte,
waw bolulka a to ktorá slobodná mamička má 11 000??? nezoznámiš ma s ňou aby mi poradila ako k nim prísť? 😕