Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
29. apr 2008

Bolulka daj mi este raz telefon na teba, mam prehodene karty v starom telefone, kde som mala eurotel, ktory mam len kvoli spoluziakovi a nemam teraz ziadne cisla. a zavolame si. a stretneme sa.sla by som rada. aj dnes by som sla plavat, len sme malu boli ockovat proti pneumokokom a potom sme boli v meste a teraz malicky spi ako dudok...

a tie ribie prsty pekne povybrat zo struhanky, ze? no ja idem teda zajtra paradajkovu polievocky a tie ribie prsty so zemiacikmi.moja ma strasne rada spenat s vajcom a zemiakmi, nelubi tvoja mala?? a tu vajcovu polievku o si nam poradila, tu miluje! dnes som kupila aj tuniaka, skusim za par dni na ranajky... znamej malemu to velmi chuti, tak vyskusam.

baby a ake jogurti vasi drobci papaju? neviem uz aky jej dat, akosi moc uspech nemaju.

nikuliq_
29. apr 2008

ahojte, no ako tak čítam, tak ja mám riadneho jedáka doma! ten mi zje asi od roka na obed aj polievku aj druhé jedlo a to v normálnych dokonca dosť veľkých porciách 😕
bolulka, to znie zaujímavo. a ako dnes bolo na plavárni?
čo sa jogurtov týka -my papáme len activie- iné nechce, a to všetky možné príchute okrem orechového. a možno jej jogurty nechutia všeobecne, neskúšala si dávať jej puding?

bolulka
29. apr 2008

nenka, mi sme objavili fasa jogurty a velkostou nam tiez jedine sedia (su malinke).. no su z lidla a je ich tam sest za 30 korun (tak nejak okolo), ale chutia famozne.. ludia, take jogurty som este nejedla.. chutia tak ozajstne.. iste ich najdes podla miniaturnej velkosti...

nenka, ja jej davam tuniaka takto: obycajne maslo, syrokrem, cibulku nadrobno nakrajanu a ten tuniak.. to natriem na chlebik a je to - teda rybacia pomazanka 🙂 aj dnes sme to na veceru mali 😉 a aj spenat sme dnes mali 😀 ty co mi citas myslienky?

dajte nejaku polievku, neviem aku navarit..

bolulka
29. apr 2008

ludia, ten hajzlik z Rakuska.. ja by som ho mucila az do konca jeho dni... boze, vsak tak ani vezni neziju ako zila ta zena chuda... 😔 😢 utyrat ho k smrti a pomaly... 😠

bolulka
30. apr 2008

prave nam vrtaju do steny (otepluju barak) a ta moja holka spi jak zabita.. nikdy ju nemozem zobudit, ale ze ju ani vrtanie nezobudi, to teda cumim...

tak ja som sa dnes rozhodla pre rizoto a na miesanej zeleninke som si vsimla, ze je to polievkova zmes, tak idem z toho vymysliet polievocku.. potom poinformujem 😉

veronika13
30. apr 2008

ahojte, ja som včera robila guláš, aj malému som dala, celkom mu chutilo, tak bolul máš inšpiráciu 😀

anicka
30. apr 2008

Ahojte kočky, sorry že som sa tak dlho neozvala, ale moja malá mi každý deň robí také krásne kino, že sa k netu akosi nedostanem. 😉 😎 🙂

Ideme sa pochváliť, včera sme boli u Dr. Maťka váži 7045 gr a meria 63 cm. No je riadna babulka. Keď je s ňou ocko tak je nepovie inak ako Ty môj malý "mišelin" (neviem ako sa to píše) 😎
Včera nás Dr. zaočkovala. Do jednej nožičky sme doslali vakcínku tých 6 chorôb a do druhej pneumokoka. Keď sme odišli od Dr. tak spinkala 3,5 hodiny. Asi jej to dalo riadne zabrať. V noci sa to celkom dalo, trošku bola nespokojná, ale to je pochopiteľné. Dúfam, že to zvládneme aj dnes cez deň a v noci a už budeme v pohode.

Aj my by sme už chceli ísť plávať, takže ak Maťka bude zdravá chystáme sa na budúci utorok.

Bolulka ten rachot tu máme riadny, jeden z vašej bytovky a druhý z toho ihriska čo stavajú pri škole, ale Maťke to zjavne nevadí tiež, spinká v spálni pri otovrenom okne a len tak odfukuje. 😀

nikuliq_
30. apr 2008

k tomu chlapovi z rakúska- tiež mi to vyrazilo dych a vôbec je to celé nejaké divné tie vyhlásenia okolo toho že manželka to netušila a tak,. to by totiž podla mna musela byť prinajmenšom slepá aj hluchá!
anička- to je teda Maťka dobrá baculka 🙂 a to stou vakcínou ma trochu zaskočilo- kdesi som čítala, že tá pneumokoková sa nesmie kombinovať s inými 😨 tak som teraz z toho v pomykove
dnes mi došiel domov darček pre NIkiho na narodky, juj tak sa z neho vytešujem kúpila som mu obojstranný stolík od tiny love- je super! už sa teším na tie žiariace očičká môjho anjelika. bazárový od jednej pani za polovičnú cenu a ešte bola aj taá milá že nám poslala dalších asi 10 takých drobných hračiek kde sa dá kadečo krútiť a tak celkom zadarmo. strašne milá osôbka, neviem ako jej podakovať 🙂
bolulka, aj nám majú vraj zateplovať- no ešte je to v jednaní ale zrejme budú- už sa neteším na ten rachot- to my nebudeme spať vôbec 😠

bolulka
30. apr 2008

nikuliq, vraj to bol despota, a ked povedal nieco v rodine, tak ho museli posluchat... a ze mal tu ich "celu" opancierovanu, ci co? ze ani policajti sa tam bez neho nevedeli dostat a ze bola zvukotesna.. 😔 dufam, ze mu poriadne vo vezeni roztiahnu tu jeho rit... 😠

veronika13
30. apr 2008

bolul 😀 😀 ale vážne, je to strašné naozaj, si to neviem ani predstaviť čo to muselo byť za hrôzu pre tú ženu a tie tri deti či koľko ich tam bolo, nikdy denne svetlo nevideli 😢 😢 😢

nás majú tiež očkovať Prevenarom naraz s 15-mesačným očkovaním, tiež neviem či sa to môže, ale už si to zisťujem, keď budem vedieť viac, poinformujem 😉

veronika13
30. apr 2008

dnes mi doktor na babetko.sk odpovedal, že je dobré mať medzi očkovaním odstup mesiac, tak som teraz z toho zmätená. Mám trvať na tom, nech ho očkuje Prevenarom teraz? Bude istotne "ochotná" 😝

majdiska
2. máj 2008

fíha 😨 ale je tu nejako ticho 😉

majdiska
2. máj 2008

my ideme očkovať tretiu dávku asi v auguste spolu s povinným očkovaním. dr. sa ma pýtala či chcem odstup aspoň 2 týždne, ale že sa to môže zaočkovať spolu. ja že nie, načo malého trápiť na dvakrát, stačí raz, no nie 😉

bolulka
2. máj 2008

no a nam povinne ockovanie odialila o taky kus, aj ked bolo planovane o mesiac skor pred prevenarom.. tak to je kapacita...

majdiska
2. máj 2008

v návode som čítala - na nete, aspon sa mi zdá, že sa to môže konbinovať, len to musí ísť do každej nožičky zvlášť 😉

veronika13
2. máj 2008

ste ma trochu upokojili, lebo som bola rozhodnutá, že Dr. zavolam a budem trvať na skoršom očkovaní prevenarom. ten doktor z babetko.sk mi ešte potom napísal, že sa môže prejaviť zvýšená horúčka, no nemala by trvať dlhšie ako 48hodin.
Toto mi napísal: Moze dojst k nadmernej reakcii imunitneho systemu vo forme horucky zvycajne trvajucej nie viac ako 48 hodin. Vzhladom na vysoku antigennu naloz v hexavakcine by som radsej odporucal rozlozit ockovania s mesacnym casovym odstupom od seba. Aj imunitny system bude mat cas specifickejsie zareagovat na dalsi podnet.

MUDr. Martin MRAZ, PhD.
odborny asistent

veronika13
3. máj 2008

kde ste všetky??? 😕

bolulka
3. máj 2008

vonku prsi a my asi zabavame deticky na sto percent, co? 😀 jaaj, to pocasie...

riveronka
4. máj 2008

Bolulka, tak co hovoris na zmenu foto? Je to lepsie?

riveronka
4. máj 2008

Anicka, to je super, ze tak krasne priberate. To asi preto, ze sa jej tak naplno venujes a vytvaras jej tak uzasnu pohodu.

tretulka
4. máj 2008

riveronka - velmi pekna fotka 😵 ...dlho si sa tu neukazala 😉

moji chlapi spia, ved aj to pocasie je akura vhodne na spanie...

riveronka
4. máj 2008

aj moje "deti" spia 😀 Najprv teda zaspal Richard a potom aj Rebeka. Hej, dolho, tretulka, moj modry konik pokryvkava, ale polepsim sa. Ako sa mate?

riveronka
4. máj 2008

Len skoda,ze si ja nemozem lahnut, cakam studentku Janku, pride na anglictinu. AAAAAA, uz zvoni. Bezim. Majte sa.

tretulka
4. máj 2008

riveronka 😀 .... mame sa dobre, sme nastastie zdravi, v utorok si ideme dat pichnut prevenar, teda ak sa nic nestane...kedy sa najblizsie chystate s Katkou do MC?

bolulka
4. máj 2008

riveronka, super fotka 😉 ale ste s Rebekou kocky... 🙂 ucis (doucujes) anglictinu? asi si ta budem musiet pribrat na doucovanie, lebo nasa profesorka to nejak neumi.. 😀

zajtra ma cakaju skusky na vodicak.. bojiiiim..... 😒

tretulka
4. máj 2008

bolulka - drzim palce na zajtrajsie skusky 😉

riveronka - ak budem potrebovat vtlct nieco do hlavy, viem na koho sa mam obratit 😉

graziela
4. máj 2008

Ahojte babenky, mam len jednu otazocku : Tak trosku patram po kamaratke, s ktr. nie sme uz davnejsie v styku, vola sa Marianna, pochadza z Rabce (pkr. Namestovo), ale uz zo 2-3 roky byva v Kubine a dnes sa jej narodili dvojcatka - dievcatka Petka a Anetka ... Nestretli ste ju nahodou tu na konikovi? Dakujem 🙂

nenka83
4. máj 2008

bolulka neboj spravis!!! ja som sa bala ako svina, ved som ti spominala. ked som v spataku videla zelenu ciapku prestavala som dychat 🤐

riveronka ja ta poznam, minule som ta videla pri zeleninovom stanku na alejke, pamatas? si bola s malinkou a prihovoril sa jej taky starsi pan a ona sa rozplakala, no nevdela som ze si to ty.az dnes ked kukam foto.bola som s malinkou a kamoskou a jej malinkym.

riveronka
4. máj 2008

Ahoj Nenka, spominam si na tu chvilu aj na Teba... Myslim, ze Teba je tazko prehliadnut, taku kocku!!! Som sa vtedy pohorsovala na cene karfiolu,ze?

nenka83
5. máj 2008

hej??? to si napamatam.my sme kupuvali redkvicku a nebola tam cenovka. inac maju to tam drahe.aj hrusky sme kupovali a o dost drahsie ako na trznici... ale no nevadi. inac kolko mas rokov? zdas sa mi moooc mladucka. 😉