Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nikuliq_
20. nov 2007

fuha, nejako nám to tu v poslednej dobe upadá 😒

bolulka
20. nov 2007

nikuliq, nič nové...

bolulka
20. nov 2007

jaj, dlho som tu nevidela aničku. dúfam, že je všetko v poriadku.

anička, hlás nám váš zdravotný stav.. 😕 🙂

bolulka
20. nov 2007

jémine, to je už toľko hodín? idem do hajan... 😉

bolulka
21. nov 2007

nestíham čítať.. 😒

nenka83
21. nov 2007

caute co new? ja som si dnes na aute pribuchla prsty- ako som zatvarala kufor. manezel mi kazal, pekne pomaly a nie tuho.tak som sa snazila a privrela si prsty.normal sa ten kufor zavrel a moje prsty tam! krv ma hned zaliala.jeden prst mam natrhnuty. a moja mala len tak kukala vysmiata po mne. a vy co new?

bolulka
21. nov 2007

nenka, to až tak? čo máš s tými prstami? 😕

ale hej, ja som minule mala tiež jeden problém a malá sa na tom bavila.. to poteší.. 😀

nenka83
21. nov 2007

bolulka a co s tymi satami? doniest ti ich? zajtra idem do poradne, tak by som ti ich vzala.

bolulka
22. nov 2007

no vidíš, to by šlo...

tak ako? sa stretneme o ktorej?

anicka
22. nov 2007

bolulka: hlásim stav: som (sme) OK. Zaúčam novú kolegynku v práci, tak nestíham netíkovať. 🙂

nenka: ako s tou prácou? podarilo sa Ti niečo zachrániť? 😕

nenka83
22. nov 2007

ahoj anicka.daco mam daco nie.nechcem sa o tom radsej ani bavit, lebo ma prepada smutok ☹ a vy sa amte ako? darceky nakupijete?

bolulka uz som rano nebola na nete. ked dakedy pojdes do mesta daj vediet a zoberem ti ich.kedy ides na tu akciu?

bolulka
22. nov 2007

jaaj, ja že to zajtra ideš 😀

no ideme 8.1..

nenka, vaša dr. prepichuje alebo nastreľuje ušká? vyhlasujem pátranie po dr. ktorá nastreluje ušká... 😔

nenka83
22. nov 2007

bolulka to vobec neviem... nam v prodnici prepichovali v porodnici.no mame take skarede cierne nausnicky v usku.ani liehom to nejde.no tak ked bude mam mala rok a pol - dva chcem jej kupit nausnicky s ockom bielym... tesim sa na to prekladanie 😠
dnes mi dr merala malu... ze 69 cm, som sa smiala lebo ked ju merala pred mesiacom a pol tak mala 70 cm, zeby sme sa zcvrkavali 😀 🤐
a dnes sme obcurali doktorku, a kvaline 😎
inac mala mi dnes vypila na vecer 210 nutrillonu, ja neverim ze tolko mi aj z ciciek vytiahne 😲

anicka
23. nov 2007

nenka: máme sa dobre, ďakujeme za opýtanie 🙂.
Ešte nemám kúpený ani jeden darček 😢 Spolieham sa na to, že to cez tie 3 týždne materskej do Vianoc stihnem. 😀 😉
boluka: prepáč, že až teraz - prajeme Klaudii všetko najlepšie k meninám. 😵

bolulka
23. nov 2007

anicka, dakujeme 😀

nenka, jasne, zcvrkavanie, už sa asik dožila patričného veku 😀

kto pozeral včera ordináciu v ružovej záhrade? 😕 😔

nikuliq_
24. nov 2007

nás dr v poradni nemeria.takže si ho meriam doma 🙂 ale tiež sa niekedy "scvrkával" no ono sa to nedá tak presne odmerať pri takom bábu čo sa stále hemží. ale teraz už meriame pri stene - aktuálne meria 85cm a váži 13kg! aj nejaké drobné . au au môj chrbátik 😒

bolulka
24. nov 2007

nikuliq, nosievaš Nikiho často ha rukách?

som odsávala malej soplíky a nejak sa mi soplíky dostali do odsávacej hadičky... zistila som to až v ústach 😀 😝

majdiska
24. nov 2007

ahojte kočky, dnes som sa dostala k našim do DK tak píšem. v tej Dubovej asi internet nikdy nepôjde. najprv som mala byť s malým doma, ale už mi začína z toho rituálu plienky, domácnosť prášiť. tak som zbalila malého a seba - v tej menšej miere 🙂 a zamierila na vlak do Kubína. bola som skolaudovať sestre nový byt hore na Dukelských Hrdinoch a tak. už si pomaly zvykám že nespať je normálne ☹ . malý sa mi budil posledne až po 6 hodinách. ale to som sa ja necítila najlepšie, lebo som mala dosť navreté prsia a už to bolelo. aj tak sa budem v noci asi už odsávať, on to nevytiahne všetko.
myslíte si že je normálne, že malý akosi zabúda kakať? len tlačí a pučí sa a nič a to dokáže 3 hod. vkuse a potom strašne plače. už mu pomáham tou tyčinkou,masážami a nechápem. ved mu to tak dobre šlo a teraz nič.
a dokedy trvá obdobie plaču, aspoň ja ho tak volám, keď malý plače a pre nič zanič.
anicka normálne ti závidím, aj ja by som chcela svoje bruško nazad. život bol taký jednoduchší 😕 . ale už sa ti to pekne odsýpa. čo sa týka darčekov, tohto roku to nebude bohviečo, my si ideme kúpiť nový PC a zriadiť lepší internet.
nikuliq ja tiež malého premeriavam a teraz pri tom hmýrení meria podľa krajčírskeho metra 63 cm, ale či je to tak to neviem. ale v tých svojich košielkach vyzerá ako detvanec 😀 , budem mu musieť pozrieť dačo vačšie 😀 😀 😀

bolulka
24. nov 2007

majdiska, aj mne chyba to bezstarostne obdobie s bruskom.. kraasne obdobie... 😔

a skúsila si červenú stužku? 😕 nám pomohla pri tom období plaču...

ty si prišla bývať k vašim, alebo len tak? a čo mužík? 😕

tretulka
24. nov 2007

majdiska - aj my byvame na Dukelskych hrdinov 😉 .... s tym placom je to hrozne, ked si spomeniem, co vsetko sme si uzili aj my, tak ma az striasa, teraz sa mi zda, ze to bolo straaaasne davno 😀 .... ak kojis, tak mu mozno vadi nieco v Tvojej strave, mozno ma chudatko male krce v brusku, to je najhorsie, ze kym nevedia rozpravat, tak nam nepovedia tie nase deturence, ze co ich boli, tak musime len vylucovacou metodou zistovat, aspon u nas to tak funguje 😀

majdiska
25. nov 2007

no bolulka, to som prišla len tak. napadlo ma konečne po dvoch mesiacoch zmeniť prostredie. a bol to fakt dobrý nápad. malý spal dosť dobre, bol hore len 2x a nad ránom dokonca aj hrdinsky sám nakládol do plienky a teraz spí. mužíček je celý šťastný doma, konečne sa poriadne vyspal a mohol si robiť v sobotu čo chcel, ísť na poľovačku bez toho aby som nervózne hromžila kde je, že má ísť s malým von a ja by som si spravila voľný deň ... normálne mi chýba mesto. ked som chodila do práce bolo to jedno, kde spím. ale teraz keď som doma, tak je to odveci. tu v meste je aspoň kde sa prechádzať. tam to mám za dve hodiny zlezené. kočíkujem sama ako bludný kamen - neprítomný pohľad, nevyspatá, nikoho tam nepoznám, len švagriná má drobca, no tej sa von stále nechce chodiť. asi budem chodiť častejsie.
no čo sa týka toho plaču, raz som zistila z čoho to je - večer som sa napchávala cesnakom a malý cicku nechcel ani vidieť. potom som vypila 2l mlieka a bolo to OK. a teraz má dakedy také obdobia, hlavne večer ked treba ísť spať, to plače ostošesť. on má radšej hluk. vo vlaku spal ako zarezaný a ked som bola včera u segry, tak tam nad nimi prerábali byt, trieskali, búchali zbýjačkou a on si spal ako v oleji. budem si musieť natočiť nejaký rámus, aby sa malému dobre spalo 😀 😀 😀

bolulka
25. nov 2007

majdiska a kde to bývate?

tiež tak zbožňuješ cesnak. ja som sa aj napriek odporúčaniam pár večerov dozadu napchávala cibuľou na chlebíčku... hmmm, mňam 😀

hej a treba dávať veľký pozor na jedlo. ja som tak do troch mesiacov robila a teraz jem všetko okrem citrusového ovocia a toho cesnaku.. 😅

majdiska
25. nov 2007

no naši bývajú na Nemocničnej. preto som bola u nich pred pôrodom, bolo to blízko do nemocnice. vy bývate kde? cesnak som nadobro vylúčila, ale pridávam ho do varených jedál 😉

bolulka
25. nov 2007

mi tiež na nemocničnej 😀

majdiska
25. nov 2007

no už prišiel mužíček a malý narieka 🙂 , ideme domov na vlak. tak zatím. ahojky 🙂 🙂 🙂

bayka
26. nov 2007

ahojte kocky ... po dlhsom case sa hlasim aj ja ... majdiskyna sestra 🙂 ... ta z Dukelskych 😎 mi nedalo neodpisat, lebo sestra zabudla spomenut, ze s kocikovanim cez vikendy pomaham aj ja 😉 ale verim, ze ona toho ma viac ...

Inac, bolulka, ja ta poznam ... resp. tvojho muza, robil s nami (aj s majdiskou) na poste kedysi pred rokmi cez leto (a je bratrancom mojej naj kamosky) ... a nasi byvaju v tej istej bytovke ako vy, len v druhom vchode od nemocnice ...

a este nejake infosky k Adamkovi, troska z ineho pohladu ... kresne babo a fakt teraz akosi dost place ... jedine co ho ukludni je cervena hrkalka ... bolulka, ako si to myslela s tou cervenou stuzkou? to proti placu zabera? 😕...
a naucil sa spinkat na brusku, tak asi preto uz aj dlhsie cez noc pospinka, lebo si prirodzene tlaci na crievka a nepuci ho ...

bolulka
26. nov 2007

bayka, ktora sesternica?

cervena stuzka, mi sme po veceroch strasne plakavali na zaciatku a ked sme na cely den pripinali cervenu stuzku na viditelne miesto na obleceni, tak to prestalo. ja som tomu veru neverila ale uz verim.. 😉

ale moze to byt fakt iba tym bruskom.

bayka a za kolik ste kupili bytik? (ak ste kupili?)

bayka
27. nov 2007

bolulka, ta sesterka je Katka D. a teraz je v Anglicku-Londine 🙂 a co sa tyka bytu, tak ten sme kupili v auguste, 4izb. za 1,3 mil. na hypo, samozrejme ... akurat ked sme si boli po svadbe kupit chladnicku tak sme v Kocke narazili na tvojho muzicka a mi povedal aku ste mali smolu s tym bytom na Sturke .. 😒

Inac, vy mate dcerku a oni asi s takymi kolikami moc problemy nemaju, ci ano?

mozno ta cervena farba tej stuzky to babo ukludnuje ... ako ta nasa cervena hrkalka Adamka, lebo co sa tyka tej stuzky sa hovori, ze je to proti urieknutiu a veru na krste sme mali jednu zensku z "rodiny", ktora je toho schopna, lebo nesmierne na Adamka ziarli .. 🙄 az tak, ze po 7 rokoch "manzelskeho" zivota "donutila" svojho este manzela aby po 1 dcere sa znova pokusili o babo, a ci ti hned tyzden po Adamkovi neotehotnela 🙂 a teraz sa modli aby to bol chlapec, lebo ona dievcatka neuznava ☹ co ti budem hovorit, ma to akosi pomylene ... 😔

bolulka
27. nov 2007

bayka, a ona je čo muslimka? 😀 😀 ja zas na dievčatkách lipnem. 😀

byt na štúrke? nie na alejke?

ty a to ste pekne byt kúpili, ja zúrim na realitky, aj by som tým ľuďom niečo spravila. pred ôsmimi mesiacmi stál 3-izb. byt 500.000 a teraz 1.800.000, dokonca raz v noci stál 1.200.000 a ráno 1.800.000. ja by som chcela vedieť kto im dal právo takto monopolne navyšovať ceny. 😠 😠 a navyše tí ľudia dostali byty zadarmo a teraz na nich takto ryžujú. dokonca neodkúpené byty si dovoľujú takto predávať - len za to, že uvolnia miesto zarábajú milióny. 😠 😠 😠 parchanti...

hej tá červená je na urieknutie, ja som časom prišla aj na to, kto uriekaval našu malú.. ☹ našťastie po krste bolo všetko v poriadku.

a Katka? jasné, však ti aj na svadbe bola, že? 😉

bayka
27. nov 2007

Ja neviem co je to za pripad, ta uriekvacia pribuzna ale je to postrach ... 😖

A co sa tyka realitiek mam podobny nazor ako ty ... zvysuju si tie ceny od buka do buka len aby na tom zarobili a nevydia, ze kupyschopnost tu na Orave nie je ako v BA ale ceny sa uz tym v BA zacinaju priblizovat ☹ Som bola aj svedkom ked sme chodili este len obzerat tak on si tak trepol ze 1,5 melona a ze ked my nekupime, ze do DK sa rutia nejaky prachati manazeri a ti to kupia ... hroza!!! 😖 😠 sak ten nas byt by uz teraz bol zas drahsi a to ho mame len 3 mesiace!!! nechapem a netusim kedy sa spamataju ... a este jedna pikoska, viem o jednom byte, mezonetovom tam hore v tom novom zeleno zltom ... takto pred rokom bolo za 1,9mil a viem, ze ten dotycny sa ho chce zbavit lebo nevladze splacat hypo a ci ti ten byt po roku ako stoji a nikto ho nechce lebo je drahy, uz stoji 2,1 mil ... tak to ho uz fakt nikto nekupi a bude mat dlhy a byt na krku ... 😒

Mne sa zda ze Tono spominal byt na Sturke ale mozno som to len ja zle pochopila .. 😅

Jou, jou Katka bola za druzicku na nasej svadbe v septembri 😉

A co sa tyka babatiek, ja by som tiez viac chcela dievcatko ale geny v manzelovej rodine asi nepustia ... tam su uz 3 generacie sami chlapci .. 🙂 noz co, stale hovorim, nechto je co chce hlavne ze je zdrave a robi radost 🙂