Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
6. jún 2008

emmka, blahozelameeee 🙂 musis byt stastna ako blska.. kauza Skerlikova - nie som s nou moc spokojna... uz velakrat som chcela prestupit.. je taka strachoprdka (velakrat sme boli uplne zbytocne v nemocnici) a navyse podporuje umele mlieka - uz od zaciatku mi ich podsuvala a tiez nas podsunula zbytocne na alergologiu - asi su dohodnute.. lebo Klaudia v roku prvykrat ochorela (na chripku)... 😠

emmka3
6. jún 2008

bolulka, a keby ste prestupili, nad kym uvazujes? ani ja nemam rada take precitlivene doktorky a alergologicku tiez nemusim, lebo si myslim, ze tam kazdemu na nieco pridu, aj ked je v podstate OK 😉

emmka3
6. jún 2008

jeee a inac dik za blahozelanie 😉 jasan, sme jak tri blsky 😀 len keby som nebola PN ... ma to vyhody aj nevyhody ... a najvacsia prca, ze sme chceli kupovat plazmu, uz nas aj tvoj muzik zlomil a mali sme vybratu, ale prisli 2 ciarky tak peniazky idu na kocik 😉

bolulka
6. jún 2008

emmka, v kociku uvidis krajsie veci ako na plazme.. ber to optimisticky 😀 😉

uvazovala som nad niekym, ale dievcata ma ubezpecili, ze sa neoplati ist z kaluze do blata... 😝 no asi by som brala Ondrejkovu alebo Zanovu... 😉

tretulka
6. jún 2008

emmka3 - gratulujem k mimiskovi, prajem krasne tehulkovanie 😵 ... my chodime k Ondrejkovej a sme velmi spokojni

🙂 bolulka - pozrela som fotky, su super 🙂

majdiska
6. jún 2008

no segra to trvalo 😉 😵 , že si sa konečne pochválila. a ja som neklebetila, len som ti to vrátila, tak isto ako si ty spravila mne 😀 .
ozaj a chcela som napísať, že nám asi ide prvý zúbok 😀 😵 , ešte je obalený kožou ale už ho začína byť vidno.. a Adamko to zvláda celkom dobre, je len viac spavý a to je všetko. je síce nepokojný, ale to je z toho tepla 🙂 . konečne aj my budeme zúbkatý 🙂 , keď vylezie tak ho odfotím 🙂

emmka3
6. jún 2008

bolulka, sak ja by som bez plazmy prezila aj tak, ale keby si videla ako sa u nas hlavne teraz mnozia vzdychy o druhom TV, pretoze sa zacinaju majstrovstva 😀 no nic, bude sa nam zeleniet pred ocami a ja muzickovi ustupim, nech ma radost, aj tak teraz chodim spat so sliepkami 🙂
A presne nad Zanovou som ako druhou moznostou uvazovala aj ja, kedze som k nej chodila ako dieta a bola v poho ...

tretulka - dakujeme za blahozelanie. Ondrejkovu tiez poznam osobne a tiez ju chvalia, len neviem ako je to s tou jej vysunutou ambulanciou v Zazrivej ... ci je stale k dispozicii v DK.

majdiska - k pvej casti len kratko - 😝 .... a k druhej casti - na zubok sa tesime 🙂

majdiska
6. jún 2008

no už spíme a zajtra sa asi ideme pozrieť na koníky - v Dlhej je výstava koní, tak ideme malému ukázať. aj ho pofotíme, ak bude dobrý 🙂
emmka - však sa to dobre číta 😀 😅

veronika13
6. jún 2008

ahojte, emmka3 vitaj medzi nami, ďalšia posila do našich radov 😀 Prajem krásne tehulkovanie
čo sa Ondrejkovej týka, tak určite je viac v Dk ako tu v Zázrivej, tu je len pondelok, stredu v piatok asi po dve hodinky, a aj to niekedy mešká ☹ Inak som s ňou spokojná, hoci mám aj výhrady.

tretulka
6. jún 2008

emmka, no asi ju skor zastihnes v DK ....a vies ako to je "neni na svete clovek ten, co by se zalibil vsem" 😉 , ale mas este cas rozmyslat, ktoru dr. si nakoniec vyberies
majdiska, nevies kde najdem blizsie info o tej vystave koni?

majdiska
7. jún 2008

no tretulka, to neviem, mne o tom povedal mužíček. teraz si malý na chvíľu ľahol a za hodinku tam ideme kuknúť aj so švagrinkou 😉
ale viem, že to tam býva pravidelne, len my sme nechodili. ale teraz ked máme malého tak mu ideme ukázať a navyše máme požičané auto od našich na celý víkend, tak sa tam máme ako dostať 🙂

anicka
7. jún 2008

ahoj emmka gratulujemééééééééééééééé 😀 To budete januárový(é) ako sme my 😉 😵

My máme Dr. Ondrejkovú a sme spokojné (to ako ja a Maťka 😉 ) Tretulka mám pravdu, skôr ju zastihneš v DK ako v Zázrivej. Mne sa páči, že sa venuje aj homeopatickej liečbe.
Podľa mňa je lepšie, pokiaľ sa to samozrejme dá, najskôr začať s príprodnou bylinkovou, prípadne homeopatickou liečbou a až, keď tá nezaberie šupnúť lieky.

Maťka mala od pondelka trošku redšie stolice, síce bez teploty, ale aj tak som sa zľakla či sme nechytili nejakú potvoru. 😠 Dr. spravila Maťke ster s ritky a z toho vyšlo všetko je OK. Tak ma "utešila", že to asi budú "len" zúbky. No uvidíme, čo sa z toho vykľuje. 😕

tretulka
7. jún 2008

ahoj anicka, dufam, ze sa so zubkami nebudete trapit tak ako my 😒 , uzili sme si svoje, ale uz nam chybaju len posledne 4ks, ale zatial ziadne priznaky novych zubkov nie su, teda okrem zvyseneho slinenia 😝 ...tak uvidime, kedy nas tie posledne potrapia...pozrela som si fotky, Matka je rozkosna 😵 😵 😵

bolulka
8. jún 2008

dnes rano sa malinka zobudila so suchou plienkou, tak som bola prekvapena... boli sme v martine, no plienku som jej predsa len dala, lebo je to dlha cesta a velke nakupne centra, tak ako sa vyvijal den ani neviem.. len sa bojim, ze bude zmetena.. uvidime teda zajtra...

nase zubky.. ani jeden sme netusili ze vychadza.. no pred tyzdnom mala take stavy, ako keby sli zubky - teploty, sopliky, len ziadne este nevidim.. len jedna stolicka sa zrejme tisne, a dve dotiskaju...

emmka3
9. jún 2008

anicka, dakujeme 🙂 sice neviem ci vydrzime do januara, lebo termin od doktoky mame na 31.12. (podla posledneho UTZ 1.1.) takze to asi este stihneme tento rok okolo Vianoc 😵

Vsetkym ostatnym dietkam gratulujem k novym zubkom 🙂

majdiska
9. jún 2008

my ešte nič nemáme 😉

veronika13
11. jún 2008

ahojte, neviete aká akcia má byť v nedeľu v Dk? vraj to robí MC Píšťalka

bolulka
11. jún 2008

veronika, prave som bola v pistalke a je to "s pistalkou do rozpravky", ze to robi mackdonald (alebo ako sa to pise) a bude tam divadielko a tak...

ides? mozme ist spolu.. ale ak by bol upek, mohli by sme ist radsej na to kupalisko... nepridas sa 😕 pjosiiim...

veronika13
11. jún 2008

no znie to celkom lákavo, uvidím, či nebudeme mať v nedelu oslavu, starka má narodky, možno k nej pôjdeme v sobotu. Poviem mužíkovi a dám vedieť 😉

bolulka
11. jún 2008

mame stu stranku - to chce oslavu 😀 take stretnutie? 😉

veronika13
12. jún 2008

slovo do bitky 😀

veronika13
12. jún 2008

možno aj v nedelu na tej akcii, asi tam bude kopec mamin s detmi...
a kde to je?

majdiska
12. jún 2008

a akej akcii to hovoríte ? čítam ,čítam a furt neviem o čom to má byť a kde? ozik bolulka ty vieš niečo bližšie o tom fotení pod vodou?? 😵

bolulka
12. jún 2008

jaaj majdiska, este to nie je iste ale nemozem to tu rozoberat...

no veronika, su tam akurat aj tie pavy, tak kde bude "s pistalkou do rozpravky".. tak mozno sa konecne ten jeden rozostrie pred nami... to by bolo.. zajtra ak bude pekne, ideme do oazy na pizzu k oslave menin manzela, tak sa hadam za ten cas konecne vyfarbi...

veronika13
13. jún 2008

tak ty čakáš na pávi chvost? 😀

nikuliq_
13. jún 2008

a ja som ho už videláááááááááá 😝 😝 😝
teda ten páví chvost rozprestrený 😀 ja som ho totiž vydráždila pískaním na tráve a ukázal mi ho 😀

bolulka
13. jún 2008

nikuliq aj ja som ho vcera videlaaa 😀 super.. to to piskanie ho prinuti rozprestriet?

no veronika, tiez som sa cudovala, co okolo toho robia niektori halooo, no ked som tam prisla a stala 15 minut a pav sa ani nepohol, tak to potesi 😀

bolulka
13. jún 2008

tretulka, ty si to tu minule pisala, ze uz by si sa aj chcela snazilkovat, vsak? a kedy? lebo ja uz uvazujem... ked som si to dala dokopy, nechcem velky rozdiel medzi detmi aby sa vyhrali.. neviem co sa vsak stane, ak mi po troch rokoch skonci materska a ja budem napr. v siedmych mesiacoch.. zeby hluche pasmo v penaznej stranke? no ale keby som mala zas presne trojrocny rozdiel medzi detickami, tak by som mala male miminko cez statnice a to si teda neviem predstavit.. podla vsetkeho je cas plodit 😀 no ale ak je nejaka forma predlzenia materskej z dovodu dalsieho tehotenstva, tak to by som teda brala... 😕 nevie niekto o tom nieco?

lubecka
13. jún 2008

bobulka, zapojim sa do diskusie,ak mozem.. ja som si bola teraz dat ziadost o rodicovsky prispevok, lebo mi skoncila materska po 6 mesiacoch... no a ta pani na socialnom mi povedla, ze mam rpist nahlasit ked nastupim prv do roboty kao po 3 rokov (kym mi neskonci rodicovsky) alebo ak opat otehotniem..lebo ze vtedy mam opat narok na materske, tak musia zastavit rodicosky, lebo by som dostalaval dve davky a to sa nemoze.. takze neboj, ak otehotnies neostanes bez peniazkov 😉 len nevie aka by bola potom vyska materskeho prispevku, podla coho by sa ratala a ci by sa tam zahrnovalo obdobie uz na terajsej materskej alebo by sa to opat ratalo len z predchadzajuceh zamestanania .. no ale to by nam vedeli povedat mamicky s viacerymi detickami..
a mat male babatko cez statnice, tak to prave zazivam ..lespie je mat ulpne malinke 1-2 mesacne ako uz vacsie 5-6 mesacne.. sice ty by si mala uz dve 😉 a najlepsie je robit statnice tehotna 😀 moja mala robila so mnou 2 statnice.. no a zachvilu ma caka posledna...tak uvidim ako to zvladnem aj s malym drobcom, ktory si uz vyzaduje vacsiu pozornost a nemam tak vela casu ako ked bola uplne malinka ☹ ..

bolulka
13. jún 2008

lubecka, ale v siemom mesiaci by som nemala narok na matersku.. no a keby mala mala uz tri roky a ja bola v tom siedmom (to by som robila tehotna statnice - to by sa mi aj pacilo), tak co by som dostavala? ci by sa predlzila rodicovska dovolenka? 😕