Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

lubecka
13. jún 2008

a preco v siedmom nie je narok na matersku?

lubecka
13. jún 2008

bobulka, pozri tento link http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=...
tam nikde nepisu, ze by tehotna zena v siedmom mesiaci, ktora je momentalne na rodicovskom prispevku, ze nema narok na materske... alebo som to niekde prehliadla 😒
no najlepsie bude zavolat alebo opytat sa na socialnom, to ti povedia presne..

lubecka
13. jún 2008

bobluka, teraz som sa opytala jednej znamej, a ked si na rodicovskom, tak ked otehotnies, tak rodicovksy sa ti zrusi a normalne zacnes poberat materske 6 alebo 8 tyzdnov pred terminom porodu... no a potom po skonceni materskeho prispevku opat na rodicovsky.. 😉

bolulka
13. jún 2008

lubecka, stale si ma nepochopila.. ke bude mat mala vyse troch rokov, nebudem mat narok na rodicovsky prispevok, ci ano? no a ak budem napr. v tom siedmom mesiaci tehotenstva, tak nemam zasa narok na matersku, takze je to hluche pasmo, ci nie?

lubecka
13. jún 2008

aha, nepochopila ☹ ale uz teraz ano 🙂 no po troch rokoch nebudes mat narok 😒 no ale mozes sa dohodnut s doktorkou ze ta da prv na matersku 8 tyzdnov pred porodom, tak to by si uz potom za 8 a 9 mesiac mala matersku.. a ten 7. mesiac by si nejako zvladla... alebo potom zapracovat tak, aby sa ti druhe narodilo predtym ako bude mat mala 3 roky... 😉

tretulka
13. jún 2008

vidite, to ma ani nenapadlo zamysliet sa nad otazkou materska/rodicovsky prispevok 😔 ...no ja by som tiez chcela aby sa druhe mimi narodilo este pred Martinkovymi 3. narodeninami...ale uvidime ci sa zadari,...mali by sme sa zacat snazit 😀 ... a to tiez od septembra budem studentka 😉 , takze nudit sa nebudem 😀

anicka
13. jún 2008

tretulka krásne foto 😉 a kde máš albumy? 😕

No my sme s mužíčkom uvažovali čo a ako s druhým bábätkom. Asi pôjdem do práce a potom budeme riešiť druhé, ale ešte máme čas tak možno ešte zmeníme názor.

Ja síce nie som odborník a tieto sociálne spletitosti. Ale myslím si, že to "hluché" obdobie, ktoré môže teoreticky nastať, keď strašie dieťatko má už via ako tri roky a mladšie dietatko ešte nieje na svete by asi mami na musela ísť do roboty, prípadne byť na prade práce. 😕 😕 😕 Alebo by bolo treba požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky. To sa dá myslím do piatich rokov, ale len v tedy keď je dieťatko choré. 😕 😕 😕
Myslím, že jednoduchšie to bude vypočítať tak, aby ste sa nad tým nemuseli trápiť. 😀 😉 Takže hor sa do snažilkovania??? 😵

nikuliq_
13. jún 2008

o predlženú dovolenku môžeš požiadať aj ak je dieťa úplne zdravé.v prípade chorého dieťatka je to už opatrovateľstvo.

majdiska
13. jún 2008

no anicka ja tiež plánujem ísť do práce. možno už v januári, alebo ked bude mať malý tak 2 roky. to ešte uvidím. lepšie mu bude v kolektíve detičiek ako keby sme mali byť stále sami doma.. 🙂
ale budúcim snažilkám prajem nech im to výde 😉

bolulka
13. jún 2008

no urad prace by mi prd pomohol, pretoze zas budeme evidovany ako byvanie u rodicov a vtedy daju prd. 😝 no uvidime, ci zasnazilkujeme..

anicka
14. jún 2008

bolulka, to vážne tak vychádza, že by si nedostala ani korunu??? 😕 😕 😕 To je choré. 😠
No tak už nezostáva nič iné, len naplánovať a snažilkovať 😀 😀 😀 Držkáme palčeky. 😉 Samozrejme aj všetkým ostatným snažilkám 😵

majdiska
14. jún 2008

ahojky, čo to ide byť teraz v nedeľu s tým materským centrom? môžeme sa toho zúčastniť i my, ked má malý len 8 mesiacov? ak áno kedy a kde sa to začína? 😉 ak by to bolo dačo aj pre nás tak by sme prišli pozrieť 🙂

majdiska
14. jún 2008

ozik anicka a idete chodiť na tú plavošku? 😉 bude bývať aj cez leto

bolulka
14. jún 2008

majdiska, jasne ze mozes,kde je zakaz?

anicka, neviem ci to tak vychadza, ale zda sa ze ano...takze treba pocitat a pocitat... 😀 😀 😀

nenka83
14. jún 2008

teraz v nedelu bolulka? o ktorej?

lubecka
14. jún 2008

tretulka, co a kde ides studovat?

stonozka
14. jún 2008

ahojte mamičky, obraciam sa na vas, snad mi budete vedieť poradiť... ako je to na oravskom podzamku... mame bábetko /1,5r/a z manželovej práce mame isť na výlet ale kedže mi ešte spáva v kočiku a treba ho aj odniesť neviem či je takýto výlet vhodný... kedže ste "oravanky" určite budete mať viac skúsensoti a snad mi poradite... ano či nie... a je tam moc schodov?! som vam vdačná za pomoc

tretulka
15. jún 2008

stonozka, no ja by som s takym malym dietatkom nesla, snad len keby ste ho mali v nosici na chrbte, ale aj to by som zvazila...schodov je tam dost...my sme tiez rozmyslali, ze pojdeme na hrad, ale nakoniec sme si povedali, ze radsej este pockame, maly by z toho aj tak nic nemal a my by sme mali starosti ho udrzat pri sebe, nosit ho na rukach 😝 😒

stonozka
15. jún 2008

tretulka: dakuejm za odpoved, asi si to teda riadne rozmyslíme... radšej budeme doma a pojdeme niekam inam...

culinka
15. jún 2008

ahojky Tretulka moja,ako sa mate?citam ze ides byt studentka a kde? 🙂

majdiska
15. jún 2008

ahojte, tak ako bolo na tom stretnutí Píšťalky? my sme mali nedeľu pracovnú - švagrík prišiel tepovať sedačku, kreslo, stoličky a koberce - cez týžden nemôže, lebo nestíha ale teraz sme si to cez nedeľu užili a hlavne naši svätý susedia 😉
ozaj nám sa prerezal náš prvý zúbok 😀 . ešte je taký maličký, ale je ho cítiť prstom aj nechtom sa dá po ňom už škrabkať.. a malému sa nič nerobilo (klop,klop,klop)musím si poklopať.. no sme radi 🙂

veronika13
16. jún 2008

ahojte, tak mne malý už tretí deň teplotuje, nepapá, horšie spí, a dnes som konečne našla príčinu, idú mu očné zuby, jeden už trčí 😔 dúfam, že sa to do piatku skludní, lebo ideme na svadobnú cestu 😀

bolulka
16. jún 2008

veronika, to je hroza.. toto nas caka? a ani si nebola u dr.? ja som hrozna, ja chodim uz pri zvysenke 😀 tiez sme dve nedele mali zvysenky, ale iba sa jej dotlacali stolicky 😝

tak uz idete v piatok.. jaaaj, sa mate...

veronika13
16. jún 2008

nie nebola som u Dr., tušila som, že to je zo zubov, ale dnes som chcela ísť, pre istotu, no potom som mu našla tie zuby, tak som sa upokojila

nenka83
16. jún 2008

bolulka stratila som telefon, ak nahodou pojdes zajtra do mesta, hod mi cislo do IP, donesiem ti tricko.doobeda.pa

oroslanovci
17. jún 2008

Ahojte,

dlhšie som sa tu neukázala, od doby, ako som sa stala pracujúcou matkou, akosi nestíham. Tento týždeň som s malým doma a tak si užívam čas s ním, citím sa ako by som bola znova na materskej. Ako tak čítam, niektoré chcete v materskej pokračovať plynule ďalej. My sme sa s manželom od začiatku dohodli, že medzi prvým a druhým bábom pôjdem ešte do roboty, aspoň na 2 roky. Síce som nepredpokladala, že do práce pôjdem tak skoro, veď Maroško ešte nemá ani dva roky (vlastne v nedeľu už áno), ale neľutujem. Chcelo to už zmenu, nevravím že by ma materská nebavila, ale ... . Síce sa nám teraz trošku zrýchlil život, ale zvládať sa to dá.

Veronika, nás tiež očiaky poriadne potrápili, ale našťastie sú už vonku. Treba vydržať, aj keď nám išli všetky štyri po sebe, ale teploty sme mali len pri prvom, potom už bol malý len občas mrzutý, inak v pohode.

Anička, maličká poriadne rastie, už ti musím napísať to IP, mamina mi minule odovzdala pozdrav od teba, ďakujeme.

Tak sa držte a snažilky hurá do práce 😉 (viete ako to myslím).

bolulka
17. jún 2008

oro, ako v praci? nebolo lepsie na materskej 😅 a malinky chodi do skolky? paci sa mu? no vsak nas poriadne poinformuj 😉

oroslanovci
17. jún 2008

Ahoj bolulka,

noooo, v praci celkom ok, zvykla som si, lepsie povedane, tak som do toho vhupla, ze som si nestihla ani uvedomit a uz je mesiac za nami. Na materskej bolo super, ale toto je tiez prijemna zmena (clovek vypadne trochu medzi ludi a neriesi plienky, papanie, a tak). Hoci som niekedy na materskej mala pocit, ze nic nestiham, ta prava nestihacka sa zacala az teraz. Hlavne na zaciatku mesiaca, ked mame zavierku a musim byt dlho v praci, t.j. do desiatej vecer. Este stastie, ze sa vieme s manzelom tak zladit, ze on je vtedy s malym, vyzdvihne ho z jasliciek a postara sa o neho. Bolo mi sice luto, ze som maleho videla uz len vecer v postielke ako spinka a rano, ked som odchadzala este spinkal, ale zasa nemozem si stazovat, pretoze robim robotu vo svojom odbore a tam to takto chodi. A navyse to trva len tyzden, inak odchadzam z roboty pred piatou a skolka je do pol siestej. Len ked uz prideme domov, tak len urobim veceru, postaram sa o maleho, zahrame sa a ide spinkat. Ja uz niekedy nemam ani len chut nieco robit, takze upratovanie je odsunute na vikend a to je potom poriadny frmol, ked to chcem postihat tak, aby sme poobede vzdy niekam vypadli von.
Maly si v jaslickach velmi rychlo zvykol, nemal ziadny problem, vobec neplakaval, teraz dokonca nevie ani pockat, kym ho rano v satni prezleciem do teplacikov a uz bezi do triedy. Maju inak super ucitelky, vsetko mlade baby okolo 25-30 rokov, dokonca jednu si tak oblubil, ze stale o nej doma rozprava. Boli na vylete asi hodinku cesty od BA autobusom, mala som obavy, ako to zvladne, ale vraj pekne sedkal, nevymyslal. To sa boli pozriet na farme, plno zvieratiek, takze bol vo svojom zivle, dokonca este so svojim kamaratom Miskom (ktoreho tiez stale doma ospevuje) nahanali malu kozicku a tapkali ju po zadku, az sa kozicka otocila a zacala nahanat Maroska s Miskom, tak utekali a kricali "mamiiii", to bol jeho najvacsi zazitok, stale o tom rozprava kazdemu. Teraz je sice chory, tak sme od vcera doma.

Takze tak, uzivajte si matersku dokial mozte, ale musim povedat, ze aj s robotou sa to da vsetko zladit.

bolulka
17. jún 2008

oro, veru.. vsetko sa da.. clovek je na to usposobeny.. 😉 no mate krasne zazitky.. uz sa tiez tesim, ako to bude ked bude chodit do skolky a vsetko mi vypravat 😀

veronika13
17. jún 2008

oro,super, že to takto zvládate, ja sa toho bojím, keď budem musieť dať malého do škôlky, najradšej by som bola na materskej nonstop 😀