Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
18. jún 2008

oroslanovci: nemáte začo, boli sme vybavovať rodičovský príspevoka patríme k Tvojej mamine, tak sme povyzvedali, čo máte nové 😀
Aj ja sa chystám do práce tak keď bude mať Maťka okolo dvoch dva a pol roka, tiež tak na dva rôčky do práce a potom na druhú materskú. No uvidíme ako to nakoniec dopadne. 🙂 😉

bolulka
18. jún 2008

preco chcete ist do prace? troska vypnut? no u mna si neviem predstavit, ze by som chodila do prace, do skoly a mala sa este venovat dcerke co najviac, nakolko cez den by sme sa nevideli 😝 no a zas nechcem taky velky rozdiel medzi deturencami - nech sa vyhraju...som medzi dvoma murmi, ktore som si sama postavila 😀 😝

anicka
19. jún 2008

bolulka: ja som od "malička" vždy chcela mať väčší rozdiel medzi deťmi. Priznám sa, že to neviem nejako logicky zdôvodniť. Proste tak ako chce mať niekto detičky po sebe, tak ja som mala pocit, že keď bude medzi nimi väčší rozdiel, že to tak bude asi lepšie. Ono to možno bude aj tým, že mám robotu, kde mi držia miesto a vypadnúť z nej na 5-6 rokov súvisle sa mi zdá dosť dlho.
Mám kamarátky, ktoré majú detičky po sebe, ale aj také ktoré majú detičky s väčším rozdielom a akosi sa mi to s tým väčším rozdielom páči viac. Všetci na okolo ma presviedačili veď uvidíš, keď budeš mať jedno budeš chcieť mať aj druhé, ale mňa materstvo len utvrdilo v tom, že chcem mať medzi detičkami väčší rozdiel.
A čo Vy? Už snažilkujete? 😀 😕

bolulka
19. jún 2008

uz aj hej, len este nie su tie spravne dni na to 🙂 mam z toho celkom paniku, ale z druhej casti sa aj tesim. no pri prvom tehu som vsetko brala tak ruzovo, teraz tak cierno.. co ked budem na rizikovom na nemocke, co s malou ohladom kojenia, a podobne 😝 uz to nie je taka ruzova vidina buducnosti... uvidime, nejdem sa do toho hrnut, ale necham to na osud..

tretulka a vy ako? uz snazilkujete? 😉

bolulka
19. jún 2008

anicka, ja mam sestru z rozdielom dva roky a sedem mesiacov a bolo to krasne detstvo.. neviem si predstavit, ze by som bola sama.. takto sme sa vyhrali vselijakymi smermi.. a su to aj pekne spomienky.. a asi aj preto chcem automaticky aj pre malu surodenca... na sichrave a studene dni je surodenec na nezaplatenie.. rodic taku spolocnost nevytvori 😉

ty mas aky rozdiel so sestrou?

anicka
19. jún 2008

bolulka medzi mnou a segrou je 3 roky aj 7 mesiacov. Ale my sme každá úplne iná absolutne sa nepodobáme ani duševne ani telesne. Myslím si, že by sme si nerozumeli ani vtedy keby bol medzi nami rozdiel len rok. Rozumieť sme si začalai až keď mala segra 20.
Mám kamošku ona je najstaršia a má dve segri. Jednu mladšiu o 1,5 a druhú o 5. S tou čo je mladšia len o 1,5 si k sebe stále hľadajú cestu a s tou mladšou o 5 si rozumela od malička. Ono to asi nebude len vekom, ale aj povahou. Myslíš si, že by si si tak dobre rozumela a vyhrala sa aj s bráchom? 😕 😵
Samozrejme, že pre Maťku chcem súrodenca určite by som nechcela aby bola jedináčik. 🙂 😉

majdiska
19. jún 2008

ahojky. tak ja tiež plánujem druhé bábo ale tak po 3 - 5 rokoch. ja som sa doteraz pri malom v noci nevyspala, takže s tým ešte počkám. medzi mnou a segrou je 1 a pol roka, akože bolo to dobré v tom že sme sa mohli spolu hrať aj biť 🙂 . medzi mnou a bráškom je rozdiel 5 rokov, ale vychádzať sme spolu začali až ked sme boli dospelý - ako deti moc nie. ale aj napiek tomu chcem ten rozdiel...
dnes sme boli v poradni. malý má 8kg, čo sa zdá dr. málo. pýtala sa či je aktívny - no on ked sedí tak ešže i na zadku podskakuje, tak si myslím že aktívny je dosť. je dlhý skoro 76 cm a keaždý si myslí že má vyše roka a nechápe prečo ho nepustím chodiť... 🙂 a on to ešte nevie 😉

bolulka
19. jún 2008

anicka, dufam, ze moj prispevok nevyznel v zlom.. len som napisala svoju skusenost a chcela som pocut tvoju.. zaujimaju ma momentalne vekove rozdiely 😅 asi mas pravdu, nebude to castokrat vekom.. ja som sa so sestrou popri tom vsetkom nemala moc v laske a doteraz sa nevieme poriadne porozpravat... 😔 ale boli tam skvele moznosti vyhrania, preto chcem aj ja mat taky maly rozdiel.. 😉

anicka
20. jún 2008

bolulka, určite nevyznel v zlom 😉 🙂 veď to je úplne normálne, že každý z nás obhajuje svoj názor, lebo práve ten jeho sa mu zdá najsprávnejší a najlepší.
Myslím si, že najlepšie je keď sa obaja rodičia zhodnú v tom aký rozdiel medzi detičkami chcú. Medzi mojim mužíčkom a jeho segrou je dokonca rozdiel viac ako 6 rokov a vychádzajú spolu celkom v pohode. Ono možno je to aj tým akú má človek osobnú skúsenosť. Aj ja aj Peťo máme väčší rozdiel medzi súrodencami, tak máme pocit, že je to tak asi lepšie.

Ja viem, že sú to dve v podsate neporovnateľné veci, ale tak isto to bude asi aj s bývaním. Ak raz niekto býval v rodinom dome tak ho to ťahá do rodinného domu a v bytovke si nevie zvyknúť a naopak.

Ak si deťúrence majú rozumieť, tak si budú 😉 a vekový rozdiel tam podľa mňa nebude až taký podstatný. Určite je dôležitejšie to, že dieťatko súrodenca má ako to či je medzi nimi rozdiel 1,5 alebo 5 rokov.

bolulka
20. jún 2008

ja si nemyslim, ze moj nazor je spravny.. neviem sama co bude dobre..no idem risknut 😝

a mne ani nejde o to, ci by si rozumeli, to nebude asi vekom, ale ci sa vyhraju.. teda ze im nebude doma smutno, ked bude prsat a tak.. 🙂 uvidime, co sa z toho vykluje 😀

vsetko ma svoje pre a za.. aj tvoj rozdiel bude rovnako vyvazeny a aj nas hadam.. no mozno budeme snazilkovat styri roky 😀 😝 fuj, dufam, ze som si to neuriekla. 😉

veronika13
20. jún 2008

Ahojte, tak len pekne snažilkujte 🙂
My dneska večer frčíme, potom popíšem ako sme sa mali. Majte sa tu zatiaľ pekne, počko vyzerá, že bude krásne, aj tam hlásia slnečno, tak sa teším, lebo doteraz tam pršalo.
papa

anicka
20. jún 2008

bolulka, tak snažilkujte a keď dačo usnažilkujete, tak daj vedieť. 😀 Budeme držkať palčeky 😉 Myslím si, že všetko bude tak ako má byť. Ten hore sa myslím postará o to, aby to bolo super pre všetkých. Podstatné je, aby všetky detúšiky boli zdravé, veď keď sú zdravé, tak tie ostatné problémy sa hneď zvládajú ľahšie.

veronika, tak držkáme palčeky, aby ste sa riadne vydovolenkovali a oddýchli si 😀 😎

bolulka
20. jún 2008

ja si myslim, ze vsetko je na sekundu preplanovane.. a ked pan boh chce aj motyka vystreli... a mozeme snazilkovat kolko vladzeme, pride to vtedy kedy ma.. vsak je tu aj tema, kde su zienky, ktore otehotneli cez antikoncepciu.. takze ci snazilkujeme, ci sa chranime, tehotnieme 😀

anicka
20. jún 2008

Máš pravdu, asi je najlepšie keď tomu človek proste nechá voľný priebeh 🙂
Lebo väčšinou čím viac sa snažíme aby to bolo dokonalé, tak tým viac sa to pobabre. 😵

anicka
24. jún 2008

Fíha, tu je riadne ticho ☹ 😢 Kde ste? 😕

bolulka
25. jún 2008

vonku je krasne, asi sa vykecavame s inymi mamickami, ked sa nam tu nechce rozpravat 🙂

anicka
27. jún 2008

majdiska ahoj ako je to s tým kupkaním? Kedy má dovolenku tá pani, čo tam s Vami cvičí? 😕 Už sme sa rozhodli, že pôjdeme kupkať, len by som bola rada, keby som tú pani stihla aspoň raz. 😉 Segra sa už teraz vytešuje, že pôjde s nami. 😀 😎

majdiska
27. jún 2008

ahoj anicka, takže tento utorok sa ešte normálne pláva. začíname o 9:30. potom od 4.7 do 18.7 má dovolenku. ale to ešte upresní. plaváren bude zajednaná, môžeš c hdiť plávať individálne. my pôjdeme sa kúpkať len tak 😀 . a potom už sa bude plávať normálne s ňou. ideš teraz v utorok? už sa teším..
dnes mal malý teplotu. ide mu další zubok a už je na spadnutie 😉

anicka
28. jún 2008

chceli by sme ísť 😀 tak dúfam, že budeme obe zdravé a že sa kupkanie Maťke bude páčiť 😎

majdiska
29. jún 2008

neboj, určite sa jej to bude páčiť. síce malý na začiatku reval, ale už si zvykol.
malému vyšiel druhý zúbok a už je lepší 🙂

nenka83
30. jún 2008

Ahojte baby. prosim vas neviete ci sa zajtra plava v parku a kedy? dajte mi prosim vediet ak viete. dakujeme 😵

bolulka
30. jún 2008

neviem neviem.. ani neviem či tam mám dosť...

nenka83
30. jún 2008

no ja pojdem, ak aj nie, tak aj tak nemame co doma robit

bolulka
30. jún 2008

pojdeme aj my a ak nebude, tak sa sejmeme 😀

pod na desiatu...

veronika13
30. jún 2008

Ahojte, tak ste toho moc nepopísali, apoň som nemusela hodinu čítať 😀 My sme sa dneska vrátili, bolo super, malý to zvládol fantasticky, cestu tiež aj horúčavy, len sa mu vyhodili potničky. Bolo tam krásne, každému odporúčam Chorvátsko 🙂

nenka83
30. jún 2008

ok, budem sa snazit, navarene mam

veronika tisko zavidim, muselo byt skvele!!! a more ako, pacilo sa drobcovi?

bolulka
1. júl 2008

ja asike nejdem.. mam vybavovacky...

nenka83
1. júl 2008

ok, ja asik idem, paaa

veronika13
1. júl 2008

páčilo, ale kamienky na pláži viac 😀

anicka
1. júl 2008

ahojte kočky, tak my sme dnes boli na plavárni prvý krát, bolo super, Maťke sa páčilo 😎 😀 Dám aj fotočky do albumu 😉