Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

lubecka
4. júl 2008

tak ak vam to nebude vadit, obcas sa k vam pripojim na pokec..

veronika13
4. júl 2008

lubecka nevadí 😉
dnes som bola na preventivke u gyn. tak mám všetko v poriadku, teda endo. sa zatiaľ neobnovuje, som si vydýchla, lebo už som sa videla na operačke. Čo ma prekvapilo, že sa mi ešte tvorí mlieko, trochu mi vytlačil z bradavky, tak mám lieky na úplne zastavenie laktácie. Myslela som, že je to ešte normálne...

tretulka
5. júl 2008

lubecka, kludne pis, budeme sa tesit na Tvoje pismenka 😉
veronika, ako som precitala Tvoj prispevok tak som urobila kontrolu 😀 a mne sa tiez mlieko este tvori...ako dlho nekojis? ja nieco vyse dvoch mesiacov...tiez som vola v tom, ze je to normalne...musim sa spytat dr. ked ho navstivim 🙂

bolulka
5. júl 2008

dievcata, ja som citala na internete a citala a ta stuzka mi prisla uplne smiesna, neverim na take veci, no ona pomohla.. a viem, ze pri druhom stuzka nesmie chybat... 😉

majdiska
5. júl 2008

no ja som tiež rozmýšľala nad červenou stužkou, ale nakoniec som ju nedala, lebo švagriná ju raz zabudla dať dole pred praním a pofarbila celý vankúšik 😉 .. a nakoniec zabrali liečiky..
lubecka kludne píš, ja som tiež z DK a bývam v SD a tiež prispievam do témy kubínčaniek 😉
malý tiež mával také záchvaty plaču večer ba aj v noci, aj túto noc hodinu plakal.. dokonca pomohlo aj to čo písala anicka, že malú dala do postieľky a bol kľud - len škoda že to zaberalo tak 2 týždne a teraz už nie, potom sa to zvrtlo a malý znovu nezaspáva sám. ale teraz v novej Mama a ja píšu ako to detičky naučiť, tak to vyskúšam a potrápim sa týžden a možno malého samého naučím zaspávať 🙂

anicka
5. júl 2008

majdiska o tom zaspinkávaní v mame a ja som čítala aj ja, je to celkom zaujímavé. Daj potom vedieť, či to funguje 😕 😉

anicka
5. júl 2008

No s tým večerným plakaním to vyzerá tak, že si tým musí preskákať asi každé bábätko. ☹ Možno sa len potrebujú unaviť, aby sa im lepšie a dlhšie spinkalo. Len škoda, že my milujúce maminy, to musíme počúvať a väčšinou plačeme spolu s nimi. ☹ 😖

S tou plienkou mi fungujeme v kočíku. Najlepšie sa jej spí, keď má zakrytú celú tváričku. Vravím si dieťa zlaté veď sa zadusíš. Ale ako náhle jej ju stiahnem z tváričky, tak je hore, tak ju nechávam spinákavať zakrytú.

bolulka
5. júl 2008

jaaj, holky, ako vidno ze je vonku skaredo.. nestiham citat 😀

bolulka
5. júl 2008

babky, kvapkate do dvoch rokov vigantol? mne tak dr. kazala... lenze ja akosi vigantol stale flakam od roka.. citala som ze do roka sa dava a ona povedala, ze ona kaze do dvoch.. ako vase dr.?

majdiska
5. júl 2008

no my sme kategoria do roku, takže každý den 😉 . a potom neviem, dr. ešte nič nevravela..
no anicka dám ti vedieť, či to bude fungovať 😉 , len teraz to skúšať nejdem, lebo malému asi ide další zúbok a dnes hnačkuje a vracia.. chcem ísť s ním na chvíľku von, tak uvidím. a stále spinká.. on tak reaguje na bolesť..
s tým 4. mesačným plačom, si myslím, že ide o fázy kedy sa dieťatko začína uvedomovať a dožaduje sa niekoho blízkeho.. a potom to pomaly prechádza ako rastie 🙂

tretulka
5. júl 2008

my tiez kvapkame vigantol do dvoch rokov, ale s poslednej dobe na to casto zabudnem 😝 ...ale ved o chvilku budeme mat dva roky, tak to hadam nebude az taky problem 😀

anicka
7. júl 2008

My sa snažíme kvapkať Vigantol poctivo. 😉 Zatiaľ sa nám darí 🙂 Chcem sa opýtať do kedy ste detičkám dávali Kanavit? 😕 V Mame a ja som našla, že do 6 mesiacov, ale naša Dr. mi na poslednej kontrole nehovorila nič a na najbližšiu kontrolu ideme až na konci augusta.

majdiska
7. júl 2008

anicka a načo je kanavit?? mne také dačo dr. nepredpísala pre malého 😕

anicka
7. júl 2008

majdiska vitamin K, my ho kvapkáme dve kavpky raz za mesiac 😉

majdiska
7. júl 2008

viem, že ho majú dostávať plne kojené deti. aj som si ho na začiatku pýtala od dr. ale oni kvapli v ordinácii raz malému 2 kvapky a dosť.že to netrea a že sa to má dávať len v ambulancii, tak neviem 😖 a odvtedy ho nedostal...

lubecka
7. júl 2008

my sme kanavit mali tiez 1x .. ked nas prisla dokotrka pozriet po prichode z porodnice, tak mi nechala celu flasticku, a ze potom ked bude mat 4 tyzdne ze aby osm jej kvapla 2 kvapky a doniesla flasku spat do ordinacie.. zvlastne, hadam by to malo byt jednotne pre vsetyk babatka, nie? 😕

majdiska
7. júl 2008

no to máš fakt pravdu.. v časopisoch som čítala tak, dr. mi povie inak a teraz tu čítam, že to má byť tak ako píšu v časákoch 😒 .. kto sa v tom má vyznať?? ale hádam mu neublížilo ked ho nebral..

bolulka
7. júl 2008

no my sme dostali kanavit na predpis a raz do tyzdna alebo mesiaca sme kvapkali tusim do toho polroku... alebo zeby to bolo raz za dva tyzdne? uz neviem. ale viem ze zo zaciatku to bolo castejsie a potom s trosku vacsimi odstupmi.. ja ten vigantol nekvapkam uz hodne.. nejak sa mi nedari... 😅 😔

veronika13
7. júl 2008

ahojte, no veru ani ja nestíham akosi prispievať, no teraz som vás prečítala. Môj tiež kedysi zaspával s plienkou, už ani neviem kedy od toho upustil 😕 teraz má svoj paplonik a perinečku, tie si pritúli, keď chce spinkať.
Kanavit sme mali od narodenia, najskôr asi dva mesiace sme ho mali kvapkať raz týždenne dve kvapky, potom len raz mesačne dve kvapky a odkedy začal papať príkrmy už sme nemuseli kvapkať. Vigantol do dvoch rokov 2 kvapky, som sa s našou Dr. o tom rozprávala, že niektorí doktori odporúčajú až do 5 rokov, ale že to aj tak skoro žiadny rodič nedodržiava, alebo veľmi málo, tak ona odporúča do dvoch rokov.

lubecka
7. júl 2008

majdiska, tak sme asi jedine, ktore mali kanavit iba 1x 😠 .. teda nie my, ale nse deti 😀 .. a ktovie, ked sme boli male my, ci sme dostavali vsetky tieto kvapky.. a tu sme.. no my mozno este hej, ale nasi rodicia urcite nie.. pochybujem.. no a stary rodicia uz vobec nie.. ktovie aky to ma vplyv na organizmus, ci to v niecom pomoze.. ale zase ked kojime, tak v mlieku su vsetky vitaminy, aj to K.. ci nie? 😕

bolulka
7. júl 2008

oni donedavna ze nevedeli, ze chyba babatkam vitamin K, no a mojmu ocinovi museli hned po narodeni menit celu krv, lebo by by vykrvacal ci ako? no a teraz to kvapkaju ako prve, hned ako sa dietatko narodi..

majdiska
8. júl 2008

lubecka to je vraj na zrážanie krvi.. no je to asi tým, že ani jedna z nás nemá dr. z DK. ja mám v Dlhej a ty asi v NO.. ja som si vitamín K pýtala a nedostali sme ho, že je to zbytočné, netreba a tak nás odbyla a teraz ho už netreba, lebo malý je už na príkrmoch 😉 , ale asi to neublížilo - neviem to posúdiť 😒

lubecka
8. júl 2008

to je na zrazanie krvi? 😕 to som nevedela.. mala ma dr. tu v dedine, ale tu ordinuje doktorka z Kubina... ale to je uz jedno.. hlavne ze su deturence v poriadku..ved keby sa mojej nieco robilo, ked by bola mala, tak by to asi riesili... teda spon dufam ..no aspon tie dve kvpaky sme dostali... 😉

majdiska
8. júl 2008

my tiež 😉
inak mám novinku, až na to že nám ide priskoro očný zúbok, tak dnes sa malý sám vo vani postavil, najprv sa chytil vaničky a potom veľkej vane a šup hore 🙂 . a potom stál s vypučeným zadkom a vystrel sa a nechápal, čo má ďalej robiť 😀

veronika13
9. júl 2008

majdiska, mala si mu dať do ruky špongiu, možno by sa aj poumýval 😀

majdiska
10. júl 2008

no možno, to ma nenapadlo 😀
včera sme dostali 6.chorobu detičiek. malý mal z ničoho nič horúčku 39, moja dr. nerobila, tá čo ju zastupovala robila deti len do 8:30, tak sme šli do DK k dr. Zánovej. pekne ho vyšetrila a fakt som s nou bola spokojná - mala nás ako deti. malý je už v poriadku, len sa mu začínajú robiť vyrážky.. len som sa dosť zľakla, čo to môže byť.. 😒

veronika13
10. júl 2008

no táto choroba je taká, vyražkami to vrcholí. My sme ju zatiaľ nemali, ale čo som počúvala tak aj 40 mali deti teplotu 😖 😖 a povedala ti z čoho sa to dostáva ta choroba, ale niečo bližšie k tomu?

tretulka
10. júl 2008

ahojte babulky, nejako malo piseme...my mame novinku, Martinko od nedele spinka v postielke vo svojej izbicke 😵 , taka som happy, som sa bala, ze ako ho presvedcime, ze musi ist do svojej izby a prebehlo to uplne super...som malemu v nedelu rano povedala, ze maminka a tatinko maju taky napad, ze mu dame postielku do jeho detskej izbicky, ze on je uz predsa velky chlapec a maly zareagoval velkym vykrikom anoooooo 😀 , tak sme nevahali a hned sme postielku preniesli...skor som sa bala ja, ze ako to zvladnem, ze nebude moje srdiecko pri mne, ale hned prvu noc sme spinkali ako zarezani, vsetcia 😀 ... len este stale mame posunuty rezim z dovolenky, Martinko chodi cez den spavat az okolo 13-14hod, teraz ma novinku, ze musim byt vedla neho a drzat mu rucicku a tak za chvilu zaspinka, ked som ho nechala sameho, tak sa aj hodinu prevaloval a nezaspal, len ked som prisla, chyti mi ruku, da si ju na licko, aj mi ju vybozkava a tak spokojne zaspinka...este sa zbavit plienok a bude to parada 😵 ...a spinka tak 2hodinky, niekedy dlhsie, no a vecer chodi spavat az okolo 21ej...ale casom sa to hadam posunie...prajem Vam vsetkym krasny dnik 🙂

bolulka
10. júl 2008

tretulka, blahozelameee 😀 tesime sa s vami.. jaaj, moja mala sa bude najprv musiet naucit spat znova v postielke... 😀 ach, to bude dilema...

co znamena pojem "6. choroba" ? 😕 😕 😕

oroslanovci
10. júl 2008

Ahojte,
dlhšie som sa neozvala, ale ako pracujúca matka mám už menej času na podobné zábavky. Keď už hovoríte o novinkách a 6. chorobe, tak nás pre istotu zastihli ovčie kiahne. Pred dvomi týždňami totiž vypukla v škôlke kiahňová epidémia a tak sme sa jej nevyhli ani my. Ešte to len začína, ale akože dík. Malý je vysypaný hlavne vo vlasoch a pri tých jeho dlhých vláskoch je to zábava, keď mu to mám ponatierať. Zatiaľ sa našťastie ani neškrabe, ale neviem ako mu vysvetlím, keď sa náhodou začne, že to nesmie.
Prajem všetkým pekný deň