Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
18. nov 2008

bolulka, kapustnice sa neboj, to je jednoducha polievka ... vsetko das do hrnca a budes varit ... len ti dam jeden tip, ak robite kapustnicu so zemiakmi, tak si ich uvar osobitne, nie so vsetkym v tej kyslej vode, lebo sa ti zemiacky neuvaria, ostanu tak divne tvrde 😉

anicka, tak ja sa idem posnazit zohnat muzickovi jednu knizku, ktoru chce, ale hacik je v tom, ze ta knizka vyde az v decembri, tak ci sa do DK dostane este pred Vianocami ...

janulap
18. nov 2008

Ahojte babenky,
potrebovala by som pomoct.Nepoznate babenku menom Danka Vidova-Hraškova??mala by byvat v DK,a moze mat okolo 30-31rokov.Pochadza z Knazej 😉 Dakujem 🙂

bolulka
19. nov 2008

janulap, ty si tu nebola vecnost.. ako sa mas? 😕

veronika13
19. nov 2008

do kapusničky dobrá klobása a nič nepokazíš 😀

janulap
19. nov 2008

bolulka,dobre 😉
Emka zacala chodit do skolky,Lenka je zatial doma a konecne sme uz na 99% dorobili podkrovie 🙂 a teraz sa uz zaciname tesit na Jeziska 😀
A vy?? 😉

bolulka
19. nov 2008

janulap, my sme si tiez spravili takmer cele podkrovie.. este je tu pozehnane prace, ale uz byvame 😀 ako sa emke paci v skolke?

veronika13
19. nov 2008

janulap, ja si teba ani nepamätám, asi som tu ešte nepôsobila, keď si tu bola ty 😀 odkiaľ si presnejšie?

anicka
20. nov 2008

janulap Ty si sa riadne dlho "neukázala" 😉 čo si robkala kým si nebola s nami? 😕

janulap
20. nov 2008

bolulka,paci sa jej,co ine jej zostava 😀 😀 😀
veronika:asi si tu este nebola,ale ja som tu bola len chvilu....som z Malatinej
Anicka-bludila som v mimibazarovskych vodach-tam som vacsinou na diskusiach 😀
Tak nik nepoznate tu babu?? ☹

lubecka
21. nov 2008

dievcata, ktore pouzivate osdsavacku soplikov na vysavac, inak super to odsaje, diki za tip, ale neskor mala v odsatych soplikoch aj trochu krvi, tak teraz neviem ci je to tou odsavackou, ci jej poskodila sliznicu alebo proste ma take sopliky.. 😖 dik

majdiska
24. nov 2008

lubecka aj nám sa to dakedy stáva a nie je to nič nebezpečné 😉 , ale ked už nemá tak veľa soplíkov tak používam odsávačku na ústne ťahanie..
no ale sa nám krásne zozimilo. my dnes ideme do DK a so starkou vyberať sánky - predčasný Ježiško pre malého, lebo ktovie či bude po Vianociach snech a škoda by ich bolo teraz nevyužiť.. no a ideme už na hlbokom kočíku, lebo bugyna to už nezvláda, po týchto závejoch sa lepšie chodí so starým kočíkom, len horšie to bude s jeho vynášaním vonku, ked pôjdeme plávať..ale dajak sa zaobídem 🙂
no a čo sa týka Vianoc, tak som rozbehla vianočné upratovanie - už mám za sebou 2 izby, ešte ma čaká kuchyna, obývačka a kúpelka.. to všetko vyhadzujem so skrín a utieram prach, no ked ma to takto drží, škoda to nevyužiť 😀 normálne je sranda, čo všetko mám v skriniacha ani o tom neviem 😀 😝

lubecka
24. nov 2008

dik majdiska.. no posli toho nadsenia pre upratovanie aj mne 😉 vies, ked mam 7 miestnosti vratane kupelne a kuchyne len na 1. poschodi 😒 (a to nehovorim a dolnom poschodi), tak ma chut na kompletne upratovanie hned prejde 😀 , som rada ked stiham len tak klasicky- vysavas, prach 😉

majdiska
24. nov 2008

no lubecka musím, lebo som to už dva roky nerobila a toho bordelu bolo všade moc a to nevravím o skriniach.. fakt už bol čas.. je to síce nanič robota, ale ked musím tak musím.. a ešte na urbáry už musím pomaly začať finišovať, takže uzávierky a všetko s tým súvisiace a ešte k tomu aj duálne, no picne ma aj s eurom... 😝

tretulka
24. nov 2008

majdiska, potrebovala by som trochu pracovneho elanu od Teba, neposles? 😀

mne sa dnes "dari" , buchla mi kanvica, rana ako z dela, tak sme sa s malym zlakli, nejde mi sporak - neviem varit, esteze mam trosku polievky, tak zohrejem v mikrovlnke, nastastie ta funguje, len som ju musela zapnut do inej zasuvky....pozerala som aj poistky, ale vyzeraju byt ok...

lubecka, vy byvate v palaci, ked mate tolko miestnosti? 😉

vcera sme boli na stretnuti mamiciek v hoteli Belez, raz som tu uz robila "nabor" ale nepochodila som...bolo super, maly sa vysantil s detmi, vyblaznil sa na snehu, hodim potom par foto...ale tusim zom tam jednu maminu z MK zahliadla, myslim 😉

bolulka
24. nov 2008

ahojte.. jaaj, ten elan u mna - ten by aj bol (ked ma tak majdiska navnadila) ale mam to blbe skuskove - neviem, kde mi hlava stoji.. este chcem aj vianocne darceky porobit (kuk album).

jaaj, kto mi to tu len vyluxuje na vianoce.. 😝

majdiska
24. nov 2008

vidíš fakt lubecka som si nevšimla, že máte tak veľa miestností... ešte dobre že bývam len v 3-izbovom byte 😀
tretulka, na tú akciu som aj ja chcela ísť, ale nejak mi to nevyšlo. boli sme pozvaní na oslavu narodenín synovca, tak som nemohla prísť.. ono to pôvodne malo byť minulý týžden, ale sa to preložilo a tak moja snaha niekde ísť padla... ale už sa teším na Mikuláša v Domčeku a možno pôjdeme aj v piatok na tú 10h, ked sú tie hry s deťmi. len tak kuknúť 😉
ozaj aj v DK tak hrozne fúka, tu od rána tak fučí, že sme ani von neboli 😖 .. len na 15h pôjdeme na vlak 😀

bolulka
24. nov 2008

tretulka, co je to za stretnutie v tom hoteli Belez?

majdiska
24. nov 2008

bolulka my sme na tú akciu dostali pozvánku v utorok na plavárni. aj sa ju snažím nájsť, ale malý mi ju kdesi zapotrošil, tam boli i kontaktné údaje - mailová adresa 😉

bolulka
24. nov 2008

co to bola za akcia?

lubecka
24. nov 2008

tretulka, k palacu mi chyba uz len to sluzobnictvo, aby mal kto poriadky robit a mna obskakovat 😀 😀 no je to velky dom, neraz nadavam, zbytocne velky... ale co uz.. a ziadna izba nie je riadne v poriadku, cim vacsi dom, tym menej miesta a viac neporiadku 😀 😀

anicka
25. nov 2008

No tu je riadna upratovacia nálada 😀 Majdiska aj ja sa priznám, že som rada, že bývam "len" v trojizbovom byte. To má človek menej miesta na robenie neporiadku a potom treba aj menej upratovať 😀 Ja som také veľké upratovanie ako Ty robila pred mesiacom. Mala nám prisť návšteva a mali u nás dva dni spať, ale nakoniec neprišli. Nevadí, aspoň ma to motivovalo poupratovať 😀 😵 Ešte ma čakajú okná a záclony. Umývala som ich síce, keď dozatepľovali dom ale pred vianocami ich budem musieť umyť ešte raz. 😖

Kedy a kde je to stretnutie s Mikulášom? Kto tam pôde? 😕 Môžeme tam ísť aj my?

bolulka
25. nov 2008

oo, ake stretnutie s mikulasom.. aj my chceme ist.. 😉

anicka, tak aj nam vysli tu navstevu na "dva dni" 😀

anicka
25. nov 2008

bolulka mi sa ku Vám "nanominujeme" stačí povedať 😀 😀 😀

janciaa
25. nov 2008

ahoj tretulka ja som bola tiez na tom belezi bolo super myslela som si ze si to ty ale akosi si sa mi potom vytratila ....

tretulka
25. nov 2008

ahoj janciaa, no vidis ako sme sa pekne stretli, nabuduce aspon rec mozme hodit 😀 ...ja som vas zaregistrovala ked ste prisli a hned som vravela MM, ze tuto maminu asi poznam z MK 🙂 ... som si malu princeznicku obzrela aj nazivo, nie len na fotkach 😵

janciaa
26. nov 2008

no na buduce sa urcite ozvem aj mne si sa zdala znama ........bolo super len sme prisli trosku neskor lebo mala spala ale zase sme odchadzali medzi poslednymi......maly je fakt zlaty 😵

tretulka
26. nov 2008

dakujem janciaa 🙂 ....ja som si robila srandu, ze sme tam ako rodina trosku zvysovali vekovy priemer 😀 , este aj nas maly patril k najstarsim detickam. Velmi sa mu pacilo, hned sa tam udomacnil, nechcel ist ani domov, ale uz bol unaveny, on zas pre zmenu v ten den vobec nespinkal.

janciaa
26. nov 2008

aj nasej malej sa tam pacilo na zaciatku bola taka rozospata tak ju nic nebavilo ale potom sa osmelila tak sme ju nemohli dostat domov........bola som tam prvy krat ale velmi sa mi to tam pacilo hlavne ta atmosfera a celkovo

tretulka
26. nov 2008

veru, Janka s Michalom su velmi mili ludia, tak aj to malo vplyv na celkovu atmosferu, prijemne prostredie, bolo tam velmi fajn...ja som si riadne "vypucila" ich maleho Adamka, moj maly ziarlil a vysvetloval mu, mimochodom Adamko ma 7.mes. 😀, ze to je moja maminka 😀

majdiska
27. nov 2008

ahojky
tak mám pre Vás skvelú novinku, malý sa u našich v pondelok pustil a už chodí, síce ešte tak neisto, ale už sa nebojí.. tak sa teším. akurát kopírujem fotky do PC, aby som ho mohla kamerovať a fotiť..
😀 😵
ozaj ačo sa týka toho Mikuláša, tak balíčky sa dávajú budúci týžden v domčeku a akcia je v sobotu o 16h v Domčeku a môžu prísť všetky detičky.. 😀 a bud. týžden fotí umelecký fotograf v domčeku malé deti. s tekvičkami a vianočné..a my ideme aj na také odvážnejšie, kojenie a tak 😀 takže možno celý bud. týžden budeme v DK 😉