Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

julia225
21. nov 2009

ahojte baby, tak dakujem za privitanie 😉
dievcata, doma cvicit z anglictiny nemusite vobec nic, cela veda je v tom, ze ja tam pridem a 25 minut sa tvarim ze neviem po slovensky 😝
no a dakedy sa len hrame a ja reagujem len po anglicky, cize im po aj odpovedam...takze maju 25min denne vytvorene umelo anglicke prostredie, myslim, ze je to lepsie ako ich ucit ze lietadielko je plane...sice to touto metodou trva kratsie, ale kratsie to aj ostane v hlavke, no a co vrelo odporucam, ked uz telka alebo pocitac, tak jednoznacne len v anglictine... 🙂
ozaj ako je v tom novom aquaparku, sa chystame ...

danka.k
21. nov 2009

julia uuuuuuplne super je tam 😉 aj ked som tam nasla par minusov ale je to v pohode... a ak pojdes tak si zober slapky mna to napadlo az ked sme tam prisli 😀

veronika13
21. nov 2009

ema, kde si 😕 žeby už predýchavala kontrakcie na štrtom ? 🙂

julia225
22. nov 2009

ema ma rodit, hej? wow, tak to tu mate rusno 😀
dievcata, keby ste mali niektora termin buduci rok, rada pojdem k porodu, vo februari uz mozem "dulit" robim si Dulí kurz... a taktiez s dojcenim mozem pomoct, ... mam kurz laktacnej poradkyne z o.z. mamila 😵

bzuco
22. nov 2009

juli ahoj....tak nás ideš opustiť?? ☹ ☹

emmka3
22. nov 2009

ahoj Julia, tak ty tam mas aj dcerku v Janosovi, ze? 🙂 som vas minule videla vonka a sa mi videla, ako si jedneho chlapceka zrusila, ze nemoze ani stipku cukru, bo je hyperaktivny a mama ti ho donesie naspat 😀 som sa este doma na tom rehotala, ako zobronil 😎 tak ty ides dulit? 😉 a myslis, ze v DK budu k tejto alternacii otvoreni? Teda ja dufam, ze by aj mohli, ale ja sa chystam na druhe az za take 2 rocky, tak to uz budes mat odulene, ajajaaaaj 😵

emmka3
22. nov 2009

keby ema rodit, ale mame cerstve babo u Katiky a tri stastne tehulky - mayocka, salvinka a bolulka a dve snazilky 😵 Takze tu veru mame po dlhsej dobe, konecne 😉, rusno a veselo ...

majdiska
22. nov 2009

no my plánujeme druhé až ked bude mať malý tak 5 -6 rokov.. 😉 chcem aby si odchodil škôlku v DK a keby som bola na materskej tak si to neviem predstaviť.. ani by sme si to nemohli dovoliť..
julia chcem sa spýtať, ked bude malý chodiť do Jánoša do škôlky môže ak bude šikovný ísť o rok skôr do školy - vychádzajú mu zle roky.. 😝

emmka3
22. nov 2009

majdiska, ja si myslim, ze na to, ci je maly zrely na skolu sa ti vyjadri pedagogicko-psychologicky poradca ... deticky v predskolskej uz k nemu chodia teraz bezne a poviem ti, ze budes asi jedina, co bude chciet dat maleho skor do skoly, lebo v dnesnej dobe to rodicia skor oddaluju, aj ked to nechapem preco, ked dieta na to ma aby zacalo chodit do skoly

majdiska
22. nov 2009

no počítam s tým psychologom.. a chcem ho dať preto, ak bude šikovný, tak prečo by sa mal rok nudiť doma a vo školke.. 😉

emmka3
22. nov 2009

dnes je uz psycholog povinny, takze v predskolskej tam pojdu vsetky deticky ... sak jasan, ked uz bude vediet veci ako skolak, tak preco ho nerozvijat dalej ... ked tie sikovne deti nechavaju o rok dlhsie doma, potom sa vsetko naucia a v prvej triede sa nudia ... niektore mamcky si myslia, ze je to OK a este su hrde, ake maju sikovne deti, ale nie je to ok, lebo ak sa nic nove nenaucia v 1. triede, nenaucia sa ani systematicky ucit a skola bude strasiak a nuda hned od zaciatku

bolulka
22. nov 2009

julia, ja si pekne k porodu pribalim opat manzela.. bol mi na nezaplatenie.. 😉 a ako vnima Desiree, ze maminka hovori v skolke len po anglicky 😉

neviete niektora, ci pustia k porodu ako sprievod tehulku mesiac pred porodom?

emmka3
22. nov 2009

bolulka, u mna bol manzel skor na obtiaz, lebo bol v strese 😀 a ta otazka, to je dost specificke, asi najlepsie opytat sa svojho Dr. ci sa to da ... aby sa ta tehulka potom nezlakla 😉

majdiska
22. nov 2009

však práve preto.. 😉 nechcem aby sa malý v škole nudil a rok navyše čakať je podľa mna blbosť.. rovnako bude mať šesť rokov ako deti ktoré sa narodili 31.8 a tiež budú mať len jeden den 6.. a to že mesiac neskôr bude mať šesť je divné aby bol odklad., ked za mesiac bude rovnako starý ako ostatné deti ... 😖 a vzrastovo si myslím že bude rovnako.. no to je ešte hudba budúcnosti.. 😉

bolulka
22. nov 2009

majdiska, ja mam pocit, ze detickam, ktore sli o rok neskor, to v skole lepsie pali. 😉 vsak aj niektory psychologovia tvrdia, ze v 6. rokoch je priskoro.

emmka, ja som myslela na svoju sestru, ktora bude rodit o mesiac skor. ze by som s nou teda sla a bola iba pri prvej dobe porodnej. zazila som si personal bez manzela niekolko hodin a neviem si predstavit ten zaver, keby tam nebol.

bolulka
22. nov 2009

inak babky, uz mam prve nocne krce v lytku a aj prve tvrdnutie bruska.. zasa ten isty scenar ako pri prvom.. 😔

ema1987
22. nov 2009

No ahojte babky !!NO predstavte si ze stale nic ale okrem toho mam krasnu nadchu pod nosom uz aj herpes alebo co to tam vlastne je a hrdlo ma tiez este stale celkom pekne boli sice to nie je az take strasne len som akosi z toho vsetkeho nanic ze co ak sa mal prihlasi predsa len dneska ako to budemm zvladat a ak nie ze co mi povie zajtra dr. ked pojdem na kontrolu a ci ma vobec posle do nemocky ked som v takomto stave ale teplotu nemam ked som si merala pred hodinkou tak som mala 36,4 takze newem co a ako dalej ja by som bola najradsej zdrava ako rybicka ale akosi mi to asi nevínde .. 😢 😢 😢 😕 😕 😕 ☹

salvinka
22. nov 2009

krce v lytku.. to poznam.. v noci ked sa chcem vystriet.. to je z tehotenstva?? som ani netusila 🤐

emmka3
22. nov 2009

bolulka, tak na prvu dobu by ta hadam aj mohli pustit, ale radsej sa opytaj aby sa sestra nespoliehala a potom by z toho nist nebolo ... fuuu, a ani nehovor, ze sa ti opakuje scenar, lebo ja dufam, ze moje druhe tehu bude OK ... tak len oddychuj, ak sa to len pri 2 rocnom striebre da

ema, tak to veru nepotesi a zvlast, ze na herpes teraz nic nemozes 😒 no som zvedava ako zajtra dopadnes, drzkajte sa

bolulka
22. nov 2009

salvinka, vraj je to sposobene nedostatkom tekutin alebo magnezia.. a najviac mi zabera ked si potiahnem palce na postihnutej nohe ku sebe.. 😉 vtedy krc povoli..

danka.k
22. nov 2009

emmka zabudla si na tehulky janku a majku este 😉

bolulka ale na prvu dobu porodnu tusim nesmie nikto z blizkych.. az potom na sal... jedine ak si na tej izbe sama

emmka a ze manzel na obtiaz 😀 😀 😀 ved ked ten zacne stresovat tak to ti verim 😀

emmka3
22. nov 2009

dani, janku a majku? ake maju nicky? 😅
tak tomu kur dani, ze ked on zacne stresy, tak to su stresy 😀 a este bol neuveritelne komicky, kedze nemaju oblecenie na takych vysokych oteckov, tak bol ako vyrasteny student 😀 😀 😀 no a smej sa v kontrakcii 😀 😀

julia225
22. nov 2009

no...poporadi 😀 bzucko, zatial neopustam, nadvazujem kontakty s mamickami "mojich" deticiek. 😀
emmka, no u nas je cukkor zakazany, lebo skoro kazde dieta tam je hyperaktivne, sefka by mi dala 😅
lekari duly nemusia, ale my si vlastne len mamku strazime, nemiesame sa im do kapusty, hlavne aby bola ona aj partner v psychickej pohode. A ano Des chodi do Janoska, bolulka, to ze rozpravam po anglicky nato je zvyknuta aj s nou rozpravam viac menej po anglicky, ona to ma v krvi, ocko je anglican, jej.
majdiska, adamko je sikulka uz teraz, sa cez prazdniny tak rozrozpraval ze som skoro odpadla v septembri 😀 a zalezi to na ped-psych testoch, ano. 🙂 Desiree je tiez oktobrova, tak to budem za chvilu riesit, tak napisem potom blizsie 😉
v RK niesu velmi za ked ma byt tehulka pri porode, treba sa opytat.
ema, davaj pozor na herpes! dietatko by ho mohlo dostat, najlepsie by bolo keby s prichodom na svet pockalo kym budes mat chrastu! 😒
Pekny vecer 🙂

danka.k
22. nov 2009

majkad a jana2033 😉

majka a nemas jeho foto?? kua prečo som tam ja nebola.. zneuzijem to raz proti nemu ked ma bude štvať 😀 😀 😀

salvinka
22. nov 2009

no bolul vyskusam potiahnut palce k sebe najblizsie 😅 ale chvalabohu sa mi to nestava casto ale bolest to je riadna 😖

blesq
22. nov 2009

ze vam do toho skocim 😀 zabudni danielaaaaaaaaaaaa 😠

danka.k
22. nov 2009

a sakra objavil to 😀 😀 😀 😀 😀

misakri
22. nov 2009

krásný večer maminky, těhulky a snažilky.. 🙂

omlouvám se, že sem k vám tak lezu.. ale potřebovala bych poradit.. moje teta slaví za 2 týdny 40. narozeniny a napadlo nás, že bychom ji zaplatili kvalitní masáž..
bydlí ve vašem okrese a dojet do kubína není problém.. takže bych se chtěla zeptat, jestli je tam někde dobrý masážní, popř. kosmetický salon.. kde by se dala koupit poukázka na jejich služby.. 🙂

moc děkuji za odpovědi.. kdyžtak prosím do IP.. 😉

ahojky, míša 🙂 🙂 🙂

emmka3
23. nov 2009

misakri, rada by som pomohla ale taketo sluzby zatial nevyuzivam, takze veru neporadim ☹

majdiska
23. nov 2009

misakri kuk IP 😉
bolul na tie krče je najlepší magnézium, ja som ho brala celé tehu, hlavne kvôli aritmiám a ked mi moja dr. znížila dávku na 750mg denne, tak som to dosť cítila.. a potom mi ho srdciar zvýšil na 1500mg a bolo mi dobre 🙂 a pred pôrodom ked som ležala na udržiavaní som brala 2000 mg + nejaké prírodné a neublížilo.. kľudne ho začni brať, môj srdciar vravel že to neublíži a že prebytok sa vyplaví močom 😉