Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
11. dec 2009

aha.. no tak potom by bolo asi fakt lepsie dat si saty usit.. ak poznas daku dobru krajcirku tak sup za nou 😉

deniskateniska
11. dec 2009

no sup sup... dufam ze nejaku zozeniem 🙂 joj... sa tesiiiiim 😀

bolulka
11. dec 2009

deniska, ja som si saty kupila v Polsku. vrelo odporucam, je to lacne a su len tvoje.. a preco by si nemohla mat svadbu 27. februara v kostole? poznam aj takych, ktory si ju spiskali do mesiaca.. nekomplikuj si to zbytocne dvoma svadbami..

danka.k
11. dec 2009

bolul presne v polsku som minule videla take nadherne 😉 😉 😉

deniskateniska
11. dec 2009

Kde v polsku, to bola moja prva moznost len ja chcem take jednoduche.. spadnute obyc jednoduche... a kde si to tam obzerala? porad.. zajtra idem 🙂 a preco nie 27, 2. v kostole? lebo je post.. a mne sa nechce nahanat s tymi naukami... ja neviem.. nic ine ma na svadbe v kostole neodradza len tie nauky.. 😖 ved uvidime.. JE TO VO HVIEZDACH 🙂

danka.k
11. dec 2009

denis normalne na trhu.. pri šatoch ... ale ja som bola v Jablonke a v targu budu mat isto lepsi vyber

deniskateniska
11. dec 2009

baby ma straaaaaaaaaasne krize bolia.. bolievali ma aj predtym... (len na jednej strane) ale nebolo to az take hrozne.. ono to bolelo len ked som si lahla a ked som sa chcela nejak potom pohnut.. ale teraz je to o dost horsie ked sa chcem posadit mito trva 5 minut... zazili ste to? janeviem ci mam ist ku doktorke ci co.. a teraz to boli tak ze ma boli aj noha od toho... a uz aj ked chodim alebo sedim to boli.. cez den na to nemyslim lenze led si vecer lahnem... ☹ a sa bojim ze ked budem mat velke brusko tak sa ani nepohnem..

jana2033
12. dec 2009

ahoj denis, ja mam tiež ten problém, cca od 14 týždňa a zatiaľ to u mňa trvá aj do teraz, ja som sa na to môjho lekára pýtala a povedal mi že si na to môžem dať paralen, len ani ten nezaberal, tiež keď idem spať tak vtedy najviac a na chrbte vôbec nemôžem byť, iba na boku. Mňa to občas chytí aj v robote že sa zaseknem a musím stať na jednom mieste par sekúnd a potom pomaličky pohnúť, ale tak skus sa na to spýtať svojho gynekologa čo ti on na to povie, alebo lekárky. 😉 . Neboj po pôrode nás to prejde aspoň dúfam 😝 , segra si na to dávala ešte teplý obklad alebo vyhrievala fénom 😀

veronika13
12. dec 2009

to vám mohol zaskočiť nejaký nervík, skúste pomasírovať

s tou svadbou, tiež by som to neodkladala. Švagriná sa brali najskôr na úrade, to bola tehotná a potom o pol roka, keď krstili malého tak mali zároveň aj sobáš... mne to prišlo prinajmenšom trápne takto to kombinovať, ako keby sa nemohli zobrať hneď v kostole. Obaja sú katolíci. Deniska, keby ste mali sobáš koncom januára, to ešte neni pôsť a nebolo by to ani tak narýchlo, keď nechcete mať veľkú hostinu, dá sa to zorganizovať. A v lete môžete mať kľudne tu grilparty, už to síce asi nebude to pravé orechové, ale človek sa musí mnohým veciam prispôsobiť, najmä deťom 😎
Žaškovského farárka poznám veľmi dobre už 13 rokov, tak odporúčam čo najskôr za ním zásť, ak teda chcete mať sobáš tam a povedať mu bez okolkov ako sa veci majú. Ak máte naozaj túžbu brať sa v kostole nie len pre kulisy (nechcem uraziť) tak verím, že sa dohodnete aj na individuálnych náukach pred sobášom, sú naozaj potrebné 😉

ema1987
12. dec 2009

deniska ja som mavala presne taky ist problem ale ono sa to casom stratilo a ani newem v ktorom tyzdni newem ci az nie v niakom 20tt ale potom to prislo malo kedy....takze drzim palceky 🙂 🙂 🙂 🙂

veronika13
12. dec 2009

moju kamošku tiež strašne bolievali kríže, asi mesiac pred pôrodom nemohla už ani spávať 😝 dúfam, že to nebude aj tvoj prípad 😉

danka.k
12. dec 2009

denis radsej sa opytaj doky na to.. mne tiez vraveli ze chrbtica a krize a nakoniec hnisavy zapal obliciek.. takze radsej chod k doky, ved ak to bude len ta chrbtica tak ti povie co mozes.. len aby to nebolo horsie

veronika a denis bude mat svadbu v kubine a kubinsky dekan je !straaaaaaaaaaaaasne mily" 😀 v takychto veciach, tak neviem ci by im povolil tak rychlo.. ide fakt len o tie nauky, ale v kubine tusim maju predpisane datumy ze vtedy a vtedy tam musis ist... ale isto by sa dalo dohodnut aj v kubine.. Denis tak rozymslaj

a co si kupila v polsku?? mali dake saty?

bolulka
12. dec 2009

tak ja mam problemy s krizame toto tehotenstvo tiez.. k tomu ma pravidelne picha jeden bod a ked si lahnem na chrbat, tak je to katastrofa.. raz som sa v noci zobudila na chrbate s obrovskou bolestou toho bodu a nemohla som sa ani otocit (ako keby ma seklo) no ale som presvedcena ze je to postelou, lebo som nasledujucu noc spala na inej a bolo mi blazene..

deniska aj ked neskoro, ale: saty som kupovala v normalnom obchode. Bolo to v Jablonke, ale Targu mali hlavnu predajnu, kde bol vraj lepsi vyber.. ja som si vybrala uplne jednoduche a stali ma 6.500,- Sk so zavojom..

bolulka
12. dec 2009

pridala som fotku siat do albumu na ukazku.. 😉

danka.k
12. dec 2009

bolul krasne saty.. a ja som mala skoro take iste 😉

danka.k
12. dec 2009

janka krasne ti brusko rastie 😉

deniskateniska
12. dec 2009

no babiky boli sm polsku, ale bola taka zima, ze som si ako prve kupila ciapku 😀 taku riadnu rusku:D a romco si kupil mikinu a natelnik a ponozky sme nakupili a to hlavneeee Stromček a gulky a svetielka:D super.. no a tricka, svetriky mali take dlhe vlnene, krasne ete ze som nekupila lebo som kupila jeden sveter a ten pojde segre pod stromcek lebo je kratky ...ale taky krasny... 😢 ale neva... nabuduce 🙂

a s stymi krizami je to hruza.. fakt ked lezim.. otocit sa so slzami v ociach.. v ut.idem na gyyndu tak pojdem aj ku svojej..uvidime 🙂

jana2033
12. dec 2009

bolul, tak to maš super že, to maš aj posteľou 😉 , aj ja by som brala keby to takto bolo. a pri prvom Ta neboleli kríže?

deniska presne ako vraví danka radšej si zbehni aby si dačo iné nemala, 😉

dani veď to rastie moc rýchlo 😀 keby to rástlo trošku pomalšie 😝 tak by som sa nenahnevala

jana2033
12. dec 2009

denis podľa tej titulnej fotky som Ta nespoznala paaaaani, no ale podľa tejto fotky v albume mi je to už jasne 😀 , samozrejme 😝

deniskateniska
13. dec 2009

jani ved to je uzasne ako rastie drobcek 😉 sa nenazdas a budes si hovorit nech uz je na svete 😉 no ja som si aj myslela ze si ma nespoznala 😉 😝 je to sranda 🙂

a dnes sme boli v dk s kamosmi sme boli kuk aj v iluzke a nasi chalani boli taky ufrflany.. a dneska, jeden co som sa s nim viac menej stale vadila lebo "najmudrejsi na svete" tak prisiel a zacal mi hladkat brusko.. a to nebol ozraty 😅 ja som cumela.. ako sa ludia zacnu k tebe spravat ked cakas maleho cloviecika 😉 sranda.. ete stale som v soku 😀

majdiska
13. dec 2009

no ja som mala šaty z požičovne v RK a vyšli ma so všetkým tak na 5tis. sk, ale boli veľmi jednoduché - a v jednoduchosti je krása 😀
my sme sa brali v DK v kostole, čo sa týka ohlášok, tak v DK sme ich mali podstivo každý týžden a v SD, kedže sme nepodmazali farara neboli vobec.. čo sa týka náuk, tak som sa tam prišla spýtať a povedal a kaplán mi povedal termín - s dekanom som vôbec nebola, a normálne sa ma pýtal, ked sme tam boli s mojim, že či sa musíme brať, ja na to že nie a on mi normálne povedal, že sme v tej skupine jediný 😀 takže si myslím, že sa to dá urýchliť.. a okrem toho sa ešte má ísť do manželskej poradne, či čo to je - je to naposchodí v Orave oproti kostolu, len už si nepamatám teraz, že čo tam bolo... 😉

majdiska
13. dec 2009

no a čo sa týka tehu, mna strašne pichalo v chrbtici - tiež tak v krížoch, a ked som ležala v nemocke, tak mi na to pozreli sonom a zistili, že mi malý tlačí na jednu obličku, a už je skoro upchatá.. nič so mnou nerobili, lebo vedeli, že čoskoro porodím,.. malý bol dosť veľký.. a dr. na sone kukla to, ale viac chcela vedieť čo čakám a malý sa jej na ten truc vtedy neukázal..no podarená bola 😀

anicka
13. dec 2009

Ja som mala šaty tiež požičané z RK 😉 ale ale už si presne nepamätám koľko stáli, lebo vtedy si požičiavala šaty aj segra, plus sme si požičiavali kvety na auto, ozdoby do vlasov, závoj, ... Ja som bola veľmi spokojná. My sme chodili na náuky v DK, trvalo to asi 4 mesiace, lebo tie náuky sú len po sobotách a vždy len jedna, majdiska to v ORAVE bola náuka s lekárom 😀 Na tú som bola naozaj zvedavá, lebo som sa chcela na kopec vecí opýtať, ale ten Dr. čo nás mal sa hambil viac ako my, takže z toho nič moc nebolo 😖

Bolulka tie šatočky boli veľmi pekné 🙂

emmka3
13. dec 2009

ja so mala saty tiez pozicane, ale az z Noveho mesta nad Vahom, takze to je dost mimo, ale dokopy ma vysli aj so vsetkymi doplnkami cca 8tis., takze pohoda jahoda ... svadbu sme v kostole nemali, takze s naukami nepomozem a v tehu som nastastie nejake extra bolacky nemala, aspon sa nepamatam 😎

deniskateniska
13. dec 2009

🙂 no ja si poziciavat nechcem lebo sa mi to zda moc 5 tisic dat za to.. lebo ja ich budem mat len v kostole a na veceri.. takze je to dost na 2 hodiny 5 tisic. radsej by som kupila za tych 5-6 tis a predala ich potom.. uvidime 🙂

danka.k
13. dec 2009

my sme nauky mali tri... vsetky sme absolvovali v decembri, v januari svadba 😉 ... este ze som sa odstahovala z kubina a nemusela to riesit tak dlho 😀 😀 😀

bolulka
13. dec 2009

deniskateniska, ja ti tie moje kludne poziciam za mensi peniaz.. 😉 inak som ta aj ja spoznala podla fotky..

deniskateniska
13. dec 2009

🙂 secko sa uvidi v utorok (dufam teda) a ak sa nam nepodari vybavit to v dk tak pojdeme inde.. 😝 a hotovo 😀

bolul ty si chudulilinka.. ja by som sa do tych siat nevopchaa 😝 si ma riadne dlho nevidela 😀

danka.k
13. dec 2009

Denis mozes ale len v meste bydliska.. inde asi nie

jana2033
14. dec 2009

denis ako jasnakča je to krásne bruško mať, len už teraz dakedy mam problémy skrčiť sa zadýcham sa 😀 , a to ked si predstavim že mam pred sebou ešte celé 3 mesiace.

inak ked vravite o šatoch tiež som mala požičané, nevyšli dako veľa a kupovať som moc nechcela bo neviem či by som ich predala a takto to bolo bez starosti 😝 .

dani tak to si mala vtedy fakt šťastie 😀, ale zase my keď sme chodili na nauky tak bolo celkom v pohode vždy len hodinku to trvalo a čo brácho bol na náukach že mali vyše hodiny a pol a neviem či aj viac nie 😀. najviac sme sa išli narehotať ked sme mali z lekárom náuku, nas tam bolo vtedy strašne veľa parov, sme sa ani nezmestili do tej veľkej miestnosti skoro, a dal nám kolovať embrio viete jak sa mu to vrátilo behom sekundy 😀.