Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
24. apr 2010

no je dlhe, je to limuzina ( ofic nazov ) len sa mi zle donho teraz nasada s bruskom lebo je nizko.. no bola som zvyknuta na peugeot 307 - sme mali pozicane.. toto sme kupili, z uveru... ale sme vychytali poriadne... 😉 som spokojna 😀
no okna, hlavne je aby to nebolo ako v bude,.. no stryko ked staval dal okna si myslel ze je to super a o par rockov sekal a daval este jedno okno do obyvky veeeeeeelke.. 😀 no my sme tiez rozmyslali nad roletkami... neprepusta cez to svetlo moc? bo my mame dom tak, ze do izieb nam bude fajne svietit slniecko a akurat kde bude drobcek spat.. ja chcem len na spalnu a obyvku .. no na obyvku len koli telke... 😝

deniskateniska
24. apr 2010

no my sme vystihli 3sklo za cenu 2skla.. ale ak mozem poradit, najlepsie ceny su v zime a pred jarou.. my sme brali tak vsade akcosky a nam narovinu povedali, berte do konca marca, inak sa ceny zvysia min o 5% vzhladom na to, ze ide sezona.. a na kupelku sme si dali sklo chinchila - činčila, je take ze ta cez to nebude vidno... mali rozne na vyber aj matne aj kadejake ale toto sme vybrali.. a maju to vo vsetkych predajniach...

deniskateniska
24. apr 2010

a som zabudla dodat ze rozdiel v cene je minimalny... niekde si sice prihodia dost, ale my sme mali mozno 200 korun rozdiel..

emmka3
24. apr 2010

deni, sak ved my tam mame v kazdej izbe 2 okna vedla seba, tak myslim, ze svatla bude dost ... my mame tiez auto s nizsim sedenim, a je to rozdiel, ked porovnam napr. s Yetim, tam nasadas jak kralovna 😉 a co sa tyka roletiek, tak mas rozne druhy, my mame teraz v spalni pogumovane zozadu, lebo tiez to mame JZ az Z stranu a tam v lete je slnko stale, a ked dam tieto rolety dole, tak si myslim, ze je to aximum, co mozes v dnesnej dobe vramci tienenia dosiahnut, pokial nechces vonkajsie zaluzie ... v noci mam v izbe tmu jak v bunkri, k ranu po boku ako su vodiace lysty troska peresvita svetlo, ale je to v klidku ... len po skusenosti, dajte si vonkajsiu stranu bielu umu, bo my frajeri mame tmavomodru a tam ked opre slnko, tak nam normalne aj izbu vyhreje (takze mame zatiahnute ale aj tak teplo), biela to bude odrazat a vo vnutri mame taku riflovo modru, peknucku 🙂 chcela som aj do detskej dat, ale ked ideme prec, nech si daju ty po nas 😉

deniskateniska
24. apr 2010

no tak to budete mat svela az az 😉

no uvidime ako sa rozhodneme, na zaciatok isto roletky a ak sa nam to zapaci tak pri tom ostaneme 😀 a my neviem akej farby no asi podla izieb 😀 😀

ty kokso normalne ma drobec tak silno kope, ze ma to az boli.. ale riadne... ☹

mayocka
24. apr 2010

emmka ved by som ti dala keby si maleho nedoniesla ukazat, si ho vezmem domov ak sa mi zapaci a vas necham nech pooslavujete 😀 o ktorej to chcete ist do SD?
Maji idete stavat???vau tak nech sa vydari teda 😎

danka: no nasa mala bude riadny expert aj bez pomoci inych, tato sa uz teraz tesi ako ju bude ucit kraviny,vyplazovat jazyk,hovorit sprostosti, rozmaznavat a maminku hnevat 😠 a samozrejme ked odide do roboty tak si s nou nedam rady... 😠 😠

dnes je riadne krasne,aj my mame povesane veci uz vonku 😉 normalne ze provokacne pocasie sa tomu hovori v mojom stave ☹ keby som aspon vladala sa poprechadzat ist ale hovno...ledva sa po dome gulam...

deni: my mame tusim tiez AX ale mame ho kratko,este si riadne nepamätam tu koncovu znacku 😅 ale tusim ze to je AX

kliknite si na tento link,je to az do placu chuda zena....
http://www.aktuality.sk/clanok/161926/britska-m...

emmka3
24. apr 2010

mayi, do SD pojdeme az poobede, ed sa maly vyspinka, tak cca medzi 15-16hod ... a stavat? hmm ... v nasom pripade skor montovat 😉 ale dakujeme, ja dufam a verim, ze nam to vide 🙂

omg, tak to iny valibuk 😅

mayocka
24. apr 2010

a ozik,mam nocne mory v noci normalne...sa mi snivalo ze mala nechcela moje mliecko ☹ ☹ 😢 dufam ze to nebude naozaj tak 😕
no fasa,baby kocikuju a my Deni sedkame domka ze?neber to v zlom ale dufam ze ta co chvila opustim lebo taketo slniecko ma taha vonku a mala ci chce ci nechce bude musiet von a do kočika podme 😝

mayocka
24. apr 2010

emmka: idete mat ten montovany domcek?????vaaaaaau to ma zaujima,toto ma chytilo od prvej chvile co som o tom pocula,ty brdo som zvedava ako to bude prebiehat cele,vsak som sa cudovala aj ked tvoj mm napisal ze uz o rok sa stahujete tak to nejaka rychlofka,tak to vam drzim dvojnasovbne prstiky,som za montovane domceky 😉 😉

bolulka
24. apr 2010

no emmka, co blaznite? dom? a este povedz ze na dedine.. 😝

danka.k
24. apr 2010

bolul a tebe sa co nevidi na dedine?? mna by uz do mesta nik nedostal byvat 😀

deniskateniska
24. apr 2010

no pripajam sa k danke, mna by do mesta uz nik nedostal... 😝 nebyvame tak daleko od mesta, mame klud, okolo seba moc susedov nemame. joj nech uz sme tam... 😀 😀 😀

mayocka no ti poviem, by som sa zblaznila keby som sedela dnu cely den, som sa bola aspon na afticku povozit ... no povozit ako povozit, bola som dat prat ku mame, a muza kuknut do zaskova a zase do dk a zase do zaskova 😀 😀 😀 ale uz skapinam a to som nechodila moc, ved som len sedela v aute, ale ... no uz lezim v posteli a ide ma picnut .. aj ja uz scem kocikovaaaaaaaaat 😀 😀 😀
a je mozne ze mate AX bo AY som este nevidela a my tiez mame afticko kratko.. od decembra tusim alebo tak dako.. a celkom fasacky to vypada 😀 😀

emmka3
24. apr 2010

jeej, maji, diky za prsteky 😉 no, rozhodli sme sa pre montak a chceme docielit aspon status niskoenergetickeho, aj ked tieto domky pri urcitych stavebnych postupoch mozu dosianut az pasivny charakter, ale to uz by bolo aj drahsie, takze NED nam staci 🙂 neboj, ked sa zacne, budeme vsetko dokumentovat a dufam, ze budeme stavat aj s dobrou firmou, aby nam to neodfusovali ... na Slovensku a zvlast na Orave sa takymto domcekom moc nefandi, takze si ma celkom potesila 🙂

bolul, no ani nie dedina, Mokrad je predsa mestska cast 😉

dani, dnes sme videli Rastov 🙂 a ty si sa kde schovavala?

deniskateniska
24. apr 2010

baby tak mne zase dnes svokor znechutil byvanie v zaskove.. ja nechapem, vzdy ked som nadsena a ked sa vytesujem ze tam ideme byvat pride nieco z coho mi je do placu... ☹ ☹ 😢 😢 dnes som prisla do zaskova po manzela, svokor tam bol, bo starka je v nemocnici a aby mal kto zavriet a pustit kury a tak.. no a pridem tam cela nadsena po muza ze ako a co urobil a tak, no a vo dvore zase premiestnena skodovka - samozrejme na mieste, kde ideme zajtra robit gulas, na inom mieste zasrata siera (ako nie nadavka, ale doslova zasrata a cela od sena) ... najprv do mna voslo sto certov 😠 😠 😠 ale potom... boha on si fakt neuvedomuje ze bohaca my to tak nechceme, alebo co... 😠 😠 😠 no slo ma urvat a vravim muzovi ze chcem si tam zahradku urobit, ale nie tam kde ma starka, ze nech si tam starka robka sama, ze ja si chcem urobit sama, no chcem mrkvicku - drobcovi a do polievocky a petrzlen a uhorky a paradajky.. no a svokor ze naco, ze starka si len chce trochu burgine pre sliepky a ze viac sa aj tak nebude v zahradke motat, ze nevladze,, ... no isto aby mne niekto stale kazdy den vravel ze nemam poplete a ze tetka baricka pozerala ze ako to vypada zahradka a bla bla bla.. 😠 😠 bohaca ani vlastnu zahradku nemozem mat.. normalne som dnes uz rezignovala a povedala muzovi ze ak to ocovi nevysvetli, tak ze ma smolu, odchadzam.. a myslim to vazne, pojdem niekde do podnajmu a bude... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ sa mi bude zase spat 😠

bolulka
24. apr 2010

deniska a ty uz na dedine byvas? no mna by uz na dedinu nikto nedostal, ani keby to bola vila a zadarmo.

katika82
24. apr 2010

ahojte babule

no až takto neskoro sa dostávam k netu, sme dnes mali v záhradke deň, sme tam všetko poorali zemiačky zasadili mrkvičku cibulu no proste všetko

denis vyvediem ťa z omylu to bola segra s malým pri starkých 😀 hned ked prišla tak mi hovorila že si jej kývala že si si asi myslela že som to ja no nevadí

emka počúvaj ty si nebola náhodou dnes s malým na chire vyberať štichy??? ja som tam bola s mužom na kontrole a veľmi si sa mi zdala povedomá ale nem som istá či si to bola či nebola ty.
idem prečítať čo tu nové

mayocka
24. apr 2010

majdis: ty si vcera asi "trosku" meskala v praci ze? 😅 esteze si nemala Adamka so sebou...ako ste sa to dohodli s tymi susedovcami teeeda ked ta takto nechali na pospas?

denis: no ono to bude takto asi furt to ta nepotesim,a ak si ta mm nezastane alebo ak si sama nepovies tak nemas sancu tak zacni preto nieco robit,kasli na to ze je svokor starsi alebo co...ale tak radsej nech vam da pokoj uplne ako ma takto rypat,ked on rype tak ryp aj ty...povedz ze to je tvoj dom a ty si tam aj hovno dovezies do stredu dvora ked budes chciet a budes na nom chovat muchy ale jeho to nema co trapit!!!! mam par takychto pripadov okolo seba vdaka ktorym mozem porovnavat a viem ze tie väcsie papule sa maju lepsie ako tie co si nechali skakat po hlavach a cusia cely zivot

emmka: no ano mne sa ten napad od zaciatku paci ako som to v TV novinach videla davno davno pradavno,je to rychle,nenarobi ti to bordel,dovezu ti to,daju kluce a stahujes sa a netrva to dlho,ked na to mas preco nie,je to drahsie ale ak to sluzi ucelu tak som za a mas moju plnu podporu 😉 vzdy budu dva typy ludi jedny co s tebou budu suhlasit a druhi zase nie,no co uz s tym...

emmka3
25. apr 2010

maji, u nas to drahsie nebude, kedze aj keby sme murovali, tak staviame na kluc ... takze cena porovnatelna, ak nie o par tisicok evracov aj nizsia ... ale keby sme mali stavat svojpomocne a murovat, tak na to by sme asi hned prachy nemali,, bo potrebujeme predat byt a aj z toho sa bude velka cast pouzivat a pri murovani je to na dlhooooo, ale svojpomocne o polovicu lacnejsie ... my svojpomoc na Orave nemame ziadu, takze asi preto sme sa rozhodli montak - rychlo a v nasom pripade aj lacno ...

Katka, ano boli sme to my ... a ty si kde sedela, nebodaj za nami? som si ta vobec nevsimla, len tych kadejakych dedkovcov, co tam boli ..

Bolul, na byanie na dedine musi byt clovek aj typ, taky co chlada skor klud a nevadi mu dochadzanie ... jednoducho, niekomu to sadne a niekomu nie ... ani majdiske to nesadlo 😉

deniskateniska
25. apr 2010

😖 no kati pekne.zase som sa pomylila,asi idem zacat nosit tie okuliare bo sa mi zacinaju tieto trapasy stavat casto. A segra nema nahodou tmave vlasy?a ked som si nebola ista ale ked som videla drobca tak si vravim to je isto katka🙂

deniskateniska
25. apr 2010

bolul ja som na dedine uz 2 roky 😀

deniskateniska
25. apr 2010

mayocka no, ja sa teraz nechcem vadit, lebo by som sa dovadila a fakt sla do bytu do dk... ale nech si to muz vyriadi, vec vcera vecer ho zdrbal ze ci je normalny... tak uvidime co to bude dnes... 😠 a nech mame uz tu jednu izbu urobenu tam budeme uz spat tak si bude moct akurat tak sparat v nose a nie tam robit bordel a rozrypavat mi dvor... 😠 inak budem hnusna a ver tomu ja viem byt taka hnusna ked chcem, ale taku ma este nepoznaju, sa budu cudovat 😠 😠 😠

mayocka
25. apr 2010

emmka: byt predat???hm...ja by som si ho vo vasom pripade nechal,prenajimala a vyplacala z neho uver mesacne z prenajmu....je dobra prilezitost mat nehnutelnost v dnesnej dobe a este k tomu na nej aj zarabat...ktovie ci sa dnes stretneme inak,je krasne tak starkeho uhovaram na zmrzku 😉 no hadam na chvilocku ano 😉 a preco uz sedacku predavate,na com budete sediet kym sa dom postavi?

emmka3
25. apr 2010

maji, jj, byt musime predat, bo za to budeme stavat 😉 ale inac, s prenajimanim to tiez nie je zly napad, ale 4izbak sa tazko prenajima 😅 a sedacku predavame, ale sediet budeme mat na com ... sle mame taku roztahovaciu sedacku a postele a tak, my mame plny byt posteli a sedaciek 😀

danka.k
25. apr 2010

no zbehla som vas len rychlo takze:

kto bude potrebovat postel emmka s bleskom radi predaju 😀 😀 😀 😀

emmka ja som bola u nasich, bo chlapi boli u starkych a maly tam dlho spal tak ja som sa doma sama uz nudila tak som sla k nasim... a rasto vravel ze videl len vlada 😀 😀

ja som v meste zila 20 rokov a uz skoro 5 som na dedine a do mesta by ma nedostali.. mne sa tu strasne paci.. a este viac by sa mi pacilo keby sme boli v dome.. ale aj to bude 😀

anicka
25. apr 2010

vy píšete a píšete ja normálne nestíham čítať 😀

dnes som po omši zostala v kostole, počkala som si na salvinku a Riška. Riško je úúúúúúúplne úžasný, ale priznám sa, že keby dekan nebol volal rodičov podľa mien detičiek, tak by som mala čo robiť, aby som salvinku spoznala. 😀

emmka3
25. apr 2010

dani, aj vy sa chystate stavat? na Knazej? 😉
dani, sak som aj ja Rastovi kyvala 😠 😉 ale isli sme "rychlo" tak asi nezaregistroval 😉
jj, mame posteli viac ako najomnikov 😀

deniskateniska
25. apr 2010

no tak konecne sa nam podaril ten gulas, vseeeeeeeetko sme spapli - 25 l kotlik plny 😀 😀 😀

bolulka
25. apr 2010

denis, mnaam.. tak by som si dala.. mala si mi jeden tanierik odlozit 😉

deniskateniska
25. apr 2010

bolul ti poviem, normalne moj muz je riadny gulasmajster... aj moja mama povedala, ze ona uz gulas nevari, ze predava zezlo romcovi 😀 😀 a vies ako si to riadne vypocital... sme sa najedli ja, muz, moji rodicia, svokrovci, kamoska a romcov brat... rodicom sa dali po 2 sedemdecky, kamoske jedna, my sme sa doma este najedli aj svagor a bum.. kotlik prazdny.. no ti poviem ze normalne som lutovala ze sa viac neurobilo, lebo zajtra budem isto mrnkat nad prazdnym kotlikom 😀 😀

bolulka
25. apr 2010

joj ani mi nehovor.. ja som mala tristvrte tehotenstva chute na kapustnicu a pivo a zvysnu cast tehu na gulas a pivo.. ten gulas som si raz zmajstrovala, ale katastrofa. takze malemu som v tomto smere nevyhovela.. 😝