Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
25. sep 2007

baby dnes ma caka kopa zehlenia....tak sa mi nechce... ☹ 😠 no poobede ideme na navsetevu prababky,aspon dufam

anicka
25. sep 2007

Ahojte, tak už som v práci ☹ a na nete 🙂 🙂 .
Ja som bola na jarmoku aj s mužíčkom. Samozrejme sme boli aj na cukrovej vate 😀 😀 😀 . Bola super. Kúpila som si aj bábiky so šúpolia. Hľadala som ich a nikde som ich nemola zohrnať. 😢 Tak som rada, že ich mám.

Bolulka si poklad, že na mňa mylsíš s tým varacním. Vyskúšam to. Mám pocit, že to pomaličky ustupuje, len to nechcem zakríknuť, aby sa mi to znovu nevrátilo.

To puzzle na zem sa páči aj mne, len som ho nemola nikde zohnať. Takže tretulka ďakujeme za tip. Pôjdem sa tam tento týždeň pozrieť. Musím zebehnúť aj do mesta lebo od budúceho týždňa začínam chodiť na tehotenské cvičenia a zistila som, že nemám ani jedny poriadne tepláky. 😢 tak si musím ísť nejaké pozrieť. 😉

nenka: to žehlenie Ti nezávidím ☹

nenka83
25. sep 2007

viete nemouzem sa k tomu odhodlat, vcera som zmakla vsetky plienky a detske veci a dnes ostatok,...och joj.a co varite dnes? mam hlad...

anicka
25. sep 2007

bolulka: inak tá voda včera do obeda to bola "potecha" ja celá vytešená, že mám dovolenku, že sa idem povenovať sebe a trošku sa dať do poriadku a oni vypnú vodu. Nevieš čo sa dialo?

anicka
25. sep 2007

nenka: ja chodím na obedy v práci, myslím, že na obed máme rezeň, zemiačky a mrkvový šalát 🙂

Kočky neviete kde sa v Kubíne dá kúpiť dobrá fit lopta? Chcem si doma trošku pocvičiť 😀

bolulka
25. sep 2007

anicka, ta fitlopta - tiez v tom hrackarstve, tesco a uz si nespomeniem...
ta voda - vrazda.... ze niekde prekopali vodu, ci co a ze striekala len taky fikot - tak museli opravovat...ale som vcera nadavkami chrlila 😅 a som si povedala, ze sa ideme chovat, ako keby odpojili vodu - to by sme ale usetrili, co? no najhorsie je, ze som si sla v pohodke na wc (na velku 😅 ) a az potom ma napadlo - aha nejde voda - tak panika a stres, ved predsa tu nebyvam sama 😀 . no chvalabohu este tam na jedno splachnutie bolo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

neeenka, mi hovor... ja som vcera detske veci a ostali mi plienky na dnes - ale ono sa to zacalo nejak kopit z balkona a mam hlavu v smutku... musim ist teraz zaraz zehlit, kym drobuliatko spi... ☹ ☹ ☹ no a svokricka nasla v obyvacke nase veci - tak mi prilozila - ale ich je sakra... 😠

bolulka
25. sep 2007

tak som dozehlila - ked varim - nevydali mi zastrcky...

hej, a kdeze je majdiska... zeby uz rodila? 😕 😕 😕

nenka83
25. sep 2007

bolula a kde varis v izbe? nie v kuchyni? a co varis? co teraz malej davas papat?

tretulka
25. sep 2007

joooj, baby zehlenie mi ani nespominajte...mam tu taku kopu 😨 , zle sa na nu pozera, nieto este aby som sa do nej pustila...uz to odkladam druhy den...mozno vecer sa premozem 😉 ...
anicka - ja som si fit loptu kupila v TESCU, zn. OLPRAN, je super, dobre sa na nej sedi aj pri PC /napr, aj teraz 😀 /
na tie cvicenia budes chodit do nemocnice?

bolulka
25. sep 2007

nenka, mame taku predsien pred nasou izbou a tam mi mangelik spravil pultik (kuchynsko prebalovaci 😀) no a tam varim...

tretulka, mna zas trasie, ked citam slovicko nemocnica... zas mame zly moc 😠 😠 😠 ale ze sa tam dostala stolica, takze musim znova robit odber... sa bojim ako cert svetenej vody, ake budu zasa vysledky ☹ ☹ ☹

nenka83
25. sep 2007

bolulka a co varis malej? daj inspiraciu.

bolulka
25. sep 2007

nenka, zemiacik, mrkva, kalerab, brokolica a cuketa spolu s vodickou (take polohuste) a uz davam na olovrant aj bananik...

ale na tvojom mieste by som este predsa len pockala, lebo alergia vznika aj na zaklade toho, ze pride dietatko priskoro do kontaktu z alergenom a aby nebola na vsetko alergicka, predsa len pockaj... 😉

anicka
25. sep 2007

boblulka, tretulka: ďakujem za radu 🙂 😉
bolulka: to Ti poviem, že by sme ušetrili 😀

tretulka: chcela som chodiť už skôr, ale v poradni mi povedali, že stačí od 6. mesiaca. Tak chcem začať chodiť do nemocnice, uvidím ako to tam bude. A mám uložený aj ten kontak čo si mi dávala Ty 🙂, tak asi pôjdem pozrieť aj tam. 🙂 Uvidím ako to budem hlavne časovo stíhať. Chodím do roboty a ešte si k mojej výške dorábam pedagogiku, aby som mohla niekdy v budúcnosti učit. 🙂 20.10. ma čakajú štátnice, takže sa najbližší mesiac určite nudiť nebudem. ☹ Ale potom sa už chystám venovať len Drobčekovi a trošku sebe. 😀 😀

nenka83
25. sep 2007

ako myslis ze pockaj? ze mam len kojit??? dnes aj vcera som dala len mrkvicku, vsetko zjedl, v pohode, zajtra chcem pridat dasiu zeleninku.bolulka idem do skoly chodit, preto dokrmujem vies?

bolulka
25. sep 2007

nenka, viem, ale alergiu riskovat... to radsej umele mliecko pridavaj, nie? bo ja si neviem predstavit, co jej budes davat vecsej, ked zemiaky nebude moct 😕 😕 😕

nenka83
25. sep 2007

najhorsie je to ze je uz aj hladna!!no mne sa vyhadzala len po tvaricke, vobec nie po tele. no budem varit zeleninove polievocky, ved uvidime.

anicka
25. sep 2007

tretulka: akurát si prezerám albumy. Maťko je na tých fotkách, kde oslavoval rôčik nádherný. Už je z neho riadny chlap. 🙂

janulap
25. sep 2007

Caute baby,vy ste tu 😲 😲 😲 😲 ?
Co sa stalo?Vcera vecer po vas ani chyru ani slychu 😠 😠 tak som to o 23hod. vzadala a sla som do perin 😝 😝 😝 😝
Bolulka-kua konkurencia drahsia o stovku 😠 😠 😠
nenka-napadlo ma,nenatieras malu nejakym kremom na tvar,ze by sa z toho vyhadzala?Inak mne sa Emka vyhadzovala na nozickach(asi z avivaze)a velmi mi pomohol krem Infadolan.Stoji cca 40sk.
Anicka-net mas len v robote?A co,ked budes na materskej,to uz neprides ☹ ☹ ☹ ??

anicka
25. sep 2007

janulap: zatiaľ len v robote. Ale pracujem na tom, aby som ho mala aj doma 😀 To si ani neviem predstaviť, že by som celú materskú bola bez netu, hrôza 😕 😕 😕
Momentálne hľadám pripojenie, ktoré by som utiahla aj z materskej. 🙂 Ak o nejakom viete budem rada, keď mi dáte vedieť. Nepotrebujem žiadnu extra veľkú rýchlosť, ani nejaký veľký objem prenesných dát. Hlavne, aby som sa kedykoľvek mohla prihlásiť na koníka. 😀

janulap
25. sep 2007

Ahoj,no neviem ci ti pomozem.My mame mikrovllny a stoji nas mesacne 300sk.Kedze to mame aj so svagrom na polovicu,tak nas to stoji 150sk.
Robil nam to Peto Slusnak-on ma ten Aplicom na alejke,ako sa ide z alejky na stanicu...ak budes mat cestu,opytaj sa ho.
Inak,mozme stahovat kolko chceme,kedy chceme....len mi asi predvcerom Peto povedal,ze ak bude husto snezit,tak by isiel zle.Ale to je zalezitost par hodin.A ty uz budes mat babo,tak to ani nepostrehnes...ako ja pri tych mojich dvoch strigach 😀 😀

janulap
25. sep 2007

Ozaj Anicka a na MMB nechodis?
Mnes a tam paci viac ako tu.....je to tam pre mna prehladnejsie.

anicka
25. sep 2007

Ďakujem za radu. Na MMB nechodím. Tu som si zvikla 😀

bolulka
25. sep 2007

janulap, tam sa da aj kecat? ja som si tam tiez spravila obchodik 😀 😀 😀

nenka, to mas jedno, ze sa ti iba na tvaricke vyhadzala - mne sa ti na tom brusku a hrudniku ako som ti pisala a dr. ihned zatrhla podavanie dalsich antibiotik a zaznacili alergiu.. takze nezalezi kde sa vyhadze, ale ze sa vyhadze... 😉

aj my sme mali v siestom mesiaci jednu z laktacnych kriz a zdalo sa mi, ze by mala papat aj jedlo, tak som bezala k dr. a ta mi povedala, ze koli tej alergii mam predsa len vydrzat... 🙂 a vydrzala som... 🙂

anicka
25. sep 2007

nenka, bolulka kde ste? už máte navarené? 😀 čo dobré ste kuchtili? 🙂
Ja by som si dala nejakú dobrú sladkosť, asi bolo tej cukrovej vaty v piatok málo. 😀 😀 😀

bolulka
25. sep 2007

anicka, ja veru prave zrutim... som sa drobcekovi venovala a uklidu nasej cimri, bol svagrova dnes "prileti" z Nemecka... 🙂

a super, uz aby si mala doma internet - budeme si cmarat vo dne v noci 😉 😀 😀 😀

jooj, ja uz sa tesim, ake zazitky z porodu nam tu opises...

janulap
25. sep 2007

Bolulka,jasne aj tam sa da kecat.Len musis byt zaregistrovana.Mrkni:
http://www.mimibazar.sk/posledni_prispevky.php

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anicka
25. sep 2007

bolulka: tak dobrú chuť 🙂 a švagrová Ti aj niečo donesie? 😀

Precujem na tom, aby som mala net doma. Hádam sa mi to do nástupu na materskú podarí. 🙂

Tie zážitky z pôrodu ... vieš ako sa toho bojíííííííííííííííííííím? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

bolulka
25. sep 2007

neboooj, je to sranda 😀 😀 😀 ide aj muzik dufam... 😠

bolulka
25. sep 2007

inak janulap, tie smailiky su tam za vsetky prachy..

tu by sa zisli - viac vystihuju si myslim... 🙂

anicka
25. sep 2007

no uvidíme aká to bude sranda ... 😉
mužíček neide, tomu je biedne už keď počuje slovo krv. 🙂
Pôjde so mnou mamina, je doktorka. Tak tam budem mať aj mamičkovskú aj morálnu aj doktorskú podporu 😀