Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
9. jún 2010

jani asi jej bolo moc teplo na tom slniecku 🙂 buduci tyzden naplanujeme stretko 😉 a ked ta pride kuknut danka, ozvite sa mi 🙂
inac som kupila jednu bohovsku kosielku, jedny opalovacky a tricko s kratkym rukavom.. ale bola som len v troch sekacoch.. akosi som to nepostihala vsetko.. (seegra dorazila az skoro o pol tretej!) buduci tyzden mozme pobehat spolu, budeme chodit na striedacku, ja dnu- ty pri dvoch kocikoch, a pak ty dnu a ja pri dvoch kocikoch 😀 😀

deni krasne brusinko, ale nezavidiim moc.. sa pamatam ako vcera ked som nadavala ze nic nemozem robit :D a ty s takym megabruskom... :D

maji, my sme svokre kupili na 50ku kameru za 150ecok, ale skladali sme sa na polovicu so svagrinou.. a potom sme jej este taky obrovsky kvet za 60.. ale podla mna sa treba zariadit podla situacie v rodine.. keby som nemala zvysenu matersku tak by sme museli skromnejsie..

danka, od dnes sledujem tvoje udaje v pase 😀

a k slnku, ja neznasam svoju bryndzovu pokozku, ale musim to riesit solarkom, bo zo slniecka mam alergiu ☹ a pritom ho tak milujem ☹

deniskateniska
9. jún 2010

salvi je to presne tak.. zacnem nieco robit a ups, toto uz nemozem s tymto vagonom pred sebou 😀 😀
a s tym slnieckom som na tom podobne.. musim po troske a schovavat sa, lebo ma hned zacne vseto svrbiet.. tak ja len tak ze minutka na slniecku hodina v tieni 😀 😀

nadezdah
9. jún 2010

Joj babky, tak to zase ja slniečko mám rada, ale nevydržím na ňom dlho. Jediná výhoda, že mám super pigment a stačí pár minút a som hnedučká.

deniskateniska
10. jún 2010

nadi tak to mas vyhodu.. maloktora blondynka ma dobry pigment... 😉

mayocka
10. jún 2010

@nadezdah Nadi?treba mi teda pas na to aby som mohla tam dat malu alebo sa to da ze bude mat nejaky svoj...asi nie co?

anicka
10. jún 2010

deniska neboj už to bude za chvíľku, keď už sa hlásia poslíčky, a to bruško máš fajnové 😉

k tým darom ja by som povedala tak medzi 50-100 € podľa finančnej situácie

a slniečko to milujem, ja som letné dieťa toto počasie je pre mňa úplne úžasné 🙂 😀

nadezdah
10. jún 2010

@mayocka Ak si ju chceš dať zapísať, tak jednoznačne jeden z rodičov musí mať pas, kde inde by ti ju zapísali. Ale môžete aj tak spraviť, že vy pôjdete na občiansky a dieťa bude mať svoj vlastný pas

jana2033
10. jún 2010

salvinka jj to teplo jej nerobi dobre dneksa spala vonku pol hodky a tak revala som ju zobrala na ruky a bola skoro mokra ☹ , ale ked som prišla ku našim tak už v pohodičke usmiata tak som ani nebola dlho vonku radšej večer,
a to čo segra robila ked tak neskoro?mna by asi šlahlo na tom horku ešte čakať 😀 a inak si dobre kupila, košielku chcem aj ja. to by bolo skvele keby sme sa tak dohodli neni problém postražime si a pokúúpime viacej toho 😀 ja som dneksa bola vo viktorke som jej kupila 5 bodiniek s krátkym a z toho dvojo vyzerali ako fakt čisto nové 😝 ešte jej chcem kupiť tie košieločky a dupačky z dlhým.
neboj ozveme sa ked ma dojde danka kuk tka ti cinkneme

anička ja tiež milujem toto počasie 😀 len mna zoškvarí do červena a nie do hneda 😠 a tiež moc dlho nemôžem byť ☹

jana2033
10. jún 2010

dani super...sice ved my sa už stretáme hadam dva roky 😀 , aj som teba chcela kuk no potom mala prišla 😀 😀

bolulka
10. jún 2010

tak my sme dnes boli na nozickach a mame ich zle. Pravdepodobne sme zle balili, lebo mi ukazoval ako to mam robit, co aj tak asi nikdy nedocielim. Hlavne som nerozumela, co znamena zlozit plienku na trikrat a nie na styrikrat 😕 No rozhodla som sa, ze ho budem balit ako Klaudiu - dvoma latkovymi plienkami navrch a nie jednou ako to je po novom. Skoda len, ze je tu leto.

a stretli sme salvinku. riadna kocica z nej. materska jej len prospieva. 😉

anicka
10. jún 2010

bolulka to ma mrzí ☹

salvinka
10. jún 2010

@mayocka mozes spravit pas malej (na dva roky) alebo si ju das zapisat do svojho pasu.. tam je to asi na 5rokov.. ja to idem riesit tak ze si spravim svoj pas a len si ho tam zapisem..

@bolulka sa budem cervenat 😀 😀
nemyslel tym dr. ze ked skladas plienku tak ju mas zlozit len na trikrat?? bo ked ju zlozis na styrikrat tak je tensia.. myslim si ja, svojim sedliackym rozumom 😎 a idete na kontrolu skor ci az o dva mesiace ako sa chodi??

my sme dnes po prvom ockovani, to bolo placuuuuu ☹ teraz spinka uz dva a pol hodiny, chudatenko moje, cely dopichany 😖

bolulka
10. jún 2010

@salvinka, isto si to nikto nevsimne. 😀
ja tomu jeho skladaniu faakt nerozumiem.

anicka
10. jún 2010

bolulka a ktorý tam bol doktor?

anicka
10. jún 2010

ja keď na tým tak laicky rozmýšľam tak by som povedala, že keď ju poskladáš na štvoro tak je hrubšia ale užšia a keď na trojo tak je síce tenšia ale je širšia 😔

mayocka
10. jún 2010

@salvinka bolul je riadna vyska co? 😉 som ani necakala ze je taka vysoka,ja jak stoplik popri nej 😀 no mne pas netreba to ja len do polska ak pojdeme a nebudeme ju mat kde nechat resp.ak budeme chciet byt dlhsie aby som ju mala pri sebe a nakojila...ale tak to sa asi neoplati kvoli jednemu razu-dvom.....
a ten pas co ma svoj to akoze bez fotky ci co?

mayocka
10. jún 2010

ja skladam na dvojo...raz zlozim a potom druhy krat...to je na dva nie? 😕
bolul: uff tak nezavidim,my mame zase jednu oblicku väcsiu tak na nefrologiu,uz sa "tesim" zase po nemocnici ☹

anicka
10. jún 2010

mayocka to je na štvoro 😉

salvinka
10. jún 2010

@mayocka ja bolulku poznam z videnia uz dlhsie, takze mna jej vyska neprekvapila 🙂 a ja si idem preto robit pas, bo ten je na dlhsiu dobu.. detsky pas je len na dva roky..
a vychadza to na stvoro to tvoje skladanie 🙂

@anicka reguly dnes robil na nozickach, aj my sme boli tak viem 🙂

deniskateniska
10. jún 2010

no kocky ja sa vobec netesim na tieto behacky po nemocke... mna chyta predporodna upratovacia mania 😀 😀 som vyhadzala skrinu a pobalila veci co obleciem az ked schudnem takze skoro vsetko 😀 😀 😀 a vobec nie som unavena, len si musim lahnut bo rano vstavam skor tak si idme pospinkat ak sa mi bude dat.. aspon na chvilku.. bo zase nebudem v noci spat 😠

bolulka
10. jún 2010

No ja zlozim plienku napoly a potom jednu stranu do polovice zlozim a na nu este druhu stranu prelozim. a potom tu celu dlzku prelozim. Joj, neviem ci ste to pochopili. No ale idem davat dve a bude pokoj.

@mayocka, az taka vysoka? to si este nevideli veroniku13. 😉

nadezdah
10. jún 2010

@bolulka no podľa toho čo píšeš, tak ju skladáš na šesť vrstiev a je úzka, podľa mňa na trojo je rozložená plienka zložiť na tri vrstvi, to je po 1/3 a potom napoli,aby bola široká. Preto ti kážu na troje, lebo tie nožičky musia byť od seba čo najširšie. Bacha na to moja krstná mala takto zle nožičky a potom jej dávali čosi pevné, neviem z čoho ale nohy mala od seba ako keď urobíš šnúru.

emmka3
11. jún 2010

bolul, aj mne sa zda podla popisu, ze ten posledny sklad je uz moc na tenko, ja som skladala na klasicky obdlznik, 80ky plienky - nafotim ti postup, maly mal nozky dost na siroko pri tom

emmka3
11. jún 2010

tak tu je postup, hadam sa vyznas 😉 a ked das tak dve, tak ich maly nezguci ani keby chcel, jedna sa moze po 2 razoch zguckat, ale dve su uz drzava

anicka
11. jún 2010

ja som skladala na štvoro a potom ešte na polovicu, presne tak ako Ti to emka nafotila a dávala som dve a plus ešte pampersku keď sme šli von takto do 6 týždňov a na nožičkách na kontrole po šiestich týždňoch nám povedali, že je to dobré že stačí len jedna látkova plus pamperska, ale ja som do 4 mesiacov používala len látkové takže sme frčali na dvoch látkových a pampersku som dávlala len na von a k Dr. na kontrolu 🙂

emmka3
11. jún 2010

ja som bola na kontrole s nozickami a tam bola mamicka, co musela davat 3 latkovky (na pampersku), takze aj take pripady su ...

deniskateniska
11. jún 2010

tak babulky krcok skrateny na 1cm, zatvorena ☹ drobcek nebude drobcek 😀 😀 a hlavinku ma nizko... videla som pipika 😀 chlapak to bude ako ma byt 😀 😀 😀 mi tam dolu smatrala, tak to bolo dost neprijemne, ale co uz.. ale inak secko v pohode, placenta dozrieva, este nie je prezreta, plodovky mame este dost 😉

nadezdah
11. jún 2010

Deni tak teraz len mužíček musí pomôcť, sexík aby sa krčok uvolnil a pôjde to raz dva.Takže večer žiaden počítač, pekne si do ruky miesto myši vezmi niečo iné.

Mayocka, emmka to pofotila super, ale to je na štvoro, lenže ak ti kázal na trojo, tak musí byť tá poskladaná plienka ešte širšia, takže neskladaj ako na obrázku 2 a 3, ale na tretiny, tak aby boli na sebe 3 vrstvy a potom napol, čiže dokopy máš 6 vrstiev, ten emmkyn spôsob je 8 vrstiev.Tak sa skladá asi najbežnejšie,aj ja som tak skladala, a dávala som pompersku, plienku a ortopedické nohavičky. Lenže ja som bola tiež taká "múdra", lebo som čítala, že pamperska v pohode stačí a nôžky sú dostatočne široko, tak som dávala len pampersku a potom mi presne kázali baliť naširoko, lebo sa nám kĺbiky kazili, tak som potom dávala + plienku a ortopedky. A pomohlo.

anicka
11. jún 2010

bolulka ja som Ti to pofotila ako sa to skladá na tri, len idem so segrou do Istebeného do toho sekáča, tak to tu dám na plochu keď sa vrátime 😉

deniskateniska
11. jún 2010

@nadezdah 😀 😀 😀 to hej 😀 😀 😀 budem uz musiet zacat 😀 😀