Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
19. sep 2010

@katika82 Katka, ani ja tak nestaviam (mm stavia 😉 ja som len projektik robila, moj cas nastane pri kachlickach, podlahach, ... 🙂 ) ale ja som zacala v praci, Jr. skolka (sice viac doma ako tam) a teda musime vykrivat s mm ako sa da, takze som full time bud v robote alebo naplno sa venujem Jr. doma ... ale od pondelka nam dojdu tvarnice, tak hadam vyuzijeme babie leto naplno 🙂

jana2033
19. sep 2010

@danka.k ja už sa našťastie s toho dostávam, už hrdlo skoro nebolí. Tak dufam že sa neteším predčasne ...a chvalabohu mala to odomna nedostala a už dúfam že nedostane klop kloop

bolulka
20. sep 2010

baby ja tak tuho rozmyslam, ale neviem ci to chapem spravne.
babicka (pripadne opatrovatelka) dostane za 8 hodinovu starostlivost o dieta (5x do tyzdna) 300 € a mamicka za 24-hodinovu starostlivost 259 € (164 €)? tak to uz hej. 😝

danka.k
20. sep 2010

@bolulka mne sa zda ze ich dostane len vtedy ak mas potvrdene ze si tolko zaplatila. nie ze ona ich isto dostane. proste len tebe preplatia to co si ty zaplatila... a babicka jedine vtedy ak ma zivnost. tak som to pochopila ja.

jana2033
20. sep 2010

@bolulka tak jak danka píše som to aj ja pochopila ,zatiaľ to platí ale ktovie čo ešte pomenia

anicka
20. sep 2010

@bolulka aj ja to chápem tak, že 300 € je horný strop, že Ti preplatia len to čo vydokladuješ 😔

A čo povieš na toto životné minimum na jednu dospelnú osobu je 185,19 € mesačne. Oproti tomu 165,- € mamička s dieťatkom. Takže človek ktorý je v hmotnej núdzi dostane viac ako mamička ktorá sa 24 hodín denne 7 dní v týždni stará o dieťatko. To je podľa mňa totálne na hlavu 😠

danka.k
20. sep 2010

@anicka v tomto state je podla mna vsetko na hlavu 😀 😀 😀 takze ja sa uz nad tymto ani nepozastavujem

bolulka
21. sep 2010

tak my sme mali s muzom rusnu noc. celuuu sme pregrcali. ludkovia, mne je tak zle. mozem fungovat len na caji, dufam ze nestratim mlieko. a modlim sa, aby to Adamko nechytil. Od Klaudie to ocividne nechytil, ale teraz som tu ja.

deniskateniska
21. sep 2010

bolul drzime palce nech to prejde coskoro.

salvinka
23. sep 2010

baby? mam davat tento mesiac malemu kanavit ked zaciname s prikrmami?? sa mi zda ze nieco dr. teda sestricka plietla ze ako nahle zacneme nieco papat (okrem ciciny) tak nemusim, ale ked neda sa povedat ze aj konzumuje nieco.. vzdy len olizne a ksichti sa 😀 😝

anicka
23. sep 2010

@salvinka keď už začneš s príkmami tak kanavit dávať nemusíš, neboj on sa s papaním rozbehne 😉

jana2033
23. sep 2010

my máme dneska akurát pol ročika 😝
@salvinka ja som zvedava ako bude naša papať 😀 dneska jej idem prvý krát dať mrkvičku, ale ked vidi že ja niečo jem tak už otvára usta a jedla by..... 😀

salvinka
23. sep 2010

@anicka dakujem, nebola som si ista 🙂

@jana2033 to iste aj nas.. vsetko co sme my jedli tak by aj on hltal.. raz mi doslova prevratil tanier s prazenicou.. a tesila som sa ze bude papat ako nic.. no je to predsa len nieco nove pre neho a nejde to tak hladko 😒 ale tak nevyzera ze by mu nieco chybalo..
jeeeeej vy mate dnes pol rocka.. gratulujeme 🙂

bolulka
23. sep 2010

http://www.financnik.sk/financie.php?did=54&mes...

citali ste to? do riti aj s vladou, aj tak si spravili po svojom. 😠 😠 😠

bolulka
23. sep 2010

jezis, mna asi od zlosti roztrhne. Neviete ci to plati aj pre tie, ktore nabehli na vysku 259 € ?

salvinka
23. sep 2010

@bolulka pevne dufam ze pre nas to uz nebude platit 😔

bolulka
23. sep 2010

@salvinka aj ja dufam.

jana2033
23. sep 2010

@salvinka no tak to som zvedava teda dúfam že to nebude vypľúvať 😀 , ale presne ked mu nič nechyba, a pomaličky si zvykne a čo už mu všetko dávaš? dakujeme 😝

@bolulka no roztrhlo by aj mňa kebyže mam ten vyšší a toto spravia, ale vidite aspoň ako to dopadlo, ako Miháľ vravel a Radičová slubila že nie nebude to tak budú dve výšky rodičovskej a nakoniec súhlasi s ministrom? tak o čo im tam vlastne ide? len aby ešte nezrušili aj ten príspevok pri narodení tych 25 tisic.

baby keď to už rozoberáte ako to vlastne bude, keď budem chcieť ísť od budúceho roka na dohodu, je to iné ako do práce ked ide človek? ked budem vlastne robiť z domu, dieťa budem mať stale pri sebe ja ostane mi celý rodičák + dohoda?

bolulka
23. sep 2010

@jana2033 nad tym som aj ja rozmyslala. co budes robit uctovnictvo?

d198815
23. sep 2010

ahoj baby ako to vlasne je ked mi ma byt este rok vyplacanych tych 256€tak mi to zrusia a od noveho roka dostanem 190€alebo ako??dakujem

d198815
23. sep 2010

Zároveň sa ponecháva poskytovanie príspevku v sume 41,10 eura mesačne bez preukazovania výdavkov v tom prípade, ak starostlivosť o dieťa zabezpečí dospelá fyzická osoba bez živnostenského oprávnenia alebo zárobkovo činný rodič.

mohol by mi niekto vysvetlit tuto vetu???dakujeeeeem 😀

jana2033
23. sep 2010

@bolulka mne už z toho trošku šibe 😀 ..jj účtovníctvo chcem bráškovi robiť, a aby som bola vykritá, no ale čo furt rozprávajú aj v správach ja som s toho magor raz povedia tak a druhý krat inak..tak už neviem

anicka
23. sep 2010

Ak som to správne pochopila, tak tie čo ste už nabehli na ten vyšší tak by Vám mal zostať 😉
@jana2033 ak to schvália tak budeš mať aj rodičovský aj môžeš pracovať, teda aj na dohodu 😉
@d198815 to je suma keby sa Ti o Milanka starala tvoja alebo manželova mamina, prípadne kamoška alebo aj opatrovateľka, skrátka človek ktorý nemá živonosť. Ak by živosť mal tak by si mala nárok na preplatenie všetkých nákladov do výšky rodičovského príspevku.

bolulka
23. sep 2010

@d198815 no fasa, z tych poslednych troch slov som pochopila, ze ak bude zena zarabat, dostane 41 €.. no tak to uz je iny socialny system. maju krasne reci o tom, ze nebudu diskriminovat a umoznia pracovat, ale tak toto su uz ine hovada. 😠 to bude chciet hodne casu, aby som sa schladila.

jana2033
23. sep 2010

@anicka si ma potešila teda ak to schvalia super aspon si prilepším, 😝 inak dotentovali to si myslim, ale tak uvidi sa ako to všetko pojde

inak davala som malej mrkvičku jake ksichtíky hádzala a potom už vyplúvala 😀

danka.k
23. sep 2010

@bolulka podla mna sa zbytocne rozculujes.. pri klaudii si mala rodicak kolko?? a keby boli vtedy zvysili tak si cela happy... povedzme si na rovinu myslis len na seba... je ti absolutne jedno, ze ine zeny maju len 164 ecok, zaujima ta len to ze tebe vezmu.. ked ti tak strasne vadi ze tebe zoberu a nam prilepsia, tak ja osobne ti dam z mojho rodicaku aby si mala tych 256 ecok...

@jana2033 pri narodeni sa rusit nema....

danka.k
23. sep 2010

popravde mi to je jedno.. len ma mrzi pristup niektorych bab ako sa vyjadrili na FB.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jana2033
23. sep 2010

@danka.k ved jasne ale vieš nemal sa ani rodičak meniť, a zmenili to, tak len preto vravím 😀 , ale naštastie ja som happy ja som ho využila 😝

danka.k
23. sep 2010

@jana2033 co som ja pocula, tak vzdy vraveli o tom ze chcu aby bol rodicak jednotny... hmm tak neviem

jana2033
23. sep 2010

@danka.k no skôr Mihal chcel ale stopla ho Radičova pokial som dobre pozerala predtym spravy, ze jednotny nebude ze bude tych 256....no a včera sa dohodli na jednotnom čo som sa iba dneska dozvedela ...ako pre mňa je to vyhodné ja sa nestazujem 🙂