Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
31. okt 2007

bolulka: ja viem, že letia trojkolky 😉 ale ja im akosi neviem prísť na chuť 😖 pre mňa je štvorkolka klasika. 🙂 😉
nenka: ak mám dobré informácie tak by mal stáť okolo 7 000,-.

nenka83
31. okt 2007

anicka hlavne tebe sa musi pacit a ty musis byt spokojna!!!

anicka
31. okt 2007

nenka: máš pravdu, môžeš mať ten najúžasnejší, najluxusnejší a najdrahší kočík, ale je Ti v podstate na nič, keď sa nepačí Tebe. 😉

Vieš hlavne ma zaujímalo či je lepšie mať dva alebo jeden a či sú lepšie klasické alebo nafukovacie kolieska? 😕

bolulka
31. okt 2007

teraz sú také skôr trojk - až štvorkombinácie. neboj.. inak je pekný, len ja už neviem prísť na chuť štvorkolkám... mne teraz prídu také nejaké divné...

ale základ je že sa páči mamičke - ostatný sa môžu .... nech sa kukajú na svoje, nie? 😀

nenka, cez deň tak pred spaním a ceeeeluuu noc sa mi niekedy zdá... 😅

nenka83
31. okt 2007

bolula a rano nekojis? desiatu co davas? ja som z toho jelen... no ty uz mas starsiu micku! cize ty len v noci a pred spanim hej? a cajik ti pije?
no lebo ja som dnes len raz a aj to nasilu akoby. a davas malej uz piskotik? ci az od 8 mesiaca?

bolulka
31. okt 2007

začala som dávať teraz pre ukončeným osmym mesiacom. môže sa po ukončenom siednom mesiaci...

čajík a vodičku striedam... keď už dieťatko papá, malo by aj tekutiny navyše dostávať...

nenka83
31. okt 2007

bolulka a ked robi jablcko a mrkvicku tak to varis, dusis ci surove? a piskotiky jej ako podavas?

tretulka
31. okt 2007

anicka - no ja poucena, by som asi kupila hlboky kocik a potom sportovy, my sme mali nafukovacie kolieska a boli sme celkom spokojni, hlavne si ten kocik vyskusaj, aby bol lahky /pocitaj s tym, ze v nom bude niekolko kilove babtko/ ja som to akosi prehliadla a potom som v zime funela, ked som mala na nas kopec vytlacit napratany kocik, aby sa dobre tlacil - mne sa napriklad na nasom nepaci, ze ked si prehodim rucku, aby mal maly lepsi vyhlad, tak sa mi velmi zle tlaci 😒 , ale hlavne, aby sa Ti pacil, presne ako hovori bolulka 😉
inak ja som tiez vysadena na trojkolky a uz sa tesim ako budem vyberat kocik pre Lenocku, ked uz bude na ceste 😵

bolulka
31. okt 2007

tretulka, už čakáš Lenočku, heej? 🙂 a kdeže to bývaš?

nenka, nevarím - tiež som jej prvýkrát podala nevarenú mrkvičku.. ale fajn...

a piškótiky, jej väčšinou popučím do nejakých šťavnatých vecí - ako to jabĺčko s hruškou. alebo do ruky, nech obžúva. no má ich veľmi málokrát a málo.

a inak, dnes mi konečne na štvrtý pokus zjedla výživu. jabĺčkovú s vanilkou... 🙂

nenka83
31. okt 2007

ale vanilka sa moze az od 1,5 roka - podla casopisu Mama a ja- specialna priloha - vyziva deti... dufam ze sa mi podarilo ta podpichnut 😀 😉 minule som to citala tak som mudra!

mne vobec vyzivy nechce! ovocne.aj jablcko ke jej spravim nechce.ale dusim ho.tak mam skusit surove? poradte baby.mozno to jej chutit bude.. ☹

bolulka
31. okt 2007

nenka, skus surove...

ja viem ze sa nesmie vanilka, ale na vyzivke je napisane od 6. mesiaca - tak som ju tresla. ale chutí rovnako... tak ja neviem..

bolulka
31. okt 2007

viete, čo ma na tých výživách vytáča? že sú tam éčka... sakra, to čo je za robota.

nenka83
31. okt 2007

bolulka mna na vyzivkach hneva ich zlozenie.... cibula, kopor, cesnak... a hlavne ze od 6 mesiaca... kupujem len par, a to tie ktpre maju normal zlozenie.vyzivky kupujem tie od hipp, alebo frutapury, su drahsie, no nie su ta aEcka ani umele farbiva... no mala mi ich nechce moc, tak vacsinou ich zozrem ja...
skusim surove zajtra hadam pochodime s tym.ak nie tak neviem.a aky caik malej davas?

bolulka
1. nov 2007

ten svätojánsky detský. ale viackrát týždenne dávam čistú vodičku. je to lepšie od smädu z môjho pohľadu...

tretulka
1. nov 2007

bolulka - nie, este necakame Lenocku, len ju mame v plane 😀
byvame v tych 12posch. na Brezovci
nenka - mne maly zo zaciatku napr, jablcko teiz nechcel, az casom mu prisiel na chut a davala som mu surove, len nastruhane

anicka
2. nov 2007

tertulka: ďakujem za radu 😉 už ma poučila aj kamoška: nech si už vyberieš akýkoľvek kočík len nech je ľahký 🙂 a ešte mi proradlila, že je dosť vhodné odmerať výťah, či sa do neho kočík zmestí. No teda nosiť ho na piate by sa mi naozaj nechcelo. Stačí, že ho budem musieť vynášať zo suterénu a potom znášať dolu schodmi z baráku a napäť na naopak. ☹ Vy máte na barákoch také tie "železá" čo sa po nich dá zísť a výsť s kočíkom? 😕 My sme to u našich mali a bolo to super. 🙂

nenka83
2. nov 2007

caute baby.pisem diplomovku.je mi mierne na zvracanie od stresov.aj mliecko ubuda... ☹ ☹ ☹ vy sa mate ako? co mate nove?

anicka
2. nov 2007

nenka: akú máš tému? na koľko strán to musíte mať? 😕

nenka83
2. nov 2007

anicka. ochrana obeti domaceho nasilia. aspon na 60 stran ☹

nikuliq_
2. nov 2007

ahojte, po dlhom čase sa ozývam. máme krušné chvíle - idú nám snad všetky zvyšné stoličky a očné naraz 😒
anička, čo sa kočíkov týka tiež som kúpila najprv viackombináciu.a počase som aj tak prešla na športový - a tie športové sme vystriedali už štyri 😀 povedala by som na základe mojich skúseností, že sa viac oplatí kúpiť na začiatok trebárs aj nejaký lacnejší hlboký a potom po polroku by som investovala do lepšieho šporťáku.aj ked my sme aj ten šporťák vygenerovali ešte na základe ročných období a dalších vplyvov tak preto máme už štvrtý 😅
pekný dník všetkým
a ešte - tretulka, tešíme sa na Lenočku 😉 😀

bolulka
2. nov 2007

anicka to som ti zabudla povedat - hlavneee lahky... ja si musim kocik niest presne ako budes ty - po schodoch do bytovky, dole schodmi k vytahu a naopak. na zaciatku sa to este dalo, ale teraz je to vrazda. uz nevladzem.

nenka, to musis sama vybludit, alebo s pomocou niecoho?

ja pisem marketingovy prieskum firmy a je mi z toho tiež na vracanie - bo vedieť sa v prvom ročníku vyjadrovať tak vzdelane, je pre mňa trošku problém. katastrofa.

anicka
2. nov 2007

nenka: nezávidim Ti ☹, ale tá téma výzerá zaujímavo. My sme museli mať zhruba 70 strán. Dá sa Ti k tomu pozháňať literatúra. Ja som musela ísť kvôli diplomovke do Martina do Matice, lebo tu v DK niemali skoro nič. ☹
nikuliq: ďakujem za radu. 😉
bobluka: ja mám z toho trošku strach, ešte kým nenasneží tak ako tak, ale po tom po tých namrznutých a nesnežených schodoch no neviem neviem 😕 ☹ 😢
s tým vyjadrovaním sa netráp to príde samé, za chvíľku už budeš macherka 😎

bolulka
2. nov 2007

Idem sa vám posťažovať čo som včera počula, bo som z toho mimo...

jedna baba (z kubína) vraj dáva jesť svojmu 3 mesačnému dieťaťu všeeetko, mlieko len kravské, žiadne ovocie, len dobošky a podobne. dokonca nepučí jedlo, dáva celé kusy.

a že štvormesačné posadní na nočník a oprie o stenu, bo ona nebude mínať na plienky. 😲 😲 😲 😲

to snáď nerozdýcham...

bolulka
2. nov 2007

sakriš iba som si na tú prácu spomenula. a už mi horí za zadkom. nervy slušné. 😅

bolulka
2. nov 2007

ešte som zabudla, keď to dieťa chce spať, tak mu dáva do fľašky odbublinkovanú coca colu... 😔

anicka
2. nov 2007

bolulka: to sa mi až nechce veriť, to naozaj??? 😕 😕 😕 😕

bolulka
2. nov 2007

anicka, ja tomu tiez nemozem uverit. mne to rozpravala osobka, ktora to vsetko videla na vlastne oci (a pocula). 😖

az mi neni dobre, ked to pocujem..

lucyna
2. nov 2007

Podla mna to je blbost, take babo by umrelo od hladu lebo vie len sat a nevie zut potravu. Mozno ho naozaj zanedbava, ale zeby mu davala jest dobozky? To je hrúúúúza ☹ A ak to ta osoba videla na vlastne oci a je to pravda, tak nech hned zavola socialne pracovnicky alebo co ja viem co

bolulka
2. nov 2007

lucyna, vsak keby som to videla ja tak volam. ☹ je mi toho dietatka luto. 😔

bolulka
2. nov 2007

tak som rozmyslala, ci by na taku vec socialka vobec reagovala. uz som sa stretla z nazorom, ze je to normalne. 😒