Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
13. feb 2008

v tomto ti veru neporadime... 😉

bolulka
15. feb 2008

🙂 prisiel chuan menzes 🙂

culinka
15. feb 2008

Ahojte babenky,

bolulka,

nooo,uz som sa tesila,ze bude druhe babo...uz by sme sa konecne mohli stretnut... 😉
Ako sa mate?

bolulka
16. feb 2008

no culinka, to teda hej. ja by som navrhovala niekde pred kostolom cez tyzden... a nech sa prida aj tretulka, anicka a podobne. vsak spravime brezovecke stretko. ak su nejake sportovo nadane bystercanky, baniskarky alebo dedincanky, nech sa pridruzia 😀

tretulka
16. feb 2008

bolulka - vraj sportovo nadane bystercanky 😀 😀 😀 to sa mi pacilo

culinka - ahoj...ako sa ma Tamarka, uska ju uz nebolia? my cme uz cez den bez cicky 😵 ...este upravit nejako to nocne kojenie a budem velmi happy 😵 😵 😵

bolulka
16. feb 2008

tretulka, u nas sa koji cez den pre ukojenie mamicky 😀 😀 ale v noci - no nemam paru, ako sa toto oducime 🙄

tretulka
16. feb 2008

mna strasne nicilo nocne kojenie, v poslednej dobe sa maly budil pomaly kazdu pol hodinu a ked som mu povedala, ze mu nedam alebo ze mliecko nie je, tak spustil taky cirkus, az sa okna triasli 😠 ...tak som musela zvolit radikalne riesenie a zatrhnut mu spanie s nami (mali sme odmontovanu prednu cast postielky a prirazenu nasu postel, takze sme spali vlastne spolu)...zaciatky boli hrozne, on plakal v postielke a ja v obyvacke 😔 , ale uz je to ovela lepsie, cez den si cicku nepyta, len si ju niekedy pohladka 😀 , ved je chlap...v noci sa budi tak 1-2x, tak dufam, ze sa to postupne zlepsi a my konecne budeme spat celu noc...aj cez den aj vecer ked ho dam spinkat zostanem pri nom, hladkam ho a spievam mu pesnicku, zabera jedine Kukulienka 😀 , prve dni to bolo brutalne, protestoval, plakal, nechcel lezat, trvalo to aj hodinu kym zaspal, ale napr. dnes to bolo slabych 10 minut a hlavne bez placu 😵

bolulka
17. feb 2008

ach jaj tretulka, toto nas caka 😔 nasa spava medzi nami, takze to bude tazsie oducanie.

uz som citala, ze aj ked sa deticky prestanu kojit vo vyssom veku, cicu si aspon obcas pohladkaju (velmi ma to dojima) 😵 nasa mala v nemocnici hladkala sestricke - ako keby sa ubezpecovala, ze nemoze byt zla, ked ma cicku. 😀

vcera sme sa prvykrat vycikali do nocnika (kupili sme novy, bo na starom ani pocut). a sa jej velmi zapacilo ako sme ju pochvalili, a teraz si kedykolvek cez den sadne na nocnicek a ja rychlo vyzliekam ale vzdy zistim, ze je cerstvo pocikana. 😒 neviem ako to teda vyriesit... ci este pockat, ci ako?

tretulka
17. feb 2008

bolulka, aj nas Martin spaval medzi nami, ale uz je velky a velmi sa roztahoval 😎 , nevyspali sme sa vobec, tak sme skusili tuto variantu a zabralo to...

s tym nocnikom...no ja som maleho zacala davat len nedavno a striedaju sa u neho obdobia, ked si na nocnik sada s radostou a potom cuva, len co ho zbada 😒 ...kuk tento clanok, mozno pomoze http://www.porodnica.sk/user/view_page.php?page...

dnes ma Martinko od obeda teplotu, 38,3-38,4, ale nic mu nie je, ani nekasle, ani sopliky nema, zuby to asi tiez nebudu, to by sa jedoval ...tak neviem, uvidim ako bude zajtra a zavolam dr.....

tretulka
17. feb 2008
nenka83
17. feb 2008

ahojte baby.tak aj nasa spava s nami, lepsie povedane so mnou, a to manzel chodi spavat vedla, no lebo strasne chrape.mala spava dost nekludno, potrebuje citit mna alebo manzela.takze postielka je pase... no zas cez den je rada v postielke, no nespi v nej len sa hra a tak.
inac vratili sa nam vyrazky na tvar... a teraz uz naozaj neviem z coho.... ☹
no a na to stretko sa pridavam.
bolulka kde idete robit oslavu? ako to bude prebiehat? koho ste pozvali... popis...

bolulka
18. feb 2008

nenka, ja planujem velku oslavu. 🙂 ale len za podmienky, ze uz budeme osamostatneny 😔 . uz od zaciatku decembra intenzivne hladame byty - ci uz na podnajom alebo predaj. zda sa mi ze to ani snad nie je mozne takto dlho hladat. uz sme ten vysnivany dokonca nasli, vsetko sa vybavovalo, ale zistili sme ze to nie je nieco s kostolnym poriadkom, pretoze nie je ani list vlastnictva, nevedia kto to poriadne vlastni.. a tak.. no teraz zvazujeme ze pojdeme do risku.

takze ak sa nam nepodari osamostatnit do narodenin, bude sa musiet oslava posunut ☹ co ma strasne mrzi, pretoze to nebude ono.

a ty? co planujes ty? 😕

bolulka
19. feb 2008

tretulka, dakujem za clanky. velmi pomohli... 😉

tretulka
19. feb 2008

bolulka, nie je zac 😉

veronika13
20. feb 2008

ahojte, som vás pár dní zanedbavala, no mala som problémy s PC, no už som tu 😀
no u nás bol tiež problém nočné papanie, keď som kojila bolo to horšie, no my sme nemuseli riešiť spávanie v posteli, teda odúčanie, Riško spí od narodenia len v postieľke a vyhovuje nám to, keĎ chcem niekedy spať s ním, tak mi kráče po hlave, chce sa hrať, prevaľuje sa, až keď sa riadne vyblázni zaspi pri mne v posteli, ale to ja už dovtedy vzdám a šupnem ho späť do positeľky 😀
s tým stretkom by som sa pridala, záleží či budem pojazdná, teda či budem mať auto k dispozici

veronika13
22. feb 2008

ale ale, čo i vám páda PC??? 😀 😀

bolulka
22. feb 2008

nie, len tu je furt tak ticho... my sme poctive drzitelky bobrika mlcania asik 😀

nenka83
22. feb 2008

caute baby. ako? bolulka uz sa to blizi, kokso pamatam sa ked som vas v tescu stretla, mala mala mesiac a ja este bachrata. a uz ide mat rok.neuveritelne!
a veronika vy tiez za mesiac. no parada.
ja sa ucim, mam ochvilu statnice a rozmyslam dnes ist do mesta dakde kuknut. do orfea s babami a co za masko tam teraz chodi 😀 ale nie. no uvidim ci sa mi bude chciet.. ale asi ano.
a co mate nove este?

tretulka
22. feb 2008

asi na nas velmi vplyva pocasie, ked prispevky na fore nejako nepribudaju 😉
maly je nejaky soplavy a trosku pokasliava, dufam, ze sa z toho nevykluje nejaka "riadna" choroba 😒
inak vsetko po starom 😀

bolulka
22. feb 2008

jaaaj, ja som na nervy uz. co som minula za tie tri mesiace zo dve tisicky na kredite pri hladani strechy nad hlavou a prd z toho. uz nemam na toto energiu.

nenka, ty sa mas. ja by som nestihla ani vytahom dole zist a uz by ma muzik volal, ze mala hlada cicku 😀

veronika13
23. feb 2008

mne to stále blbne, teraz som na švagrovom počítači kým tu neni. Ma potešilo, že je pekne a som sama domaaaa, to je ojedinelí prípad 😀 😀

bolulka, nevešaj hlavu, kdesi na vás čaká isto krásny bytík alebo domček 😉

bolulka
23. feb 2008

veronika, stale verim v tuto skutocnost, len slabsie a slabsie...

presne presne, ked bolo leto, konecne som aj ja pocitila taku prijemnu samotu 😀

bolulka
26. feb 2008

flákame flákame?

co nove s detickami?

tak my sme sa prave vratilii z ockovania - akoze na jeden rok (dnes sa mala narodit 😀 ) tak dufam, ze nas nepostretnu komplikacie.

od dneska to zacina ta ordinacia v ruzovej zahrade? uz sa nemozem dockat - ten serialik som si velmo oblubila 🙂

tretulka
26. feb 2008

uz som raz pisala, ale moj prispevok zmizol 😕 ...
takze repete....
to vies bolulka, vonku je krasne, tak nas to laka von 😵 , my sme sa dnes tarali od 11tej do 15tej vonku, maly aj spinkal v kociku, paradne bolo...
ozaj, stretla som dnes Anicku 😵 , videla som aj malu bambulku krasnu, chystaju sa na krstiny...Anicka dobre vyzera, je z nej pekna mamina 🙂
ani pravda nie je, ze nedavno bol nas Martinko taky drobcek 🙂

bolulka
26. feb 2008

jaj tretulka, aj my flakame.. 😀 ale mi chodime kazdy jeden den za kazdeho pocasia. ale je pravda, ze teraz castejsie, pretoze malinka uz chodi na prechadzky, tak si to vychutnavame. 😉

od zajtra zacinam s autoskolou, tak som strasne zvedava, ako zvladnem vysoku + autoskolu 🙂 😨

bolulka
26. feb 2008

my s makkym I 😀 sa opravujem... 😅

majdiska
27. feb 2008

ahojte 🙂 . dlho som sa neozvala ... no malý bol cez víkend nachladnutý, aj mu stúpla teplota. chytil nejakú vyrózu od ocinka. ešte mu tečú soplíky, ale je to riadna šou mu ich vyťahovať - to sa prepína a piští že až. najhoršie je to asi v noci. včera dobre nespal, od 8h bol každú hodinu hore, zaspal až o 22 h. a potom od tretej vystrájal. ja som ho definitívne prebrala ked som mu začala ťahať soplíky a to plakal, vrešťal a tak. možno by ani neochorel, ale boli sme 2 týždne dozadu vo štvrtok na preočkovaní, to mal 2 dni teploty a do 4 dní ochorel. asi mal oslabený organizmus z tej vakcíny. inak váži 6500 g a meria 70 cm. do prenosnej tašky sa nám už akosi zmestí, len tak tak. a keby ste vedeli ako je ukecaný 😀 , včera sa mu podarilo i baba a kadejaké iné spojenia. má taký hrubý hlások ked debatuje s nožičkami v 90 stupnovom uhle - no to by sa mne pre moju slaninku nepodarilo 🙂 , alebo s cumlíkom. na kolenách by sa len hojdal a stále sa nadhadzuje akoby chcel už chodiť. začali sme dávať jablčkovú šťavu, tak mu pomaly zaberá na zápchu.
no dnes bude doma tichá domácnosť .. pochytila som sa s manželom. a zas som začala riešiť dilemu - 15. marca mi končí materská a začína rodičovská a neviem či ísť do práce alebo nie. akosi sa mi nechce, ale už ma volajú nazad tak neviem.. to teraz je už iné ako ked sme boli sami. mohla som pracovať od vidím do nevidím a v noci som sa normálne vyspala. ale teraz ked som v noci hore a ráno v stávať do práce... no neviem.
ozaj ako sa prejavujú zúbky? malý býva akosi nervozny a dnes sa ukľudnil ked mi žul malíček. ale nič som na dasienkach necítila..

veronika13
2. mar 2008

V stredu sme boli na poradni aj očkovaní, zvládol do super, možno aj vďaka homeopatikám, pri očkovaní trochu plakal, ale to začal už skôr, keď ho ešte vážili a merali. Potom už bolo dobre, len večer ho to trochu bolelo, a v noci nekľudne spinkal, na ďalší deň už bolo fajn. Doktorka povedala, že bude riadne vysoký, veď má byť po kom, teraz má 82cm a 11,2kg. Na ďalšiu poradňu a zas akési očkovanie ideme až v júni.

mužík mi dneska prišiel, tak nám je veselšie, Riško sa ho vôbec nebál, hneď sa vyškieral a išiel k nemu.

a ozááááj, včera urobil sám prvé tri kroky, stál pri gauči a len sa tak rozhodol že IDE, som čumela ako puk, tri kroky spravil, potom zneistel, tak sa pomaly spustil na štyri. Dnes sa tiež púšťal, tak to videl aj mužík, za jednu ruku už ide suverénne a to pred pár dňami ho ešte motalo ja som hovorila, že s chodením počká na ocka

tretulka
2. mar 2008

veronika13 - gratulujeme k prvym krocikom 😵 , maly je riadny chlapisko a sikovnicek 😉

veronika13
2. mar 2008

už by som mala aj ďalšie fotky priložiť, ale akosi sa nemôžem prinútiť, založím mu nový album po roku 😀