Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
10. jan 2010

no tak mne povedali že po tej 18.00 až 19.00 hod. by sa nemalo jesť 😀 , a mayocka neboj zvladneš, sice keď som išla ja na to tak prave v ten deň som bola strašne hladná a nemohla som už nič. Hlavne že sladke sa neodporúča, takže radšej by som asi neriskovala jesť, aby bol ten cukor dobrý 😝

emmka3
10. jan 2010

maji, ja som tiez uz po 18 hod nic nejedla, pila len cistu vodu a rano preistotu ani to, len som si ovlazila pery a asi glg som si dala ... az neskor, na diabetologii, mi Dr. povedal, ze ten zvyseny cukor som mohla mat aj z toho stresu z odpadavania, takze som v podstate bola v poho a aj napriek tomu mi napalili taku dietu, ze som uz do konca tehu nic nepribala 😒 ale aspon som sa zdravo stravovala 😉

deniskateniska
10. jan 2010

no pekne.. ked to tu citam.. az mi zle prislo..ja to urcite nezvladnem... lebo ja sladke nemusim, len z pomyslenia nan mi je zle, a od hladu vraciam.. no hruza... 😖 a verte tomu ze ja to nevydrzim... lebo ja ked sa najem o osmej o jedenastej som znova hladna... ☹ a teraz som jedla a zase asi idem jest.. 😝

emmka3
10. jan 2010

deniska a aj ostatne baby, jedna rada 😉 pokial tam pojdete s pocitom "ja to nezvladnem", tak to nezvladnete 😉 sak si len pomyslite, kolko bab-tehuliek to denne zvlada, vobec to nie je tak zle, ako to vyzera, ani tak sladke ... skor ako pise Anicka problem je vypit naraz pol litra tekutiny (rozdelene do 2 a nieco poharov po cca 2dcl) ... a mne prislo tazko aj kvoli vydychanemu vzduchu v cakarni, s tym som mala problem kdekolvek, nie len tam 😉 hlavu hore a nebojte sa 🙂 este budete prekvapene ake ste silne 🙂

katika82
11. jan 2010

baby presne ako horí emka,

ja som sa toho tiež strašne bála lebo ma všetci strašili že mi bude zle toho a že je to nechutné a tak. no ked vám poviem že ja som len tak trošku okúsila a ja že mňam však to je dobré. ak máte rady sladkosti nič hrozné to nieje,
ja som to teda vypila v pohode, skúste si to doma do čistej vody si rozmiešajte poriadne veľa cukru a okúste to fakt to nieje až také zlé. horšie je potom vydržať s tým v žalúdku. ja som tiež ten typ že ešte o pol noci som sa napchávala slaninou v chladničke a teraz ked mi povedali že od 18 nejesť no tak díky.
hladne sa snažte nemyslieť na to že to máte v žalúdku. mne prvú hodku nič nebolo čitla som si noviny a tak. ale tú druhú mi začalo byť nejak ťažobno tak som na chvíľku vybehla von na vzduch a predýchala to. najhoršie je že pri tom nemôžete chodiť neviem síce prečo, ale nám to sestrička zakázala dokonca som si nemohla isť ani časopis kupiť. ale už ked mi bolo zle tak som veru vyšla von bolo mi to jedno.

anicka
11. jan 2010

baby hlavu hore tak ako píšu emka s katikou, do teraz to prežila každá tehuľka tak to zmáknete aj Vy. Ja som tam šla celá vyplašená ako na popravu a nakoniec to bolo úplne v pohode. 😉

salvinka
11. jan 2010

a sunalova nedava ani pol litra toho caju vypit.. jedna vacsia salka, 4decka to mozu byt maximalne.. zaciatok nie je taky hrozny, len ku koncu viacej citit ten cukor 😀
ja som si vobec neuvedomovala ze som nieco hnusne vypilia.. jedine co ma trapilo ze som bola nevyspata bo som musela prist skor, aby som do desiatej vypadla odtial 😀
a hned ako som vysla z cakarne som rozbalila desiatu 🙂
a zajtra idem na kontorlu, dufam ze mi spravi utz kedze sa naposledy poschovaval stuplik nas, ale najvacsie trapenie zasa u mna- vstavanie 😀 uz o siedmej rano tam musim byt.. budem vyzerat jak zombie 😀 😀

majkad2
11. jan 2010

danka a janka dakujem, mali ste prist kuknut, bola iba bolulka s malou klaudiou
no a ja sa tešim,že to už mam konečne za sebou, i ked svadba bola krásna, pekne som si to užila a dokonca celú svadbu som pretancovala, ešte dnes ma nožičky bolia....
fotky budú isto na facebooku

emmka3
11. jan 2010

Katka, vies preco sa nesmie chodit? Aby si ten cukor aktivitou nespalila 😉

Majka, ja som sa tiez bola "pozret" kukala som auta a autobusy, ked k vam a od vas isli 😉 mali ste krasne vyzdobeny vchod 😵

majkad2
11. jan 2010

emmka a ty bývaš niekde tam kde ja?

majdiska
11. jan 2010

no v sobotu bolo nejak veľa svadieb.. aj u nás suseda sa vydávala, tiež čaká bábo 😉 ale vôbec to nebolo vidno..
salvinka ešte si pekne pospinkaj, lebo ked sa malé narodí, tak už budeš ako zombie stále 😀 ja som ešte s mojim drobcom celú noc poriadne neprespala, stále sa budí 😝 ale už som si zvykla a nie som ako strašidlo 😀 😀 túto noc som spala len 6 hodín prerušovane a v pohode.. ale nie kvôli malému, ale som kukala telku do polnoci, potom bol malý hore a ráno som vstávala o 5:30h 😀

katika82
11. jan 2010

no my sme dnes uplne krásne spinkali zaspal večer o pol desiatej a zobudil sa až dnes ráno o osmej. to bola teda noc, normálne som ju celú prespala ako drevo. 😀

babky a s tým plávaním neviete ok koľkým mesiacov sa môže chodiť. a ešte jedna otázočka, moja mamina mi stále hovorí že pri kúpaní musím dávať veľký pozor aby sa bábätku nenabrala voda do úší?? nechápem ale ak potom chodia na to plávanie ked ich tam ponárajú. zákonite sa im voda musí nabrať do ušiek nie?

dadkag1
11. jan 2010

Ahojte maminky
Ak pouzivate pre svoje babtulka plienky znacky Pampers alebo Huggies tak viete ake su ceny v nasich obchodoch
Ja ich viem zobnat o troska lacnejsie ak mte zaujem tak ma kontaktujete.

email dadkag1@azet.sk

anicka
11. jan 2010

majkad2 som rada, že Vám to dobre dopadlo a hlavne že ste boli spokojní 😉 ja by som veľmi rada videla fotky, ale na facebooku Ťa nemám pridanú ☹

mayocka
11. jan 2010

ahojik babule,no tak sa pokusim nebat no... 😒 o ten strach nejde ale ten pocit hladu je hrozny...vcera som zaspat nemohla o pol 11,som si musela ist vziat jablko... esteze mam muzicka domka aspon nemusim ist busom co by som na sto pro nevydrzala...

jana2033
11. jan 2010

maji juuuj vieš jak by som strašne teda jak som strašne chcela prísť ....ale aspoň fotečky kukneme len kedy ich dáš na facebook? 😉

emmka3
11. jan 2010

Katka, uz som pisala asi stranku dve dozadu, ze vacsinou sa zacina plavat ked babo drzi hlavku a ma po prvom ockovani, resp. vyhojene TBC ockovanie ... my sme napr. zacali v 4,5 mesiaci 🙂

Majka, my byvame v tom zlto-zltom vedla vas 😉 btw. aj ja cem vidiet foto na FB 😵

bolulka
11. jan 2010

no majka bola krasna nevesta, uz sa tiez tesim na fotecky.. hi hi, ale ja mam dve vo svojom fotaciku 😉

ja mam sice prvu cukrovu vodu za sebou, no tejto nasledujucej sa opat obavam.. emmka, mne povedali, ze chodit sa nesmie, aby sme neodpadli.. ale aj tak som si sla pekne vytahom kupit casopis, lebo som netusila, ze tam musim cely cas sediet a nic som so sebou nemala..

och, som ale mala dnes den pre tych nasich kamionistov.. som bola v praci v Rbk a hodinu som mrzla na zastavke, lebo autobusov nikde.. 😠

majdiska
11. jan 2010

bolul a ty čo robíš v RK? už nerobíš v DK?
no ja ked som vypila tú vodu, tak som sa bola prejsť na druhom pschodí ku gynde a späť, nik mi nepovedal že mám sedieť.. a furt som sa špacírovala 😀
no baby idem sa pochváliť malý je zasa nachladnutý 😝 , a večer som mu namacala posledný zúbok, už sa prerezal.. ešte chvíľu to síce potrvá, kým prelezie celý, ale už by tie choroby mali prejsť 🙂 tak som rada 🙂

danka.k
11. jan 2010

majka my sme robili oslavu tak som nemohla dojst.. ☹

emmka3
12. jan 2010

sak aj preto, lebo nikto nevie ako zareaguje telo na ten cukor tak aj sediet treba ... my sme tam boli 4 tehulky, tak po polhodine ticha sme sa pomaly rozhovorili a ani nevieme ako nam cas ubehol 🙂

majkad2
12. jan 2010

emmka tak to som ani netušila že bývaš hned vedla nas 😀
ked budu fotočky tak vam napíšem link, budu zavesené na internete 😀

mayocka
12. jan 2010

babeny? a to chodite s tymi drobcami plavat s plienkami? vsak co ak sa male pocika alebo pokaka pocas cvicenia 😨

majdiska
12. jan 2010

mayocka existujú plienky na plávanie - zn. Hugiesky a také žlté z DM-ky.. tie hugiesky sa napijú vodou, ale zachytia všetko.. neboj ešte som nezažila počas plávania, že by mi malý do nej nakládol.. a to som s ním chodila plávať od jeho 4 mesiacov až do 1.7.2009.. tie z DM-ky sú lepšie, lebo sa dajú vysušiť a použiť aj 3x.. 😉

mayocka
12. jan 2010

jj som vedela majdi ze su take plieny ale nevedela som ci su na tieto plavacie cvicenia potrebne ci nie 🙂
idete na prechod v sobotu?aj s malym?

emmka3
12. jan 2010

MajkaD, sak ani ja som nevedela, ze byvas vedla nas 😉 a ostavate aj po svadbe?

Mayocka, tie plienky na plavanie su podla mna len tak na oko, lebo rovnako ako sa napiju vodou, tak podla mna, ide aj cikanicka do vody, ked su napite 😉 a ako pise majdi, tak za cely cas som nezazila, zeby sa tam nejake babo pokakalo ... take male babatka vacsinou kakaju pri papani alebo po papani, takze pri plavani im to moc nejde

deniskateniska
12. jan 2010

☹ vcera som zistila ze sa mi robia strie na prsiach ☹ ☹ ☹ natieram sa kazdy den, som si kupila v lekarni akysi krem.. a ... fnuk smrk ☹ ☹ ☹ ☹ mate daky zaruceny recept aby sa viac netvorili alebo aspon nie rychlo? dakujem

anicka
12. jan 2010

deniska: aj mne sa urobili a asi Ťa sklamem aj mi zostali ☹ z tretieho na štvrtý mesiac som sa z B dostala na C a moja koža to nezvládla 😖 ale zase sa musím pochváliť, že na brušku nemám ani jednu a to mala Maťka 3800 gr.

majdiska: aj nás trápia tie posledné stoličky, zatiaľ ešte nie sú vonku, len máme na ďasienkach radne hrče, takže aj soplíkujeme 😢

emmka: Ty si tu taká zbehlá v DolnoKubínskych veciach, nevieš náhodou čo bude z tej žlto-modrej budovy, čo ju opravujú. Tá medzi Lidlom a Všeobecnou poisťovňou??? 😕

katika82
12. jan 2010

denis s tým veru nič neurobíš ak máš pokožku menej elastickú tak veru ani natieranie ti nepomôže. to je žiaľ daň ktorú musíme mi mamičky akosi zniesť ked chceme tých krásnych drobčekov. ale natieraj to čím najviac čím bude pokožka pružnejšia tým sa budú robiť menej. najlepší je ten elasti Q, ten ja aj preventívne aj potom už ked sú strie. mne napr. pomohol jasom strie nemala ani na brušku ani nikde, ale sesternica sa natierala tiež aj 3 krát do dňa a ona ma veľmi veľa strií. ☹

jana2033
12. jan 2010

keď tu spomínate strie tak aj ja mám s tým problém ja sa natieram asi od 14tt a strie sa mi urobili na prsiach ale keby som sa nenatierala tak je to horšie takže isto zaberá a ako píše katika ja tiež používam elasti Q, a aj na zadku sa mi spravili a na bokoch ale na brušku zatial nie tak dúfam že to ma aspon obíde a denis nemaj strach 😉

katika maš dobru pokožku brala by som 😉