Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
4. máj 2009

kedy je ta akcia a čo sa tam bude vlastne diať?
ja by som sa asi bála dať malého do takej štúdie, to inými slovami pokusný králik, nie?

bolulka
4. máj 2009

a to viete, ze nasa nemocnica je pokusna?

dievky, ktora za vas vie, dokedy treba uzivat vigantol.. dosiel nam a neviem ci si dat predpisat novy.. 😒

majdiska
4. máj 2009

bolulka, my sme boli teraz v na kontrole - minulý týžden a pýtala som sa dr. na vigantol. mi dala namacať na hlavičke a malý tam mal už len makké na špičku prsta. povedala mi, že máme dobrať - máme tak polovičku a už nemáme brať, že sa to vyvíja normálne, a že ked bude malý každý den minimálne 15 min. na slniečku, tak to už brať nemusíme. bolulka skús namacať a ked tam už na hlavičke nič cítiť nebudeš - priehlbinku, tak podľa mńa už nemusíš dávať a teraz je slniečka až až 😀 , tak sa bude D-čko tvoriť prirodzene 😎

emmka3
4. máj 2009

bolul, ja by som sa asi spytala Dr. dokedy Vigantol ... ale na nete pisu, ze do 2. r. ale myslim, ze je to indi-vindy ..

veronika, no svojim sposobom je to "pokusny kralik" ale neslo o vakcinu, ktorou by sa uz neockovalo ... ono sa nou ockuje, islo len o to docielit o jeden vpich pre mrnusa menej, ak by boli dobe vysledky v tej hexa ..

bolulka
4. máj 2009

ja som uz davno pochopila, ze v nasej nemocnici ti dobre nechcu, ale chcu len dobre potestovat.. hlavne ked mi tehotnej v poslednom tyzdni tehu dali antibiotika s obsahom penicilinu, na ktory som alergicka a ktore nesmu tehotne a tie iste dali aj manzelovi na inu chorobu a mesiac dozadu na este inu chorobu. a najnovsie aj detska dr. ich predpisala malej a na moju pripomienku, ze preco nie tie, ktore jej uz pasovali davnejsie, zanotila: "ale vsak vyskusame tieto - co to povie".

anicka
5. máj 2009

bolulka: vigantol by sa mal dávať do druhého roku veku, potom už netreba a majdiska má pravdu pokiaľ sú detičky na slniečku, tak netreba ani tým mladším. 😉

danka.k
5. máj 2009

ked sa maly narodil tak nam v martine povedali ze vigantol staci davat do jedneho roka... a v kubine nam kazali do dvoch.. takze je to fakt len o tom ako sa doktor rano vyspi a co povie... je to rozne aj s tym ci mu ho davat rovno do ust alebo mlieka.... ale kazdy doktor povie fakt inak, a to nie len v tomto

veronika13
5. máj 2009

bolul, to máš odkiaľ o tej "pokusnej" nemocnici?
mne Dr. najskôr povedala, keď som sa jej pýtala na začiatku, že na čo to je a tak, že Vigantol sa odporúča dávať až do 5 rokov, ale že to rodičia veľmi už nedodržujú, tak že ona odporúča do troch, no minimálne do dvoch by sa mal

bolulka
5. máj 2009

tu sa nejedna o vigantol, ale o tie pokusy co tu na nas robia..

veronika, a o tej pokusnej - neviem odkial, ale je to tak.. skusaju tu na nas lieky a podobne.. vsak aj na detickach tu uz bolo popisane, co skusaju.. a aj na vlastnej kozi som viackrat zazila..

majdiska
6. máj 2009

ahojky,
tak už mám výsledky sterov. našli mu tam streptokoka nejaký suptyp G. neviem, čo to znamená, len zajtra skoro ráno ideme na opakované odbery 😝 , tak zistím u dr. že ako to dostal, čo to spôsobuje, či sa ide znovu liečiť ATB, alebo čo. hento mu našli na 4 den brania ATB - ktoré sa mimochodom presne na to používajú.. dúfam, že opakovaný test bude negatívny.. kurnik ked sa serká tak sa serká 😠

veronika13
6. máj 2009

majdi, no to prčic, nech sa rýchlo vyliečite 😔

janulap
6. máj 2009

bolulka,ak ti dala dr.pre malu ine lieky,tak asi najskor pre to,lebo,,keby ti stale predpisovala tie,co vam vzdy pomohli....tak uz by jej pomoct nemuseli....proste tie bacili alebo virusi by uz na ten liek boli odolne.

bolulka
6. máj 2009

majdiska, drzime vam palce.. nech ste rychlo zdravy ako rybky.. 😉

emmka3
6. máj 2009

suhlasim s Jankou, co sa tyka ATB 😉 a co sa tyka nasich doktorov, ja som zatial spokojna, vsak vzdy ked chceli nieco nestandardne tak som musela podpisat suhlas, takze taky postup kvitujem a s tou Dr., co sme neboli spokojni, sme sa nadobro rozlucili a chodime do RK ...

majdiska, ja len dufam, ze sa to tak lahko neprenasa ... vies, maly Adik tak rad ocucava Juniora 😅

bolulka
6. máj 2009

emmka, vy chodite do Rk?

janulap
6. máj 2009

emmka,my sme boli vcera v BB u ocnej.Bola perfektna,tiez rozmyslame,ze budeme chodit uz len k nej....tuto dr. v Dk nemusim 😖

emmka3
6. máj 2009

bolul, ano ale len ku jednej odbonej Dr. ... je super 😵

janka a ktoru ocarku mate? Kludne do IP ak nechces pisat na sklo ...

danka.k
7. máj 2009

janka ani ja tuto očarku nemusim... povedala nam ze maly bude nosit uz teraz okuliare.. lebo jej to vyslo na nejakom pristroji velmi zle, tak kazala sestricke este raz skontrolovat a bolo vsetko v poriadku.... bleeeeeeeeeee 24 jun tam ideme 😠

anicka
7. máj 2009

majdiska to ma mrzí, budeme držať palčeky, aby ste čím skôr vyzdraveli 😉

my sme dnes boli očkovať 😖 tak ideme "bojovať"

majdiska
7. máj 2009

ahojky,
tak dnes sme boli u dr. malý je v poriadku, stery mu zobrali. dr. mi povedala, že sa to prenáša len priamym kontaktom - bozkávaním a cumlíkmi - tak mi treba nakazil sa od jedného chlapca na plavoške, zobral jeho dudel a je to tu.. kurnik nežnášam mamičky, ktoré chodia plávať s chorými deťmi, čo nesedia doma 😠 😝 ak by testy vyšli pozitívne, tak sa liečiť nejdeme - načo ho napchávať ATB, ked je v poriadku. povedala, že ked to začne pôsobiť patogenne - zasa dostane angínu, bude aspon vedieť aké ATB mu treba predpísať.. no a či sa to vylieči, je to beh na dlhú trať, ak to má bude bacilonosič, a ak nie, tak super ATB zabrali.. takže o týžden máme výsledky, dúfam že dopadnú negatívne 😒
dnes sme boli vo škôlke, malý bol super, bol tak rád medzi deťmi, skákal, pišťal, tancoval a hral sa. ja som tam bola navyše. som aj rozmýšľala že si niekde zdriemnem, ked ma nepotrebuje 😀 už úplne zapadol. tancoval všetko to čo robili ostatní.. bol aj jeho bratranček, len ten sa od mamy neodlepil...

majdiska
7. máj 2009

inak ráno bola taká kosssssssssssa.. som normálne malému navliekla zimnú bundu a bol tak akurát.. len škoda že ja som sa obliekla ako keby bolo leto.. .som premrzla 😝

majdiska
7. máj 2009

a ešte som zabudla, nie sme infekčný - dr. povedala, že po dodržaní - nechytať druhým cumle a bozkávaní, môžeme normálne chodiť do kolektívu s deťmi. tu sa zisťovalo len to, prečo ma malý už 3. angínu od začiatku roka 😉 .. a streptokoky má vačšina ľudí, a ani o nich nevie.. neprejavia sa 😉

emmka3
8. máj 2009

caute, caute ... tak sa nam vycasilo ... jupiiiiiiiiiiiii ... dufam, ze aj zajtra od rana bude tak pekne ... na 10tu sa chystame ku Koibe pozret tie detske folklorne subory (obzret kde mozno Junior bude krepcit 😉 ) a poobede ideme na Milu ... dani, nemboj, obehnem kolecko aj za teba 😉 a hdam sa tam postretame viacere 😵

anicka
9. máj 2009

takže my ideme na míľu určite 😉 emmka dúfam, že sa stretneme. Ráno to počasie vyzeralo tak všeliako ale teraz je už super. 😀 😀 😀

blesq
9. máj 2009

No takze emmka ide na milu akurat sa chystaju von 😀 takze sa stretnete 😀

danka.k
10. máj 2009

baby ako bolo na mile 😉 ?

anicka
10. máj 2009

danka: paráááááááááááádne 😉 bola som aj s mužíčkom (aj tomu sa páčilo) takže na budúci rok pôjdeme určite.

Ozaj chcela som sa Vás opýtať nepoznáte niekoho kto by potreboval dve otváracie válendy s úložným priestorom? VxŠXD 40x85x192. Predala by som ich za symbolickú cenu prípadne aj zadarmo. Sú málo používané a zachovalé. Povedala by som že nenáročný človek by sa na nich vyspinkal v pohode a náročnejší by povedal, že už nie sú na celoročné spinkanie.

majdiska
10. máj 2009

ahojky,
mám skvelu správu, prdol mi PC - doma, ešte že je v záruke 😝 , no ked sa kazí tak sa kazí.. po práčke, rúre je narade počítač..odišiel mi procesor aj RAM-ka, aj niečo ako kapacita, či čo.. 😠 a všetko pekne naraz 😔

blesq
11. máj 2009

anicka hod foto, pouvazujem 😀

veronika13
11. máj 2009

majdi, nemáte niečo s elektrikou?